Totální vyčerpání po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 00:35
Totální vyčerpání po porodu

Dobrý večer přeji,

tohle psaní bude trochu delší tak poprosím ty, co s tím mají problém ať nečtou dál. Potřebuji se hlavně svěřit.

Jsem 14 dní po porodu a začíná mi psychično i fyzično vypovídat službu. Už před porodem jsem několik měsíců pořádně nespala díky bolestem v nohách ale teď se k tomu přidalo dalších tisíc problémů a nespím už vlastně vůbec. Nejde to. Nejdříve jsem měla obrovské problémy s kojením; teploty, antibiotika, malej hladověl už noc po porodu takže si zvykl na lahvičku a z prsu už to považoval za zbytečnou dřinu. Sestry odmítaly půjčit odsávačku a já zase odmítala nechávat malého hodiny ječet a hladovět jen aby sál z prsou. Těžko se to popisuje ale je to takový temperamentní divočák a k něčemu ho „nutit“ je strašný boj, vydržel by chudák kvílet snad celý den. Když jsem to zkoušela, tak mě mlátil do prsou, rukou, kopal do břicha a sestry už s ním nakládaly dost hnusně takže jsem poslední dva dny víceméně předstírala, že kojím a dávala mu UM. To byl takový první veliký stres. Nyní odsávám a dostává holt moje mlíčko v lahvičce. :nevim:

Další přišel s návratem domů, kdy partner měl týden dovolenou ale doma byl se vším všudy jeden den. Jinak byl stejně v práci, jelikož mu to platili jako dovolenou. Takže hned druhý den šup s kočárkem na nákup, k doktorovi, na úřad, vařit, uklidit… Ale to by snad tolik nevadilo, jen jsem byla dole sešitá jak plyšák a co nenastřihli, to dotrhal malej. Takže se mi dost nepříjemně sedělo i chodilo. :roll:

Od té doby si to dělám těžší spíše sama. Nejdříve měl malej zácpy, potom dostal rýmu, je jak sovička vzhůru většinu noci a přes den dohánim vaření, nákupy, úklid. Naspim maximálně hodinu, partner je celé dny v práci a když už přijde, tak se nají a jde spát. Dnes už to vyvrcholilo v dost nepříjemnou „hádku“. Jeho rodiče u nás byli minulý týden, byli i v porodnici a dnes chtěli přijít zase. Pominu to, že se pozvou sami. Naštvala jsem se, protože jsem se těšila že se konečně dva dny prospím, nebudu muset pobíhat, uklízet, budu mít klid, u malého mě bude moci partner zastoupit. Když jsem mu řekla, že si nepřeji aby tady byli víkend co víkend, že si chci taky někdy odpočinout tak vzal mobil, řekl ať nejezdí, že jsem vzteklá, vstala jsem pr***í napřed a zahodil telefon. Zeptala jsem se, jestli tohle myslí vážně a vyslechla si, jaký mám problém, že jsem přeci celé dny doma a dělám vlastně h**no. Do toho začal malý plakat tak „hádka“ skončila. Na mě už to ale padlo kompletně. Rozbrečela jsem se, začala mě třeštit hlava, pán se omluvil, začal uklízet. Já se na něho nemůžu ani podívat od té doby. Našlapuju kolem něho po špičkách aby si po práci odpočinul, byl nachlazený tak jsem kolem něho probíhala celý minulý víkend kdy opět nehnul ani prstem a teď když jsem chtěla jen to, aby jim řekl, že se chceme prospat, mít klid aspoň jeden víkend tak mi opět podrazil nohy. Asi je to hormony a únavou, že se mě to tak dotklo ale dělám své maximum a nevrací se mi sebemenší podpora. Ještě ze mě dělá hysterku. :zed:

Nedávno rodila jeho sestra tak jeho rodiče prohlásili, že tam půjdou až po šestinedělí, ať si odpočine, zabydlí se a já je mám za dveřmi pořád. Na začátku den co den volali, organizovali partnera, ten dokáže dělat ramena akorát na mě takže to bylo jako u blbe*ků. Vím, že jsou to všechno vlastně hlouposti ale potřebovala jsem se vypsat tak děkuji že jste dočetly až sem. :kytka:

Aspoň to moje malé srdíčko se má dobře. Už teď se každou chvíli culí a krásně prospívá. Tak alespoň nějaká radost člověku vždy zůstane. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anna766
Hvězda diskuse 70679 příspěvků 28.10.18 00:42

Jsi v šestinedělí.Ty!ne tvůj hájený partner.Tak by se měl podle toho chovat.
Jako na férovku,vyprdla bych se na něj,na běhání kolem něho,úklid a podobný zbytečnosti.
Věnuj se miminku a sobě.

veria
Generální žvanilka 23562 příspěvků 1 inzerát 28.10.18 01:09

Neuklizej, nevar (jen pro sebe rychle věci), spi když spí mimino.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 01:10

Využij toho,že jsou denně za dveřmi,vraž jim kočár a jdi spát…když se položíš z nevyspání,tak to dopadne i na malého..z toho budeš na nervy zase ty a je tu ten šílený začarovaný kruh..nebo jasně nastav pravidla a řekni to své drahé půlce a jeho rodičům (zastavte se pondělí,čtvrtek,n­eděle, partner at si lehne k malému alespoň 1× za den a ty jdi spát mezi krmenim do druheho pokoje)..takhle se vážně brzo sesypeš :hug:

veria
Generální žvanilka 23562 příspěvků 1 inzerát 28.10.18 01:13

Proc by se proboha měli stavovat 3 krát tydne v sestinedeli?? K dceři nejdou a k nim pořad?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 01:17

To není karanténa!! Jestli mají potřebu tam chodit tak fajn,ale proč denně!!!

veria
Generální žvanilka 23562 příspěvků 1 inzerát 28.10.18 01:20

Jasne ze to není karanténa, ale člověk je rad ze je rad, proc by měli chodit třikrát tydne. Já bych teda tchanovce 3 krát týdne v sestinedeli nesnesla. Třikrát za cele to období možná. Nevidím důvod aby chodili víc. S tím mini miminem stejně nic není.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 01:33

No asi záleží jaké kdo má s tchanovcema vztahy,ale myslím,že zakladatelka nečeká ataky jednoho příspěvku na druhý.. :lol: Tak se zakladatelko drž a ono narození miminka změní dosavadní styl a chod života blízkých kolem něj,ovšem nejvíce je to na tobě.Teď je to zahul,ale bude líp,všechno si postupně udeláš, jak ti to bude vyhovovat.Neboj většina z nás to takové měli zrovnatak. :palec:

veria
Generální žvanilka 23562 příspěvků 1 inzerát 28.10.18 01:43

Nechci atakovat, ale tvůj navrh aby chodili třikrát tydne mi přijde srandovni. To by si zakladatelka pomohla, vždyť oni tam snad denne nechodili, asi jen o víkendech jak jsem pochopila. To by taky druzi rodiče mohli chtit chodit třikrát tydne a měla by návštěvu každý den :D ja mám vztahy dobre, přesto bych je v 6N tady nechtěla tolikrát.
No nic, já zakladatelce radim omezit Uklid vaření nakupy atd na nejmenší možnou míru a spát když mimino spí. Tchanovcum vse slušně vysvětlit, ze se na návštěvy necítím, ze je vše zatím náročné atd. Jestli jsou normální tak to snad pochopí.

Zoe1
Kecalka 240 příspěvků 28.10.18 04:52

Já bych jim miminko vrazila ať jdou vozit, mně to hodně pomohlo, k nám se tchanovci stavovali jen pro mimi a tchyně vždycky na dvě hoďky vyvezla, užila si mimino a já měla klid, takže když ho chtějí tak mermomocí vidět, tak jim ho strč do kočáru a budeš mít chvilku pro sebe :-)

debra.morgan
Závislačka 3702 příspěvků 28.10.18 05:36

Me prijde, ze ty zensky jsou fakt nekdy spis skot… nic si neumi zaridit, porad maj potrebu uklizet a varit, misto toho aby udelali kotel husty polivky, vytahli mrazenou pizzu nebo si snad i jidlo objednali… je to jedna diskuse vedle druhe, uklizet denne a jeste k tomu v sestinedsli ani nikdy jindy fakt nutny neni :roll: delate si to samy, zeny.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1198 příspěvků 28.10.18 05:44

Hele já se poslední měsíc těhotesntví taky moc nevyspala. Těšíla jsem se že až porodím tak to dospím. HAHAHA kden před porodem jsem spala 3 hodiky pak 24 hodin rodila.- Pak spala 3,ř hodiny. atd. Příjezd domu to samý. malá se budí po 3 hodkách a má hlad pak kojím cca 15-20 minut pak odříhnutí, masáž bříška procvičit bříško proti prdíkum a uspat. Pak mám cca 1,5 až dvě hodky. I v noci. Když to jde dobře. když blbě tak gabi je schopná řvář 2 hodky v kuse pak si na 20 minut dáchne a řve dál.
Co se domácnosti týče tak se předně snažím ten nepořádek nevytvářet tj ihned po sobě vše utřít uklidit multitasking když si čistím zuby zároven mužu otřít zrcadlo, umyvadlo po vykoupání rovnou přetřu vanu atd. vysavač strčím muži a řeknu vysaj. Jídlo dělá takový který prostě stčím do trouby a on se to peče. Tohle mi problé nedělá. Spíš ta spánková deprivace. Ale zase odpoledne ve 4 přijede muž malou mu strčím nakojenou a mám 3 hodky spánku. Navíc si s ní vytváří vztah. Když by bylo nejhůř strčím malou tchýni. Má i postýlku a může být na pár hodin u ní.

tini
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 6 inzerátů 28.10.18 05:57

Jak se pise vyse,jidlo si kupte,objednejte,da se dovest z jidelny,poprosit rodice.Chlapovi bych narovinu rekla,jak mi je.Muj chlap teda makal-nakupoval strasne dlouho sam,obcas dojel pro jidlo do jidelny,uklizel co bylo treba a vecer jsme si delili sluzby-do pulnoci on a budil me na kojeni,o pulnoci sel spat,aby mel aspon 6 hodin do prace a ja spala s malou po troskach.Spala jsem s ni i pres den.Navstevy zadne,az po sestinedeli,taky bylo zle v rodine,ale nelituju,aspon deti nebyly hned nemocne.

terien
Echt Kelišová 8070 příspěvků 28.10.18 06:38

V první řadě bych se zvysoka vykašlala na úklid, vaření a ostatní kraviny. Jídlo si kup hotové, zalez s malým do postele a spi, koj, jez a odpočívej!!! Já bych to teda nahnala na vyšší level a dala mu Um, s nějakým odsáváním by mě mohli milovat. Až přijde tchýně ať si jí partner obskakuje sám, ani bych z té postele nevylezla. A pokud by měl partner kecy tak bych se sbalila a odjela k rodičům na pěknou dovolenou. Jsi v šestinedělí tak ať ti kouká pomoct a ne že ho ty budeš obskakovat kozo jedna.

lucielorenc
Kecalka 339 příspěvků 8 inzerátů 28.10.18 07:09

Můj chlap je tedy také od rána do večera v práci, ale v tom šestinedělí nakupoval, uvařil třeba na 3 dny, vše na úřadech vyřídil. Já jsem tedy porodu byla úplně nepoužitelná, první týden zimnice, do toho hormony na pochodu, velké šití. Takže opravdu, když mimčo spalo, tak jsme šla spát taky ( většinou jsme stejně spolu chrupkali v posteli )…úklid počká, nejdůležitější je aby mamina s prckem byli v pohodě. V šestinedělí mají obskakovat Tebe, ne ty je…a hlavně partner by si to měl uvědomit. Tchánovcům bych sama naznačila, že tudy cesta nevede…pokud mají tedy potřebu, tak žádné sezení u kafíčka v obýváku, ale pěkně ať vezmou kočárek s prckem a jdou na procházku :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >