To ja ale situace, mateřská nebo práce?

18.5.17 14:53

To ja ale situace,mateřská nebo práce

Jsem v situaci kdy jsem sám se synkem a mám tedka problém, chci zůstat s malým na mateřské a na druhou stranu nechci přijít o skvělou práci, šéf furt volá jestli přijdu a podobně. zase mi přidal :lol: nepočítaje jiné benefity které v práci mám no prostě vím že takovou práci bych už jen těžko našel, tak jsem to chtěl vyřešit že si najdu hlídání a že švagrová mi teda bude hlídat, no a o dva tejdny později že nemůže, chápu to není problém užívám si synka :-) :-) opravdu mě to baví být s malým je zlatej takže pohoda :-) ale ta práce :? Opravdu bych nerad o tu práci přišel, nehledě že šéf souhlasí i se zkrácenim pracovní doby, takže bych pobíral jak mateřskou tak plat, jelikož žiju v německu kousek od hranic cca50km tak jsem zkoušel hlídání že by dojížděla, byla super sama na mateřské prostě klika ale to dojíždění denně byl fakt problém. tak přemýšlím že bych zkusil nějakou maminku co je také na mateřské a chtěla by změnu, ať kvůli penězům nebo prostě má pocit že je jí v čechách nějak těsno. důvod je jedno. bydlení a strava zdarma a na penězích by se dalo domluvit, mám dům takže své soukromí by měla, druhé auto taky, prostě aby byla spokojenost na všech stranách. tak babo raď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23421
18.5.17 15:09

On tě myslím nemůže vyhodit. Pokud budeš na mateřské. Ale sám si musíš říct, zda dítě nebo peníze a prace. V Německu je to na rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
18.5.17 15:13

Stejně to za pár měsíců budeš muset řešit, takže já bych hledala chůvu. Co to je 50km od hranic? To přeci není problém na denní dojíždění. Ono přestěhovat se do německa bude krapet problém pro maminku třeba s dítětem, co by si chtěla přivydělat, protože nedostane souhlas od otce dítěte. Nebo prostě hledat klasickou aupair, to myslím, že by neměla být problém, stejně ji budeš potřebovat za pár měsíců. Dobře placenou práci, kde mi šéf vyjde s půlúvazkem, té bych se jako samoživitelka držela zuby nehty. Dojíždět 50km není přeci problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5260
18.5.17 15:25

Najdi si klasickou au-pair, ne? Jinak nevím, jak je to v Německu, ale v Česku nemůžeš počas mateřské pracovat pro stejného zaměstnavatele, od nějž jsi šel na mateřskou, leda bys dělal úplně jinou práci. Ale asi v Německu je to jiné:-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.17 15:45

@Kronny444 Proč zrovna maminku na mateřeské, jako že by i se svým dítětem bydlela u tebe? Lepší najít chůvu, nebo au-pair, prostě nějakou osobu co se bude starat je o tvé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.17 15:55
@Fazulina píše:
Najdi si klasickou au-pair, ne? Jinak nevím, jak je to v Německu, ale v Česku nemůžeš počas mateřské pracovat pro stejného zaměstnavatele, od nějž jsi šel na mateřskou, leda bys dělal úplně jinou práci. Ale asi v Německu je to jiné:-).
zde můžeš pracovat u stejneho zaměstnavatele, nesmí se překročit 120hod měsíčně, klasická au-pair jsem taky přemýšlel ale myslím že zodpovědnost a celkově bude u matky větší než u mladé au-pairky, no asi předsudky :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.17 16:02

Uprimne, nevidim na tom nic spatneho jit do prace a maminka na materske, je celkem fajn napad.Jen najit nejakou kvalitni, neprospecharku bude velky problem. Rychlejsi reseni bude asi AU-PAIR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
18.5.17 16:15

Trebas existuji holky, co jsou jako pečovatelky… Pracuji třeba v pečovatelských službách a přechodna změna by pro ne mohla byt zajimava. Nebo třebas i pani, které takhle pracuji a nemaji sve deti - nebo holky, co v těchto službách pracuji a nemaji deti by to rady vzaly. Napadlo me se zkusit obrátit na nejakou i charitu apod., pod které pecovatel.domy většinou spadaji (i když tedy nevim, jestli zrovna tyto instituce nemaji nouzi o zamestnance…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3863
18.5.17 17:04

Aupair co si troufne k novorozenci? Ti z jedině zkušenou, ne nějakou mladou, co děti ještě nemá. A ta co má dvou, trilete nevím jestli by se u vázána k takovému zahulu… :think:
Snad matka s dítětem pět a vyse co nemůže sehnat práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
18.5.17 17:15

Chodim do prace, mam 3 male deti. Vyuzivam soukromou skolku-to v Nemecku nejde? Ja osobne jsem dala radeji deti do kolektivu a pak mam v zaloze sousedku, kdyz je dite nemocne a ja nutne musim na nejakou schuzku, jinak muzu delat z domova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3863
18.5.17 17:16

@Ter85 má novorozence

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
18.5.17 17:28
@truelly píše:
@Ter85 má novorozence

Delala jsem i s novorozencem. Dohodla jsem se na praci z domova, na schuzky v kancelari jsem si vyhradila 2 dny a hodinove rozpeti. Brala jsem si novorozence kvuli kojeni sebou (cz zakladatel nemusi) a jakmile se hodiny mezi kojenim prodlouzily na 3-4, dote jsem davala sousedce. Od 6 mesicu jsem davala do jesli na 2 puldny a od roka soukroma skolka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5260
18.5.17 18:19
@Kronny444 píše:
zde můžeš pracovat u stejneho zaměstnavatele, nesmí se překročit 120hod měsíčně, klasická au-pair jsem taky přemýšlel ale myslím že zodpovědnost a celkově bude u matky větší než u mladé au-pairky, no asi předsudky :-)

Ok, tak to je fajn, že to lze u stejného zaměstnavatele. S tou aupair jsem si neuvědomila, že jde o novorozence, to je složitější, ale snad existuje nějaká profesionální agentura, co takovéto chůvy dodává, určitě nejsi sám, kdo to potřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
18.5.17 20:39

Nebo zkus nějakou babičku v důchodu. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
775
19.5.17 11:55

Píšu SZ :mavam:!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie