Toužím po dalším dítěti

Napsat příspěvek
22173
24.2.17 10:37

@Tichošlápek mně bude letos 34, taky mam kluky sotva dva roky po sobě a konečně je to s nima fajn ( budou mít na jaře 5 a 7). Takže případné třetí by bylo benjamínek. Nicméně ještě před rokem dvěma by mě zmínka o dalším dítěti přivedla do mdlob. To s nimi bylo na palici dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22173
24.2.17 10:41
@Mango_Lassi píše:
@Tichošlápek prosím tě, smekáš? 45 mi není :lol: Spíš nevím, jestli se 2 dětmi budeme moci provozovat naše obvyklé aktivity. Loni jsme jeli na dovolenou i s mojí mamkou, hlídala nám batole, zatímco jsme jezdili na serfu. (Nabídla to sama, podotýkám). Se 2 dětmi bysme potřebovali na to babičky 2 a to nejde :lol:

Proč dvě?
I když by bylo fajn kdyby mělo každé dítě svou osobu, což ale třeba při 3-4 dětech je poněkud problém :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20312
24.2.17 10:44
@andelka83 píše:
Proč dvě?
I když by bylo fajn kdyby mělo každé dítě svou osobu, což ale třeba při 3-4 dětech je poněkud problém :lol:

To by bylo ideální, hele :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 11:02

Samozřejmě je to na nás, našich možnostech, atd :) Jen mě zajímalo, kolik se najde lidí, co více dětí nechtělo a pak se rozhodli pro více dětí - nemyslím teď neplánovaně :)

Raději samozřejmě dopřeju více dvěma dětem, než mít tři a pak se omezovat, nebo bát, že někdo z nás bude strádat :)

Děkuji všem za názory, máme čas vše promyslet a uvidíme tedy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.17 12:06

Ahoj, vzdycky jem chtěla dvě děti s vekovym rozdílem cca 2 až 2 a půl roku, takže když na to přišlo na druhý pokus se mi podařilo otěhotnět. Dohodli jsme se, že se v kruhu rodinném vezmeme a 2 dny před svatbou nám potvrdili, že čekáme zdravého chlapečka. Hrozně jsem se těšila a začlo mi běžet hlavou, že bych vlastně ty děti chtěla 3. To jsem ještě netušila, jak si s mým přáním osud prohraje :( o dva měsíce později na 2. screeningu přišli na to, že má chlapeček špatně dovyvinuty obličej… následovalo kolečko lekaru a vysetreni, které to vše bohužel potvrdilo :( a doporučení na ukonceni těhotenství, protože prognózy byly moc špatné, shodlo se na tom hned několik odborníků, rozhodli jsme se pro ukončení. Nikomu toto rozhodnutí a následný porod mrtvého dítěte nepřeji! Dle výsledků genetiky jsme oba zdraví a šlo jen o náhodné chybné dělení buněk. Dva měsíce po porodu jsem otehotnela znovu a za měsíc, doufam porodim zdravou dceru. Takže ne všechna přání dopadnou dobře, 3 děti se mi vyplnily, ale Adamek nás a svoje dvě sestřičky opatruje z nebicka… :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
24.2.17 12:37

Anonymní, to mě moc mrzí :,( Každopádně je pravda, že jsem chtěla ideálně dvě děti do 30 let. Což mám a další by bylo nad 30 let, což je zase dle mě už více střežená těhulka v dnešní době, atd. A je taky fakt, že pozornost je kolikrát těžký rozdělit i mezi dvě děti, natož tři.

Tak spíš od toho asi upustím a nechám to spíše jen v záloze pod štítkem Zadařilo se neplánovaně. Lepší neplánovaně třetí, než náhodou pak třeba čtvrté, že.

Bude mě to mrzet, ale asi to bude prostě pro všechny nejlepší a nebudu se muset tolik bát, že kdyby něco, bylo by pak moc krků třeba na méně peněz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1914
24.2.17 14:53

@Paprika.Cervena ja citim to stejne. Cely zivot jsem chtela 2 deti, cele 2.tehotenstvi jsem brala jako to posledni a od porodu „cvak“ a nemuzu se zbavit pocitu, ze nam jeste neco chybi… je mi stejne jako tobe a mladsi je zatim rok a 2 mesice, ale porad me to neopousti. Rikam si, ze me to treba prejde, az bude to mladsi trosku samostatnejsi a ja budu mit zase vic casu na sebe. Uvidime… Jediny duvod, proc si to odpirame jsou finance. Nemame se rozhodne spatne, ale ani nijak nadstandartne a ted treba resim dovolenou, ktera vychazi silene (natoz pro 5 lidi). Je pravda, ze bysme nemuseli resit auto ani vetsi dum a jiste omezeni se pocita jen na dobu materske, se dvema platy uz je to pak zase jine, ale stale nevim. Manzel to tak nejak nechal na mne :lol: takze preji hodne stesti pri rozhodovani :pankac:
Me by hrozne zajimalo, jestli by po tretim porodu nenastala stejna situace a touha by se nevratila :lol: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
24.2.17 15:14

@heart na to jsem taky zvedava, doufam, ze uz zadne materske pudy na me zase nepujdou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 16:11

@heart Já to měla naopak. Celou dobu jsem chtěla dvě děti. I s jedním to kolikrát bylo o nervy, ale jedno je prostě málo. Čekali jsme druhé, blížil se porod a já se děsila jen toho, aby to neskončilo císařem - člověk nikdy neví. Měla jsem dost bolesti, otvírala jsem se rychle, tak to bylo znát. Dítě téměř 4kg. Už v porodnici jsem říkala, že potřetí jim tam fakt nepřijedu :)

Užívala jsem si miminko a je fakt, že kolikrát mám chuť jít do práce už teď, když jeden přes druhýho něco chcou, hádají se, atd.

A začala jsem nad tím najednou přemýšlet a v ten moment mi opravdu docvaklo, že už nebudu sledovat rostoucí bříško, že nebudu čekat na první pohyby (předtím eventuelně na zvracení :D) a nějak mi to začalo být líto.

Manžel druhé nechce. Pak dodal, že dřív než za rok mi nic jinýho neřekne. Že nemůže vědět, jak to bude vypadat. Což je mi jasné a na druhou stranu si říkám, že tři děti je rozdíl finanční - malý rozdíl to rozhodně není, i praktický. Musí mít taky své místo - mít kde spát, atd. Musí vlézt tři sedačky do auta a tak. Pak taky třeba dovolená, atd, není to sranda.

Takže stejně převládá to proti a je fakt, že se docela těším do práce, na to, že taky budu opravdu vydělávat a bude víc peněz. Nebudu mít „jen“ peníze od státu. Takže si spíše jak říkala známá Užiju si děti a pak si počkám na vnoučata :)

Ono už tak některým lidem vysvětlovat, proč máme dvě děti, proč je máme tak brzo a kdesi cosi. Někteří si asi myslí, že se neuživíme ani sami, natož živit děti. Přitom manžel zrovna nejhorší příjem nemá, naopak ho má na dnešní poměry hodně slušný, ale samozřejmě to není záruka toho, že práci bude mít stejnou až do důchodu, že.

Zkrátka raději dám třeba i kdyby jen 2000kč bokem pro děti, než to dávat do třetího a nemít pak z čeho šetřit pro ty dva nezbedníky :) Ale jak půjdu do práce, bude to o něčem jiným. Máme dvě děti, jsme dva, zkrátka ideální počet na budoucí daňové poplatníky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 16:27

Já jsem si taky vždycky říkala, že ideální jsou dvě, mám 2 holčičky (6 a 2,5 roku),manžel nějakou dobu nechtěl o třetím slyšet, ale nedávno změnil názor, povedlo se otěhotnět hned, ale skončilo to zamlklým těhotenstvím asi v 9.tt :? Tak teď zvažujeme, jestli to ještě zkusit, nejmladší už nejsme…říkala jsem si, že možná ještě jednou jo a když by se to nepovedlo, tak už si dáme pokoj a budeme rádi za to co máme :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.17 08:18

Já díky této diskuzi také hodně přemýšlela :) manželovi jsem zatím o svém pocitu, mateřském pudu neřekla. Máme děti 3,5 roku synka dlouho očekávaného a plánovaného nakonec z ivf a pak neplanovanou, ale moc milovanou dcerku 2,5roku ta byla velké překvapení a radost. Manžel původně chtěl jen jedno a pak když přišlo samo od sebe druhé těhotenství tak jen rekl, pan bůh té vyslisel a chtěl to tak. Byla jsem moc šťastná a najednou syn začal ťapat a chtěl nosit a já týden do porodu. Jak jsem si užila první tehu tak druhý proběhlo ani nevím jak a teď koukám jak jsem se honila a obě už jsou veliké :( pořádně jsem si neužila ani jedno jak byli blízko sebe a teď bych si moc přála ještě třetí co bych si moc užila. Manžel mi řekl po 40 už děti nechci :) tak uvidíme nechám to na osudu :) jestli budem 4 nebo nás bude 5 i tak jsem šťastná s mojí rodinnou. Postýlku i kočárek máme stále schovaný a manžel se k prodeji nemá tak třeba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.17 17:12

@ptakovapelika Já právě plno věcí prodala, že třetí fakt už ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19239
25.2.17 20:01

@Paprika.Cervena Tvé dilema velmi chápu. Osobně jsem dospěla k tomu že si to musíme vyřešit prostě jen my dva doma (myšleno já a muž) a případně já si za to rozhodnutí, ať bude jakékoliv, musím umět nést „následky“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.17 22:52
@Paprika.Cervena píše:
@ptakovapelika Já právě plno věcí prodala, že třetí fakt už ne :mrgreen:

Já oblečení taky :) ale ty velký věci dráhy jsou u tchanovcu na půdě. Dnes se tchýně zmínila vy mít to třetí tak máma už nemá třetí ruku a já že bych si dala říct, ale muž ze nechce tak se pousmála :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
25.2.17 23:18

Já jsem vždycky chtěla 2-3 děti. Když jsem měla 2, tak jsem věděla, že pokud zůstaneme u dvou, tak mi to vadit nebude, ale myšlenka na třetí byla pořád v hlavě, manžel byl na tom stejně - pokud přijde třetí, bude rád, pokud ne, tak máme dvě zdravé děti, páreček - jak se říká. Všechny věci jsem prodala.
Když mi bylo 36, tak jsme se domluvili, že pokud třetí, tak jedině teď, být na mateřské do 40 mě připadlo max, pozděj už ne.
Zadařilo se hned a musím potvrdit slova mojí dobré kamarádky, když pronesla: „Teprve když jsem přivezla z porodnice třetí dítě jsem měla pocit, že teď jsme konečně rodina.“ :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama