Toužím po dalším dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 24.02.17 08:28
Toužím po dalším dítěti

Zdravím, jsem vdaná, mám dvě děti - 4,5 roku a 1,5 roku. S manželem jsme se kdysi shodli, že ideální počet dětí jsou dvě. Dvě děti tedy máme, ale bavili jsme se s jeho mamkou, která se ptala, kam se poté chystám do práce, jestli zpět, kde jsem dělala - dělaly jsme tam spolu a je tam stále, protože za 2 roky odchází do důchodu.

A já nějakuž nějakou dobu přemýšlím a mám touhu po třetím dítěti. Samozřejměmám kolikrát dost i s těma dvěma, ale i tak mě to nějak chytlo. Bavili jsme se o tom s manželem a říkal, že dvě jsou akorát, že sama jsem říkala, že mám z nich někdy nervy nadranc. Když jsem dodala, že nechci mimi hned, ale že by to navázalo, nebo bych šla třeba rok do práce a pak by nebyl problém řešit hlídání, školku a tak, to by mohla zastat jeho mamka, když bude doma.

Jaký máte na to pohled vy? Měly jste touhu po dalším dítěti, i když jste původně více dětí nechtěly? Nebo byl to naopak partner, kdo chtěl další dítě? Máte další dítě?

Samozřejmě za každou cenu ho nechci, porody jsem taky měla ne špatné, ale ani nejlehčí, tak pořád nad tím přemýšlím a sama nevím, co bch tedy brala více - už dítě nemít, nebo ho mít.

Dilema :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 08:33
to tady za vas nikdo nerozhodne

Sama mam 3 deti. treti neplanovane. a uprimne 2 nebo 3 uz neni rozdil.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 24.02.17 08:34

Tak je to věc jenom vás dvou, co já vím jak jste na tom finančně, jestli dokážete dát dětem materiálně vše potřebné atd. :nevim: a abych se spoléhala na hlídání tchyně, to by taky nebylo pro mě, já nesnáším spoléhání se na ostatní, ne primárně.

Jinak ano, měla jsem touhu po dalším dítěti než jsem původně chtěla.

Tichošlápek
Extra třída :D 10427 příspěvků 24.02.17 08:34

Ja chtěla vždy jedno. Abych mu dala vse. Narodilo se a ja trvala na svém. Pak jsme si jednou nedali pozor. No teď mam kluky dva :lol: - 22 měsíců od sebe. Miminu je sedm měsíců a ja bych brala ještě treti. Asi si ho poridime jestli manžela neklepne :mrgreen: ale tentokrat aspoň dva a půl roku od nejmladšího. Porody jsem měla hrozne, takže u nás zřejmě cs. Uz teď mam trvale následky. Ale neodradil by mne ani dalsi porod normálně.

tezi
Hvězda diskuse 50162 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 08:36

@Paprika.Cervena v tomhle případě je potřeba se domluvit s partnerem.
My jsme původně s manželem mluvili o 3-4 dětech a oba dva jsme se shodli, že 4 jsou opravdu maximum. Dneska máme dětí 6, ale došli jsme k tomu postupně a vždy jsme se shodli společně.

Paola21
Závislačka 3531 příspěvků 24.02.17 08:37

Zkus ještě počkat, vrať se do práce, počkej až půjde máma manžela do důchodu a pak to znovu nadnes. Jako s manželem chceme mít 3 děti, ale když bych zjistila, že mi stačí 2, tak by mě do 3 nenutil (tím chci říct, že co se domluví na začátku, pak může být jinak)

murra
Kecalka 389 příspěvků 18 inzerátů 24.02.17 08:57

Vždycky jsem si říkala, že ideální je mít 2 děti. Pak jsem to přehodnotila na 3.

viky23
Neúnavná pisatelka 16315 příspěvků 24.02.17 09:05

Puvodne jsem chtela 2 a cekame teeti, taky touha no :mrgreen:

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 24.02.17 09:06

O práci mi nejde, že by se mi nechtělo. Naopak jsme se bavili, že bych se poohlídla po brigádě, pokud by šla domluvit dle hlídání. Klidně bych šla na rok, dva do práce a pak by bylo to miminko. Spíš budu ráda za práci mezi tím. Jednak jít mezi lidi a taky mít nějakou tu korunu navíc, že :-)

Ale nějak mám toho miminka plnou hlavu, jen nevím, zda má vůbec cenu nad tím přemýšlet. S věkem to taky nemám nejhorší. Je mi 28 let, takže mít třetí dítě třeba ve 32 letech, to by nebylo ještě nejhorší :)

Samozřejmě je to i o financích. Každý člověk navíc je o něco znát. Energie, voda, jídlo,… Rodičák bych si dala určitě do 3 let, do práce bych mohla eventuelně i dřív, pokud by se samozřejmě dalo s tou tchýní domluvit. Momentálně s rodičákem po zaplacení základu zbývá tak cca 13000kč, což je pak na jídlo a jiné.

Přijde vám to málo pro 5 lidí?

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 24.02.17 09:08

Samozřejmě jsme vše s manželem probrali, proti jeho vůli nic řešit nebudu, to ani nejde :) Právě bych klidně na ten rok nebo dva šla mezitím do práce a taky by vůbec tchýně musela kývnout na hlídání. Automaticky to fakt neberu :)

Manžel říkal, že zatím nechce, že uvidíme, jak vše bude třeba za dva roky - co bydlení, zda nebude potřeba investovat něco do domu, co práce jeho, co moje práce, atd. Pokud budeme rádi, že se uživíme my 4, tak nad třetím ani přemýšlet nebudu :)

Jen mě to nějak napadlo a přemýšlím stále o tom…

Tichošlápek
Extra třída :D 10427 příspěvků 24.02.17 09:13

@Paprika.Cervena tak teď asi nema moc smysl řešit finance, když manžel uvažuje nejdříve za dva roky ;). Jinak mne prijde 13000 málo, ale to je jen o tom, jak to mate nastaveno vy - náklady na jídlo, zábavu apod ma každá rodina jiné. Ale chápu te - ona ta touha po miminku se z hlavy vyhnat nedá. Je to asi nějak v nás

andelka83
Neúnavná pisatelka 19880 příspěvků 24.02.17 09:14

Mladší dítě máš ještě malé, tak dilema může počkat.
Já jsem teď po 6 lete RD půl roku v práci a i když občas o dalším mluvíme, tak kdoví. Už se mi ani nechce. Mně teda tlačí čas, pokud se nestane náhoda nebo se vážně nerozhodnem, tak za 2 roky už bude pozdě. Ty ještě čas máš.

Mína47
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 24.02.17 09:22

A napadlo tě, že by si nemusela mít děti 3, ale třeba rovnou 4. Klidně se může stát, že se podaří dvojčata. Znám dva takové případy, nevěděti jestli třetí a najednou měli 4.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19880 příspěvků 24.02.17 09:32

@Mína47 u nás v rodině se tohle stalo.
A já to mám v hlavě taky, v me generaci tu byly dvojčata třikrát ( sestra a dvě sestřenice). U obou dětí jsem trnula aby nebylo těhotenství početnější.

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 24.02.17 09:39

Úplně mi mluvíš z pusy :) mam dvě malé děti a dohodli jsme se že je to úplně dost. Já už od nového roku cítím touhu po dalším diteti, miminku :) jenže manžel má děti z předchozího manželství teda už dospělí :) mě je 26 a mužovi teď bude 42 a sám mi řekl děti po 40 už nechci. Já teď půjdu do práce nastoupim po mateřský i chci, aby jsme se finančně dali dohromady a uvidím, ale jsem si skoro jistá že řekne ne. Mam strach se ho až optat vím že si stojí za dvěma, otec je výborný :) on o me touze o třetím zatím neví. A taky vím že rodina by s tím nesouhlasila :( já jsem jedináček a mami ségra má taky jedno. A děti jsou jen aby měli rodinu, aby mohli říct že mají děti. Mě říkali že jsem blázen se vdát v 21letech a dvě děti po sobě to jsi blázen… Atd… Já jsem šťastná a ještě bych chtěla třetí :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >