To jsme fakt už tak ignorantská společnost?

10.5.17 23:21

To jsme fakt už tak ignorantská společnost?

Čauky maminy, jdu se spíše vykecat. Normálně jsem dneska fakt v šoku. První co mě dostalo bylo jak jsme šly s dcerou 29 měsíců z očkování. Hned vedle paní doktorky je malá sámoška tak jsme tam šly koupit jupíka. Malá plakala, protože jí bolela ruka po tom očkování, navíc celkově byla rozhozená, protože se bojí doktorů a měla už i žízeň. Šla hezky se mnou za ruku jen u toho plakala. Jenom vlezu do krámu, malá stačila vydat snad dvě hlásky a už se k nám přitočila nějaká starší baba a začala na dceru zvyšovat hlas co to jako má být, jak se to chová a že tam musí být ticho jak si to představuje se takhle chovat atd. Neměla jsem náladu se s nějakou protivnou babou hádat tak jsem hodila xicht a šla a jí tam nechala brblat. Koupily jsme to pití a šly. Pak jsme šly do nákupního, protože jsem dceři slíbila, že si za to, že byla u očkování statečná může jít něco koupit. Tak si vybrala takový menší balónek a omalovánku a šly jsme na bus domů. Bus měl jed asi za 5 minut tak jsem jí na zastávce, která byla tak 7 metrů od hlavní cesty posadila na lavičku a stála vedle ní. A v momentě kdy jsem na sekundu otočila hlavu jestli už nejede bus rychle vytáhla z igelitky ten balónek a hodila ho směrem k té silnici. Holky, byly to sotva tři sekundy kdy jsem udělala čtyři větší kroky, abych ho chytla a nevletěl pod auto když v tom slyším paní pozooor. Rychlé se otočím a vidím dceru jak zhruba šest možná sedm metrů ode mě vbíhá do té silnice, kde byla v tu chvíli plná špička a padesátku zrovna všichni nedodržovali a malá na mě řve mami chyť mě. V tu chvíli se mi vysloveně zastavilo srdce a nechápu kde jsem v sobě nabrala tu rychlost, ale vyřítila jsem se vší rychlostí pro ní a tak tak jsem jí stihla za ruku strhnout zpátky. Fuj… Ještě teď mi z toho mrazí po zádech. Ale co mě totálně zarazilo, že kolem bylo plno lidí, chlapi, ženský a mladí kluci, ale nikdo se ani nepohnul. Přitom fakt jak jsem chytla ten balón to byly tři vteřiny a neřekla bych, že za tuto dobu by vůbec slezla z té lavičky, ale všichni to viděli, všichni na ní koukali jak se žene do té silnice a byli u ní v tu chvíli blíž než já, ale nikdo se ani nepohnul o krok, aby jí třeba chytil za rukáv. Jen jeden se z druhé lavičky na mě křiknul paní pozor a bylo to štěstí, že jsem ho přes ty auta vůbec slyšela a zareagovala, protože jsem nevěděla, že to křičí na mě, prostě jsem se v tu chvíli otočila po tom hlase. To jsme fakt jak ignorantská společnost? Protože o jedinci to asi fakt není. Těch lidí tam bylo dost. Sice já se také nezajímám o cizí děti když si třeba na písku ten písek sypou na hlavu nebo se rvou o bábovku, ale vidět malé vlastně ještě hloupé dítě jak se vší rychlostí řítí do hlavní silnice tak jak já, tak manžel nebo kdokoliv z rodiny automaticky vystartujeme. Děkuju Bohu, že se nic nestalo, ještě teď je mi zle. Jsem zarytý abstinent, ale teď normálně lituju, že tu nemám flašku, protože bych si dala panáka. Chudák dcera má až otlaky na ruce jak pevně jsem jí po cestě domů držela i na chodníku mezi baráky. Ale ač vím, že to není ničí povinnost jsem z té lidské ignorace zhnusená. Omlouvám se za román, ale potřebovala jsem se vykecat. Tři vteřiny, tři blbé vteřiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.5.17 23:30

@glitterball Ono je to těžký, lidi mohli být v šoku, každý to určitě taky neviděl…
Ale mně se stalo něco podobnýho, jen z druhé strany. Asi tříletá holčička se na peróně vydala ke kolejišti, její matka datlovala do mobilu a malá pořád šla, od matky byla už daleko a blízko mě a začala se tam naklánět, tak jsem ji chytila za ruku, ona popadla hysterák, spadla na zem a celá se vyválela. Její matka mě seřvala jako největšího magora, co si dovoluju sahat na její dítě, že na mě zavolá policii a já jen nevěřícně kroutila hlavou a odpověděla, že ji tam teda příště nechám spadnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
10.5.17 23:30

Tak ja bych v tom nehledala umysl, nemaji msly deti, tak nemaji takovej postreh..dama rikas 3 vteriny, a uz byla v ceste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5411
10.5.17 23:31

Ano asi opravdu jsme a taky jsem z toho rozcarovana. Ja mam opacny problem..jakmile vidim meco takoveho, staci kdyz dite nejak kolisa nebo jen vypada ze by mohlo spadnout tak uz ho chytam-nejcasteji na tech skakacich hradech a zirafach..kdyZ jsou na kraji a maminky si tam povidaji spolu a dite se priskokama blizi ke kraji kde jsou dlazebni kostky..uz nekolikrat na me maminky koukaly, proc se jako starám o cizi deti.. :nevim: nevim proste to mam v sobe..nenechat diteti ublizit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
10.5.17 23:31

No já si myslím že ty lidi spíš nestihli zareagovat, pokud to bylo tak rychlé. ale ta baba v té samoobsluze…co na to říct. obcas narážím taky na takovéhle lidí. zanadavam si sama pro sebe a jdu dál. co jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6185
10.5.17 23:32
@glitterball píše: Čauky maminy, jdu se spíše vykecat. Normálně jsem dneska fakt v šoku. První co mě dostalo bylo jak jsme šly s dcerou 29 měsíců z očkování. Hned vedle paní doktorky je malá sámoška tak jsme tam šly koupit jupíka. Malá plakala, protože jí bolela ruka po tom očkování, navíc celkově byla rozhozená, protože se bojí doktorů a měla už i žízeň. Šla hezky se mnou za ruku jen u toho plakala. Jenom vlezu do krámu, malá stačila vydat snad dvě hlásky a už se k nám přitočila nějaká starší baba a začala na dceru zvyšovat hlas co to jako má být, jak se to chová a že tam musí být ticho jak si to představuje se takhle chovat atd. Neměla jsem náladu se s nějakou protivnou babou hádat tak jsem hodila xicht a šla a jí tam nechala brblat. Koupily jsme to pití a šly. Pak jsme šly do nákupního, protože jsem dceři slíbila, že si za to, že byla u očkování statečná může jít něco koupit. Tak si vybrala takový menší balónek a omalovánku a šly jsme na bus domů. Bus měl jed asi za 5 minut tak jsem jí na zastávce, která byla tak 7 metrů od hlavní cesty posadila na lavičku a stála vedle ní. A v momentě kdy jsem na sekundu otočila hlavu jestli už nejede bus rychle vytáhla z igelitky ten balónek a hodila ho směrem k té silnici. Holky, byly to sotva tři sekundy kdy jsem udělala čtyři větší kroky, abych ho chytla a nevletěl pod auto když v tom slyším paní pozooor. Rychlé se otočím a vidím dceru jak zhruba šest možná sedm metrů ode mě vbíhá do té silnice, kde byla v tu chvíli plná špička a padesátku zrovna všichni nedodržovali a malá na mě řve mami chyť mě. V tu chvíli se mi vysloveně zastavilo srdce a nechápu kde jsem v sobě nabrala tu rychlost, ale vyřítila jsem se vší rychlostí pro ní a tak tak jsem jí stihla za ruku strhnout zpátky. Fuj… Ještě teď mi z toho mrazí po zádech. Ale co mě totálně zarazilo, že kolem bylo plno lidí, chlapi, ženský a mladí kluci, ale nikdo se ani nepohnul. Přitom fakt jak jsem chytla ten balón to byly tři vteřiny a neřekla bych, že za tuto dobu by vůbec slezla z té lavičky, ale všichni to viděli, všichni na ní koukali jak se žene do té silnice a byli u ní v tu chvíli blíž než já, ale nikdo se ani nepohnul o krok, aby jí třeba chytil za rukáv. Jen jeden se z druhé lavičky na mě křiknul paní pozor a bylo to štěstí, že jsem ho přes ty auta vůbec slyšela a zareagovala, protože jsem nevěděla, že to křičí na mě, prostě jsem se v tu chvíli otočila po tom hlase. To jsme fakt jak ignorantská společnost? Protože o jedinci to asi fakt není. Těch lidí tam bylo dost. Sice já se také nezajímám o cizí děti když si třeba na písku ten písek sypou na hlavu nebo se rvou o bábovku, ale vidět malé vlastně ještě hloupé dítě jak se vší rychlostí řítí do hlavní silnice tak jak já, tak manžel nebo kdokoliv z rodiny automaticky vystartujeme. Děkuju Bohu, že se nic nestalo, ještě teď je mi zle. Jsem zarytý abstinent, ale teď normálně lituju, že tu nemám flašku, protože bych si dala panáka. Chudák dcera má až otlaky na ruce jak pevně jsem jí po cestě domů držela i na chodníku mezi baráky. Ale ač vím, že to není ničí povinnost jsem z té lidské ignorace zhnusená. Omlouvám se za román, ale potřebovala jsem se vykecat. Tři vteřiny, tři blbé vteřiny…

Teda z toho mě úplně mrazí.
Ale je to prostě tak! Doba je taková, že se většina lidí dělá jako když nic nevidí.
Muž byl takhle jednou ve spořce a nějaký klučík pobíhal kolem těch velkých posuvných dveří. Líbilo se mu jak se otevírají a pořád tam matlal ručkama. Hned u něj tak 10 lidí a nikoho nenapadlo mu říct, aby si neublížil. Najednou mu zůstala ruka pod tím křídlem a kdyby chlap nevystartoval a rychle mu jí nevytáhl, tak jí měl asi zlámanou. A ostatní jen čuměli a nikdo ani nepípnul.

Je to děs!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
10.5.17 23:34

Hm, já v takových situacích zasahovala, a na oplátku jsem dostala vynadáno, v lepším případě otrávený ksicht :cert: s tím, že si své dítě ohlídají sami :zed: Jinak to že lidi v davu nepomáhají se tu nedávno kupodivu řešilo, jedná se o jakýsi psychologický efekt - něco jako přenášení zodpovědnostina druhé. Většině matek kolem mě se stalo, že se jim dítě pokusilo alespoň jednou ve starším věku vběhnout do silnice, ale s tou pomocí je to taky tím, že se jedná skutečně o sekundy, težko říct, jestli jsou vlastně všichni schopní, tak rychle zareagovat. A že jsme v určitých ohledech ignorující společnost, to je fakt, ale tak si to utváříme my sami, za komančů by zase člověk krom pomoci dostal kupu „dobrých“ rad.
Babu v obchodě bych neřešila, vždycky si říkám, že je otázka, jak se budeme chovat my, až budem tak staří, případně nemocní a nemajetní. Baba holt nemá kde tu frustraci vyblít, tak se to svezlo prostě po vás.
Je to na prd no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
10.5.17 23:48

Společnost ignorantů

Ahoj, možná se dnes lidi bojí zareagovat, aby naopak neublížili nebo neudělali něco špatně a nebyli za to zažalovaní, to ale není chyba lidí, ale tohoto státu. Oslovení ženy na ulici je dnes pomalu divné, oslovení v práci? Sexual Harrasment, Ublížení na zdraví v sebeobraně se posuzuje jako trestný čin, apod.. Nechci lidi omlouvat, je to opravdu tupost a otupili jsme se všichni proti svému okolí. Vliv má i anonymita internetu a životů lidí vůbec. Myslejí si, že JIM se to stát nemůže…, ale může. A pak najednou potřebují někoho, kdo by jim pomohl. Nechci být skepická…naštěstí je ještě snad dost milých lidí, kteří pomůžou a jen jsi měla den blbec a štěstí v neštěstí, že se NIC NESTALO! Děkuj za to - i třeba tomu chlápkovi, který tě upozornil. Vždyť i to je pomoc. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
10.5.17 23:51

Kdyz dostanu dite na hlidani, tak ho svedomite hlidam a mam oci na stopkach, aby se mu nic nestalo. Ale nejsem mama a nemam na deti vycviceny postreh, abych automaticky odhadla, co se chysta dite udelat a zabranila mu v tom. Kdo vi, jak bych reagovala takhle na zastavce - obvykle si okoli moc nevsimam a je dost pravdepodobne, ze nez by mi docvaklo, ze dite skace do silnice, nestihla bych vubec nic udelat. Protoze proste nejsem v hlidacim modu :nevim: Kdyz mam dost casu na reakci a situaci vyhodnotim jako nebezpecnou, zakrocuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
10.5.17 23:59

ano-hezky řečeno

@Afrikana Perfektně řečeno, souhlasím. :srdce: :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40380
11.5.17 00:14

@glitterball promiň, ale ty sama nejsi schopná ohlídat dítě, zabránit mu vyndat věc z tašky, ale chceš to po cizích lidech, kteří jsou myšlenkami úplně jinde? To sinikdo myslíš, že všichni lidi na zastávce sledují cizí děti kolem sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
11.5.17 00:40

Promiň, ale kdybys měla tu tašku v ruce, nic by se nestalo.
Hlavně že jsou všichni blbí, zlí a ignoranti. 8o Nauč se být předvídavější než tvoje vlastní dítě, a pak prosím teprve řvi po lidech… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
11.5.17 00:47

Rekl bych, ze jde jen o bezdecny obranny mechanismus, kdy odmitas vlastni pochybeni a hledas vinu jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
11.5.17 01:32

Já to také vidím trošku z druhé strany. Mám děti 3 a vím, jak těžké může být je uhlídat. Ale v tuhle chvíli bych si sama spíš pomyslela své o mamince dítěte, že ho nechá vběhnout do silnice. Také bych zřejmě nestihla zareagovat a naopak mi přijde super, že se někdo v té rychlosti zorientoval a zavolal pozor. Oni ty sedící lidé na zastávce zřejmě nevnímali nic z toho, co se dělo před tím s balónkem. Prostě najednou viděli dítě u silnice a tak v rychlosti správně vyhodnotit situaci a zareagovat je opravdu složité… Něco jiného je, když je situace zjevná a vám to stihne dojít. Zrovna nedávno jsem šla po schodech nahoru a viděla jsem chlapečka rozjetého z kopce na té odrážecí motorce, jak se řítí ke schodům. Maminka za ním běžela a volala na něj. Ale marně. Tak jsem ho samozřejmě zastavila a bylo to tak tak, skoro vlítnul na ty schody. Ale tam byl čas se v situaci zorientovat a zareagovat, co se děje. Nevím, jestli jsem dobře vysvětlila rozdíl. Ale prostě nevidím v tom pochybení těch lidí. Sama nevím, jestli bych stihla zareagovat. A hlavně tedy ti, co nemají malé děti, tak těm už to vůbec nemuselo tak rychle dojít, co se vlastně děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 01:32

Díky všem za reakce. Poslední tři příspěvky… Já jsem schopná ohlídat si svoje dítě, jen prostě nastala reakce, kterou jsem od ní nečekala. Jelikož vím jak dlouho jí trvá doma slézt z gauče nebo židle tak to, že by během tří sekund byla schopná slézt a ještě takový kus odběhnout jsem od ní nečekala, neboť doma nebo kdekoliv jinde jí to trvá mnohem déle. Jinak bych nechala balón balónem. A já po někom řvala? Že o tom tedy nevím. Nikomu jsem tam neřekla půl slova. A to jí viděla minimálně třičtvrtina lidí co tam byla a do tý cesty vběhla málem sotva dva větší kroky od nich. Koukali na ní. Nikoho neobviňuji, jen se pozastavuji a upřímně pohoršuji nad tím, že lidé vidí kolem sebe někomu komu hrozí nebezpečí, mohou mu zabránit jedním krokem a jedním pohybem a neudělají to. Nevím, možná jsem z jiné planety, protože mě toto příjde automatické. Ano plno lidí si nevšimne, ale když na to koukají a stojí dva kroky? Několikrát se mi už stalo, že jsme s mojí mámou někam jeli, poslední asi půl roku zpět a u Tesca odpoledne kdy všude bylo plno lidí ležel na zemi starý pán a valila mu krev z hlavy. Čistě oblečený, hůlku a nákupní tašku měl vedle sebe. A lidi kolem něj procházeli a jakoby ho neviděli. Máma jak to viděla dupla na brzdu v půlce cesty a letěla k němu, shodou okolností zároveň s ní asi dvacetiletý kluk a okamžitě volali záchranku. Dalších cca 15 lidí prošlo jakoby tam nebyl. Pán si šel nakoupit, udělalo se mu zle a upadl. Ale upřímně takovéto reakce jsem čekala. Samozřejmě, že jsou jistě od těch, kterým dítě nikdy ani neupadlo a nerozbilo si koleno, nikde se neuhodilo a perfektně předvídají jeho reakce a to, že se najednou zachová úplně jinak než běžně. A jistě to budou i ti, kteří jsou nevidím, neslyším a proč bych pomáhal má předvídat co se stane. Že ho přejede auto, že se vybourá nebo že se mu přesně za pět minut udělá zle, spadne a roztříská si hlavu. Bože, Bože.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama