Touha po třetím dítěti, ale rozum jasně ne

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.1.22 09:08

touha po třetím dítěti, ale rozum jasně ne

Ahoj,
mám 2 děti, 2 holky. Jedné je 8, druhé 2 roky. Jsem z nich často hotová, unavená, ale přesto někde v hloubi duše bych moc chtělo ještě jedno dítě. Nejsme nijak bohatí, spíše vycházíme jen tak tak. Další dítě by už byl opravdu problém i co se týče bydlení, které není moc velké, hypotéka,…často se těším, až budou holky ještě větší, že budeme více sportovat atd a pak mě zas přepadne myšlenka na miminko,…je mi 33, cítím se už někdy i stará na další.
Někdo, kdo to má podobně? Asi je lepší věřit rozumu, že? A snad to někdy přejde,…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
569
20.1.22 09:13

Máš ve svém příspěvku více mínusů, než to jedno plus v hloubi duše.
Asi bych do dalšího být tebou nešla a radovala se z holčiček. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
20.1.22 09:19

Já to mám takhle se čtvrtým. Vím, že je to blbost, byly by to akorát potíže, rozumove fakt další dítě nechci. Ale občas mě přepadne ta iracionální touha a chvíli trvá, než ji zadupu.. já mám prostě asi nekonečný mateřský pudy.. už to naše třetí je nadpočet, původní plán byl 2, ale pak zase přišla ta touha. Jelikož manžel souhlasil, bydlení, auto a peníze se daly vyřešit, tak jsme do toho šli. Ale teď už fakt ne. Ty píšeš víc mínusu než plusu, taky bych do toho toho tvém případě nesla. Ale zajímalo by mě, u kolika děti by se ten můj pud zastavil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14771
20.1.22 09:26

Pokud nevychazite s penězi tak bych si toho spíš nešla. Ale věk nemáš ještě úplně nejhorší, já jsem porodila třetí v 37 letech. Možná kdyby si šla ještě na nějaký rok do práce a něco nasetrila tak by to možná šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26308
20.1.22 09:27

Mám to naprosto stejně, akorát děti trochu větší a peníze by byly. Strašně moc logických proti a jen ten červíček někde vzadu se ještě občas ozve (asi poslední hormonální záchvěv biologických hodin :mrgreen: ). Umlčuju ho a snad toho nebudu jednou litovat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2881
20.1.22 09:35

Taky to tak mám, ale mně už je 38, takže už by to bylo fakt na hraně :) I když tři stejně staré kamarádky nedávno porodily. Finančně bychom to zvládli, ale je fakt, že jsme s mužem občas dost unavení i ze dvou dětí. Ty jsi ještě mladá, na tvém místě bych šla na dva, tři roky do práce a pokud by touha přetrvávala, tak bych si ještě jedno pořídila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 09:36

Taky často zatoužím po třetím dítěti, závidím lidem, co mají víc děti, závidím těhotným kamarádkám. Ale taky jsem někdy psychicky vyšťavená ze dvou dětí a muže, který někdy vydá za další dítě. Rozum ví, že další dítě by znamenalo hodně omezení pro nás všechny. 3 děti by musely sdílet jeden pokoj, takže nulové soukromí, finančně jsme na tom znatelně hůř než před dětmi, často se těším do práce nejen kvůli vyššímu příjmu, ale taky až z domu a z naší zaprděné vesnice vypadnu mezi lidi a budu užitečná. Přesto biologická touha po dalším miminku je a říkám si, jestli si to jednou v budoucnu nebudu vyčítat?

• Citovat
  • Nahlásit
597
20.1.22 09:38
@Midaku píše:
Já to mám takhle se čtvrtým. Vím, že je to blbost, byly by to akorát potíže, rozumove fakt další dítě nechci. Ale občas mě přepadne ta iracionální touha a chvíli trvá, než ji zadupu.. já mám prostě asi nekonečný mateřský pudy.. už to naše třetí je nadpočet, původní plán byl 2, ale pak zase přišla ta touha. Jelikož manžel souhlasil, bydlení, auto a peníze se daly vyřešit, tak jsme do toho šli. Ale teď už fakt ne. Ty píšeš víc mínusu než plusu, taky bych do toho toho tvém případě nesla. Ale zajímalo by mě, u kolika děti by se ten můj pud zastavil :mrgreen:

Holky, jděte do toho. Pak budete pozdě, po menopauze, litovat, že jste do toho nešly a další dítě si nepořídily. Intuice vám radí správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
20.1.22 09:39

Já otěhotněla ve 40 celkem rychle a prirozene, těhotenství nedopadlo ( potrat z důvodu zánětu v 5.měs. ). Od ty doby ani ťuk, neříkáme tomu ale ani snažení, spis se nechranime a dej se vůle bozi. A přesně mám tyhle myšlenky. Máme klid, děti velké. Je mi 42 let a už bych si měla užívat zasloužený klid. Místo toho tam je asi nějaký poslední záchvěv :mrgreen:
Ale nejsem naivní a vím, ze otěhotnění a donošení zdravého mimina by byl u mě zázrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
20.1.22 09:40

Já mám dítě jedno a touhu po miminku jsem neměla nikdy. Kdyby mi někdo dal tříleťáka, vůbec bych se nezlobila :lol: První rok na mateřské pro mne byla absolutní stres.

Takže do toho se úplně vcítit neumím. Nicméně i ty starší děti tě potřebují. Uděláš si miminko na ňuchňání, ale to ti zase odroste. A pak co? Další? Spíš bych zkusila najít radost i v mateřství starších dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26308
20.1.22 09:45
@Da12 píše:
Holky, jděte do toho. Pak budete pozdě, po menopauze, litovat, že jste do toho nešly a další dítě si nepořídily. Intuice vám radí správně.

To není intuice. To je normální rozmnožovací pud, který má každá živá samice :mrgreen: Někdo holt silnější, někdo slabší. Jestli je lepší možná litovat po menopauze, že mám jen dvě děti, nebo litovat ve 40, že mi před vejplatou zbejvá poslední kilo na týden (zakladatelka) nebo se třeba psychicky zhroutit, protože jsem se přecenila (já), to si musí každý vybilancovat sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67431
20.1.22 09:48

Máš napsané samé mínusy, takže bych do toho nešla :think: u nás převažovaly plusy, no :think: ale je mi skoro 40, děti mám dost od sebe :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
20.1.22 09:51
@Anonymní píše:
Ahoj,
mám 2 děti, 2 holky. Jedné je 8, druhé 2 roky. Jsem z nich často hotová, unavená, ale přesto někde v hloubi duše bych moc chtělo ještě jedno dítě. Nejsme nijak bohatí, spíše vycházíme jen tak tak. Další dítě by už byl opravdu problém i co se týče bydlení, které není moc velké, hypotéka,…často se těším, až budou holky ještě větší, že budeme více sportovat atd a pak mě zas přepadne myšlenka na miminko,…je mi 33, cítím se už někdy i stará na další.
Někdo, kdo to má podobně? Asi je lepší věřit rozumu, že? A snad to někdy přejde,…

Já bych do toho nešla, pokud nemáte dostatečné velké bydlení. Zatím jsou malé ale ale za 3 roky tvoji starší začne puberta. Zažila jsem to, když není prostor. Začnou zbytečne hádky, děti nebudou šťastne, že v pokoji nemaji žádné místo. Navic si představ 15let, 9let, 4 roky. Každý ma i jiný spankovkovy režim :nevim: takhle v 15ti odejde co nejdál na intr a nebude chtít se ani vracet. Raději 2 velmi spokojeně děti, než 3 nešťastné :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67431
20.1.22 09:53
@unuděná píše:
To není intuice. To je normální rozmnožovací pud, který má každá živá samice :mrgreen: Někdo holt silnější, někdo slabší. Jestli je lepší možná litovat po menopauze, že mám jen dvě děti, nebo litovat ve 40, že mi před vejplatou zbejvá poslední kilo na týden (zakladatelka) nebo se třeba psychicky zhroutit, protože jsem se přecenila (já), to si musí každý vybilancovat sám.

Jo, tohle si taky říkám.. ten pud je občas strašně silny..u nás by nebyl problém
Prostor, ani finance.. ale někde vzadu v hlavě si říkám, že už mi bude 40 a m dát pokoj.. taky jsem prostě unavená a v Klidu se vyspat by bylo boží.. jenže pak se ke mě ten nejmenší lump prituli, dá mi svoji neohrabanou oslintanou pusu a já si říkám, jak je smutný, že je to naposledy :mrgreen: :lol: za chvilku mě nebude potřebovat a hotovo :think: kurna :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 09:53

Já jsem to tak měla se čtvrtým. Já si všechno sepsala a jako nejlepší řešení mi vyšlo odstranění vejcovodů.
Takže teď už dítě mít ani nemůžu. Teda přirozeně.
Když mi u tak později hrabne, tak půjdu do pěstounské péče

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat