Tourettův syndrom u mého dítěte

Anonymní
29.11.18 07:51

Tourettův syndrom u mého dítěte

Maminky, které mate dítka s tímto syndromem. Jak jste se s tim naučily žít? Jak jste se s tim vyrovnaly? Chci byt silna, ale mam z toho hrozné úzkosti a chce se mi jen brecet. Připadne nějaká maminka na popovidani? Omlouvam se za anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
774
29.11.18 09:17

Ahoj, neplač, klidně mi napiš sz, nějakou zkušenost s tím mám, i když ne u vlastního dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.18 09:22

myslím,že se dá najít na netu svépomocná skupina, kam píšou i rodiče. najdeš to téměř u každého onemocnění.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.18 17:52
@Anonymní píše:
Maminky, které mate dítka s tímto syndromem. Jak jste se s tim naučily žít? Jak jste se s tim vyrovnaly? Chci byt silna, ale mam z toho hrozné úzkosti a chce se mi jen brecet. Připadne nějaká maminka na popovidani? Omlouvam se za anonym.

Take mam dite s TS. Asi od 4 let. Nekdy je to silene. Hlavne po nejakem stresu. Hodne ji trapi ruzne zlozvyky. Momentalne plive a je to hruza. Taky obcas placu. Ale musime byt silne jinak se zblaznime. Hledam vse co by ji pomohlo. Momentalne pije cinske byliny a pomahaji. Chce to hodne trpelivosti.

• Citovat
  • Nahlásit
123
2.10.19 17:12
@Anonymní píše:
Take mam dite s TS. Asi od 4 let. Nekdy je to silene. Hlavne po nejakem stresu. Hodne ji trapi ruzne zlozvyky. Momentalne plive a je to hruza. Taky obcas placu. Ale musime byt silne jinak se zblaznime. Hledam vse co by ji pomohlo. Momentalne pije cinske byliny a pomahaji. Chce to hodne trpelivosti.

Mohu se zeptat jaké čínské byliny? Není to uvolnění napjaté tětivy? Za jak dlouho to zabralo? Pomohlo to i na tiky? Moje dcera má tiky v obličeji. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.19 20:56

Můžete to napsat sem, ty bylinky, pro maminky s dítětem s TS k dispozici? Moje dítě ho nemá, ale občas se chová zvláštně, třeba by mu taky pomohly. Ji ak vás chápu a držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
27.10.19 21:15

@Denyyy23 Jejda, to je smes nekolika bylin namichana primo na miru. Je toho asi na 3 radky, vubec nevim v jakem pomeru. Momentalne pomaha i kraniosakralni terapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 21:16

TS

Ahoj hledám paní, co v roce 2017 v dubnu dávala příspěvek ohledně holčičky 10 let. Anonymní. Měla tiky vokální i motorické, vs TS. Jak vše dopadlo, jsem v podobné situaci s chlapcem

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 21:23

TS

Chlapec 9 let, spíše tiky vokální, někdy motorický, vytáčí špičku u nohy. Ortoped potvrdil tik. Diagnóza momentálně přechodný vokální tik. Intelektuál v pohodě. Ve škole zatím s dětí nic neregistruje, učitelka vše ví. Velmi spolupracuje. V prosinci to bude rok. S přestávkami. Nyní dost hlasité, skoro štěkání. Máme od srpna Bachovu terapii. Stres zhoršuje. Musí na vše mít čas. Žádné testy na čas. Možnost opravy, kdy a na základě čeho diagnostikují TS?

• Citovat
  • Nahlásit
1
15.8.20 20:50

Tourettův syndrom

Dobrý den, ráda bych oživila diskuzi na téma Tourettův syndrom. Mám syna 13 let, diagnostikován Tourettuv syndrom, chci se zeptat jak zvládáte občasné agresivní scény u těchto dětí? A je nějaká vidina, že se vše zlepší? Zajímá mě, jestli to někdo má podobné.. Syn má tiky už cca od 7 let než mu teprv loni diagnostikovali právě tento Tourettuv syndrom. Veškeré přidružené nemoci k tomu má také, porucha pozornosti, dysgrafie, deprese, úzkosti..sproste výkřiky proběhli 2 roky na zpět a to bylo hodně náročné hlavně pro okolí. Dochazime k psychiatričce, k psycholožce, zkoušeli jsme kineziologii, bachovy esence, děláme masáže obličeje a dlaní, což mu je velice příjemné. Já jsem z jeho nemocí srovnaná, jediné co mě hodně trápí jsou jeho občasné afektovane až někdy agresivní výpady, kdy stačí málo, většinou když něco nepovolím tak to je spouštěč. To pak Tříská dverma, buší do stolu do zdi, utíká z bytu.. Nevím moc co s tím. Ale k nemoci to bohužel patří. Snažím se ho uklidnit, mírným slovem, obejmutim, ale už je velký a nenechá se. Do půl hodiny je většinou klid přijde a omluví se, že ho to mrzí. On chápe, že mu nemůžu dovolit, jít o půlnoci třeba ven když on zrovna chce, ale když ho to čapne, nejde mu to vysvětlit a musí vždy proběhnout to o čem píši. Něco jako když neovládne tik v obličeji tak toto je podobné. Tak kdyby někdo měl stejně nebo podobné zkušenosti, podělte se. Přeji krásný večer a pevné nervy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat