Touha po dítěti nejspíš nikdy nepřijde

Anonymní
5.1.20 01:36

Touha po dítěti nejspíš nikdy nepřijde

Dítě nikdy nebylo něco po čem bych toužila. Vždycky jsem měla jiné priority, ale myslela jsem, že se to časem změní. Jako u většiny žen. Jenže mi bude pětatřicet a já čím dál tím víc cítím, že dítě není to co chci a asi nikdy chtít nebudu. S manželem jsme na to měli dříve stejný názor, ani jednoho z nás děti nijak nebrali, ale teď mi přijde, že u něj je to jinak. Občas prohodí, že tyhle a tyhle mají mimino, nebo jsem ho párkrát slyšela jak říká „až mi budeme mít dítě“, jenže já už nejspíš názor nezměním. Jenže teď nevím co mám dělat, rozhodně o něj nechci přijít. Jsme spolu 14 let. Bojím se o tom začít vůbec mluvit, on podle mě doufá, že názor změním.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1069
5.1.20 01:47

Názor může změnit každý. :think: Asi si promluvit budete muset, a buď jeden druhého přesvědčí o svém pohledu na věc, nebo najdete kompromis, nebo to pak bude třeba ukončit, abyste se netrápili oba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
5.1.20 01:50

Urcite si nedelej dite, jen abys manzela udrzela, my deti taky nemame, nechceme, o manzelovi muzu rict ze z nich ma uzkosti, deprese, nenavidi je, nevydrzi s ditetem v jedne mistnosti, odchazi z restaurace jen co prijde nekdo s miminem, hotely jezdime jen 18+, prerusujeme kontakt s kamarady, znamymi co deti maji, ja to mam zas s tim ze vim ze bych nebyla dobra mama, nemohla milovat neco co ve me klicilo a co me v zivote omezuje, jsem zvykla na svuj komfort, klid, spontanost, ano pro mnohe jsme sobci, ale lepsi nez aby dite skoncilo nemulovane v baby boxu. Mame domluvu ze kdyby jednomu z nas preskocilo a ozvaly se ty biologicke hodiny, ze jdeme od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 01:51

Mám kamarádku, která porodila ve 38, jen aby s manželem dítě měli. Taky k ní mateřský pud nedorazil a nedorazil ani po porodu :nevim: Ne že by dítě nemilovala, ale zas neměla problém ani malé miminko nechat týden svým rodičům a jet na dovču apod. Ale nikdy toho nelitovala. Manželství jim to nicméně stejně nezachránilo. A pak si pamatuju tady z emimi skupiny jednu holčinu, co neměla děti ráda, do poslední chvíle přesvědčená, že bude na mateřské manžel a pak se jí narodilo dítě a stala se z ní nejvíc poprděná matka, co z nám, teď už má tři děti :mrgreen:

Nikdy nevíš, co ti osud přichystá. Osobně to neznám, ale u kamarádek vidím, že pokud partner dítě chce, tak se většinou z rozumu dopracují k tomu, že ho mají. Neznám nikoho, kdo by litoval toho mít děti, ať už k nim cesta byla jakákoli. Pokud máš zázemí a rodinu, tak bych se toho nebála. Jestli tě teda partner začne tlačit, třeba ne… :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 01:53

@Peggy54 jen ze zvědavosti, co děláš na emiminu? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2415
5.1.20 02:01
@Anonymní píše:
@Peggy54 jen ze zvědavosti, co děláš na emiminu? :think:

Treba to, ze chapu zakladatelku, ze se na dite neciti, ze neni sama, ve ktere se nutnost byt matkou neprobudila, ze neni zenina povinnost vuci svetu privest potomstvo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12063
5.1.20 02:04

@Peggy54 nezlob se, ale jste to vy, co klidně zaplatite detskou oslavu cizím lidem? Manžel to odmítá řešit, ale když do restsurace přichází někdo s miminem, tak vy odcházíte?
Doporučuji trochu méně hysterie a pozy.
Jinak je to vaše věc, jestli jste děti, ale přestat komunikovat s přáteli, kterým se narodí dítě a potom ta neschopnost řešit konflikty s cizími rodiči… Zvláštní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
5.1.20 02:09

@g.sandova pred 7 lety, kdy jsem s manzelem jeste nebyla se mame narodilo dite prerusila jsem komunikaci na minimum, vidam se s ni pouze venku bez ditete, vanocni navsteva pro nas byla masaz nervu teda… proste nas deti irituji, nedavame je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
5.1.20 02:12
@Peggy54 píše:
Urcite si nedelej dite, jen abys manzela udrzela, my deti taky nemame, nechceme, o manzelovi muzu rict ze z nich ma uzkosti, deprese, nenavidi je, nevydrzi s ditetem v jedne mistnosti, odchazi z restaurace jen co prijde nekdo s miminem, hotely jezdime jen 18+, prerusujeme kontakt s kamarady, znamymi co deti maji, ja to mam zas s tim ze vim ze bych nebyla dobra mama, nemohla milovat neco co ve me klicilo a co me v zivote omezuje, jsem zvykla na svuj komfort, klid, spontanost, ano pro mnohe jsme sobci, ale lepsi nez aby dite skoncilo nemulovane v baby boxu. Mame domluvu ze kdyby jednomu z nas preskocilo a ozvaly se ty biologicke hodiny, ze jdeme od sebe.

Mám to stejně, ale zatím to nijak neřeším, buď to přijde nebo ne, takže Ti rozumím. Není to takový extrém, jako u vás, ale taky mě děti iritují. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12063
5.1.20 02:52

@Peggy54 já děti taky nemusela. Dokud jsem neotehotnela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
5.1.20 02:55
@g.sandova píše:
@Peggy54 já děti taky nemusela. Dokud jsem neotehotnela…

Jo, moje mamka děti úplně nenávidí, říká, že jediné dítě, co má ráda, je její vlastní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12063
5.1.20 02:58

@yocheved tím chci říct, že to nikdy přijít nemusí a člověk je potom stastnej, že má dítě. Nakonec nám čtyři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
759
5.1.20 03:17
@g.sandova píše:
@yocheved tím chci říct, že to nikdy přijít nemusí a člověk je potom stastnej, že má dítě. Nakonec nám čtyři.

Tohle je jeden z argumentů, který mi nedává vůbec smysl. Když nechci děti, tak snad používám antikoncepci a dítě se mi jen tak nemůže přihodit, natož čtyři děti.

Jak jsi jako osoba bez touhy po dětech mohla jen tak otěhotnět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
5.1.20 03:27
@Peggy54 píše:
Urcite si nedelej dite, jen abys manzela udrzela, my deti taky nemame, nechceme, o manzelovi muzu rict ze z nich ma uzkosti, deprese, nenavidi je, nevydrzi s ditetem v jedne mistnosti, odchazi z restaurace jen co prijde nekdo s miminem, hotely jezdime jen 18+, prerusujeme kontakt s kamarady, znamymi co deti maji, ja to mam zas s tim ze vim ze bych nebyla dobra mama, nemohla milovat neco co ve me klicilo a co me v zivote omezuje, jsem zvykla na svuj komfort, klid, spontanost, ano pro mnohe jsme sobci, ale lepsi nez aby dite skoncilo nemulovane v baby boxu. Mame domluvu ze kdyby jednomu z nas preskocilo a ozvaly se ty biologicke hodiny, ze jdeme od sebe.

Suché větve na stromě života… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
5.1.20 03:30

@Peggy54 takže na eMIMINU děláš anti mimi osvětu? :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...