To jste opravu o vánoce raději sami?

25
27.12.20 13:18

To jste opravu o vánoce raději sami?

Ahoj, už tu vidím několikátou diskuzi, kde si nějaký člen či všichni stěžují na návštěvy o Vánocích, že nemají klid atd. Nechci tu vyvolat nějakou bouřlivou diskuzi, jen mě zajímá, kdo ctíte tradice a nevadí vám pozvat babičky, tetičky či snad lidi v nouzi? My máme večeři klidně o 15 lidech, i připraveno více jídla, kdyby se ještě zastavil někdo další… Co vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21114
27.12.20 13:24

Vánoce jsou o rodině. A to té nejužší. Pak další dny o té širší rodině, pak přátele. Samozřejmě pokud by byl někdo sám udělám vše proto aby se u nás cítil,,jako doma,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4195
27.12.20 13:28

Chápu oba tábory.
A k dotazu - ano, někteří lidé opravdu vnímají vánoční čas jako komorní čas, chvíli, kdy se konečně zastaví kolemřvoucí blázinec, příležitost nabrat síly do nového roku. Často jedinou příležitost.

Kdo má takové vztahy a nabíjí ho to, co píšeš - ano, pak i to je skvělá možnost.
Koho ale vztahy a lidi vyčerpávají, toho chápu, protože já sama jsem si nechala dvoje Vánoce potřísnit zapřežením do vozu „služka - návštěvy“ - a oba dva roky jsem měla velmi podlomené zdraví. Pro mě je tohle jediný čas v roce, kdy můžu nabrat síly a už si ho nenechám vzít.
Dneska uklízím.
Tvořím.
Plánuju. Přebírám.
Nevidím důvod, proč bych to měla vyměnit za žraní cukroví a chlebíčků u pro mě cizích lidí, třeba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24367
27.12.20 13:29

Tak blázinec o 15 lidech bych si asi nechala ujít, na vánoce mám ráda klid a pohádky a cukroví do postele a tak, což se v davu asi moc nedá. Ale kdybych věděla, že je někdo z mých blízkých sám, pozvu ho k nám, ať už by to byl člen rodiny nebo kamarád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50430
27.12.20 13:32

Pro mě jsou Vánoce rodinné svátky, takže je ráda trávím v širším rodinném kruhu. Pouze v tom nejužším (u nás ve 3) mi to přijde takový smutný, něco tomu chybí. Bohužel někdy to nejde jinak :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 13:33

Na Štědrý den jsou u nás rodiče a sourozenci s dětma, je to moc fajn a jinak by to nikdo nechtěl. Ale pro mě jako hostitelku náročné, i když ostatní dost pomůžou. Letos to kvůli covidu bylo jinak, každý byl doma a bylo smutno. Jinak mám ráda o vánocích klid. Celý rok jsem v práci mezi lidma, letos víc než jindy (zdravotnictví), a tak chci další dny odpočívat a ne někam jezdit či přijímat návštěvy a běhat furt v kuchyni a něco chystat. Chodím jen do práce dle služeb.

• Citovat
  • Nahlásit
64319
27.12.20 13:35

Pouze rodina, letos navíc tchyně.. Návštěvy nula, chci mít klid. Nezvu cizí, ale třeba muž jel s kámoši na jejich každoroční pochod a to mi neva, kdyby mi je teď natáhl do baráku, to by mi vadilo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4485
27.12.20 13:47

Na Štědrý večer jen naše rodina, tj. Já a muž a naše děti. Zatim jsou naši rodiče po spolu. Až nude jeden z rodičů sám, samozřejmě, bude s nami. Rodinné návštěvy děláme až 25.a 26., střídáme se, kde. Ale 15 lidí na Štědrý večer opravdu doma nechtěla, právě proto, že to jsou svátky klidu. Což v tomhle počtu být nemůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4485
27.12.20 13:48
@Rezie139 píše:
Ahoj, už tu vidím několikátou diskuzi, kde si nějaký člen či všichni stěžují na návštěvy o Vánocích, že nemají klid atd. Nechci tu vyvolat nějakou bouřlivou diskuzi, jen mě zajímá, kdo ctíte tradice a nevadí vám pozvat babičky, tetičky či snad lidi v nouzi? My máme večeři klidně o 15 lidech, i připraveno více jídla, kdyby se ještě zastavil někdo další… Co vy?

Lidi v nouzi? Koho tím myslíš? Bezdomovce? Tak ano, to by mi vadilo a v životě nepozvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5402
27.12.20 13:51
@Rezie139 píše:
Ahoj, už tu vidím několikátou diskuzi, kde si nějaký člen či všichni stěžují na návštěvy o Vánocích, že nemají klid atd. Nechci tu vyvolat nějakou bouřlivou diskuzi, jen mě zajímá, kdo ctíte tradice a nevadí vám pozvat babičky, tetičky či snad lidi v nouzi? My máme večeři klidně o 15 lidech, i připraveno více jídla, kdyby se ještě zastavil někdo další… Co vy?

Přeji pozitivní návštěvu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6077
27.12.20 13:52

Tak za mne, miluji cas vanoc bo jsme si s detma uzivali bez shonu, nakupnich horecek, stresu na zasnezenych horach a nechali se hyckat hotelovym personalem. od 25.12. jsme objizdeli pribuzenstvo, ale toho 24.12 jsme byli radeji sami. letos, diky opatrenim vlady, jsme to pojali jako rodinna seslost - u mych rodicu (ja a sourozenec s rodinama), druhorozeny vyrkl prani byt u tatky bo se o prazdnin nevideli a chtel si taky uzit vanoce jinak, jak jemu se to libilo, jeste nevim, vraci se po novem roce… vloni nebyl dostatek snehu a ten jsme stravili sami doma… takze behem 3 let, pokazde vanoce jinak, kazde ma to sve kouzlo, ale za mne vyhravaji sobecky hory, nesobecky radost mych rodicu, ze letos meli vse co k vanocum patri jiz 24.12. a ne 25.12.,… chapu oba „tabory“, ale patrim k tem, co maji radi kolem sebe zivo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
27.12.20 13:52

Já nevím jak ostatní, ale já jsem hostitel a mohu ti říct, že je to už únavné. V podstatě jsou všichni naučeni, že přijedou sem ( prý mám na to největší prostor). Takže je to tak, že začnu kmitat už 23. a končím dneska. Mezitím vařím, peču, připravuju pohoštění, pak uklízím, pomáhám uklízet dětem, když jim návštěvy udělají bordel v pokojíčcích. A jsem z toho celkem urvaná. Jo, Vánoce v hodně lidech jsou fajn, pokud jsi ten, kdo přijde k připravenému stolu, nají se, popije, pobaví se a pak si hezky v klidu odjede do svého domu, kde už si jen tak v klidu může lehnout k pohádkám. Letos já ještě nejsem úplně psychické pohodě, ten rok 2020 byl velmi velmi náročný, o to hůře to letos nějak vidím. A mám velkých Vánoc plný zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
27.12.20 13:57

Jinak tenhle rok samozřejmě méně lidí, asi 8. Zdraví je přednější… Tak jsme alepsoň zbytku rozeslali přání :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15040
27.12.20 13:58
@Šáruší píše:
Já nevím jak ostatní, ale já jsem hostitel a mohu ti říct, že je to už únavné. V podstatě jsou všichni naučeni, že přijedou sem ( prý mám na to největší prostor). Takže je to tak, že začnu kmitat už 23. a končím dneska. Mezitím vařím, peču, připravuju pohoštění, pak uklízím, pomáhám uklízet dětem, když jim návštěvy udělají bordel v pokojíčcích. A jsem z toho celkem urvaná. Jo, Vánoce v hodně lidech jsou fajn, pokud jsi ten, kdo přijde k připravenému stolu, nají se, popije, pobaví se a pak si hezky v klidu odjede do svého domu, kde už si jen tak v klidu může lehnout k pohádkám. Letos já ještě nejsem úplně psychické pohodě, ten rok 2020 byl velmi velmi náročný, o to hůře to letos nějak vidím. A mám velkých Vánoc plný zuby.

Jojo… tohle je moje nocni mura :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50430
27.12.20 14:01
@Šáruší píše:
Já nevím jak ostatní, ale já jsem hostitel a mohu ti říct, že je to už únavné. V podstatě jsou všichni naučeni, že přijedou sem ( prý mám na to největší prostor). Takže je to tak, že začnu kmitat už 23. a končím dneska. Mezitím vařím, peču, připravuju pohoštění, pak uklízím, pomáhám uklízet dětem, když jim návštěvy udělají bordel v pokojíčcích. A jsem z toho celkem urvaná. Jo, Vánoce v hodně lidech jsou fajn, pokud jsi ten, kdo přijde k připravenému stolu, nají se, popije, pobaví se a pak si hezky v klidu odjede do svého domu, kde už si jen tak v klidu může lehnout k pohádkám. Letos já ještě nejsem úplně psychické pohodě, ten rok 2020 byl velmi velmi náročný, o to hůře to letos nějak vidím. A mám velkých Vánoc plný zuby.

A proc se v rodině nedomluvíte, že každý donese něco? TAkze nebude všechno na tobě. To samé příprava stolu, následný úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat