“To holt musíš přežít!”

1037
6.11.20 12:05

“To holt musis prezit!”

Holky na odlehceni. Jak tu obcas procitam ty diskuze, tak co se tyce “potizi” s detmi, je odpoved dycky a skoro na vsechno - no jo to musis prezit, je to jenom obdobi. Takze nejdriv je “obdobi prdiku”, prechazi do “obdobi rustu zubu”, obdobi kdy dite nespi, to prechazi do “obdobi vzdoru” kolem druheho roku. Pak je nejaky to divny obdobi o kterym uz jsem tu taky cetla a ktery sama brzo jiste zaziju - od 2-4 let kdy spousta matek by nejradsi svoji dite strcilo do baby boxu. Pak je nejaka predpuberta? Pak se musi prezit puberta a pak deti odchazi z domu. A hotovo, game over. Tak sme to prezily a co dal? :think: Zapomnela jsem na nejaky to obdobi? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1151
6.11.20 12:09

Jo - těhotenský nevolnosti, to holt taky musíš přežít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36187
6.11.20 12:11

Tak si to asi musíš užít.
prý máš každodenní život s dětmi prožívat tak, jako bys na to po letech vzpomínala.
samozřejmě že pro 99% času je to nepoužitelné, ale najdou se i světlé chvilky a ty je třeba uložit si do paměti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19727
6.11.20 12:18

Všechno musis prezit, od těhotenství az po odstehovani deti z domu :mrgreen: ale ono většina lidi si to uziva, deti nejsou na pest nonstop :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14473
6.11.20 12:18

To jsou takový krávoviny :roll: kluk má skoro rok a půl a neznám ani období bolení břícha, ani prdy, ani nespavost (od konce šestinedělí spí celkem stabilně 12 hodin v kuse) ani období růstu zubů ( má jich 16)…za mě to jsou trapný výmluvy na politování se…nejvíc mě baví, je úplněk! dítě nespalo! pomoc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19727
6.11.20 12:23

@debra.morgan ja to u prvního taky neznala, byl jak pises. Jaky sok, kdyz druhy pak pulku noci nespal, mel koliky, ke každému zubu 40 horecky, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
6.11.20 12:24
@debra.morgan píše:
To jsou takový krávoviny :roll: kluk má skoro rok a půl a neznám ani období bolení břícha, ani prdy, ani nespavost (od konce šestinedělí spí celkem stabilně 12 hodin v kuse) ani období růstu zubů ( má jich 16)…za mě to jsou trapný výmluvy na politování se…nejvíc mě baví, je úplněk! dítě nespalo! pomoc!

Tak to, ze ty to neznas neznamena, ze to neexistuje :lol: v tom pripade gratuluju a nejvic za to, ze ti od konce sestinedeli spi 12h v kuse a zuby vas netrapily. Nektere mamy takovy luxus nemely a nemaji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17291
6.11.20 12:26

@ocean.mama hm - často to tu fakt bývá, když si to člověk přečte, tak si pak řekne, proč se spousta žen tak úpěnlivě snaží vlastně nějaké to dítě mít, když je to permanentní hrůza - a oddechneme si, až potomci vypadnou z domu
nevím :nevim: a nemám to tak - a to mé dítě rozhodně nebylo plánované -
já s dítětem zažívám spoustu štěstí a zábavy, dokud se mohlo jezdily a chodily jsme všude, co se dalo - v podstatě můj život se úžasně obohatil
i když někdy mám kruté dilema, kam s dítětem a kde sehnat hlídání
ale převažuje štěstí a i sranda - třeba teď, jak víc a víc začíná mluvit, tak někdy tak srandovně skloňuje a časuje
a i když zlobí a neposlouchá, a pak na mně skočí a mami, tuli, tuli - tak všechna období vzdoru jsou zapomenuta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
@ocean.mama píše:
Holky na odlehceni. Jak tu obcas procitam ty diskuze, tak co se tyce “potizi” s detmi, je odpoved dycky a skoro na vsechno - no jo to musis prezit, je to jenom obdobi. Takze nejdriv je “obdobi prdiku”, prechazi do “obdobi rustu zubu”, obdobi kdy dite nespi, to prechazi do “obdobi vzdoru” kolem druheho roku. Pak je nejaky to divny obdobi o kterym uz jsem tu taky cetla a ktery sama brzo jiste zaziju - od 2-4 let kdy spousta matek by nejradsi svoji dite strcilo do baby boxu. Pak je nejaka predpuberta? Pak se musi prezit puberta a pak deti odchazi z domu. A hotovo, game over. Tak sme to prezily a co dal? :think: Zapomnela jsem na nejaky to obdobi? :lol:

Moc nechápu smysl tohoto příspěvku. Pokud čas s dětmi a jejich výchovy, do které spadají i ty období jen přežíváš, tak mi tě je docela líto. My jsme ve fázi kdy nastoupilo druhé období vzdoru, je to o dost horší než to první které bylo cca okolo roku a třičtvrtě. Nemyslím si že to přežívám, spíš se snažím nastavit nějaké hranice, způsob jakým spolu budem komunikovat, předcházet zbytečným scénám apod. Podle mě jsou tyto období důležité aby si rodiče s dítětem ujasnili jak to bude mezi nimi fungovat, aby se dítě naučilo zacházet se svými emocemi a uvědomilo si že vztekem nic nezíská. Pokud to jen,,přežíváš'' tak si z toho dítě nic nevezme a nijak se neponaučí. Ano občas je to na palici ale kdyby bylo rodičovství pořád jen jako procházka růžovým sadem tak by to byla trošku nuda :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14473
@Kriss Tina píše:
@debra.morgan ja to u prvního taky neznala, byl jak pises. Jaky sok, kdyz druhy pak pulku noci nespal, mel koliky, ke každému zubu 40 horecky, atd.

jako ja taky doufam, že si něco užiju s druhým, protože jestli ne tak pro mě budou ženský asi největší fňukny ever.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9606
6.11.20 12:28

Syn neměl žádný období, naštěstí ani bolesti bříška, zuby, ale ani vzdor, že bych ho chtěla někam házet.
Myslím, že to nejsou žádný období, ale prostě nepochopení toho, co to konkrétní dítě chce, jak něco cítí, vnímá a chápe.
Synovi je deset a myslím, že spolu vycházíme výborně, nemám s ním žádný problém (samozřejmě občas je drzý, odmlouvá, nechce např. uklízet atd., ale nic vážného). Hodně to je ale tím, že jsme podobné typy, takže se navzájem chápeme ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19727
6.11.20 12:30

@debra.morgan kazde dite je jine no :D jako nefnukam, se vsim se zvladnem poprat, sem zvykla na horsi veci, nez kazdej druhej tyden srazet diteti horecku, nebo byt par hodin v noci vzhuru :lol: ale i chapu, ze slabsi kusy to celkem semele a hledají nejake povzbuzení. Zvlášť pokud treba doma nemaj dokonaleho muze a jsou na vse samy. Bud rada za hodne bezproblemove dite ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18334
6.11.20 12:31
@debra.morgan píše:
jako ja taky doufam, že si něco užiju s druhým, protože jestli ne tak pro mě budou ženský asi největší fňukny ever.

Bože jak jsi namyšlená :roll:, neboj ono se ti to přání s největší pravděpodobností splní. A jestli ne hned, tak trochu později. Každé dítě si to u mámy vybere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
6.11.20 12:33
@Kaktusanda píše:
Moc nechápu smysl tohoto příspěvku. Pokud čas s dětmi a jejich výchovy, do které spadají i ty období jen přežíváš, tak mi tě je docela líto. My jsme ve fázi kdy nastoupilo druhé období vzdoru, je to o dost horší než to první které bylo cca okolo roku a třičtvrtě. Nemyslím si že to přežívám, spíš se snažím nastavit nějaké hranice, způsob jakým spolu budem komunikovat, předcházet zbytečným scénám apod. Podle mě jsou tyto období důležité aby si rodiče s dítětem ujasnili jak to bude mezi nimi fungovat, aby se dítě naučilo zacházet se svými emocemi a uvědomilo si že vztekem nic nezíská. Pokud to jen,,přežíváš'' tak si z toho dítě nic nevezme a nijak se neponaučí. Ano občas je to na palici ale kdyby bylo rodičovství pořád jen jako procházka růžovým sadem tak by to byla trošku nuda :D
Je to tema NA ODLEHCENI, jak se pise na zacatku ;) ;) ;) takze lito ti me byt nemusi, bavim se o uzivatelkach tohoto webu a jak je na vsechno - to musis jen prezit, je to jen obdobi ;) neni to prispevek o me a o tom jak prezivam, neboj :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14473
6.11.20 12:33
@divine woman píše:
Bože jak jsi namyšlená :roll:, neboj ono se ti to přání s největší pravděpodobností splní. A jestli ne hned, tak trochu později. Každé dítě si to u mámy vybere.

8) jen aby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama