Toulající se kocour a miminko

22
3.3.16 23:51

toulajici se kocour a miminko

Pred par lety jsme si s přítelem a spolubydlící pořídili kocourka. Bohužel jsme udělali tu chybu, že jsme ho nevykastrovali (přítel byl proti, myslel že ho tím budeme trápit) a pouštěli jsme ho na zahradu. Tak v prvních 2 letech života to bylo v pohodě, kocourek byl jen pár hodin venku a jinak s náma doma. Po další době ale přišel domů pokousany. Vzali jsme ho k veterináři a uzdravil se. Pak jsem ale otehotnela a když se narodil malej, začal být mnohem víc času venku než doma, až to skončilo u toho, že se chodil třeba jednou týdně ukázat, ale byl v pohodě. Dokonce chodil vyzranej, tak jsme si mysleli, že má třeba druhou rodinu. Teď se ale bohužel měsíc neukázal, tak jsme se obavali nejhorsiho. Nakonec ale prisel, úplně servanej, kulhající, spinavouckej a celkově fakt vypadal, že mu není nejlíp :( mne je z toho strašně smutno, mám hrozný vycitky. Hned jsme ho vzali k veterináři a dostal antibiotika. Já mám ale hroznej strach za ním pouštět malýho. Co když je nějak nemocnej. A navíc vůbec nechce chodit na záchudek.
Já vím, že je to naše vina. Měli jsme ho vykastrovat. Ale co máme teď dělat? U malýho být prostě. nemůže ale přece ho zase nemůžu nechat běhat venku v tomhle stavu. Myslíte že by pomohlo ho ještě vykastrovat? Jsou mu tři roky. Jako nemyslím si, že by nechtěl bejt pak venku, ale aspoň by se netoulal a neměl by potřebu se prát. Prosím poraďte někdo zkušenej. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

734
4.3.16 00:05

Ahoj no hlavne bych se bala pokud neni kocour ockovany a odcerveny davat ho k diteti. Nevim jestli by katastrace ted pomohla, ale rozdil v tom chovani kocky je velky. Mame druheho kocourka. Prvni vykastrovany nebyl a byl furt venku, rval se, mrouskal se no hruza. Ten druhy uz kastrovany je a je to nebe a dudy. Chodi ven, ale porad se pohybuje nekde kolem nas. Je to pomalu az jako pes. Mame ho ale ockovaneho a pravidelne odcervovaneho a tak se k prckovi nebojim ten prvni nebyl a tam bych se bala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
4.3.16 00:06

Rozhodně vykastrovat, co nejdřív!!! Víš vůbec, kolik koťat, potomků tvého donchuana, bylo násilně usmrceno, utopeno apod.? Myslíte na to vůbec???
A o žádné trápení fakt nejde, jde o úplně banální operaci, naše veterinářka nám kastrovala kocoury na kuchyňském stole, je to do pěti minut hotové a kocour hned co se probere, běhá jako nic.

Kocoura bych normálně doma léčila, nemocí se moc nebojím. Pro klid duše mu můžeš na prvních pár dnů vyhradit samostatnou místnost, inkubační doby jsou poměrně krátké, do týdne bude jasné, jestli něco má, nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
4.3.16 00:21

@Kasinka9 no, hezky nezodpovedny pristup :roll: tak hlavne, ze jste ho nenechali trapit kastraci a místo toho se rval venku, toulal bůhvíkde a prisel polomrtvy :zed:
prosim te, nechte ho hned vykastrovat a myslim, ze se bude vic drzet doma a nebudete se muset bat. mela jsem vykastrovanou kocku, ted kocoura, nemyslim, ze by z toho měli nejake trauma, jsou uplne spokojeni.
ted ho proste mejte nekde v klidu a v pohodli, davejte leky, at se da do kupy. ja bych se nemoci nebala, ale tak muzes ho ohlidat, at se s k decku moc nepriblizuje :nevim: a fakt ho hned objednejte na kastraci, jaro se blizi, at nenadela zbytecne nekde kotatka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
4.3.16 00:57

Jako kastrovat bych ho asi dala, ale tchýnin kocour i tak pořád chodil zbědovaný, pokousaný, každý si na něj dovoloval (ale chodíval tak i předtím). Třeba se ten váš pak bude víc držet doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
4.3.16 01:08

My máme kočku polodomácí, vykastrovanou, ale když je sama doma nebo v noci, tak je zamčená v koupelně. Má tam záchod a stejně celou dobu prospí. Když jsme doma, může si chodit, kde chce. Nebo si přes den trajdá po venku. Někdy i venku spí, to je na ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
4.3.16 01:22

Díky za rady. S tou oddelenou místnosti je to dobrej nápad. Malej za ním totiž pořád furt leze a kocourek vrčí jak ho to boli. I kdyz on si um I ty dvere otevrit. Jen taky občas necura do písečku, tak to mi taky nepřijde moc hygienický k dítěti. Je možný ze se to tou kastraci zlepší? A myslím, že stejně bude chtít bejt furt venku. Není taky už na kastraci pozde? Jsou mu 3. Ale jako kvůli rvackam a koťatům to bude určitě lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39336
4.3.16 01:26

Kocour může být někde zavřený (u nás ve velkých mrazech v šatně), záchůdek stojí v kauflandu asi stovku, kočkolit není drahý. My máme kocoura kastrovaného, očkovaného, asi nás to stálo méně než u vás následná péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
4.3.16 01:41

My ten zachudek s kockolitem mame.on ale cura na koberec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
4.3.16 01:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39336
4.3.16 01:44
@Kasinka9 píše:

tak to je hnus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
4.3.16 01:50

Hele, ohledne toho curani. mozna se vam ted tak trochu msti, ze jste ho zavreli doma, tak cura jinam :think: drive to umel? nas kocour byl taky previt, často delal loužičky mimo, pak zacal i znackovat, byla jsem z nej taky hotova. ale par dnu po kastraci se to upravilo. a taky jsem mu sundala strisku z jeho wc, chce jen tu misku, blbe se mu tam lezlo. nebo jiny kockolit. třeba kocour chce obycejny ze samosky, kocka zas ten silikonovy :D zkousej, zkousej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4761
4.3.16 01:52

S tou hygienou bohužel moc neporadím, mám už třetího kocoura v bytě a všichni byli a jsou velice čistotní aniž bych je to musela extra učit. Ale určitě bych ho nechala vykastrovat, jakmile se dá do pořádku. My jsme nechali kastrovat šestiletého venkovního kocoura, taky chodil často servanej a u něj to tedy efekt mělo i v jeho věku. Ten svůj rajón si obešel tak jak byl zvyklý, ale nepral se, neměl důvod… a taky se nepodílel na populační explozi v širokém okolí, už jen proto bych to určitě udělala, nestojí to majlant a je to realtivně nenáročný zákrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
4.3.16 01:54

Jezisi :roll: :roll: :roll:
Kocoura normalne vykastrovat, az prestane brat ATB, je to banalni zakrok a tri roky neni zadnej vek. Odcervit a naockovat. Mozna sebude rvat dal, nas kocour se rve i vykastrovanej. Mimco bych k nemu nepoustela v dobe rekonvalescence, v ramci zachovani klidu vsech zucastnenych. Zachudek by se mel naucit pouzivat, pokud bude zavreny. Musite ho cistit, to snad vite, nektere kocky jsou fajnovky a nechteji chodit oakovane na wc, pokud neni vycisteno. Az bude kocour ok, tak muzete normalne poustet k miminku. Hlavne az se zmatori, tak dulezite je to odcerveni a vakcinace a samozrejme ta kastrace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
4.3.16 02:00

Ohledne toho curani, kupte jeste jeden druh steliva popr. zavreny/otevreny zachod, dat na klidnejsi misto, ne blizko jeho misticek s jidlem. Nektere venkovni kocky maji problem, ale ja to nikdy nezazila, u nasvsechny kocky byly cistotne. Take muze mit pisek v moci, mel by se vyloucit zdravotni problem, tzn. sono nebo vzit vzorek moci na veterinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama