Reklama

Touha po dalším dítěti, již 6stém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 17:50
Touha po dalším dítěti, již 6stém

Zdravím, a omlouvám se za anonym. Je mi 37 a doma mám již 5.dětí rozmezí mezi 17 lety a 3 roky. Už jsem si říkala že už je to fakt dost, ale můj biologickej orloj zase začal mlátit, a já zatoužila po dalším, manžel proti není, děti mají vše opravdu nestrádají, kroužky, školy v přírodě, výlety, prostě v ničem nejsou zanedbaní. Jsem opravdu blázen? :think:

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Reakce:
 
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 15.02.17 17:51

Ne. :nevim:

 
jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 15.02.17 17:53
@Anonymní píše:
Zdravím, a omlouvám se za anonym. Je mi 37 a doma mám již 5.dětí rozmezí mezi 17 lety a 3 roky. Už jsem si říkala že už je to fakt dost, ale můj biologickej orloj zase začal mlátit, a já zatoužila po dalším, manžel proti není, děti mají vše opravdu nestrádají, kroužky, školy v přírodě, výlety, prostě v ničem nejsou zanedbaní. Jsem opravdu blázen? :think:
:think: nechápu smysl dotazu?
ty chceš muž není proti máte zázemí a vše jak říkáš.. na co se ptáš? :think:
 
Lístečka
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 15.02.17 17:53

Jestli to máte, jak píšeš, manžel souhlasí, tak proč ne? :srdce: Co děti na to, bavili jste se třeba s těmi většími o tom?

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 19366 příspěvků 15.02.17 17:53

Nejsi. Jestli 5 nebo 6 je už jedno. Nezdá se ti že ti věk říká že by to bylo asi poslední těhotenství a mateřská? Já jsem žádné choutky neměla, dokud byly děti malé, ale teď co už jsou větší a samostatnější a co se mi blíží věk okolo 35 už to poněkud cítím, to ponoukani, jestli by ještě jedno.. posledni..

Příspěvek upraven 15.02.17 v 17:54

 
Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 17:53

Nevím to musíš vědět ty… pokud mají vše co potřebují a necítí se o nic ochuzeni a nebudou muset fungovat jako hlídači, tak proč ne

 
Katy 7
Kelišová 5257 příspěvků 15.02.17 17:55

Nejsi. Já jich mám 7 a teď začínám cítit, že kdyby k nám ještě jedno zavítalo, vůbec by mi to nevadilo. Holt mám silný mateřský cit. :)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 17:55

Mám to podobně a vím, že nejsme jediné. Mám doma 4 děti, za sebou jeden spontánní potrat v září, který jsem obrečela, před tím všechna těhotenství v pořádku, bylo to jako blesk z čistého nebe a teď jsem znovu čerstvě těhotná. Doufám, že to tentokrát vyjde. Páté dítko moc chceme a nemůžu na něj čekat donekonečna. Navíc mám nějaké zdravotní problémy, které v budoucnu musím řešit. Kdyby se děti daly koupit v supermarketu, bez rizika těhotenství a porodu, ráda bych jich měla ještě víc. Doufám, že to páté dítko mít budeme, když ne teď, tak později. Až děti odrostou, chtěla bych se stát profesionální pěstounkou nebo si vzít do pěstounské péče nějaké děti. Ale to teď jde do pozadí. Krev je krev.

 
truelly
Závislačka 2644 příspěvků 15.02.17 17:57

Pokud ti zdraví dovoli, máte pěkný stabilní vztah a muž není proti, tak jen do toho. Stát potřebuje dobře vychovane a pracovitý lidi. Sice nemám představu s jakými rozpočtem musí fungovat tak Velká rodina, aby všem vše po platili, ale kdyz nemate problém…Proč ne. :mrgreen:

 
Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 17:59
@truelly píše:
Pokud ti zdraví dovoli, máte pěkný stabilní vztah a muž není proti, tak jen do toho. Stát potřebuje dobře vychovane a pracovitý lidi. Sice nemám představu s jakými rozpočtem musí fungovat tak Velká rodina, aby všem vše po platili, ale kdyz nemate problém…Proč ne. :mrgreen:

ten rozpočet by mě docela zajímal, ale já bych do toho nešla ani kdybych měla milionové příjmy, ten čas a pozornost bych prostě nedokázala rozdělit mezi tolik lidí

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 18:01

Jde o to že už při pátém na mě okolí koukala jako na exota, ale prostě já se na to snažení, čekání na // moc těším. Kamarádka je ted zrovna těhu a díky ní se mi ten orloj rozbimbal :D Děti jako hlídači nefungují, mají kaýdý své koníčky a nikdy jsem je ani o to nežádala, ten nejstarší jen pokud není na praxi od 7 ráno vodí sestřičku do školky, jinak jsem nezkoušela s nimi o tom mluvit.

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31611 příspěvků 15.02.17 18:01

Přijde mi to normální. když můžete, jděte do toho :hug:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 18:03
@jdukolem píše: :think: nechápu smysl dotazu?
ty chceš muž není proti máte zázemí a vše jak říkáš.. na co se ptáš? :think:

Víš, ono se to někdy těžce přiznává, že jsem šťastná, že máme víc dětí, že jsem nejvíc spokojená doma, jsem ráda se svými dětmi a ráda vytvářím zázemí svému chlapovi. Miluji prázdniny, když jsou všichni doma a tu pohodu, ten hukot kolem. Spousta lidí nás může mít za blázny, protože teď je moderní emancipace, výměna rolí a nejlépe, pokud matka malého dítěte pracuje na částečný úvazek a do toho ještě studuje.

Já jsem tedy začala po více letech s dětmi doma taky studovat, ale moji hlavní motivací je, abych i po ukončení poslední RD měla s dětmi volné víkendy a nějaké prázdniny, abych se prostě dostala ze sociální správy(kde jsem před RD pracovala, nějakou praxi mám),do školství. Ale kdyby přišlo na věc, budu klidně vařit ve školní jídelně nebo mazat svačiny ve školce, ale není jisté, že na mě takové místo někde čeká. Tak jsem se vrhla na rekvalifikační kurz a doufám, že to páté dítko přijde, abych si mohla v tom oboru udělat vysokou školu, pedagogické minimum, prostě cokoliv. Studium jako takové mě baví, ale chodím jen na povinné přednášky, raději jsem s dětmi doma.

Já smysl tohoto dotazu chápu. A moc dobře. A vím, že emancipované matky plánovaných dvou dětí a co nejdřív hurá do práce to nepochopí. Já prostě ani nechápu diskuze a stížnosti kamarádek jen s dvěma dětmi, že něco nezvládají, že jsou z nich na nervy..Každý to má, jak to cítí.
Naše děti se snažíme vytáhnout do maxima v oblasti, o kterou jeví zájem a kde mají úspěchy. Ale nepřehrocujeme to, máme rádi i domácí pohodu a společné víkendy. Na tábory, lyžáky a školy v přírodě normálně jezdí.

Prosím ponechat anonym nebo smazat. Nechci, aby se prokeclo těhotenství v začátku. Děkuji.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 18:05

Rozpočet je cca 30 -35000.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 18:07
@Anonymní píše:
Jde o to že už při pátém na mě okolí koukala jako na exota, ale prostě já se na to snažení, čekání na // moc těším. Kamarádka je ted zrovna těhu a díky ní se mi ten orloj rozbimbal :D Děti jako hlídači nefungují, mají kaýdý své koníčky a nikdy jsem je ani o to nežádala, ten nejstarší jen pokud není na praxi od 7 ráno vodí sestřičku do školky, jinak jsem nezkoušela s nimi o tom mluvit.

Naše děti chodí společně - škola a školka jen proto, že je to jedna instituce. Jinak bych taky nezatěžovala. Syn bude letos dělat přijímačky na osmileté gymnázium, je premiant třídy, byli bychom rádi, aby se dostal. TAk už to potom budu řešit jinak. Děti mají své povinnosti, ale péče o mladší sourozence jen v mimořádné situaci a pokud mám pocit, že je pomoc nad rámec, mohou se těšit na příjemné přilepšení ke kapesnému. Chůvu bych taky musela zaplatit.Do školky dávám až po 4. roce. Takže i to mladší dítko je rozumnější.

Taky si myslím, že s pátým dítětem se definitivně zapíšeme do kategorie „blázni“.Moc bych chtěla dvojčata, vždy jsem chtěla sudý počet dětí, aby vytvořily partu a žádné nebylo „liché“,ale od čtyřech dětí výš už je to myslím jedno.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat


Reklama


Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >


Reklama