Tloušťka matrace 13cm a monitor dechu. Bude spolehlivý?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janita3
Závislačka 3030 příspěvků 01.07.19 09:18
Tloušťka matrace 13cm a monitor dechu. Bude spolehlivý?

Prosím o zkušenostni s monitorem dechu a silnější matrací, než je doporučována. Pořídili jsme 13cm a vůbec mi nedošlo, že je doporučována matrace o tloušťce 6-8cm :( Monitor dechu máme od výrobce Nanny.
Moc děkuji :kytka:

Reakce:
marketak5
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 01.07.19 09:27

U novorozence bych dala na matraci, měli jsmetaky tak. Dala jsem na to deku a pak dite v zavinovačce. Až bylo dítě větší a těžší dala jsem pod a v pohodě. Ale nevím přesně jestli já nemám matraci do 11 cm, teď fakt nevim.

Janita3
Závislačka 3030 příspěvků 01.07.19 09:47

@marketak5 Vidíš, to je super tip, moc děkuji :kytka: Ještě máme v plánu chránič matrace, tak též o něco změkčí. Mě se prostě zdála matrace do těch osmi cm málo, tak jsme pořídili silnější, aby i nějakou dobu vydržela, už mě nenapadlo, že se by mohl být problém s tím monitorem dechu :roll:

ugluk
Hvězda diskuse 46988 příspěvků 01.07.19 10:08

Ony ty dnešní monitory jsou nastavené tak supercitlivě, že mi to snímá i přes tlustý péřový polštář a reaguje i na zadupání poblíž postýlky. Vyzkoušej a uvidíš, to jde snadno.

Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 01.07.19 10:45

Dokdy máte v plánu používat?

Janita3
Závislačka 3030 příspěvků 01.07.19 12:31

@Bubla_Bučková Zatím alespoň do půl roku, možná roku maličké.

Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 01.07.19 13:01

Já plánuju taky rok. I když kolikrát si říkám, že když na to třeba míří větrák, tak je to vlastně nanic. Ale v noci to používám už jenom a to snad funguje dobře.

Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 01.07.19 13:03
@Janita3 píše:
Prosím o zkušenostni s monitorem dechu a silnější matrací, než je doporučována. Pořídili jsme 13cm a vůbec mi nedošlo, že je doporučována matrace o tloušťce 6-8cm :( Monitor dechu máme od výrobce Nanny.
Moc děkuji :kytka:

Jinak máme babysense a matraci plus podložku taky asi 13. Já mám popravdě větší strach z těch falešné pozitivních ukazování :)

Janita3
Závislačka 3030 příspěvků 01.07.19 17:30

@Bubla_Bučková Vybírala jsem matraci tak dlouho, až jsem holt přebrala :roll: Vůbec mě nenapadlo podívat se na podmínky použití i když si taky myslím, že jsou ty monitory tak citlivé a neměl by být problém.

Když už máš zkušenost, stalo se, že by byl způsoben planý poplach? Já teda se děsim chvíle, až se nám to rozhouká :oops: Jinak z okolí moc hezky Nanny hodnotí.

Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 01.07.19 17:35
@Janita3 píše:
@Bubla_Bučková Vybírala jsem matraci tak dlouho, až jsem holt přebrala :roll: Vůbec mě nenapadlo podívat se na podmínky použití i když si taky myslím, že jsou ty monitory tak citlivé a neměl by být problém.Když už máš zkušenost, stalo se, že by byl způsoben planý poplach? Já teda se děsim chvíle, až se nám to rozhouká :oops: Jinak z okolí moc hezky Nanny hodnotí.

Plany poplach nebyl nikdy. Ale já se přiznám, že jsem návod úplně nestudovala a pak náhodou jsem tady četla, že to nemá být přirazeny k posteli, zapnutý kolotoč, strcena ruka, větrák.. :) ale jako je fakt, že ze zactku, když jsme zvedli a nevypli, tak opravdu houkal, ať už byla postýlka kdekoliv.

Janita3
Závislačka 3030 příspěvků 01.07.19 18:19

@Bubla_Bučková Nu, tak až na ten větrák asi porušíme úplně vše 8o :lol: Na to zvedání si taky budeme muset dávat sakra bacha. Naštěstí je u našeho typu takový vzestupný tón, tak snad se nám podaří podchytit, než se alarm rozjede. Jinak mě by vážně nenapadlo si monitor nepořídit, kolegovi v práci zachránil prcka, když drobek přestal dýchat. Naštěstí se záchrance podařilo ho oživit. Takže tfuj tfuj, ať se žádná z nás do takové situace nedostane.

Moc děkuji za zkušenosti :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 46988 příspěvků 01.07.19 18:25

Psala jsem kvůli něčemu výrobci a odpověděli, že dneska už to musí seřizovat tak citlivě, že mohou garantovat spolehlivý provoz jen tehdy, pokud bude postýlka minimálně metr a půl od všech rušivých vlivů (např. manželské postele) :mrgreen: Tak já nevím, já prostě v ložnici nemám nikde tolik místa, abych tam šoupla postýlku a byla metr a půl od všeho. Leda samostatnej dětskej pokoj od narození, ale nedej bože, aby tam byl sourozenec :lol:

Janita3
Závislačka 3030 příspěvků 01.07.19 19:31

@ugluk No, tak to teda neznám asi nikoho, kdo by měl metr a půl postýlku od postele, když už si ji dá do ložnice 8o :lol: To znamená, že by tedy monitor byl schopnej snímat i okolní dechy a pohyby :think: Nechápu, jak je možný že taková destička zahrabaná pod matrací je tolik citlivá 8o

ugluk
Hvězda diskuse 46988 příspěvků 01.07.19 20:02

@Janita3 ono to v reálu tak šílený nebude, funguje nám slušně. I když je fakt, že jsem činila pokus při postýlce půl metru odstupu od naší, na té naší jsem se velice zuřivě přebalovala a monitor v prázdné postýlce si vesele zeleně blikal :roll: Jó, u prvního dítěte před lety to zase bylo citlivé málo, tam to házelo falešné poplachy, a to jako fakt falešné, kdy jsem ležela v noci v posteli, poslouchala spokojené oddychování miminka, a najednou se to rozeřvalo. Ale holt se výrobce jistí, kdyby se náhodou něco po…, tak nebyly dodrženy pokyny k instalaci :jazyk:

marketak5
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 01.07.19 22:08

Nekdy mají miminka spánkové apnoe že se jakoby zapomenou nadechnout nebo upadnou do hlubokého spánku a pak to může ten monitor vyhodnotit jako riziko. Nám se dvakrát stalo, že zahoukal a syn spal, u druhého se to nikdy nestalo, nebo jednou. Byla jsem pak podelana strachy. Ono zase když bude moc tlustá matrace, tak právě třeba neuciti to dítě no.. Taky jsme měli nanny, už teda starší ale nedám na to dopustit. A ano, určitě ne pusteny kolotoč nebo aby se postýlka opírala o jinou postel. Ale metr mi přijde ujeté.

Váš příspěvek
Reklama