Totální vyčerpanost při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 02.03.18 20:30
Totální vyčerpanost při kojení

Ahoj holky.. prosím.. poraďte..
Jde o to, že kojím ( plně plus jedna lahev Nutrilonu ), chlapce 4 měsíce, porodní váha 2.7 nyní 5.9 a jsem uz totálně vyčerpaná! Nicméně vyčerpání je trochu zvláštní.. přichází ve vlnách, no vlastně v takových záchvatech.. bušení srdce, třes, zimnice, nevolnost, podlamování nohou pocit naprosté vyšťavenosti v těle! Né vždy jsou všechny příznaky, jen některé, různě nakombinované..
Chci se zeptat.. co dělám špatně?! Mléka dle Dr je dostatek, přibírá dobře, jím jak nejlépe umím necpu se ale pestře, rozumný pohyb, hořčík, vápník…přesto to na mě působí, že musí něco chybět.. nebo je to bezna věc? Nebo ještě.. mohly by tyto příznaky pramenit z PMS? Mám od druhého měsíce po porodu.. nyní se ale pár dní nedostavuje ( dle předchozích dvou intervalů ) a sem tam pocity jak kdyz už už se má spustit mám už asi 10 dní.. mohla by v tom mít prsty červená příšera? Či jde o nedostatek čehosi? Dnes jsem se slozila tak že už jsem prostě nemohla.. plus pms pocity ale, bolest v podbřišku..
Neni to již signal zacit s příkrmy? Co se děje pokud je matka oslabená? Mleka je méně a méně či ' mlékárna jede dál ' nehlede na to že matka už prostě nemůže? Myslela bych si, že, např. Pri nedostatku neceho ve výživě / výživy se produkce mléka snižuje. A ne že dite prospívá zatímco matka mele z posledního..
Děkuji..

Přečtěte si článek: Osvědčené tipy, jak podpořit laktaci

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 02.03.18 20:36

@Mysiceles Podle mě to běžná věc není :nevim: první dceru jsem kojila 2,5roku a teď kojím zátím půl roku a jsem v pohodě, pokud tedy nepočítám občasné vyčerpání z nočního buzení :nevim:
Jím tedy hodně, ale i tak pomalinku hubnu. A z vitamínů beru jen vitamin C..
U doktora jsi byla? Třeba jestli železo nechybí :think:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 02.03.18 20:36

Co spánek? A nejsi znovu těhotná? :think:

elibro
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.03.18 20:38

A nejsi spíš nevyspalá? Nemusí jít o počet hodin, svoje udělá i soustavné přerušování spánku… Popř. přecházená viróza?

Normální kojení tohle nezpůsobuje, to max uspává při akci. Pokud je dítě v pořádku a přibývá, tak mléko bude taky ok. Spíš mi to připadá jako dlouhodobá únava, klidně kombinovaná s PMS.

Řekla bych naordinovat si klidový režim, klidně v posteli, po pár dnech uvidíš. S mým čtyřměsíčním je nám občas takový den dopřán a není to špatný:).

Lenka_Hal
Kelišová 5320 příspěvků 02.03.18 20:54

Kdyz delas mliko, tahas si tak rikajic cukr z krve (jezis, to zni blbe), proste mas vykyvy glykemky. Vlastne jsi krasne popsala stavy hypoglykemie. Nekdo je na to ciltivejsi. Ja z toho mivam obcas desny chute na sladky a vlny unav, u mne funguje dostatecny prisun proteinu. Kdyz v jidle nemam maso, tak alespon nejaky vajicka, ale u mne to muze byt jinak, jsem na nizkosacharidovce, takze ja si ten cukr varim pres maso v jatrech. U tebe bude jednodussi si proste davat jidlo casto v mensich davkach a nizsim GI. Jinak dal doplnuj vitaminy, pokud ti zustala krabicka tech pro tehotnych, tak je dal ber…no, taky asi nelsze vyloucit, ze jsi tak citlivejsi prave proto ze jsi zase tehotna, je to mozne? :think:

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 02.03.18 20:55
@lucynka25 píše:
@Mysiceles Podle mě to běžná věc není :nevim: první dceru jsem kojila 2,5roku a teď kojím zátím půl roku a jsem v pohodě, pokud tedy nepočítám občasné vyčerpání z nočního buzení :nevim:
Jím tedy hodně, ale i tak pomalinku hubnu. A z vitamínů beru jen vitamin C..
U doktora jsi byla? Třeba jestli železo nechybí :think:

Ono je to s Dr tezky, protože když jim toto řeknu, budou si myslet, že jsou to panické ataky ( ale právě proto že jsem jich pár měla vím že toto p. a. Nejsou..) ale asi to budu muset zkusit no.. je pravda, že poslední dobou zhruba obden je velmi přerušovaná noc. Casto se budí na pití plus křičí, k ránu už vůbec nechce spát ( asi od 4 hod ) včerejší noc křičel a pil po hodině a k ránu už plynule. Železo nevím, ale říkám si že to snad ne, že jsem taková růžovějící ;) než bledá. Ale kdo ví tak se na to asi optám..
Váhu mám tak nějak pořád stejnou..jen po porodu jsem byla o dvě kila lehčí než před těhotenstvím a nejsem ani hubená ani tlustá sportovní typ

KitKat0000
Nováček 2 příspěvky 02.03.18 20:57

Já jsem také pociťovala vyčerpání, ale takové rozhodně ne. Přicházelo to po vlnách a vždy to vyřešilo méně kojit a více příkrmu. Taky potřebuješ železo a dostatek tekutin. Kamarádka byla po porodu abnormálně unavená a až po půl roce zjistili leukémii. Porod dokáže rozpoutat ledacos. Tím chci říct, ať uháníš doktory. Nejspíš to nic není, ale ať to máš potvrzené. Spokojenost dítěte vychází ze spokojenosti matky.

axelina
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 3 inzeráty 02.03.18 20:59

@Mysiceles někde jsem četla že kojení v tomhle věku odpovídá jakoby žena denně uběhla 10 km…takže pokud k tomu jeste není vyspala, plus náka ta práce kolem mimina… myslím že je to možný…já jsem u prvního tohle zažila protože jsem kromě dítěte chtěla zvládnout práci, cvičení, běhání atd atd…ted u druhýho jsem se na to vykašlala, užívám si mimino a na cvičení kašlu. holt mam par kg navíc ale za ten kolotoč už mi to enstojí…

ka2ka
Extra třída :D 12955 příspěvků 1 inzerát 02.03.18 21:02

Nech si vyšetřit štítnou žlázu

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 02.03.18 21:03
@sladke-mameni píše:
Co spánek? A nejsi znovu těhotná? :think:

Spánek hluboký ale dost přerušovaný no..
Těhotná.. no přísně vzato být můžu.. ale jednak jsem si delala test a zatím nic a druhak jsem tyto stavy měla i předtím.. ( před poslední ms ) a taky mi to přijde spíš jako sci-fi aby tělo otehotnelo když i bez toho je pěkně zapřažené a vyčerpané..

pannda
Kelišová 6586 příspěvků 35 inzerátů 02.03.18 21:03

Být tebou, zajdu k doktorovi a krevní obraz. A přidej si do stravy vit D

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 21:04
@Lenka_Hal píše:
Kdyz delas mliko, tahas si tak rikajic cukr z krve (jezis, to zni blbe), proste mas vykyvy glykemky. Vlastne jsi krasne popsala stavy hypoglykemie. Nekdo je na to ciltivejsi. Ja z toho mivam obcas desny chute na sladky a vlny unav, u mne funguje dostatecny prisun proteinu. Kdyz v jidle nemam maso, tak alespon nejaky vajicka, ale u mne to muze byt jinak, jsem na nizkosacharidovce, takze ja si ten cukr varim pres maso v jatrech. U tebe bude jednodussi si proste davat jidlo casto v mensich davkach a nizsim GI. Jinak dal doplnuj vitaminy, pokud ti zustala krabicka tech pro tehotnych, tak je dal ber…no, taky asi nelsze vyloucit, ze jsi tak citlivejsi prave proto ze jsi zase tehotna, je to mozne? :think:

Velice dobře vysvětleno. Jen dodám, že jsem to měla v menší míře taky, včetně pocitu, ze dorazí MS, bolest v podbřišku a v kříži. U mě to přešlo lepším stravováním a vyšší spotřebou cukru, před kojením jsem začala pít sladký kojící čaj.

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 02.03.18 21:05
@ka2ka píše:
Nech si vyšetřit štítnou žlázu

ano, s tím také souhlasím, kamarádka se s ní začala léčit po porodu, že byla stále unavená, teď bere nějaký prášek denně a je :palec: to mě nenapadlo

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 02.03.18 21:09
@Lenka_Hal píše:
Kdyz delas mliko, tahas si tak rikajic cukr z krve (jezis, to zni blbe), proste mas vykyvy glykemky. Vlastne jsi krasne popsala stavy hypoglykemie. Nekdo je na to ciltivejsi. Ja z toho mivam obcas desny chute na sladky a vlny unav, u mne funguje dostatecny prisun proteinu. Kdyz v jidle nemam maso, tak alespon nejaky vajicka, ale u mne to muze byt jinak, jsem na nizkosacharidovce, takze ja si ten cukr varim pres maso v jatrech. U tebe bude jednodussi si proste davat jidlo casto v mensich davkach a nizsim GI. Jinak dal doplnuj vitaminy, pokud ti zustala krabicka tech pro tehotnych, tak je dal ber…no, taky asi nelsze vyloucit, ze jsi tak citlivejsi prave proto ze jsi zase tehotna, je to mozne? :think:

Jj, tohle přesně napadlo mojí mámu.. a právě si to teda hlídám, jim hodně dlouho dobíjejí cich věci jako müsli ovesné kaše atd plus mám krabičku s hroznovym cukrem. Je fakt že bílkovinám moc nedám, maso neni moje parketa ale na druhou stranu sem tam vejce, ryba, kuře.. v těhotenství jsem vitamíny nebrala ale v létě na podzim jsem jedla z vlastní zahrady
Tehotna být prakticky muzu ale rikam si že tyto stavy byly už pred MS a že to snad je sci fi a test zatim negativní

mgdln
Závislačka 4619 příspěvků 02.03.18 21:10

@Mysiceles Kojení se dá přirovnat k dřevorubectví. Jedna z metod, co by ti dokázala pomoci je TČM. Záleží na tobě, co si vybereš - podle svého naturelu. Ale je třeba to řešit - vyčerpává tě to a možná ve snaze děláš i chyby v životosprávě, které to tvé vyčerpání podpoří. Na fotce se jevíš velmi subtilné (pokud jsi to ty) a pokud ještě shazuješ kila,… zvážila bych to. (jak píše @axelina )

Úvahu máš zdravou. Bude fajn, když budete prospívat oba. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >