Touha po dítěti či stárnutí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sobsobik
Povídálka 16 příspěvků 09.08.19 15:28
Touha po dítěti či stárnutí?

Dobrý den,
jsem nová - krátce se představím, bude mi 39, mám tři děti (rozmezí 5,5 roku, nejmenší 4). Třetí nebylo úplně plánované, narodilo se v době, kdy jsme stavili dům, ne zcela zdravé - bylo to asi nejnáročnější partnerské období (s mužem jsme spolu od 19). V té době jsem si říkala, že už žádné další nikdy nebude…Jakmile odrostly, čím dál více se přichytávám při myšlence, že bych ještě jedno chtěla. Ten můj voňavý uzlíček…Manžel o 4. dítku taktéž často mluví. Finančně bychom na tom byli tak normálně.
Proti: nejstarší už nechce o sourozenci ani slyšet, nemáme ani jednu babičku (tedy 1 ano - 350 km daleko), nemáme už žádné miminkovské věci, víc se samozřejmě bojím komplikací, letos jsme navíc poprvé byli na dovolené, kde jsme nemuseli děti, až tak hlídat. A tam to na mě právě dopadlo…Že už nemám batolátko…Nevím, neumím se vyznat v pocitech -zda-li, je mi jen líto, že už jsou větší a já stárnu a vnímám to jako poslední šanci, kdy dítko mít, anebo je to skutečně bažení po dítku…
Zhruba rok pracuju, vrátila jsem se na pozici před MD, jsem tam spokojená.
Zažily jste? Je to krize středního věku? Uvědomění, že stárnu a reprodukci je potřeba přenechat mladším? Odezní to? Či jít do miminka? Jak jste to zvládly, vy starší mámy - 40 let?
děkuju

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 09.08.19 15:35

Tri zdrave deti mas, bude ti 40, ja bych do ctvrteho teda uz nesla…

eva.pass
Kecalka 135 příspěvků 09.08.19 15:41

Já si nedovedu představit ani ty 3 děti… ale chápu tě a upřímně jsem ráda, že mám zatím jedno a ještě (snad) vychovám druhé. Taky se mi nechce do práce a chci si užít ještě mateřskou dovolenou. Stará nejsi, ale být tebou, tak ten tvůj věk využívám právě na cestování, festivaly a vše, co jsi třeba nemohla s miminkem ;)

Šáruší
Závislačka 4271 příspěvků 09.08.19 15:42

Jo, krize středního věku. Ve 40 se třemi malými dětmi bych do dalšího nešla ani omylem. Vydrž, za 3-4 roky ta chuť a mimino přejde. Vlastní zkušenost. Ve 39 jsem chtěla třetí, manžel ne, teď ve 43 to dávno přešlo.

Dzeiny
Povídálka 19 příspěvků 09.08.19 15:42

Nevim no, ja uz bych v tom veku do ditete nesla. Nejen ze je vetsi riziko ruznych vad a komplikaci, ale az mu bude 20, vam 60 a na predani maturitniho vysvedceni budete jak baba s dedou…

Omobinrin
Povídálka 11 příspěvků 09.08.19 15:43

@sobsobik Cekam treti, 40 mi bude na jare, deti mam jeste male. Za me je kazde dite uzasny dar a nejsmysluplnejsi „podnik“ a „investice“… Pokud te to laka, dat zivot jeste jednomu opravdovemu, malemu cloveku, a manzel by byl taky pro, ja bych na nic necekala a sla do toho :-) To detatko pak byva velika radost pro vsechny, a verim, i pro jeho sourozence by byl velikym prinosem, z mnoha hledisek. :-) Ja doufam, ze ctvrte jeste mit budeme :-) Preju stastne rozhodnuti, a vsechno dobre cele vasi rodine :-)

Uživatel je onlineRavedd
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 09.08.19 15:44

Já bych do toho nešla :nevim: ale mě je 30 a mám dvě a vím že další už fakt nee mladší jsou dva roky a už se těším až bude větší a i ty dovolený budou o něčem jiným navíc už si teď můžu dovolit jít na festival nebo na koncert takže se určitě chystám si to užít a popravdě si nedovedu představit třetí natož čtvrtý :oops:

Kelsey
Hvězda diskuse 46528 příspěvků 09.08.19 15:49
@Hanka1 píše:
Tri zdrave deti mas, bude ti 40, ja bych do ctvrteho teda uz nesla…

Ja taky ne. Ale v jejim veku budu mit cerstve dospelou a dva pubertaci ji budou dahanet.
To uz si pockam na vnoucata radeji.

sobsobik
Povídálka 16 příspěvků 09.08.19 15:51

Děkuju. Ad Šáruší - kéž by to byla pravda a byla to jen krize středního věku a přešlo mě to. 40 vnímám jako hranici pro těhotenství, spíše si říkám, že když do toho teď nepůjdu, tak asi už nikdy…A třeba nás v kuchyni u stolu mohlo být ještě o jednoho víc:)
Vad a rizik se samozřejmě bojím, to nezpochybňuju…
Jinak rok pracuju, v práci jsem spokojená (v tom to není, že by to byl únik z práce)…
Když byli menší, taky jsem si další neuměla představit…Teď se karta obrátila…Vlastně jsem z toho strašně zmatená a překvapená, že takové touhy, pocity mám…a vlastně nevím proč :think:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1989 příspěvků 09.08.19 15:54

Takze nejstarsi dite ma 15let? Uz bych taky do ctvrteho nesla a pockala na vnoucata. Nechci byt ve 40 uhonena… pro nas jsou ale tri deti strop a vic uz nechceme. Budu rada, az se s detma budou dat podnikat dlouhe vylety na kole, vyslapy atd… mimino uz bych nechtela :oops:

sobsobik
Povídálka 16 příspěvků 09.08.19 15:56

Ne, děti jsou 10, 7,a 4 roky

Uživatel je onlineRavedd
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 09.08.19 15:59

A ještě z jinýho pohledu jsem jedna z těch která má mezi sebou a nejmladším sourozencem velký věkový rozdíl-19 let. Máma se zbláznila a rozhodla se že si pořídí dítě ve 41 letech v době kdy už jsem byla těhotná :roll: takže můj nejmladší brácha je o pár měsíců mladší než moje dcera a nikdy jsem ho nebrala jako bráchu :nevim: beru si ho občas na víkendy a mám ho spíš jako synovce a moje děti jako bratrance tak aby to u vás taky nedopadlo tak že pro nejstarší bude nejmladší dítě jako synovec protože i kdybych v tu dobu neměla dceru tak bych s ním stejně neměla vztah jako s bráchou vzhledem k věkovýmu rozdílu jaký mezi sebou máme. A máma by neměnila ale říkala že dneska by se rozhodla jinak a už by do dítěte nešla že už mohla mít klid a ne znovu řešit školu :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 46528 příspěvků 09.08.19 16:02

Sestrenka ma ted davno po 40 male a vypadaji spokojene, ze to nejmladsi si uzivaji hodne.
Tohle si ma kazdy zvazit sam. Moc tohle vyptavani na netu nechapu. Vzdy je to 50 na 50, jestli to bude ok nebo nebude.
Kazdy zije svuj zivot a ma jine moznosti. Je dost divne, aby se nekdo podridil nebo prizpusobil, kdyz si precte radu na netu. Vyzraly clovek si proste poradi sam.

sobsobik
Povídálka 16 příspěvků 09.08.19 16:08
@Kelsey píše:
Sestrenka ma ted davno po 40 male a vypadaji spokojene, ze to nejmladsi si uzivaji hodne.
Tohle si ma kazdy zvazit sam. Moc tohle vyptavani na netu nechapu. Vzdy je to 50 na 50, jestli to bude ok nebo nebude.
Kazdy zije svuj zivot a ma jine moznosti. Je dost divne, aby se nekdo podridil nebo prizpusobil, kdyz si precte radu na netu. Vyzraly clovek si proste poradi sam.

To je pravda. Spíše mě možná zajímalo, zda-li to tak měl někdo před 40 taky (najednou touhu po dalším)a byla to prostě spíše než touha po dítěti takový ten pocit, že stárne, další už mít nebude, nějak to odsmutnil a přešlo to…Ale vypadá to, že většina čtyřicátnic je spíše ráda, že už jim děti odrostly…Snad k tomu taky dozraju, že je to vlastně dobře :oops:

carsa
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 09.08.19 16:11

Jak tak počítám, měli jsme děti v podobném věku, tak ti napíšu, jak to vnímám já o několik let dál. Je mi 44 a dětem 13, 11 a 9. Pořád se dokážu rozněžnit nad miminkem a pořád mě berou. Ale neskutečně si užívám, že už jsou děti velké - třeba teď o prázdnimách jsme skoro měsíc byli s manželem sami doma. Dělali jsme spolu náš společný koníček a bylo to strašně fajn. I takové drobnost že večer můžu jen houknout:„běžte se umýt“ a oni jdou a já můžu zůstat sedět u stole a nemusím je nahánět, svlíkat, oblíkat a pod. Myslím, že zrovna teď je to jedno z nejlepších období (už jsou samostatné a puberta ještě nepropukla naplno :)). Čtvrté bychom taky finančně a asi i psychicky v pohodě zvládli, ale upřímně jsem za ty tři vděčná a myslím, že je to přesně tak, jak to mělo být.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama