Touha po druhém dítěti-velky věkový rozdíl mezi dětmi

Anonymní
27.5.21 09:32

Touha po druhém dítěti-velky věkový rozdíl mezi dětmi

Ahoj, posledních pár měsíců mě převládá touha mít druhé dítě a nevím, jak se rozhodnout.
Máme s manželem jednu dceru, které je 14. Neplánovaně jsem otěhotněla v 16,porodila v 17 tudíž mi je 31. Manželovi 34. O dceru jsme se starali od začátku, nastoupila jsem hned do práce a odstěhovali jsme se. Dálkově jsem si dodělala maturitu a pak i vysokou školu a než jsem se nadála dceři je 14. Do nedávná mě myšlenka mít druhé dítě ani nenapadla. Kdysi jsem podvědomě asi druhé dítě chtěla, ale bylo mi 17,musela jsem dodělat školy a pracovat. Pak zas jsem byla spokojená s tím jak to je. Už samostatná dcera, rodinný dům, dobře placená práce. Ale poslední dobou všichny kamarádky okolo mě rodí děti a mě mrzí, že já už mám dítě velké. (Určitě to není tak, že když mají ony, chci taky). S manželem jsem o tom mluvila, prý to rozhodnutí nechá na mě, dceři je to prý jedno… (Všechno ji je poslední dobou jedno… puberta..) zas ale vím, že než by se dítě narodilo dcera by měla 15 a prakticky bych se i třeba za 5 let mohla stát babičkou. taky vím, že starší dcery jsem si jako miminka moc neužila, porad nějaké zkoušky, testy atd, vztah s ní mám ale ukázkový. Zato vím, že další dítě bych si teď už užila naplno. O peníze nouzi nemáme, takže bych mohla celé dny věnovat jen dítěti. :roll: na jednu stranu bych do toho šla hned, ale pak si vzpomenu na to, že starší dcera má za půl roku 15 a začnu váhat. Máte někdo děti s 15ti letým rozdílem? Šly by jste opět do tak velkého rozdílu mezi dětmi?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
461
27.5.21 09:44

Já bych do toho šla. V tvém věku má spousta maminek první dítě. Užiješ si to. Tvoje dcera tím nijak trpět nebude. Spíš bych řekla, že to pro ni bude naopak výborná škola. Až se jednou narodí miminko jí, až za ním bude muset lítat po hřišti a vstávat k němu v noci, až se jí bude vzteky válet po zemi - nic z toho ji nevyvede z míry jako spoustu prvomatek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2595
27.5.21 09:44

Ahojky, no tak proč ne, já bych v tom problém neviděla. Babičkou můžeš být za dva tři roky, nebo taky za dvacet let a nebo taky vůbec :lol:

A ano, na dítě mas teď fajn věk a pokud ho chcete a mate zázemí, není vlastně důvod do toho nejit ;) já mám mezi dětmi rozdíl 10 let a v pohodě, starší je rad za brášku. A budem chtít asi i další. Také jsem si prvního neužila tolik, jako teď to miminko, je to dost o něčem jiném. Holt člověk jak je mladý, tak to dítě tolik neproziva, ale teď po třicítce už jooo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32683
27.5.21 09:45

Nevidim duvod proc ne. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9832
27.5.21 09:46

Kamarádka co bydlela od detstvi vedle nas tak ma o 15 let starsiho brachy. Byli jako dva jedinnaci. V tvym veku bych do toho klidně ještě šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
27.5.21 09:46

Kdyby mě bylo tolik co tobě a měla bych se stejně dobře, šla bych do toho :) Než ale mému prvnímu dítěti bude 15, bylo by mi 36 :D

Takže vlastně nevím, nač váháš.. Druhé dítě si užiješ, možná se přidá i mladá puberťačka a bude vědět co to je, mít doma malé dítě :D Možná ji to ukáže, že si má dávat „safra“ pozor, aby ho neměla tak brzo :D

V mém okolí mají všichni teď malé miminka a já bych do toho nešla kvůli tomu, že je kolem nich spooooustu práce, ale.. měli bychom třetí, né druhé a navíc, finanční situace jakž takž.. Takže v tvém případě to zkuste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
27.5.21 09:50

Ahoj, můj manžel má o 20 let mladší sestru, tak bych do toho klidně šla. Navíc si mladá, takže o to víc bych se toho nebála. :) Ženy v tvém věku mají teď to své první miminko, tak bych do toho klidně šla. Ještě si můžeš užít malé mimčo. Dcera v 15 už tě tolik nepotřebuje, má své zájmy a „nejsi jí za zadkem“ furt. Naopak by to pro tebe mohla být i pěkná změna :kytka:
A, co čtu… Tak smekám, velká obdiv. :kytka: Jednak to, že vám vztah vydržel, protože většinou, co znám i z okolí páry, které nechtěně takhle brzy, nebo o fous déle, otěhotněli, tak spolu nezůstali. A obdivuji i to dodělání škol. Sice je to mimo dotaz, ale pouze jsem na to chtěla reagovat. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
27.5.21 09:58

Vubec nevim, v cem je problem. Ja na Tvem miste bych mela deti jeste dve ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17479
27.5.21 09:59

Dětem to bude jedno - sestra bude od začátku vnímaná jako další velký člověk v rodině, ne jako dítě. A stávající dcera to nejspíš zvládne uplně v pohodě. Jen z ní neudělejte chůvu.

To je fakt vaše rozhodnutní a nic moc mu nebrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
27.5.21 10:05

Šmankote, nad čím přemýšlíš? 8) Na tvém místě bych do toho šla bez váhání. A klidně i do dvou! A co, že bys měla pětileté dítě a k tomu vnouče? Aspoň budeš mladá babička plná síly! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22345
27.5.21 10:12

Jsi šikovná ženská, při dítěti jsi vystudovala, dcera za chvíli dospělá a finance určitě nejsou problém. Šla bych do toho, jsi ještě mladá a dítě nebo děti by sis teď užila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
27.5.21 10:18

Mezi dětmi je 13 let a super. Starší za ní jde, když má náladu, což úplně často není. Ale mají se rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
27.5.21 10:20

Mám o 15 let staršího bratra a 13 let starší sestru.
S bráchou jsme se dlouho míjeli. Co si tak pamatuju, tak věčně nebyl doma, měl svoje zájmy. Se ségrou jsem měla vztah podstatně lepší, bližší. Hlídala mě, vymýšlela bejkárny. Bylo to fajn. Později v životě mi byli sourozenci vždycky oporou :)
Na tvém místě bych do toho šla. Holka alespoň uvidí co to znamená mít dítě, že to není úplně pohádka a kolik je to práce, a je solidní šance, že taky nepřijde těhotná v 17 a nejdřív si dodělá ty školy :D Pro mě byly teda děti mých sourozenců luxusní antikoncepce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2809
27.5.21 10:23

Pokud máte zázemí a dcera nebude sdílet pokoj s miminem, tak do toho jdi. Ale nenuť dceru hlídat, je to vaše dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
27.5.21 10:25

Moje kamarádka má o 14 let mladší sestru a mají moc hezky vztah. S manželem jste mladí, v dalších dětech vám přece nic nebrání :palec:
A palec nahoru, ze jste se zodpovědně ke všemu postavili :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat