Nehorázně mě štvou poměry v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Camino
Povídálka 41 příspěvků 24.11.17 10:51
To, co mě nehorázně štve

Vždy, když jsem měla dlouhou chvíli, pročítala jsem si zde všelijaké diskuze. I když jsem nepřispívala a nebyla jsem přihlášená. Tak si tu diskuzi dnes zkusím založit taky. ;)
Nejdu si sem ani tak o radu, jako o to se vykecat.
Zaznamenala nějaká z Vás útok na toho černocha v tramvaji? Stalo se to před pár týdny. Já totiž toho chlapíka znám a už mám těchto,,vlaste­neckých" nálad plné zuby!
Absolutně nechápu, co se to s lidmi začíná dít a co ae z nich stává. Jak je vůbec možné, že se ve vyspělém 21. století posuzují lidé dle barvy kůže a náboženství?! Ten napadený černoch mluví plynule 5 jazyky a češtinu fiká líp než samotní češi. Pracuje jako programátor, takže absolutně nemá potřebu sosat žádné dávky. Nikdo se ho nezastal a nikdo se neozval. Dokonce i ti lidé odmítli vypovídat. A kvůli čemu? Kvůli tomu, že je černý a pochází z Afriky? Co to je?
Nebo ti tepličtí prvňáčci, kterým vyhrožovali. Bože, jsou to jen děti. Proč na ně musíme házet vinu, za kterou absolutně nemohou?
Tyto výlevy ale začínám slýchat i z řad svých známých.
Adoptovali jsme si s manželem 4 letou holčičku z Afriky. Na dálku. Kamala (tak se jmenuje) je sirotek. Žije se svou nemocnou babičkou v chýši z hlíny. Bez elektřiny a tekoucí vody. Dle lidí jsme vlastizrádci, kteří si vydržují parchanta, který nás sem jednou příjde podřezat a proč nepomáháme českým dětem, na která se sbírají víčka a nikdo jim nepomůže. Jistě, České děti také určitě žijí ve stejných podmínkách, jako Kamala. Mnohdy i v horších. To, že až dostavíme, máme v plánu si vzít nějaké díte a stát se pěstouny, to nikoho nenapadá. A když na to přijde řeč, tak prohlasí, že oni by do toho rozhodně nešli.
Přestalo se přát si mnoho štěstí. Teď je nám přáno, aby nás podřezali muslimové a mě znásilnili uprchlíci. Vlastenectví ztratilo svůj skutečný význam a za tímto pojmem se schovává pouze nenávist a nechutný rasismus. Znovu se objevují lidé, kteří oslavují Hitlera a selektují. A k výsledkám voleb se ani nemá cenu vyjadřovat. :zed:
Nechce se mi v této náladě zůstávat a žít. Regulérně přemýšlím o emigraci a občas lituji, že mám České občanství.
Nemůžeme na všechny lidi házet kolektivní vinu a nálepkovat je. Hanobení národa, rasy a víry už zde bylo. A není to tak dávná historie. Skončilo to strašlivou válkou a koncentračními tábory. :think:

Příspěvek upraven 24.11.17 v 11:01

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:
 
Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 24.11.17 10:55

Mě tohle štve taky, ale nic s tím asi nenaděláme. :think: Myslím ale že je to celosvětový problém, ne jen v ČR, takže emigrace nepomůže :nevim:

 
Bábrdl
Generální žvanilka 20584 příspěvků 24.11.17 10:56

@Camino Naprosto chápu tvoje emoce, zvláště pokud toho chlapíka znáš. Jenom nevím, co s tím. :,(

Lidem už normálně přeskočilo. I opatrná poznámka „Přeci není možné vyhrožovat šestiletým dětem granátem a plynem“ vyvolá na internetu reakci „Ty asi chceš, aby tě arabáši znásilnili, co“. :(

 
Camino
Povídálka 41 příspěvků 24.11.17 10:58

@Kočičí duše já bych to ještě pochopila u států, kde se teroristické útoky opravdu staly. Ale tady v ČR, kde se nic neděje? Max někde Zeman ztropí ostudu a sousedi se pohádají. Tak to už fakt ne

 
Popokatepetla
Závislačka 2963 příspěvků 24.11.17 11:01

@Camino ztotožňuju se s tvým názorem. Já jsem už uplně alergická na větu „Nejsem rasista ale…“ Taky mám husí kůži z toho, kolik nenávisti se všude kolem mě teď objevuje - hlavně facebook je tím uplně prolezlý. Lidé se naprosto bezostyšně nazývají jmény pohlavních orgánů, jenom proto, že mají odlišný názor. Je to smutné a mám obavu, kam to bude gradovat :-(

 
Markéta80
Hvězda diskuse 38753 příspěvků 24.11.17 11:02

@Camino mě taky štve co se děje v Evropě, jak umírají lidí co za nic nemůžou a nic se neděje. Přechází se to slovy, vydržíme, musíme si zvykat :jazyk:

 
Konnny
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 24.11.17 11:04

Přemýšlet o emigraci můžeš, ale politický azyl ti jako občanovi ČR nikdo neposkytne.

 
Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 24.11.17 11:05

@Camino Myslíš, že když někam emigruješ, tak to bude lepší? Píšeš, že nemůžeme na všechny házet kolektivní vinu, ale sama raději emigruješ a lituješ svého občanství. Všichni zde nejsou takoví a všichni kdekoliv v zahraničí nejsou sluníčkoví :nevim: Problémy jsou všude. Taky nemám ráda rasistické nálady, a to ze všech stran, ne jen ze stran Čechů. Poukazuje se na nesnášenlivost vůči černochům, islámu, už méně na nesnášenlivost vůči bílým, křesťanům. Přitom někteří by mohli vyprávět, co slýchají ze stran menšin za nadávky, okrádání, napadání…

 
Bábrdl
Generální žvanilka 20584 příspěvků 24.11.17 11:08
@Markéta80 píše:
@Camino mě taky štve co se děje v Evropě, jak umírají lidí co za nic nemůžou a nic se neděje. Přechází se to slovy, vydržíme, musíme si zvykat :jazyk:

No a jak tomu umírání v Evropě zabrání to, že někdo napadne programátora v Nuslích nebo že někdo hodí granát do první třídy v Teplicích? V tom je právě ten vtip. Te člověk v tramvaji je přeci taky jeden z těch, co za nic nemůže. I ty děti. :nevim:

 
Camino
Povídálka 41 příspěvků 24.11.17 11:12

@Tichopredbouri
Všude se najde **** Jsme stejní, jsme lidé.
A jestli měřím Čechy stejným metrem? Asi ano. Stačí se podívat, kolik lidí volilo SPD. Na druhou stranu jsem ráda, že nejsou všichni stejní. Jen mi těch jiných příjde trochu míň. Třeba ale mám okolo sebe špatné lidi

edit admin - odstraněn vulgarismus

 
enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 24.11.17 11:19

To, že se ho nikdo nezastal a nikdo se neozval, není tím, že je černý. Já jsem bílá a mám úplně stejnou zkušenost s napadením v MHD. Jinak je to, co se mu stalo, samozřejmě strašný, ale obávám se, že emigrovat není moc kam. Nenávistnou menšinu najdeš všude.

 
Camino
Povídálka 41 příspěvků 24.11.17 11:27

@enyf já chápu lidi, že se bojí. Taky bych se bála vstoupit do šarvátky mezi partu ožralů. Ale alesloň bych zavolala policii a snažila bych se to tiše řešit. V té tramvaji nikdo nezvedl ani ten tefon!! O pomoc musel poprosit řidičku tramvaje. Jinak by ho všichni ignorovali.
Nadávali mu do černých hub, smeadlavých negrů apod. A tohle už fakt tolerovat nejde

 
enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 24.11.17 11:29
@Camino píše:
@enyf já chápu lidi, že se bojí. Taky bych se bála vstoupit do šarvátky mezi partu ožralů. Ale alesloň bych zavolala policii a snažila bych se to tiše řešit. V té tramvaji nikdo nezvedl ani ten tefon!! O pomoc musel poprosit řidičku tramvaje. Jinak by ho všichni ignorovali.
Nadávali mu do černých hub, smeadlavých negrů apod. A tohle už fakt tolerovat nejde

Ne, lidi opravdu neudělají vůbec nic. Ani ten telefon nezvednou. A můžeš křičet o pomoc, jak chceš, jen na tebe budou tupě zírat. Je fajn, že ty bys něco udělala.

 
Keyllah
Echt Kelišová 8555 příspěvků 24.11.17 11:30
@Camino píše:
@enyf já chápu lidi, že se bojí. Taky bych se bála vstoupit do šarvátky mezi partu ožralů. Ale alesloň bych zavolala policii a snažila bych se to tiše řešit. V té tramvaji nikdo nezvedl ani ten tefon!! O pomoc musel poprosit řidičku tramvaje. Jinak by ho všichni ignorovali.
Nadávali mu do černých hub, smeadlavých negrů apod. A tohle už fakt tolerovat nejde

A pak nebudou ani spolupracovat s policií…ach jo

 
veria
Generální žvanilka 23071 příspěvků 1 inzerát 24.11.17 11:31

Ten útok byl hnusnej, o tom žádná, ten napadeny má pro naši společnost větší prinos než všichni ti útočící primitivove dohromady ale tomu nezastani docela chápu. Já nevím jestli bys sama šla proti skupině nějakých rowdies. :nevim: I chlapi se můžou oprávněně bát. Volala bych policii.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >


Reklama