To opravdu všechny maminky mluví jen o dětech?

Anonymní
27.12.19 12:38

To opravdu všechny maminky mluví jen dětech?

Ahoj, možná to tady trochu rozvířim, ale nemyslím to spatne, je to spíš tema k zamyšlení.. Hned zkraje bych uvedla, že sama ještě dítě nemám, ale čekáme ho.. A poprosim o zachovani anonymity. Všimla jsem si už mockrát, že jakmile má pár, resp. konkrétně žena, dítě, mluví jen o něm. Příkladem jsou teď vánoční návštěvy. Pritelova sestra má rok a půl letého chlapečka a z normální fajn holky, se kterou jsem mohla pokecat, se stala podle me jen mamina. Mluví jen o něm. Pořád. Prevedu tema na něco jinýho a nikdy se nechytne. Mně se taky na nic nezeptá, ani meho přítele. Prostě veskera pozornost jen na dítě. Ano, svym zpusobem to snad chápu, navíc asi brzo pochopim, až se narodí naše miminko, ale říkám si - panebože, copak jiný svět přestává existovat? To už se budu s přítelem bavit jen o prdech, plinach, co maly snědl a nesnedl…? Nejhorší je, že to ostatním přijde asi normální. Její rodine. Byli jsme u nich na návštěvě, chodí k nám a návštěva je taková, že dvě hodiny se zírá na dítě a mluví se jen o něm. Jako fakt. A já umírám nudou a touhou bavit se necem jiným. Předstírám, že mě to taky baví, ale fakt ne. Jsem divná? Když si představím, že to takhle budu mít za chvíli i ja.. Jak to máte vy? Já takhle nechci skončit :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1016
27.12.19 12:42

Já jsem si to musela uvědomit, ať nemluvím pořád jen o malém, nikdo mi sice nic nenaznačil, došla jsem k tomu sama.. Ale opravdu je nudné, poslouchat jen věci o dětech. Při rozhovoru s kamarádkou se tedy krotím, stejně tak při rodinných návštěvách, ale pokud se o tom sami chtějí bavit, tak mi to nevadí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
27.12.19 12:43

Ono kdyz budes s ditetem dva roky,,zavrena,, bez jakychkoliv jinych pracovnich povinnosti nez je dite ci domacnost, tak hold zblbne dost holek :nevim: navic hormony delaji sve… ja jsem rada, ze na rodicovske pracuji skoro od zacatku a s manzelem muzeme resit krome domacnosti i praci atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59163
27.12.19 12:47

Proste se zmenil stred zajmu, prejde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5055
27.12.19 12:54

Ja se treba dokazu bavit i o necem jinem, ac dceru nade vse miluji. Je to o cloveku. A to nepracuji, dceri je rok a pul a nadmiru si to s ni uzivam ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 12:56
@Anonymní píše:
Ahoj, možná to tady trochu rozvířim, ale nemyslím to spatne, je to spíš tema k zamyšlení.. Hned zkraje bych uvedla, že sama ještě dítě nemám, ale čekáme ho.. A poprosim o zachovani anonymity. Všimla jsem si už mockrát, že jakmile má pár, resp. konkrétně žena, dítě, mluví jen o něm. Příkladem jsou teď vánoční návštěvy. Pritelova sestra má rok a půl letého chlapečka a z normální fajn holky, se kterou jsem mohla pokecat, se stala podle me jen mamina. Mluví jen o něm. Pořád. Prevedu tema na něco jinýho a nikdy se nechytne. Mně se taky na nic nezeptá, ani meho přítele. Prostě veskera pozornost jen na dítě. Ano, svym zpusobem to snad chápu, navíc asi brzo pochopim, až se narodí naše miminko, ale říkám si - panebože, copak jiný svět přestává existovat? To už se budu s přítelem bavit jen o prdech, plinach, co maly snědl a nesnedl…? Nejhorší je, že to ostatním přijde asi normální. Její rodine. Byli jsme u nich na návštěvě, chodí k nám a návštěva je taková, že dvě hodiny se zírá na dítě a mluví se jen o něm. Jako fakt. A já umírám nudou a touhou bavit se necem jiným. Předstírám, že mě to taky baví, ale fakt ne. Jsem divná? Když si představím, že to takhle budu mít za chvíli i ja.. Jak to máte vy? Já takhle nechci skončit :(

Děti jsou nedílnou součástí mého života, většinu věcí, které dělám, dělám s dětmi, tudíž, když mluvím o dovolené u moře, jsou děti součástí vyprávění. Ano, snažím se diskutovat i o jiných věcech, ale většina mého okolí děti má a tudíž se stejně nakonec bavíme o tom, co které dítě, čím nás pozlobilo atd. Zrovna tak s manželem když něco řešíme, tak to řešíme s tím, že máme děti a tudíž například když řešíme co budeme vařit, tak řešíme s ohledem na děti…Prdy a pleny jsme nikdy neřešili, vyjma toho, když jsme si střihali, kdo jde přebalit :-D Je to prostě normální, přorozená věc…když budeš mít místo dětí kočky, budeš se stýkat s ostatníma kočkomilama a budete řešit kočky, protože s pejskomilama si nebudeš mít moc co říct. Jinak ano, řešíme s kamarádkama i s manželem jiné věci, ale prostě ty děti tam jsou, ať se nám to líbí nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 13:04

To je tezky, vetsina zen na materske je s ditetem 24/7 tak pak nejak jina temata k hovoru ani nemaji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 13:07

Mám stejný názor, už nevím ale, jestli jsem byla taky taková, když byli děti malé, věřím že ne. A stejnou situaci teď zažívám s mou kamarádkou, od té doby co se stala babičkou. Nedá se to už poslouchat, mele jen dokola stejnou informaci třeba desetkrát zopakuje, jak malá říká baba, a paci, jak kaká a co papá…přijde na kafe a vydrží tri hodiny mluvit jen o vnoučatech. Mě to i zajímá, jak se jim daří, ale tři hodiny.. to se nedá. Je to pro mě i ponaučení, na jaře se mi taky narodí první vnouče, moc se těším, doufám že se z toho taky nezcvoknu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2083
27.12.19 13:11

Hele taky odsuzuju když se žena fakt nedokáže bavit vůbec o ničem jiném. Ale náse děti jsou součástí našich životů, milujeme je, neumíme je většinou stoprocentně vynechat (proč taky). Je potřeba najít únosnou míru a taky si uvědomovat, s kým se bavím. Samozřejmě s prarodiči, s jinými spřátelenými rodiči a podobně se ta diskuse vždycky stočí spíš k těm dětem, protože prostě jsou středobodem našeho světa (říkám to i přesto, že můj svět obsahuje krom dítěte i práci, miliony zájmů a koníčků, přátele atd). S bezdětnými kamarády dceru sice občas stručně proberu, co novýho, vtipný historky, a jdeme dál, bavíme se o tématech, která máme společná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
27.12.19 13:12

Mam deti dve a kdyz jdu s kamaradkama, tak se o nich bavim, jen kdyz se zeptaji. Vim, ze to nemusi vsechny bavit, poslouchat jen o detech a uprimne i ja si rada popovidam o jinych vecech. Naopak me to asi nikdy nevadilo, chapala jsem, ze se chce nekdo vypovidat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 13:18

Pro mě je to asi taky takový memento, cemu se zkusit vyvarovat. I když to chápu, člověk je doma s dítětem. Ale prostě dlouhodobě se to nedá a možná by si člověk měl uvědomit, že to druhého po nějaký dobe už moc nebaví poslouchat… No uvidím za chvíli sama :) Ale já cítím, že to je hlubší problém, asi mě trochu i mrzí chování tchyně. Zajímá se o svoji dceru, ale mě se nezeptá, jak se cítím jako těhotná, jestli mi není blbě.. Skoro se se mnou nebaví. Vidím ten rozdíl, když je přítel na návštěvě u mých rodičů, aktivně se s ním snaží bavit, už probírali auta, politiku…,proste neco, prostě přítel mluvi a oni s nim. To když přijdou tchanovci k nam, mluví hlavně se svým synem, třeba o sousedech, který já neznám.. Ty návštěvy mě strašně nebaví. A nedejbože, když teda přijde i pritelova ségra s tím děckem, to se pak modlim, at jdou domu. A teď o Vánocích je těch návštěv tolik. To jsme byli spolu včera, dnes, jsme zvaný na Silvestra, na Nový rok. Musím to nějak diplomaticky uhrát. Fakt mě nebaví mít zabitý skoro všechna odpoledne, co mám volno. Jsem aktivní člověk, oni jen sedí, jedi, hrají si s tím dítětem a já přemýšlím, co jsem v tom čase mohla udělat. Priteli svoje pocity sverovat nechci, ma rodice i sestru moc rad, mrzelo by ho to a myslím, že nevidí problém.. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
27.12.19 13:38

Ano.. zalezi jaky mas kontakt se svetem tam venku ale ver mi ze pokud mas zrovna chlapa co se k miminu moc nema babicky co nepohlidaji tak se tvuj svet aspon prvni dva roky dost smrskne. V podstate vse ridis podle mimca.
Ale to je individualni. Zalezi jaky kdo ma moznosti a jak se dokaze odtrhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 13:40

Ja tak nadavala na vsechny matky v okoli… :mrgreen: :mrgreen: Furt jsem si rikala, proboha, jim vymyli mozek, to uz fakt nejde a pod… noooo mozek jsem si taky vykojila, teda nesnasim stale detske hriste, kde se myka, kaka, slinta, papa… zboznuju moje bezdetne kamaradky, se kteryma muzu probrat kde co( i kdyz o situaci na blizkem vychode uz taky nezavadim- vim o tom kulovy :joy: :joy:), nicmene, kazdy kafe se musim hodne hlidat, abych nemlela jen o diteti ( a kolikrat to nejde :zed: ) a co taky odpovidat na otazky co jste delali o vikendu, o vanocich? Na vlastni realizaci zatim neni cas, takze si ted bohuzel, ac bych moc rada, nepokecam ani o knizce, co jsem precetla ( neb si z ni nic nepamatuju :joy:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13187
27.12.19 13:42

Já neznám žádnou zenskou, která by se bavila jen o dětech. Ano je to naše časté téma hovoru, ale jinak se bavíme i o všem možném.
Naopak mi přijdou horší lidé co spolu pracuji, tam je téma hovoru stocene na práci mnohem častější než u matek téma děti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
27.12.19 13:49

Taky znam takove, vetsinou o detech mluvim s kamaradkama, co maji taky deti, nebo kdyz mam nejakou vtipnout historku, nebo se me nekdo na neco zepta. Ale jsem rada, kdyz se potkam s bezdetnymi kamarady a muzu se konecne bavit o necem jinem. Podle me to jsou maminy, ktere materstvi na plno pohltilo a je stredobodem jejich sveta, a jine veci je nezajimaji, asi taky zalezi ma zajmech pred detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama