Totální změna v usínání, miminko 4,5 měsíce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26
18.1.22 09:44

Totální změna v usínání, mimčo 4,5 měsíce

Ahoj maminky,
jdu se spíš uklidnit, snad tu najdu pochopení :) Moje holčička od porodnice pěkně spinkala, nebyl žádný problém s usínáním. Když byla unavená, v pohodě si usnula a ani nepotřebovala moc nějakou asistenci. Teď je jí přesně 4,5 měsíce a cca poslední týden a půl je to horor. Nedokáže usnout ani přes den, ani večer při uspávání. Když je unavená, tak to navíc pokaždé doprovází příšerný řev, je chudák úplně hysterická. Už se umí otáčet na bříško, takže teď odmítá ležet na zádech. Bohužel i u spaní. Leží na boku a vždycky se z toho boku zvedne a pak přetočí na bříško. Tohle udělá třeba 10× za sebou. Pokaždé jí vrátím, ale ona se u toho logicky vzbudí a takhle tady šaškujeme třeba dvě hodiny. Někdy jí musím dokonce trochu silou tlačit do podložky, aby se nezvedala, protože ona to dělá i když je strašně unavená, chtěla by spát, ale stejně šup, a je zas na břichu. A logicky řev, protože chce spát. U prsa taky být nechce. Furt se chce zvedat i přes tu únavu :zed: Už je to fakt na palici.
Zažila jste to taky některá? Nevíte, jestli to brzy přejde? Myslím, že by to asi mohla být ta 4 měsíční regrese, ale už jsem z toho fakt docela zoufalá. Zuby to nejsou, ty už má dva venku a teď je chvíli pauza :D
Je mi jí i líto, nevím, jak jí pomoct. Je vidět, že je fakt hodně unavená, ale přitom takhle sebou hází. Děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3712
18.1.22 10:00

A proc nemuze spat na brise? :think: jako ji to vadi, ze spi na brise? Jinak jo, zmena spanku je normalni, byva to ruzne, dcera to mela nejhorsi tak nekdy kolem 6teho mesice, trvalo to asi tak 14dni, uz si moc nevzpominam…, ale v ruznych obmenach se to deje porad :nevim:…muzes zkusit treba viburcol cipky, jsou to homeopatika na zklidneni, u nas to tteba nefungovalo, ale u jinych maji velky uspech..take tepla koupel treba s bylinkou weledou by mela pusobit zklidnujicim ucinkem, ale hlavne z toho musi asi vyrust no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
18.1.22 10:08

@Melodie91 to mně by nevadilo, kdyby usnula na břiše, hlavně, kdyby spala. Ale ona se zvedne jakoby do pasení koníků. Takže neleží, ale čučí s hlavou nahoru :D A u toho řve 8o Díky, já si to říkám, že to snad zase přejde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
18.1.22 10:13

Jestli se jen pretaci na bricho, chvilku by byla na brise, povidala si a treba si polozila hlavu a usnula, nechala bych ji spat na brise. :nevim: Me kdyby nekdo furt otacrl zoatky a nutil lezet, jak bych nechtela, tak bych taky jecela :lol: Ja mam 5 ti mesicniho v hnizdecku a jak ma zvedle okraje, tak to otaceni slo hur, i kdyz uz to taky prekonal. Jedna z holek mi spala na brise, druha jen na prsu, synovi ted zuby, tak vriskal dost, do toho nemoci, porad neco. Ja nekdy malehi vecer unavim koupeli s penou s eterickymi oleji, pak ho namasiruju, poradne nakojit a to by bylo, aby pak nespali..pokud jste teda vyloucila zuby a neklube sw tam pod dasnickou dalsi :mrgreen:
Ted docitam, ze na tom brise rve.. Tipla bych to na dalsi zub ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18977
18.1.22 10:48

Neco, aby se nemohla otocit.
Zaborena v perine, v nositku, v kocaru ve fusaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.22 10:59

To jsme si teď taky užívali, dcera se x krát za noc přetočila na bříško, propnula se do luku a rev. Po čase jsem zjistila, že potřebuje pomoct uvelebit, že když ji pomůžu nasměrovat hlavičku, aby si lehla pohodlně, tak dokáže hned zase usnout. Už se to naučila, i se přetočit zpět na bok, když chce, takže šlo o etapu. Ale celkově usínáni šlo do kopru, furt se toči. Ke všemu má reflux a hodně blinka, takže ze začátku jsem ji v tom hodně bránila, abych neměla zeblitou celou postel. Už jsem rezignovala a snažím se odchytávat plenou. :nevim: dělá to poslední měsíc, teď je ji 6,5 měsíce, radu nemám, prostě přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
18.1.22 11:46

Je po očkování?
Termín spánková regrese je poměrně nový, dřívější mimca tak nějak spala, no… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
18.1.22 11:47

@Alla007 proč jsi vracíš? Nás zásadně spí na břiše s vystrčeným zadkem :mrgreen: :lol: nech tu polohu na ni, už je dost velká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
18.1.22 11:56

@Takco

Nespala, ale byla ve svych postylkach a rodice je nechali rvat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
18.1.22 12:05

@martina.se to by mi nevadilo, ale ona se nepřetočí na břicho, že by v tom mohla spát, ale vyšvihne se do pozice pasení koníků. Takže čučí s hlavou nahoru a je vzhůru. Tím přetočením se vzbudí a začne řvát, protože chce spát :D Začarovanej kruh prostě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
18.1.22 12:07
@Westie87 píše:
@TakcoNespala, ale byla ve svych postylkach a rodice je nechali rvat ;)

Výjimečně, zejména kdyz byly děti pretazene, to nejdou uklidnit. Anebo nemocné. Ale rodíce museli fungovat, třeba kvůli dalším dětem, museli uvarit, protože nikdo jim nákup ani hotovku nedonesl. Mělo to výhodu v tom, že chtě nechte za každého počasí dítě do kocaru a jelo se nakoupit, ke škole, do školky, na kroužky… A mimi venku spalo.
Jeste dřív musely naše mámy brzy do práce a decko do jeslí. V noci si nemohly dovolit k miminku vstávat, když musely brzy ráno na celodenni sichtu.
Ale píšu o tom, že dřív prostě ty děti tak nějak spaly a neznám pripad, že by se to ve 4 měsících zlomilo k horšímu. To už naopak byla doba, kdy se spankovy režim i těch největších ufnukanku stabilizoval.
Termín „spankova regrese“ se zavedl nejspíš v době, kdy začalo ockovani, které nějakým způsobem do toho může vstupovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
18.1.22 12:19

@Alla007

Mrkni na instagram mimi. spanek, ted ma k otaceni na brisko aktualni post.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
18.1.22 12:29
@Takco píše:
Je po očkování?
Termín spánková regrese je poměrně nový, dřívější mimca tak nějak spala, no… :nevim:

není po očkování, takže tím to nebude. Je problém v tom, že se prostě furt snaží hýbat a i v okamžiku, kdy chce spát. Takže jí to víc probudí a pak je nevrlá, protože je unavená. Já prostě jen nevím, jak jí pomoct, aby se nechtěla hýbat i v okamžiku, kdy chce spát :D My si normálně lehneme a v klidu usínáme, jenže ona místo toho se začne točit na bok a pást koníčky. Abych se s ní silou prala mi právě nepřijde úplně ideální, proto mě zajímalo, jestli to někdo neřešil a nemá nějaký fígl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
18.1.22 12:30

@Westie87 děkuju, super :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
18.1.22 12:31

@Paní Pupíková hm, zpět to zatím neumí a asi ani nějakou dobu umět nebude. Tak holt asi budeme muset vydržet a ještě s ní „bojovat“, dokud to bude u usínání potřeba. Je to ale děs, prát se s takovým mimčem malým 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat