Reklama

Totální vyčerpanost ve 28tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 17:01
Totální vyčerpanost ve 28tt

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu možná i uklidnění. Jsem podruhé těhotná, začínám 28tt. Před 14dny jsem prodělala střevní chřipku, týden si poležela v nemocnici na kapačkách a od té doby se to se mnou veze, vůbec se z toho nemůžu dostat. Žaludek jak na vodě, takže se do jídla musím nutit, jsem strašně vyčerpaná, unavéná, je mi slabo, při chůzi mám takový ten yvláštní pocit, že mě nohy nenesou tak jak bych chtěla, no prostě peklo. Do toho nízké železo, hemoglobin 91,takže jsem vyfasovalo železo a piju kopřivový čaj s citonem. Železo mi vůbec nedělá dobře, mám po něm ještě větší zácpu, než když jsem ho začala brát a nevím jestli nemůže způsobovat i ten pocit žaludku na vodě. Na kontrole jsem byla minulý týden, můj dr mi na to nebyl schopný nic říct. Včera jsem si pro jistotu zavolala na gyndu kde jsem ležela, tam akorát řekli, že kdybych omdlévala tak mám přijet. Já už fakt nemůžu, tenhle stav mě ničí. Mám dvouletého syna se kterým nemůžu jít ven, protože mám strach aby to se mnou nešvihlo, nemůžu se ani pořádně soustředit. Syn si mě jednou bude pamatovat jako maminku co jenom ležela v posteli a to mi taky nepřidá. Myslíte, že tenhle stav je normální po té prodělané střevní chřipce a nízkým hemoglobinem? Moc všem holky děkuji.

Přečtěte si článek: Jak probíhá 28. týden těhotenství?

Reklama

Reakce:

Ivulita
Kecalka 334 příspěvků 18.09.18 17:17

Tuhle kombinaci jsem nezažila, ale myslím, že to normální bude. Když jsem měla hemoglobin pod 70 (jinak zdravá, netěhotná), měla jsem problém ujít 500 metrů od zastávky. Únava k anémii patří. A patří i k prodělané střevní chřipce, takže si myslím, že se ti to jen nakupilo. Co se týče železa, sama jsem vystřídala tři preparáty než jsem našla takový, po kterém mi nebylo špatně (Ferretab). Stejně tak nějakou dobu trvá, než železo zabere.
Nevím jak ty, ale já si ve dvou letech opravdu nepamatuju, jak často moje matka ležela v posteli, takže buď v klidu a hodně odpočívej :hug: :kytka:

Sany80s
Kelišová 6396 příspěvků 18.09.18 17:25

Ten výkřik o synovi jsou hormony. Syn si nic pamatovat nebude a kdyby si z toho měl něco vzít, tak snad to, že člověk, který má zdravotní problém, se neotravuje.
Jinak si myslím, že ten stav je normální, protože předpokládám, že ses moc neléčila, když máš doma 2-leté dítě…

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 18.09.18 17:26

Já měla nízké železo po porodním krvácení a brala jsem v tabletkách a taky děs. Zácpa šílená a nechutenství taky o únavě nemluvě, jinak se dlouho obnovuje, takže určitě můžeš být unavená i z toho.

Layana
Povídálka 41 příspěvků 18.09.18 22:44

Zkus globifer je to vlastně „výtažek“ z hovězí krve, neměl by způsobovat tolik nežádoucích účinků ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 11:23
Zakladatelka

Holky moc vám všem děkuji. Dneska mi to nedalo,tak nejak se mi od rána těžce dýchá,jak kdybych ztrácela dech,tak jsem si pro jistotu radši došla na gyndu. Doktor mi řekl,že tohle všechno s nízkch hemoglobinem nesouvisí a že se mmám dojít na vyšetření k obvoďákovi :zed: Tak já už fakt nevím,všude na netu čtu,že tyhle stavy má na svědomí nízká hodnota hemoglobinu k tomu zátěž pro tělo v podobě těhotenství,ale podle mého doktora prý ne,ještě se tvářil jak kdybych obtěžovala :nevim:

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 19.09.18 11:43

No já bych nečetla články na netu a naklusala k tomu obvoďákovi. To je tak, když si někdo vycucá diagnozu po netu :? :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 11:47

@P4ja K obvoďákovi jdu zítra. Mě spíš udivuje,že každý říká něco jiného,když jsem volala na gynekologické oddělení tak mi řekli,že je to způsobené nízkým hemoglobínem a dneska mi dr řekl,že na to hemoglobín nemá vliv,tak si pak asi člověk musí vybrat.

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 19.09.18 11:50
@Anonymní píše:
@P4ja K obvoďákovi jdu zítra. Mě spíš udivuje,že každý říká něco jiného,když jsem volala na gynekologické oddělení tak mi řekli,že je to způsobené nízkým hemoglobínem a dneska mi dr řekl,že na to hemoglobín nemá vliv,tak si pak asi člověk musí vybrat.

Tak běž k obvoďákovi a uvidíš. Jinak určovat diagnozu přes telefon, tomu bych fakt věřila. :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 11:54

@P4ja Tak oni mi to říkali,i když mě pouštěli a nemocnice. Krev mi brali dva dny po sobě. Jeden den byl hemoglobin 96 a druhý den už jen 91 a to mi vlastně začali ty stavy, Takže první co bylo když mě pustili,ať si dojdu ke svému gynekologovi a dohodnu se s ním na železe. No zítra zajdu k obvoďákovi a uvidím co ten na to. Doufám,že mi neřekne,že s tímle mám jít zase zpátky na gyndu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Rolins válcuje svého ex: Slavní jsou ve sporu s Rytmusem na její straně

I když se Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) rozešli už před... číst dále >

Tolik lidí z podsvětí? Jak viděli pohřeb Kočky místní

Pompézní pohřeb Jana Kočky mladšího (†28), který koncem září na dálnici D11... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >