Totální únava ve vztahu

Anonymní
21.6.13 17:49

totalni unava ve vztahu

Ahoj, potrebuji se asi nejspis vyzpovidat, a asi i radu, ale radsi anonymne.

S manzelem jsme spolu 8 let, z toho skoro 2 roky manzele. Mame 1,5 r dceru a druhe cekame na podzim.
S manzelem jsme „normalne“ zacali bydlet az par mesicu pred porodem, (predtim jsme bydleli v podnajmu s nekolika dalsima lidma a pak kazdy v jinem meste).
Bylo tam nekolik veci, ze kterych jsem byla hodne zklamana-„vikendovy vztah, bydleni, ktere bylo pravy opak, toho, po cem jsme touzili, a si jsem manzelovi davala docela najevo, ze je to jeho chyba, ale jednoduche to nebylo ani pro jednoho.
V prvnim tehotenstvi bylo nekolik hadek, ktere nemuzu dodnes prekousnout, omluvy jsem se dockala az po vice nez roce. Ale to by se dalo vysvetlit stresem z nove role.
Doufala jsem, ze 2.tehonestvi bude hezci, ale celkove je to na prd.
Oba jsme obe deti chteli, ale ja z toho zacinam byt vydesena. Nemame dokonceny byt-ne ze by byl neobyvatelny, ale do hezkeho stavu to ma hooodne daleko.
Oba jsem vycerpani, psychicky i fyzicky. Jenze manzel ma aspon jednou tydne sport a jednou mesicne sraz s partou a obcas jine akce.
Ja jsem furt s ditetem a v 90%, kdyz jdu s kamoskama, tak jdu i s ditetem.
Nas vztah je tyden ok a pak neskutecne hadky-vcera mi bylo blbe a byla sjem podrazdena, takze jsem vylitla kvuli prkotine, ohradil se, tak jsem se omluvila a zbytek vecera byl vcelku ok.
Dnes rano jsem manzelovi odnesla probuzene dite(spime oddelene), protoze jsem potrebovala na WC a dite si netroufam nechat samotne (mame jeste psa). Dite uz chvili jecelo, takze jsem predpokladala, ze je stejne vzhuru a kdyby ne, tak jecici dite by ho stopro vzbudilo.
Ovsem silene me serval, ze ho nenecham spat(ano, je pravda, ze patri k lidem, kteri bez 8 hod. spanku nefunguji), ze jsem sobecka a ze jsem mu skazila cely den. byl dost hnusny. Moje omluvy nezabraly. Jeste i ted vecer, kdyz jsme spolu mluvili byl neprijemnej.
A takto je to casto, ja jsem podle nej splachovaci-vyvztekm se a za chvili jsem schopna bavit se normalne. ALe jeho chovani me nici.
JA uz zacinam pochybovat o sobe, jestli jsem fakt tak spatna partnerka, jak on neustale naznacuje.
DO toho ma zitra prijet moje matka a ja pred ni nechci priznat, jak nas vztah vypada, jenze pokud bude manzel nas.rany i zitra, tak se to urcite projevi, coz me taky stresuje.
Ja uz nevim, co delat, aby byl vztah hezky…vim, ktere veci manzelovi vadi, ale vzdy je budu obcas nechtene delat, na to abych je nedelala bych se musela komplet "preprogramovat“.
Poradnu uz jsme zkouseli a jediny vysledek byl, ze kdyz spolu cekate 2 deti, tak se musite naucit vychazet.
Ale pokud mate nejakou radu nebo kontakt na dobrou poradnu v Brne, tak sem stim, prosim. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29365
21.6.13 18:08

Promiň za možná hloupý dotaz, ale jak to děláš, když jsi doma sama? To nechodíš na WC? Myslím, že s tebou teď docela lomcují hormony… proto všechno možná vidíš černěji než jindy…
Které věci manželovi vadí? Možná bys je sem mohla zkusit napsat, ať se k tomu vyjádří i ostatní, jestli jsou to fakt závažné věci nebo jen prkotiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.13 18:10

Řeším něco podobného, takže ti rozumím. je to těžké a nikdo nepochopí jak moc :,(

• Citovat
  • Nahlásit
5435
21.6.13 18:12

Manželská a rodinná poradna tuším na Buzkové? Mgr. Zedníčková. Ale na toho mého paličáka doma to teda moc nezabralo, spíš já se naučila s tím žít. Ale pokecala jsem si s ní pěkně. :mrgreen: JInak mi teda podle popisu přijde, že manžel by měl taky trochu převzít zodpovědnost za váš vztah. Ty se totiž můžeš sama snažit jak chceš, ale když se nebude snažit taky on, je to na prd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.13 18:29

Ale chodim, ale vetsinou na dyl jdu, kdyz dite spi, nebo kdyz nejsem sama.
Mozna jsem to rano blnbe vyhodnotila, myslela jsem, ze je lepsi mit tulici se dite v posteli, nexz jecici v druhem pokoji.
Vadi mu, ze vyhdodnucuji ruzne situace jinak nez on, tj. dle nej nelogicky. Napr. mame psa, kterej vrci na jine psy, takze obcas je potreba koukat a premyslet dopredu, jak nekterym psu vyhnout, nekolik hadek bylo i kvuli tomu, ze jsem se vyhybala jinak nez by to udelal on, a jak jsem ho strasne omezila/poskodila-musel kvuli tomu stat 2 minuty na desti, zustala jsem mu stat pod nohama a musel me obejit. Blbe jsem vyhodnotila situaci za volantem.
Jenze ja to nedelam schvalne, ale proste premyslim jinak nez on.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.13 18:30

Na Buzkove jsme byli, sice u nekoho jineho, ale stejne tam uz nejdu.

• Citovat
  • Nahlásit
Ninocka.1
21.6.13 18:32

Ahoj, pokud je partner aspon trochu normalni, mel by ti s ditetem pomahat. Predpokladam, ze v noci k prckovi vstavas ty, takze 8 hodin vkuse jsi nespala jak dlouho. Takze snad obcas muze maleho pohlidat rano on. Minimalne o vikendu bych predpokladala, ze se o nej automaticky postara a ty si odpocines.

Konflikt ve vztahu bych resila tak, ze bychom si spolu sedli a v klidu probrali ocekavani a pozadavky obou stran a dohodli se na akcnim planu. Na to nepotrebujete vyhazovat prachy za poradnu.

Ackoli me manzel obcas vytoci, nemohu rict, ze by s malym nepomahal. Kdyz byl Adi mimino, o vikendu s nim spaval on. A to lital na vikendy z Ruska, to znamena, ze dorazil v sobotu rano v 1:00, rano vstal v 6:00 k malemu a sobotni noc odslouzil s miminem. V nedeli odletal a do postele se v Rusku dostal ve 4:00 a rano v 8:00 do prace. Tri noci tedy de facto nespal. V praci stres a 12 hod pracovni doba.

• Citovat
  • Nahlásit
K-Black
21.6.13 18:55

Zakladatelko já myslím, že tebe trápí minulost, ty hádky které tě asi ranili a bolí to pořád, a pořád se v tom pitváš, je to nedořešené.
Blbé vyhodnocení situace tak jak popisuješ, jsou podle mě fakt hlouposti, nad kterýma já se třeba směju, jinak bych už byla 30× rozvedená, nebo vdova ;)

Jedu autem, šup kanál, muž to nesnáší, tak měl potřebu mě učit vyhýbat se :roll: na jeho rady/poučování mám vždycky vtipnou připomínku, na kterou nemá co říct, prostě neposrat se z mouder chlapa :lol:
Hele, včera bylo děsný vedro, jsi těhotná, jasný že ti nebylo dobře, jsi podrážděná a teď se v tom matláš, hoď to za hlavu ;)
Přijde mi podle tvého popisu, že před chlapem jsi jako v pohodě, sama píšeš že jsi splachovací, ale ono to tak není. Ty jsi v pohodě jen na oko, a uvnitř jsi utrápená, bolavá dušička, která nedokáže zapomenout :hug:

@Ninocka.1 tebe bych chtěla mít jako chlap doma :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.13 19:16

S vyhodnocovanim situaci, asi jsem uz dopredu „nasr. ana“, kdyz slysim ten poucovaci ton. Snazim se to prechazet a nerypat si v tom, a le po pulhodinove prednasce, jak jsem to udelala blbe, mi nervy dojdou.

Ve vcerejsku se nechci matlat, povazovala jsem to za doreseny, ale dnes mi to bylo zas omlacene o hlavu.

Jo, nektere veci jsou nedoresene, to je mozna to, co bychom od poradny potrebovali, pro jednou to uzavrit.

• Citovat
  • Nahlásit
21.6.13 19:22
@Anonymní píše:
S vyhodnocovanim situaci, asi jsem uz dopredu „nasr. ana“, kdyz slysim ten poucovaci ton. Snazim se to prechazet a nerypat si v tom, a le po pulhodinove prednasce, jak jsem to udelala blbe, mi nervy dojdou.

Ve vcerejsku se nechci matlat, povazovala jsem to za doreseny, ale dnes mi to bylo zas omlacene o hlavu.

Jo, nektere veci jsou nedoresene, to je mozna to, co bychom od poradny potrebovali, pro jednou to uzavrit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.13 19:22
@Anonymní píše:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.13 19:26

Nějak se mi to odeslalo bez příspěvku…

zkus na něj to, že pokud ty něco dle něj uděláš či vyhodnotíš špatně mu říct, hele, tak to udělej ty, když si myslíš, že to uděláš líp…blbě řídíš? Ať řídí teda on, anebo jezdi autem výhradně sama jako řidič, blbbě jsi obešla jiné psy se svým psem? Tak ať si jej vede on anebo s ním choď výhradně sama vem atd atd…
Mě takto deptá moje mamka když je u mě doma, furt poslouchám, jak tohle dělám blbě, ona to dělá tak a tak a já jí vždycky řeknu, např. když podle ní špatně obracím palačinky - tak na a udělej to ty a jdu pryč, tohle jsem párkrát udělala a mám pokoj od poučování ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ninocka.1
21.6.13 20:05
@Jasněnkaa píše:
Zakladatelko já myslím, že tebe trápí minulost, ty hádky které tě asi ranili a bolí to pořád, a pořád se v tom pitváš, je to nedořešené.
Blbé vyhodnocení situace tak jak popisuješ, jsou podle mě fakt hlouposti, nad kterýma já se třeba směju, jinak bych už byla 30× rozvedená, nebo vdova ;)

Jedu autem, šup kanál, muž to nesnáší, tak měl potřebu mě učit vyhýbat se :roll: na jeho rady/poučování mám vždycky vtipnou připomínku, na kterou nemá co říct, prostě neposrat se z mouder chlapa :lol:
Hele, včera bylo děsný vedro, jsi těhotná, jasný že ti nebylo dobře, jsi podrážděná a teď se v tom matláš, hoď to za hlavu ;)
Přijde mi podle tvého popisu, že před chlapem jsi jako v pohodě, sama píšeš že jsi splachovací, ale ono to tak není. Ty jsi v pohodě jen na oko, a uvnitř jsi utrápená, bolavá dušička, která nedokáže zapomenout :hug:

@Ninocka.1 tebe bych chtěla mít jako chlap doma :roll:

Ja bych te teda doma mit nechtela. Zhuntovala bys mi auto a buh vi, na co jeste jsi krome rizeni expert.
Manzel si ohledne vypomoci s ditetem nikdy nestezoval. Vydelavame stejne, stejnym dilem prispivame do rodinneho rozpoctu, tak proc by doma nemohl pomoci? Po pul roce jsem sla do prace na plny uvazek, takze se musime snazit oba, aby to fungovalo. Kdyz kleknu ja, klekne cely system.

• Citovat
  • Nahlásit
1957
21.6.13 21:54

Budete to muset přestát. Hlavně si uvědomit, že je to přechodný stav! Že ty děti odrostou a všechno bude svým způsobem snazší. Ale to pak přijdou nové starosti typu „holka chce na diskotéku, pustíme ji?“.. :think:
Osobně zastávám názor, že ten kdo nechodí do práce musí v noci a nad ránem vstávat k dítěti (může se s ním totiž dospat hoďku přes den, což ten pracující nemůže). Jakmile jde do práce i druhý rodič, nezbývá, než se o noční poplachy podělit.
Taky řešit jestli někdo najel do kanálu a pod. je irelevantní. Předpokládám, že to partner nedělá schválně a není třeba dělat kvůli tomu ve vztahu dusno. Doma, s partnerem, má být oáza, klid a zázemí.
To dusno mi dělal můj muž. Furt frfňal co dělám špatně. Já mu naopak nevyčetla ani rozbité auto v době, kdy jsme byli bez peněz a byla to pro nás dost katastrofa. Ale on mně vyčítal např. „že jsem úplně zničila plot“, když jsem jedno pole ze 30-ti natřela větší vrstvou laku. Do večera to uschlo a nebylo to poznat, ale ten cirkus co předvedl před mými rodiči, byl pro mně tak ponižující. Blb. Po letech na to došel, v době, kdy měl strach, že o mně přijde. :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.13 21:54

Ahoj anonymní zakladatelko, bohužel mám doma to samé, naučila jsem se s tím žít. Když je chlap doma, tak si dávám pozor na to jak se chovám, co říkám, jak co dělám abych ho nenaštvala…po tolika letech co jsme spolu už mi to ani nepřijde…jde to samo. Když jsem bez něj, jsem jiný člověk…jsem sama sebou…jako kdysi. Je to úleva být sama bez něj, pak jsem šťastná. Když už nám děti odrostli, uvažovala jsem o rozvodu, ale otěhotněla jsem. Takže jsem opět na začátku. No co, za tu milou osůbku co nyní máme mi to stojí. On jí miluje i když jí nechtěl a já jsem s ní bezmezně šťastná. Sice mi občas chybí to milé pohlazení, uznání a rovnocenné jednání od partnera, ale za tu dobu jsem si už zvykla a vybrala jsem si sama :nevim: Kdysi jsem to s ním řešila, ale rozmluvy nepomohly. Na tvém místě bych vyhodnotila situaci co chci, zda to zvládnu a podle toho se zařídila…tak nebo tak. Je těžké se před maminkou přetvařovat, zvláště pokud k sobě máte blízký vztah. A nestresuj se…ubližuješ tím nejvíc sobě, nenarozenému drobečkovi a i tomu co je již na světě. Ono to zítra nějak dopadne :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat