Topím se v úzkostech, už nevím, čím si pomoct

Anonymní
6.1.20 18:18

topím se v úzkostech, už nevím, čím si pomoct

Ahoj holky,
potřebuji se svěřit, už nemůžu. Zkušenost s úzkostmi mám, ale co se děje teď, to je něco strašného. Jsem od října na neschopence. Týden před Vánoci jsem zkusila chodit do práce a nezvládla jsem to. Mám za sebou čtyři roky psychoterapie, nadále na terapii docházím. Beru léky Cipralex, Lyriku, teď na noc Trittico.
Přes vánoční prázdniny se mi stav zlepšil a od včera je to zase v plné síle.

Rok 2019 byl velmi náročný a moje psychika už to asi nedává. Minulý rok diagnóza syna Aspergerův syndrom. Je v pubertě a nyní má projevy dost výrazné. Rekonstruujeme byt, už od srpna, jde to pomalu, manžel to dělá svépomocí ještě s jedním. Žijeme tu všichni v jedné místnosti s krabicemi. Je před námi to nejhorší, bourání celé kuchyně a zbourání příčky. Já nosím od října v puse speciální rovnátko, které mi roztahuje čelisti, protože se mi začalo propadat patro (rozštěp v dětství). K tomu bolesti bederní páteře a žeber vpravo.

Včera odpoledne to na mě padlo. Ozvaly se mi zase bolesti žeber. Syn měl svůj den blbec. Bolest z rovnátek mi jde přes čelist do okna. Blíží se pololetí, písemky. Bourání kuchyně. Najednou mě přepadl pocit, že to už nezvládnu. Že nemám sílu. Mám tak silné úzkosti, že mám dojem, že se zblázním. Nemohu jíst, dopoledne jsem několikrát zvracela, teď je mi také na zvracení. Nemohu spát. Vzala jsem si na noc Trittico a pak později Diazepam. Usnula jsem na tři hodiny. Vzbudila jsem se úplně promáčená a bylo mi k nesnesení. Nevydržím ležet, sedět. Bolí mě žaludek, píchá v podžebří. Je mi chvíli horko, chvíli strašná zima. Nevím už, jak si ulevit. Relaxace, meditace nepomáhá, protože po chvíli v sedě nebo dokonce v leže jsou mé pocity k nesnesení. Zaměřit pozornost na dech také ne, zvýrazní se pocity na zvracení. Nemohu číct. Poslouchám jen videa od Lucky Kolaříkové z youtube.

Na psychiatrii jdu 15.1. Její doporučení je v případě úzkostí vzít Neurol. Mám doma zásobu, ale bojím se to brát z důvodu návyku. Vzala jsem si Diazepam v noci a dopoledne Rivotril. Teď se blíží noc a mě brní ruce, na zracení, a šílená úzkost. Jsem doma sama.

Prosím, poraďte mi, čím si ulevit, jak si pomoci.
Potřebuji pohled nezaujaté, racionální osoby. Já se v tom momentálně topím a nejsem schopná ani myslet.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3873
6.1.20 18:24

Nechala bych se hospitalizovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 18:27

To právě nechci. Nacpou mě Rivotrilama a co pak. Navíc máme rozkopaný byt a copak tu mohu nechat manžela a děti?
Já nevím, však už mě přes ty svátky bylo líp.
A od včera k nesnesení.

• Nahlásit
  • Citovat
5823
6.1.20 18:30

Pokud bys neměla takové zkušenosti a tolik léků, moje první myšlenka by byla chodit, co nejvíc ven. Vypadnout z toho „blbákova“. Ale to u tebe dost možná stačit nebude. Než budeš mít KO na psychiatrii, vem si radši ten neurol. Návyk nenávyk. Radši tak, než to odskákat zdravím nebo kdo ví k čemu by ses ještě mohla odhodlat…
Přeji ať ti je brzy líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2032
6.1.20 18:46

Já mám taky pořád úzkosti, naopak jsem je měla nejhorší před Vánoci, to jsem se nemohla úzkostí hýbat, dojít si na wc, podat si pití… teď o víkendu zas udeřily. Vzala jsem si Diazepam, ale mně benzáče nezabírají.

Pokud bereš Diazepam a Rivotril, tak nechápu, proč se bojíš Neurolu, návykové je to všechno, vše jsou to benzáče, ale když to bereš podle pokynů lékaře a méně, než 8-12 týdnů, tak návyk nevznikne. Já třeba brala Neurol půl roku denně 4 mg a vysazení úplně v pohodě.

A nemůžeš psychiatrovi zavolat/napsat, jak na tom jsi, jestli by něco neporadil a nevzal tě dřív?

Držím palce.

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Co kdybys nechala manžela a syna doma a odjela na pár dblni někam do klidu (k rodičům, kamarádce, na hory).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Mičule děkuji. Já ven chodím. Včera dvě hodiny s dětmi, dneska sama půlhodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 18:50

@Lollitka děkuji. Já sice psala neurol, ale myslela tím všechny bzd. V noci spíš? Co ti pomáhá úzkosti zvládnout?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 18:51

@uživatel2 Mamka je na horách jako hlídací paní pro děti na lyzaku. Jinak nemám kam jít. Sama se bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
2032
6.1.20 18:56
@Anonymní píše:
@Lollitka děkuji. Já sice psala neurol, ale myslela tím všechny bzd. V noci spíš? Co ti pomáhá úzkosti zvládnout?

V noci jak kdy, já naopak většinou spím až moc, trpím hypersomnií, spím třeba někdy i 16-20 hodin, nedávno jsem spala ve spánkové laboratoři a čekám na výsledky. Ale zas někdy mám noci, kdy vůbec nespím a třeba včera jsem usínala skoro 3 hodiny a pak se pořád budila a mám strašné noční můry.

Toho Neurolu se neboj, jak máš silný?

Jinak mi někdy pomůže být mezi lidmi, dřív mi trochu pomáhal pohyb, ale mám jedno neurologické onemocnění, díky kterému můžu teď max procházky a to mi moc nepomáhá. Ale většinou ta úzkost musí odeznít sama, někdy trochu pomůže hudba. Jinak Lyricu taky beru Cipralex i Trittico jsem taky brala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
6.1.20 18:58

Ahoj, divala ses nekdy na ASMR videa na youtube? Mne to hodne pomohlo s uzkosti. Take knizky na danou tematiku.

Co po fyzicke strance, mela jsi svoje fyzicke priznaky konzultovane s dr.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 19:02

@Lollitka mám 0,25, ale musím vzít dva, abych cítila nějaký účinek. Diazepam mám 1 mg, tam mi stačí půlka na zmírnění. A Rivotil mám 1 mg, ten celej. Mě přijde že účinek neurolu je do hodinky pryč. Tak radši ten rivotril a v noci diazepam, ten vydrží asi nejdéle

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 19:05

@Adelkadd neznám, podívám, proctu. Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
6.1.20 19:06
@Anonymní píše:
@uživatel2 Mamka je na horách jako hlídací paní pro děti na lyzaku. Jinak nemám kam jít. Sama se bojím.

Nemůžeš za ní? A co se teď vykašlat na rekonstrukci? Stačí že máte puberťaka s aspergrem - v jedné místnosti se zblaznite úplně všichni, ani nemusíte mít sklony k uzkostem. Potřebuješ hlavně klid, ne novou kuchyň. Písemky syna neřeš, hrozí mu z něčeho koule?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21727
6.1.20 19:08

Tohle je na hospitalizaci, a ty to vis :( :hug:.Rozmysli se, doma te potrebuji v uplne jinem stavu, promluv si s manzelem, prosim. A takto si regulovat prasky, taky neni vhodne. Padas uplne na dno, nejhorsi je ten prvni krok, ale je to prvni krok, ktery te vede zpet nahoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama