Velká změna!

380
29.3.21 17:44

Tlustá čára - už dost!

Dobrý den,
jdu se poradit. Opravdu poradit a budu ráda za veškeré rady. Práskla jsem do stolu a řekla si - už dost! Chci se změnit. Nejdřív začít u vzhledu. Jak jste začínaly s líčením, účesy? Jsem taková trošku šmudla, protože mě tohle minulo. Neměla jsem s kým to probírat - maminka nežila, nejsou příbuzní. Vyrůstala jsem v dětském domově a nyní bych chtěla začít se o sebe starat. Samozřejmě s omezenými finančnemi, protože vážně nemám polštář. Byl by někdo, prosím, ochoten mi poradit? Řeším úpravu obočí, oční linky - jak malovat apod. Na účesy jsem dost levá. Mám delší vlasy (pod lopatky) a jediné, co dávám je culík. Ráda bych se začala chovat víc „žensky“, ale jako neználek budu ráda za každou radu, jak začít a skutečně vypadat elegantně. Ne jak puberťák s vytahanou flanelkou a obrácenou kšiltovkou. Byl by někdo ochoten mi, prosím, poradit? Jsem taková zoufalkyně.
Zkouším zdejší prostředí, protože „v nedávné době“ jsem tady řešila problém - popraskané bradavky, kde mi několik uživatelek radilo. Ve finále jsem skončila u jiné kožní, která mi řekla, že mám těžkou mykózu těla - dost odolnou houbu, kterou bude problém zlikvidovat. Podle všeho problém trvá léta a nikdo to neřešil, nešlo o život. A to je důvod, proč až teď řeším, jak se o sebe starat - líčit apod. Děkuji za pochopení a za každou radu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
708
29.3.21 17:49

Tak v první řadě bych ti chtěla poradit, ať se nemaluješ. Přirozená krása je opravdu ta nejkrásnější. Když už, tak jen lehce. Ženu dělá krásnou její sebevědomí. Takže chodit s hlavou nahoře, styl oblékání, ten je čistě na tobě. Hlavně se vyhni takovému tomu, na vrh huj ve spod fuj. Parfém udělá taky hodně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
29.3.21 17:49

Nepises, jaky mas typ pleti, vlasu, fototyp, barvu oci, to vse hraje roli…

Pro zacatek bych zacala s nejakymi youtube tutorialy, tam je tipu a popisu na make up mraky.

Pokud se chces oblekat elegantne, mrkni se po nejake fashion influencerce na IG, ktera ma stejnou postavu jako Ty, a podle toho si obleceni objednej. Doporucuju About you, pripadne Zoot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
29.3.21 17:50

Kdyžtak napiš soukromou zprávu. Můžeme to probrat do podrobna. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
29.3.21 17:53

@meduzka23 Děkuji. Já už si vyslechla dřív, proč se sebou něco neudělám. Nestarám se o vlasy, pořád jen culík. A když je mám volně, tak si připadám jak Větrník, protože je mám rozlítané. Tvar nedrží. Ke kadeřnici nechci, kdyby mi je vyfoukala, budou držet, ale je to zásah do mého omezeného rozpočtu. A problém stejně není vyřešen. Věří, že je vše o praxi, ale já prostě tápu. Opravdu tápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
29.3.21 17:55

@Sardelka Mám spíš sušší typ pleti. Jakmile mě v zimě ofoukne vítr, pak je má tvář jak struhadlo. Vlasy mám světle hnědé, oči zelené. Obličej kulatý (takové spíš jablko) :roll:. Funguji s omezeným rozpočtem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
29.3.21 17:56

Ahoj, těžko takhle radit, když nevím, jak vypadáš - ve smyslu, co by zrovna tobě slušelo. Každý máme přeci jenom jiný vkus a sedne nám něco jiného. Co se týče obočí, tak dnes je v kurzu přirozenost. Vlasy ti můžu závidět, tak krásně dlouhé mi nikdy nenarostou. Hodila bych na ně nějaký přeliv v tónu tvé barvy, aby vypadaly leskleji a zdravěji. Vyfoukat přes kartáč, super rozbuch nebo drdol na temeni je taky cool. Řasenka + BB Cream. Padnoucí oblečení, co víc? Pro začátek je dobré dívat se na figuríny, no, asi spíš eshopy. Asi ale nebudeš typ, co na sobě prodá cokoliv, tak bych začala basic tričkama, riflema a sakem. Kupuju neskutečné kousky na eshopech v sekci „sale“ :P + parfém
Vlasy + líčení = youtube

Příspěvek upraven 29.03.21 v 19:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
29.3.21 17:59
@Radkar1 píše:
@Sardelka Mám spíš sušší typ pleti. Jakmile mě v zimě ofoukne vítr, pak je má tvář jak struhadlo. Vlasy mám světle hnědé, oči zelené. Obličej kulatý (takové spíš jablko) :roll:. Funguji s omezeným rozpočtem.

Jestli mas suchou plet, tak to chce podkladovy krem pod make up, ja pouzivam Kiehls Ultra Facial Cream, ale ten na Tebe asi bude drahy.

Nevim, co znamena omezeny rozpocet. Do zmeny, o ktere mluvis, musis jednorazove investovat, zadarmo to nevymyslis.

Jinak vlasy si muzes pres hreben vyfoukat i sama. Kdyz si do nich, jeste mokrych, das tuzidlo, bude Ti to hezky drzet a nemely by byt na vsechny strany. Idealni je potom zehlicka, pres kterou jdou ty vlasy i natocit..

Chce to asi delat postupne, chapu tvoje odhodlani, ale tohle je proces, ktery se zenske uci pomalu od zakladky :lol: Dost casto formou pokus - omyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
29.3.21 18:00

V této fázi bych se vykaslala na nějaké složité make up tutorialy. Korektor, řasenka a upravené obočí udělají samy o sobě velkou změnu. Za mě s důrazem hlavně na to obočí. Co se týče oblékání, najdi si fotky stylu, který by se ti líbil, zkus si koupit pár základních kousků, které se pak budou případně dobře kombinovat, a pak už jen zkoušet a zkoušet, v čem se budeš cítit dobře. Nějaká kamarádka, kolegyně, nemohly by pomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
29.3.21 18:03

I v sekáči se dají nakoupit parádní kousky. 90% mého šatníku je ze sekáče nebo druhé ruky. Já osobně barvím vlasy na černo, vlasy mám do pasu a max je jen někdy vyžehlím. Culiky atd. nenosím, neboť mám odstávajíci uši. Obočí si trhám do přirozeného tvaru a jinak se vůbec nemaluji. Hodně si zakládám na dentální hygieně, manikúře, pedikúře a čisté pleti. A oblečení. No, já jsem magor. Oblékám se hodně extravagantně až lidi občas blbě koukají, ale to mám u zádele. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
29.3.21 18:23

@meduzka23 To je ten problém, já se nechytnu s obočím. A to ho mám šílené. Jak oškubané kuře. Do toho mám od dětství mračivku, se kterou chci začít bojovat. Zjistila jsem, že existují nějaké „masáže“, díky které ta mrcha zmizí nebo nejsou tak výrazné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
29.3.21 18:24

@Radkar1
Začala bych korektorem, make-upem, pudrem a třeba řasenkou a klidně i rtěnkou. Na youtube jsou různá videa.
S linkou bych ještě chvíli počkala ;).
Jinak pokud budeš chtít hubnout tak doporučuji Pamelu Reif a nebo Hanku Kynychovou :palec:
Jako účes doporučuji třeba rozpuštěné vlasy, drdol a nebo vyšší ulízí culík :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
29.3.21 18:28

Pamatuji si tě, nedávala jsi sem i fotky někdy před týdnem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
29.3.21 18:30

@Jujucha Problém je, že já neumím s vlasy pracovat. Jsem nešika. Ale chci to změnit a právě nevím, jak začít - jak se to naučit. Na hubnutí by se mi hodilo pár kg dolů, pravda, jak teď baštím silná antimykotika, tak mi doktorka řekla, že budu přibírat. Momentálně jsem poskočila na 170/58 (před prášky 56 a s tou váhou jsem se cítila dobře).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
29.3.21 18:32

@LadyDelRey Před týdnem jsem snad žádné vlákno nezakládala. Asi to bude shoda jmen. Moje diskuse, kterou jsem zmínila, je stará několik měsíců. Přemýšlím, zda jsem v posledním měsíci nějakou zakládala - spíš si myslím, že žádnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat