Touha po vlastním bydlení

Anonymní
17.7.13 14:06

Touha po vlastním bydlení

Zdravím,
dostala jsem se do takové zajímavé situace. Vlastně nemám ani moc co řešit. Před měsícem se nám naskytla s přítelem možnost odstěhovat se do baráku, jeho babička zemřela, žila tam se svým synem - příživou. Který nikdy nic neplatí. Ani nevím, jestli tam ten pán ještě teď je nebo ne - asi ano. Kam by se vydal, že? A přítel na mě vybalil, že přemýšlí, že by se tam odstěhoval. Tak jsem hrozně vybouchla, že já nikam nepůjdu a chrlila jsem na něj důvody proč. Nyní bydlíme v pronájmu 2kk v paneláku půl/hodinu od Prahy, tam také studuji. Ta vesnice, v níž je byt není daleko.. asi tak 10 km, ale není tam prakticky žádné spojení. Já mám řidičák, ale máme jenom jedno auto - a vůbec nejezdím. Hrozně mě to rozzuřilo, že bych jela do školy místo toho třeba 2 hodiny, že! No nic - dál už jsme se o tom nebavili a podepsali smlouvu v paneláku na další rok.

Pořád mi to jenom nějak leží v hlavě. Hypotéku nedostaneme jen tak, nemáme na to přijmy, já chodím do školy.. ještě tak na 3-4 roky to budu mít. Ani na splátky hypo bychom neměli, sotva vyjdeme teď a to žijeme vážně skromě.

Jen minule jsem měla cestu kolem a koukala jsem na ten barák, je to tam opravdu moc krásné.. tak jsem si říkala, jestli bych to přece jen neměla zvážit. Ale mám takový pocit, že bych tam nechtěla bydlet - prostě né do budoucna. Co myslíte, asi nemá cenu o tom uvažovat, že? Prostě já chci někam do baráku na klidný kraj města, abych mohla dojít pěšky do marketu, měla školku u sebe, mohla jít do kina - né vesnice, kde nic není kromě parku.

Ale pořád mi v hlavě vrtají ty peníze - je to totiž obecní pozemek, na němž ta babička žila celý život. Prostě bychom nemuseli řešit hypotéku ani předražený nájem. Jen mám pocit, že bych se necítila š´tastná. Ale budu se cítit šťastná s tím, že se budu honit po splácení hypo.. za pár let? ;)

Zaklad.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6926
17.7.13 14:11

Nešla bych tam! Raději šťastná v bytě, než nešťastná v domě. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
17.7.13 14:12

No ale vnoučata nedědí, dědí děti, takže ten syn co tam bydlel a jeho sourozenci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
17.7.13 14:13

Takovou moznost mit-bydleni bez hypoteky, tak po tom skocim hned. A ten klid tam? Vzdyt to je super! Na vylety muzete do mesta a bude vam to vzacne. Nevahala bych. A s tim autem, toho bych se nebala trochu praxe a pujde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 14:13

@jizvíková

Jak jsem psala, ten dům je pod vesnicí, nikdo jej nevlastní. Asi tam bude na něj výběrové řízení, prostě kdo bude mít zájem. Tak asi by dali přednost příbuzným… že.

Zaklad.

• Nahlásit
  • Citovat
17595
17.7.13 14:16
@Anonymní píše:
@jizvíková

Jak jsem psala, ten dům je pod vesnicí, nikdo jej nevlastní. Asi tam bude na něj výběrové řízení, prostě kdo bude mít zájem. Tak asi by dali přednost příbuzným… že.

Zaklad.

tomu nerozumim, takze barak je obecni? V tom pripade budete i tak platit najem a je mozne, ze ho bude obec udavat obalkovou metodou, tudiz nejvyssi nabidce, takze nemate ani zaruku, ze vam ho priklepnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669

No, hlavně bych hleděla na to, abyste tam toho příživu neměli na krku… :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781

Nešla bych do cizího baráku, navíc s nějakým „strejdou“. A to je bydlení v domku můj sen a dojíždění, eventuelně samota by mi nevadila ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
17.7.13 14:17
@Hanka1 píše:
tomu nerozumim, takze barak je obecni? V tom pripade budete i tak platit najem a je mozne, ze ho bude obec udavat obalkovou metodou, tudiz nejvyssi nabidce, takze nemate ani zaruku, ze vam ho priklepnou…

Třeba je na něm předkupní právo. Ale to zakladatelka nepíše :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
@Anonymní píše:
@jizvíková

Zaklad.

To nemáš nikde napsaný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
@analoja píše:
Nešla bych do cizího baráku, navíc s nějakým „strejdou“. A to je bydlení v domku můj sen a dojíždění, eventuelně samota by mi nevadila ;-)

Moje řeč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58735
17.7.13 14:20
@Anonymní píše:
@jizvíková

Zaklad.

přednost dostane nejvyšší nabídka. Představuješ si to malinko špatně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 14:21

@Davdan

No taky si říkám! Že prostě pokud to necítím na 100% není co řešit. Prostě, že bych se neměla podvolovat. Dřív… asi bych tam šla, protože zapomněla jsem zmínit jednu důležitou věc, v našem podnájmu jsme rok a chlap je tu vyloženě nešťastný.. dost trvalo, než se tady trochu usídlil, vůbec tady nechtěl být, pořád remcal, jak je tu vedro, pak zima.. prostě pořád problém. Touží po době, ale o svůj přišel.. kvůli ručení příbuzným.

A tohle viděl asi jako jedinou šanci, jak v budoucích 5 letech být v domě. Jako - já nevím, bydleli jsme v domě přechodně, než jsme našli vlastní podnájem u mé babičky asi 3 měsíce… přemýšlím, jestli by v baráku přes den byl… protože tady. On ráno odejde a vrací se kolem 11 večer, prakticky tu netráví žádný čas. Jediné, co tady dělá, že třeba hodinu koukne na televizi, vykoupe se a spí. :( :( A jinak courá venku, je v práci nebo na blízké zahrádce příbuzných… Občas jsem uvažovala, jestli by se takhle nechoval i v baráku, ale to on pořád básní, jak by byl v dílně a měl zahrádku atd.. jako je vidět, že trpí. Já bych všechno tohle chtěla taky - ale né v úplném zapadákově. :nevim: :nevim:

No asi by to stejně se mnou nedopadlo, kdybych tam šla.. prostě by mi to hrozně chybělo - ta volnost. Jsme takový hodně individuální, i když jsme spolu, tak máme každý jiné zájmy. Já jsem třeba doma pořád - studuju tu, čtu si apod, ale nakupovat chodím já za roh do velkoobchodu, že! :pocitac:.. on pořád něco kutí v pronajatý garáži. :mrgreen: :mrgreen:

Jen ta přestava, že bych se nemohla do 15 minut dostat kam chci, prostě sednout na vlak a jet do prahy.. mě dost děsí.

Při této příležitosti tak přemýšlím, kde by bylo vhodný, abychom se za čas usadili. Za našim panelákem je teď na prodej barák, tam bych klidně šla, ale teď prostě není reálné ho koupit.

Pořád sotva vyjdeme a on básní o tom, že kdyby si mohl vzít hypo, hned by si jí na ten barák vzal.. :( :mrgreen: Jenže to vidím s financemi dost bídně.

Zatím jsem spokojená, tak jak to je - mám malý prostor na úklid, ale také bych jednou chtěla mít něco svého.. prostě vymalovat si pořádně podle sebe.. takhle člověk pořád žije s tím, že to není jeho.

• Nahlásit
  • Citovat
3925
17.7.13 14:27

Podle mě to řešíš úplně zbytečně, protože pokud ten dům nebyl v babiččině vlastnictví, přítel ani nikdo jiný na něj nemá právní nárok :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 14:27

@KPKristy

No to je první, co jsem chlapovi řekla, že on jen tak neodejde, když se přiživoval na svojí mamince, že se klidně bude přiživovat jinde.

Je mi jasný, jak by to dopadlo, že by přítel platil nájem a jeho nemohl vyhodit.. jak řekl, že ho prostě vyhodí, že!

Ten strejda - i máma přítele tam mají oba trvalý bydliště zatím. :nevim: Tak myslím, že toho člověka může vyhodit jenom ta vesnice, a pokud budou mít zaplaceno, tak proč by se namáhali, že??? 8)

Zaklad.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama