Tourettův syndrom - základní škola Praha

Anonymní
17.5.18 20:20

tourettův syndrom - základní škola Praha

DObrý den, prosím o zachování anonymity. Mám dítě, které má tourettův syndrom. Je žákem prvního stupně ZŠ. Máme oběhnuty všechny lékaře, doporučení z PPP a syn chodí na méně hodiny do školy, než spolužáci. Obědy a družinu nenavštěvuje vůbec. Bohužel je tato nemoc pro vyučující, potažmo vedení velký problém a situace je neúnosná. Dítě mírně nadprůměrné, pomalejší tempo (nijak dramaticky) a porucha soutředění. Oslovila jsem několik škol s prosbou o nástup od září. Všichni reagovali mile, ale s tím, že to u nich nejde.
Sháním tedy školu, pro kterou by takové dítě nebyl problém už jen proto, že tuto dignózu má. Školu, která je zvyklá komunikovat s rodiči (nařízeno PPP) a která nemá problém zkusit „adaptační dobou“ (cca týden, dva).
Ideálně Praha 1,2,3,4,10.
Pro ty kdo tuto nemoc neznají by se projevy, dala zlehka přirovnat k epilepsii, kde i přes léčbu jsou obtíže.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1775
17.5.18 20:32

Nešlo by to řešit osobní asistentkou ve škole? Vyřešila jsem takto umístění syna s Aspergerovym syndromem v běžné ZŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 20:54

Bohužel ne, tím že je třeba, aby končil dřív. Leda sdílenou. Ale dle PPP na asistenta nárok nemáme. Celkově spíš potřebuji školu, kde je to klima pro takové děti pozitivnější. Je to už úmorný boj. Do speciálky, logo třídy nepatří. Potřeboval by klasickou třídu s menším množstvím žákům a školu, která je zvyklá integrovat. Ale takovou státní pohledat a na skoukromou v Praze nemáme. Leda nějakou za max 3000 měsíčně. Známe jedinou, ale ani tam jsme s touto diagnózou neuspěli.

• Citovat
  • Nahlásit
2270
17.5.18 21:13

Napadla mě škola, kde jsem před mateřskou učila. Nevím, kolik tam je teď žáků, ale vždy to byla spíš škola s menším počtem. Integrace tehdy nebyla problém (žáků s různými problémy s asistenty i bez nich jsme tam měli dost). Akorát je to jiná část, než je vypsaná v úvodním příspěvku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
17.5.18 21:20

Co Veselá škola v soukenické? Je teda církevní, ale veřejná (zadarmo) a co jsem tak četla, tak by mohli být vstřícní - píšou na stránkách „škola je otevřena široce a mezi našimi žáky jsou nejrůzněji zdravotně postižené děti“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
17.5.18 21:26

A jaký má projevy?
Samozřejmě už jsem vlastně jiná generace, projevy jenom pohybové - doteď jsem pro spoustu lidí prostě psycho :roll:, ale školu jsem odchodila normálně. Proč s ním mají učitelé problém?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 21:51

Děkuju moc za typy. Problém je v tom, že učitelé na dané škole (od pololetí noví) údajně nemají čas plnit plán PPP. Vedení to řešit nechce.
Technicky: kluk má poruchu soustředění, je užvaněný (jediný projev ADHD), to pomalejší tempo a je dost citlivý. Ten tourett, tam jsou projevy v obličeji a v dlani/prstech, což prostě zdržuje při psaní, čtení. Medikaci má, ale jak je to u toho bežný, zabírá to jen částečně. Jinak je to veselý a přátelský klučík.
Učitelka předtím taky jela jen něco z doporučení PPP, ale dala mu víc času na vypracování, když měl tiky hodně nehodnotila písanku, při čtení nenadávala, že neví kde jsou. Především dokázala podpořit a být vlídná, nenervovat. Když byly vokální tiky, tak mi zavolala, já se sebrala a dojela pro syna do školy a měla ho pak týden doma, než se to srovnalo. Komunikovala se mnou podle potřeby. Všechno vyjmenované je v papírech PPP. Když jsme spolu mluvily, říkala mi, že se synem je méně práce, než s jinými ve třídě, protože prostě vidí, že dělám co můžu a že když si řekne, tak to splním. Chápu, že nespádové školy se do toho nehrnou no, ale já už prostě nevím, kam ho dát…

• Citovat
  • Nahlásit
Tunrida
17.5.18 22:15

A jaký s tím mají ve škole problém? Oni vás nějak tlačí k tomu, abyste ho dali do jiné školy?
Léky bere, předpokládám, nějaké na utlumení, že? Bere k nim hořčík? Ten hodně pomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 22:57

Léky od mudry bere, a pak hořčík s b6, rybí tuk. Tlačí především přes dítě, takže se mi tu velmi nervuje a tiky silí a sílí, to pak vyvolává obsese a smutek.
Proto chci školu, která je na tu integraci zvyklá a nemá problém s komunikací s rodiči. A pochopí, že „silou“ tomu dítěti akorát zhorší obtíže. Můžu si na současné škole jít stěžovat ke zřizovateli apod., ale pak to odnese zase jen syn. V PPP nevědí jakou školu poradit, neuroložka říká, že se s tím setkává vcelku často, ale ani z doslechu neví. Mám pár známých pedagogů a taky neví. Proto hledám někoho s tou zkušeností.
Syn nepatří k lehkým tourettům, problémy z té nemoci máme očekávat, že i zesílí a rádi bychom, aby už zakotvil v nějaké škole natrvalo. Ve škole, kde by pro to měli pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
18.5.18 10:52

Napadla mě ZŠ Klíček na Jižním Městě. Je tam školné 35 000/rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
15.10.18 14:55

Je to hrozné ale musíte být stateční. Náš syn má TS od 6-ti let. Má (měl) zvukové a občas pohybové projevy.Tady na Praze 9 jsme ho dali do normální ZŠ a dodnes je bez problémů přijat jak dětmi tak učiteli. Nyní je mu 12,5 let a je v 6. třídě. Jsem ráda, že jsme ho též nedali do žádné speciální školy. Šel akorát o rok později. Léčili jsme Haloperidolem, magnésiem, vit.B a rybí tuk IQ. také velmi pomohla hlíva ústřičná a houba reishi. Po lécích byl trošku utlumený, ale asi máme štěstí, že učení mu jde samo. Teď přichází do puberty a hurá- od června je bez léků a příznaky pomalu mizí. Asi díky dospívání. Vydržte a snad se též dočkáte. Do spádové školy vašeho syna ho vzít musí, tudíž bych to nechala na vedení školy, jak se s tím poperou. Každá škola má navíc k dispozici speciálního pedagoga a psychologa, tak by je měla zapojit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama