Tlakový hrnec na plynovém sporáku - plotýnky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vercsi148
Kecalka 227 příspěvků 02.01.18 09:49
Tlakový hrnec na plynovém sporáku - plotýnky

Ahoj, chtěla bych se zaptat, kdo z Vás máte plynový sporák a vaříte na něm v tlakovém hrnci, máte na hořácích takové ty plotýnky? Pro lepší rozložení ohně..?
Mám hrnec od Tescomy a píšou tam, že se to má používat s plotýnkami, ale né, že by to bylo nezbytně nutné.. :nevim:
Díky
:kytka:

Reklama

Reakce:

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 02.01.18 10:08

Záleží na tloušťce dna tlakového hrnce. Pokud je dost tlusté, je to fuk. Pokud je tenké, tak se to má uprostřed tendenci bez přidané plotýnky připalovat.

Bria
Stálice 87 příspěvků 02.01.18 10:18

Ano, mám tlakový hrnec a plynový sporák, vařím bez plotýnek, nejsou opravdu nutné. Důležité spíš je, abys na hrnec ne začátku vaření dohlížela, než dojde k varu a regulací plamene jsi var ustálila tak, aby se jídlo vařilo v klidu bez nějakého velké a prudké změny energie plamene. Pak je možné hrnec nechat být a dělat si své věci :) Vařím tak již přes 20 let s různými typy tlakových hrnců (jak šel čas) a nikdy nebyl problém.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 02.01.18 10:34
@Vercsi148 píše:
Ahoj, chtěla bych se zaptat, kdo z Vás máte plynový sporák a vaříte na něm v tlakovém hrnci, máte na hořácích takové ty plotýnky? Pro lepší rozložení ohně..?
Mám hrnec od Tescomy a píšou tam, že se to má používat s plotýnkami, ale né, že by to bylo nezbytně nutné.. :nevim:
Díky :kytka:

na rozptýlení plamene se používají jednak síťky a pak možná i plotýnky. Možná to dává smysl u nějaké levné teflonové pánve s tloušťkou dna do 2 mm. Ale „normální“ nerezové hrnce jsou tak 8 mm a ani smaltované to nepotřebují. Tlakový hrnec má určitě také solidní dno, takže použití plotýnky smysl nedává a jen žere energii. Nepíše ta Tescoma, že to je na plyn, indukci i na PLOTÝNKU (el.)?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.01.18 10:36

@Vercsi148 vařila jsem vždy bez plotýnek a v pohodě..

eryby
Kecalka 395 příspěvků 02.01.18 10:39

Rozptylovače plamene nepoužívám, mám už léta 2 levné tlakáče ze supermarketu se silnějším dnem a naprosto bez problémů, vařím v nich na plynu často ;)

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15049 příspěvků 02.01.18 10:40

Vařím v tlakovém hrnci na plynu a žádné plotýnky nikam nepřidávám. Vařím většinou na tom nejmenším hořáku.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 02.01.18 10:42

Jj. Na plynu je spíš problém, že i nejmenší plamen může být zbytečně velký…

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 02.01.18 10:52

Mám obyčejný papiňák od tescomy, vařím na otevřeném plynovém hořáku už 10let a hrnec je jako nový a to tak 3× do měsíce jede určitě, spíš i častěji, jen musím hlídat aby nešel plamen na plastové úchytky, pak hrozně smrdí.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 02.01.18 10:56
@Heivka píše: …jen musím hlídat aby nešel plamen na plastové úchytky, pak hrozně smrdí.

Na tohle by zrovna ten rozptylovač pomohl… I obyč. síťka.

Vercsi148
Kecalka 227 příspěvků 04.01.18 07:53

Všem moc děkuju za odpovědi…Myslela jsem si, že to nebude až tak horké… :)
Díky :kytka:

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 04.01.18 09:44

@Ivan PPZ pomohl, jenomže pak brambory v papiňáku nevařím 20 minut ale hodinu a to pak můžu ten papiňák v klidu vyhodit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama