Tohle že měl být velký UTZ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
staniczka
Stálice 60 příspěvků 21.10.14 17:11
Tohle že měl být velký UTZ???

Ahoj holky :) Téma zakládám poprvé ale jelikož už mam fakt nervy na dranc, tak už se musím s někým podělit o moje dosavadní zkušenosti s gynekologem, chtěla bych poradit, popř. uklidnit :)
Vůbec jsem nevěděla co očekávat, když jsem na testu našla 2 čárky :) jelikož jsem se nedávno přestěhovala do jiného města, tak jsem si i chtěla sehnat nového gyndaře, abych nemusela dojíždět 60 km s bubnem do mého bývalého bydliště. Po dopoledni obvolávání lékařů jsem asi na 15ctý telefonát konečně sehnala lékaře který by mě vzal, podle recenzí skoro všem ženským i vyhovoval. Dostavila jsem se teda na první kontrolu, všechno v pořádku :) klasická prohlídka, UTZ, z doktora jsem měla super pocit, moc hezky se sním povídalo, sice už postarší pán ale aspoň jsem si říkala že bude mít víc zkušeností.
Moje pochybnosti začaly v den kdy jsem přijela na kontrolu ve 13tém týdnu, do té doby jsem měla UTZ 2krát, všude jsem četla jak by mi doktor měl zkontrolovat mimčo, jestli je v pořádku a netrpí nějakou VVV a ejhle… žádný UTZ se nekonal… a o tom že by existoval nějaký prvotrimestriální screening se ani nezmínil, od té doby co kontrola to jen změření výšky fundu a poté prohlídka na koze.
Triple Testy v 16tém týdnu vyšly v pořádku, ale to mi prostě ke klidu nestačilo, když vím že často vycházejí falešně :nevim: první uklidnění přišlo s prvními pohyby v 19 tt :) byla jsem ráda že mimčo cítím :dance:, když jsem ho koneckonců viděla jenom v 10 tt., doktora jsem se ptala jak to u něj probíhá s velkým UTZ ve 22tt. ptala jsem se jestli posílá na 3D UTZ a v tom se jakoby zarazil a řekl mi že je to prý jenom zbytečnost a že dělá sám normální 2D.
A dnes jsem byla konečně na velkém UTZ, natěšená jak mimčo hezky zkontroluje, jestli má dost plodovky, placentu v pořádku, nosní kůstku atd. a když jsem šla pod sondu tak pouze změřil obvod hlavičky a bříška, že by třeba zkontroloval srdíčko?? to vůbec, ptala jsem se na pohlaví a prej že se maličké nechtělo ukázat a řekl mi at se nechám překvapit, no vesměs prohlídka trvala možná 2-3 minuty :zed: :zed:. Takže ve finále veliké zklamání :( na otázku kdy bude další UTZ mi bylo odpověděno že bude ve 30tt…
Vážně by ta kontrola miminka měla vypadat takto? nebo mam jen přehnaný nároky, ono bych přežila kdybych neměla UTZ na každé poradně ale s tim že by mi dnes to mimčo alespoň pořádně prohlédl :cert:
Můžu se na 3D/4D i objednat sama, bez toho aby mi doktor napsal doporučení? Vážně má ten doktor zastaralý metody?? čekárnu má stále narvanou k prasknutí a vybavení taky neni nijak zastaralý, nevim co si mam ted myslet tak dyštak piště vaše zkušenosti :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Nii3
Povídálka 28 příspěvků 21.10.14 17:21

Tak ten to vzal nějak hopem. Já jsem byla na velkém UTZ v Havířově a doktor kontroloval všechno - obvod hlavičky, srdíčko, páteř, plodovou vodu, počítal prstíky na nožičkách i ručičkách atd…celé vyšetření trvalo rozhodně déle než 2-3min. :think:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19556 příspěvků 21.10.14 17:21

3D, 4D UZV a ujištění pohlaví jsou nadstandardní procedury, které si musíš sama objednat. Oproti tomu prohlídka všech orgánů, obličeje a srdce je při velkém UZV standard, na který má každá maminka právo. Otázka je, jestli to udělal a ty sis toho nevšimla, nebo jestli to nedělá vůbec.

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 21.10.14 17:22

Nevim odkud jsi, ale radsi se objednej sama nekam na utz. Nepotrebujes zadnou zadanku. To je pristup teda..

barca93
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 21.10.14 17:26

Nevím, ale přijde mi to nějak málo :nevim:. Já jsem tedy svojí doktorkou byla poslaná do centra, kde se na to specializujou, takže mi ten velkej UTZ nedělala ani ona a tam to vyšetření trvalo cca 15-20 minut a k tomu mi brali ještě krev a zkontrolovali prckovi opravdu vše. Mě by tedy tohle nestačilo.

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 21.10.14 17:27

Je pravda že 3D-4D se dělá jako podívaná pro maminku, můžeš se na to objednat třeba do Podolí, udělají ti to rádi, lékařsky to význam nemá. Ten prvotrimestrální screening obvykle běžní gynekologové nedělají, jestli ti není moc let, tak na něj ani všichni automaticky neposílají, jestli jsi ho chtěla, asi ses na něj měla někam objednat sama. Základ - i podle pojišťovny jsou ty triply - je to samozřejmě pitomé - mají mnohem menší spolehlivost než ten screening. je mi hlavně divné ty dvě až tři minuty ve dvacátém týdnu - nebuď na nervy a prostě se někam objednej kde to fakt umí. já mám dobrého gynekologa ale automaticky počítám s tím, že s tímhle půjdu k člověku, který celé dny nedělá nic jiného

Janice01
Stálice 97 příspěvků 21.10.14 17:27

Ahoj, když to srovnám se svým gynekologem, tak tě dost zanedbává. Mě kontroloval ultrazvukem při každé kontrole. Občas více občas méně detailně. Na velký UTZ asi ve dvacátém týdnu mě poslal k apolináři, kde byla bezvadně vybavená ordinace s velkou obrazovkou, tak aby matka dobře viděla. Z toho, co doktor diktoval sestře a ukazoval studentům jsem teda většině nerozuměla, ale bylo vše bez problémů, tak jsem to ani nezjišťovala. Pohlaví mi sdělil při tom velkém UTZ, dřív nebylo vidět.
Jinak zaplatit si 3D ultrazvuk samozřejmě můžeš.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 17:28

@staniczka v tom 22 tydnu to byl nejdukladnejsi ultrazvuk…trval hodne dlouho…a srdce se prohlizelo velmi peclive…prutok omorami, vsechno proste, mozek, proste to bylo velice dukladne.

Příspěvek upraven 21.10.14 v 17:29

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 21.10.14 17:28

Prvosemestrální testy se dělají v 11-14tt, takže nebylo co zmiňovat, pokud si dorazila v 13tt. Už bys neměla směrodatné odběry. Většina doktorů skutečně jen jukne, jestli nevidí něco divného a změří doporučené sledované hodnoty. Průtoky je povinný sledovat jen v indikovaných případech. Kůstka je tou dobou už na dvě věci. Pokud tě to zajímalo, měla ses ho zeptat. 3D/4D skutečně nemá nijakou extra přidanou hodnotu, ale všude ti ho rádi udělají za prašule. Stačí se objednat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 17:31

No tak já bych teda honem šupajdila k nějakému jinému dr., protože jestli jsi neměla kombinovaný screening ve 12.tt a tento UZ takhle odbyl, tak bych teda měla strach, klidně na 2D to úplně stačí
Nám měřia doktorka - lebku, mozeček, mezimozek, mozkové komory, horní ret a patro, očnice, srdíčko, komory a síně, páteř, žaludek, močák, ledviny, renální žíly, pohlaví, nožky a detail chodidla + zkontrolovala obsah vody a umístění placenty
trvalo to ccca 30min
na 3D jdem taky, ale až ve 26.tt a spíš pro srandu a jako dárek pro babičky a dědečky

lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 21.10.14 17:35

Mám podobného doktora :roll: tak jsem se naštvala a objednala se na 3D jinam i když jsem u doktora zůstala tak na Ultrazvuk jsem si jela do Plzně mám spoustů foteček a i video :-) :mavam:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 17:38
@Anonymní píše:
No tak já bych teda honem šupajdila k nějakému jinému dr., protože jestli jsi neměla kombinovaný screening ve 12.tt a tento UZ takhle odbyl, tak bych teda měla strach, klidně na 2D to úplně stačí
Nám měřia doktorka - lebku, mozeček, mezimozek, mozkové komory, horní ret a patro, očnice, srdíčko, komory a síně, páteř, žaludek, močák, ledviny, renální žíly, pohlaví, nožky a detail chodidla + zkontrolovala obsah vody a umístění placenty
trvalo to ccca 30min
na 3D jdem taky, ale až ve 26.tt a spíš pro srandu a jako dárek pro babičky a dědečky

tak nejak, uplne prčesne jsi to vypsala…tohle bylo odflakle jak svinu..a to jsem ho mela dukladny i pred 20 lety.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 17:38

Nemyslim ze jde o fotecky…

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 21.10.14 17:39

@KackaDoup : tak srdíčko se bohužel nekontroluje všude, třeba v Praze se to automaticky nedělá, jen pokud maji podezření, tak posílají na fecho :nevim:, tak jako srdíčko zkouknou, ale třeba průtoky komorami a jiné speciality ( co se dělá na fecho ) tak při normálním utz ve 20tt nedělají ( zkušenost 2013 Apolinar )

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 21.10.14 17:41
@lloren píše:
Mám podobného doktora :roll: tak jsem se naštvala a objednala se na 3D jinam i když jsem u doktora zůstala tak na Ultrazvuk jsem si jela do Plzně mám spoustů foteček a i video :-) :mavam:

Nemíchala bych UTZ ze zdravotních důvodů s 3D a videem. To je jak tady někdo psal pro namlsání babičků a dědečků :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >