Toužím po dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JennnyG
Povídálka 24 příspěvků 10.10.14 23:40
Touzim po diteti

Dobry vecer damy:mavam:
Je mi 26 let a momentalne ziju s pritelem (33 let) 9mesicu.. Mam bajecneho muze, ktery se o me stara jako o princeznu, kazdy den mi dokazuje, ze me miluje. Opravdu jsem nasla konecne svoje stesti. Oba pracujeme, oba jsme rodinne typy (zadne trajdani po diskotekach nebo hospodach), no zatim nam zivot nahazel par klacku pod nohy, takze financne na tom nejsme momentalne nejlip (tim myslim, ze nemame nasetreno), ale v zadnem pripade nestradame. Zijeme v UK a protoze je tady bydleni obzvlast drahe, sdilime dum s dalsimi 3 spolubydlicimi :oops: A nyni k memu problemu.. Nez jsem se prestehovala do UK, byla jsem vdana (momentalne v rozvodovem rizeni) a s manzelem jsem v roce 2010 otehotnela. Syn nebyl planovany, ale rozhodne nebyl nechteny. Vse probihalo hladce az do 32.tydne, kdy jsem syna kvuli infekci bakterie E-coli predcasne porodila. Bohuzel syn 6dni po narozeni zemrel na celkove selhani organismu, vlivem E-coli. V nemocnici mi rekli, ze TO JE PROSTE SMULA MLADA PANI. :zed: Ani nevim, jakym zpusobem jsem to presla, vypravila jsem vse, kremaci, pohreb a 11 dni po synove smrti jsem nastoupila do nove prace, protoze doma bych to asi nevydrzela..Mozna diky tomu to mezi nama zacalo s manzelem skripat, ale i presto jsem si ho vzala a nasledne i opustila, protoze zacal holdovat alkoholu v neakceptovatelne mire..Muj pritel samozrejme cely pribeh zna. Kdyz jsme spolu byli teprve tyden, zemrela mu maminka :( Ani by me nenapadlo, ze bych nemela stat po jeho boku a myslim, ze diky tomu pochopil, ze se na me muze spolehnout v jakekoliv situaci.. A ja to proste obcas (v posledni dobe na muj vkus docela casto) psychicky nedavam.. Moc bych chtela miminko a i pritel by chtel, akorat se nevyjadril kdy:nevim: Poprve, kdyz jsem byla tehotna, tak jsem uprimne nemela taky zadny uspory, ale dokazala jsem si odtrhnout od huby a na syna jsem mela vsechno nove, akorat kocarek mi koupila mama. Takze vim, ze bych to zvladla i ted, na druhou stranu vim, ze to je nezodpovedne. Pritel porad rika, ze neco usporime, tak se mu snazim vysvelit, ze nemuzeme brat penize z uspor, co bychom delali, az ty uspory vybereme, proste musime mit takovy prijem, ktery pokryje potreby nas dvou a miminka. Na tom jsme se shodli, i kdyz jemu musim dat taky za pravdu, ze by bylo lepsi mit neco nasetreno. Dalsi vec - kdybych otehotnela, je tu velka sance, ze by nam pridelili council house (tj. dum nebo byt, pro socialne slabsi, napr. samozivitelky, duchodci, postizeni, nebo lide jako my, protoze tady ze zakona musi dite mit vlastni pokoj) To by byla vyhoda pro nas, protoze se s nasimi spolubydlicimi moc nemusime..Plus je spousta benefitu, na bydleni, na dite atd, plus ja jako obcan CR mam take narok na materskou.. Takze by to nebylo ani tak o penezich.. Nechci ho tlacit, aby si to jeste ve finale nerozmyslel.. Mam pravo po nem chtit dite tak brzy? Na druhou stranu, pro me by to byla cest, kdyby zrovna tenhle chlap byl otcem meho ditete.. Strasne touzim po miminku, vlastne od doby, co syn zemrel.. Zadne miminko mi ho nenahradi, on bude vzdycky muj prvorozeny, ale myslim, ze by mohlo aspon zmirnit tu bolest, kterou mam porad v srdci, jako by to bylo vcera.. Neni to ani o kousek lepsi a to uz uplynulo 3.5 roku.. Je to jako balvan na me hrudi a ja mam pocit, ze nemuzu dychat. Jedno vim jiste - ze chci, aby tenhle chlap byl tata mych deti, protoze to je proste perfektni clovek, skvelej charakter, vzdelanej, pracovitej, slusnej atd.. Strasne me boli, ze nemuzu chodit synovi na hrob a dodneska se citim provinile, ze jsem nebyla s nim, kdyz umiral.. (vykazali me doktori z neonatologie) Brecim, porad brecim, nekdy jednou za tyden, nekdy dvakrat, nekdy nebrecim, ale moje nalada je na pest.. :? Psychologa bych videla jako posledni moznost.. Mozna jsou ale tady lepe kvalifikovani nez u nas v CR.., kdyz ke me a memu manzelovi bez naseho vyzadani prisla psycholozka v dobe, kdy nas syn zil a zeptala se nas, jestli uz jsme teda smireny s tim, ze umre :zed: Dekuji Vsem, kdo docetli do konce, omlouvam se za zmatenou story, jen jsem se potrebovala vykecat :oops: :srdce:
Hezky vecer vsem :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20160 příspěvků 10.10.14 23:47

Tak za a, nemas narok na ceskou materskou a dite bych si neporizovala s tim, ze spoleham, ze se o mne nejaky stat postara
B, dite neni zadna naplast na bolest, je to zivej tvor

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 10.10.14 23:49

@JennnyG jezisi :hug: rekni mi, prosim, v ktere porodnici ti tohle provedli, at se ji obloukem vyhnu.
Jinak nestranne myslim, ze pritel ma pravdu s temi usporami (aspon neco do zacatku). Pak ja bych osobne chtela byt emocne trosku zahojenejsi, aby to nove dite nebylo jakousi citovou zaplatou. Ja jsem teda mela mnohem kratsi neuspesne prvni tehotenstvi, a i tak jsem se z toho dostavala dlouho. Tvou bolest si vubec neumim predstavit (jo, umim, ale… :hug: )
Jste spolu velmi kratce a oba s velkou citovou bolesti, osobne bych tomu dala cas.
Drz se.

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 11.10.14 00:02

No víš, taky myslím, že bys měla počkat. Kvůli těm penězům možná taky, ale do toho až tak nevidím (ale vím, že pro chlapy to opravdu může být důvod nemít dítě nebo to moc řešit…), ale možná bys měla počkat, až se váš vztah ustálí, a hlavně, až si to v sobě urovnáš, psychologa bych se nebála.

Já jsem taky přišla o dítě, ale mám teď už dvě další, opravdu se to narozením dětí významně zlepšilo, je to lék, nepochybně… takže se mi těžko radí, byla jsem v jiné situaci.

taibi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.10.14 00:06

Ahoj, vidim to opacne nez holky tady prede mnou…to doporucuji i psychologove matkam, kterym zemrelo dite, aby se pokusily o dalsi…mnohym to moc pomohlo a ja sama mam dve takove kamaradky…mela bys priteli rict vse presne tak, jak jsi to napsala nam…

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 11.10.14 00:18

Ani ja nesouhlasim s tim, ze bys mela cekat, naopak jsem presvedcena, ze by ti miminko pomohlo se psychicky sovnat, take jsem i kdyz zprostredkovane zazila s kamaradkou. Ja druhou stranu sis sama odpovedela, ze bys jeste mela pockat, nemyslim ani tak nasetrit milion, to by tady dite nemela kazda druha. Nicmene se vice szit s pritelem, byt spolu dele, jsi relativne mlada, nemusis nikam chvatat a pozdeji to vyplyne samo. Preji ti, abys byla stastna a verim, ze dite ti v tom pomuze, jen bych rok jeste pockala. Chapu tvou touhu, chapu, ze uz na svuj poklad cekas dlouho, ale vse se prece vyviji jak ma, tak to nechej bezet a prijde to samo ;) :hug:

JennnyG
Povídálka 24 příspěvků 11.10.14 00:24

@pikola divne, kdyz moje sestra tady zije taky a plnou materskou z Cech normalne dostala..a nespoleham na zadny stat, pouze sama na sebe a sveho muze, nejake benefity beru pouze jako bonus ;) a opravdu dekuji za NOVE zjisteni, ze dite je zivy tvor! To jsem opravdu dodneska netusila :roll: @AniNevim v Plzni na Lochotine. Ja s tema usporama taky souhlasim, ale popravde kdyz se rekne MIT DOST PENEZ, co to znamena? :nevim: mozna se to muze nekomu zdat jako zaplata a byt emocne zahojenejsi? po 3.5letech si porad nepripadam zahojena a myslim, ze ani nikdy nebudu.. A i kdyby mi neumrel syn, stejne myslim, ze v 26 muzu mit touhu po diteti.. Mam v sobe tolik lasky, kterou bych chtela nekomu dat (samozrejme se bavime o te materske), kterou nemuzu dat treba priteli.. A jak pises, ze jsme spolu kratce, s manzelem jsem otehotnela po 4mesicich :oops:, protoze jsme byli oba nezodpovedni, tak to bych radsi nerozebirala..a kdyby nezacal chlastat, tak by to byl taky vybornej chlap..Jen mi ve finale po 4letech rekl, ze uz zadny dite nechce, protoze uz ma dceru z predchoziho manzelstvi.. To byl jeden z duvodu, proc jsem odesla.. Takze to, ze jsi s nekym kratce neznamena, ze Vam to nemuze vydrzet..stejne tak, kdyz jsi s nekym dlouho..mam za sebou dva ctyrlete vztahy (z toho jedno manzelstvi) a taky to nevydrzelo..ta jistota tam neni si myslim ani v jednom pripade :think:

JennnyG
Povídálka 24 příspěvků 11.10.14 00:31

@fialina @ taibi Holky dekuju za podporu, presne jsem to tak stejne myslela..jinak jemu jsem to samozrejme rekla stejne, jako Vam tady.. A on dokonce sam prisel s tim, ze chape, ze by mi to pomohlo, ze to i psychologove rikaji.. Tak me tim docela prekvapil.. Je to proste boj mezi rozumem a srdcem.. Nejsem zadny jelito, abych se spolehala jenom na stat, no na druhou stranu je to nekdy fakt psycho a nechci to s nim moc casto probirat, aby se nesprajcl :lol:

Agatae
Kecalka 132 příspěvků 11.10.14 00:32

Je mi líto čím sis musela projít :,( Souhlasím s @taibi také mám kamarádku, která přišla o dvě děti při autonehodě a psychologové ji doporučili co nejdříve další dítě a to už ji bylo přes 40 let. I když ji to děti nevrátí, je neskutečně šťastná :kytka: Držím palce ať se i tvoje bolest zmírní :hug: :kytka:

JennnyG
Povídálka 24 příspěvků 11.10.14 00:32

@Janha Dekuji :hug:

JennnyG
Povídálka 24 příspěvků 11.10.14 00:46

@Agatae to je hrozny :( Clovek ten smysl zivota proste musi znova najit.. Diky Bohu se to kamaradce podarilo :potlesk:

KaterinaKK
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 11.10.14 01:46

@JennnyG, nevim, jak je to dlouho, co tvoje sestra dodtala materskoj z CR, kazdopadne v CR probehly zmeny, aby lide zijici v zahranici timto zpusibem nezneuzivali ceskoh matetskou. Pises, ze pracujes, tak budes mit pravo na materskou v UK. Na pripadny council house si budetd muset pockat nekdy I roky. Do te doby jste sami povinni zajistit detem adekvatni bydleni. Kontaktuj nejakou soc. pracovnici, urcite ti vse podrobne vysvetli.
Take jsem prisla o miminko, takze vim, o cem mluvis. Pro me byl syn gou nejlepsi terapii. Na tvem miste bych ale pockala. Pokud pritel vylozene nesouhlasi, mohl by to byt velky problem. Nejdriv se rozved, jinak budes resit jeste otcovstvi, jak ho urcuje zakon, tj. po dobu manzelstvi je ze zakona otcem tvuj pravoplatny manzel.

JennnyG
Povídálka 24 příspěvků 11.10.14 02:18

@KaterinaKK no par let to je, co dostala tu materskou, to je pravda, ale kazdopadne at uz bych na to mela narok nebo ne, to nepovazuju za hlavni zdroj financi (a to davky vseobecne).. O council housu vim, ze to muze trvat dele i znam takove lidi, ale mam i zname, kteri nahlasili, ze je slecna tehotna a za pul roku meli council house..Ale opet se na to nespoleham, jenom myslim, ze by to byla vyhoda pro nas. Jinak uz jsem v rozvodovem rizeni a to ohledne manzela taky vim, i o ochranne lhute po rozvodu, ale kazdopadne dekuji za radu ;) Pomalu uz prestavam verit, ze jednou budu mama :,( To je furt jenom o penezich, o tom, ze spolu lidi nejsou dostatecne dlouho atd.. O penezich to samozrejme je, ale i pritel sam vydela tolik, ze bychom to v klidu utahli i z jeho penez a bez davek, akorat bychom asi nejezdili 2× do roka na dovolenou..(CR+Rec­ko) Ale to by bylo asi to posledni, co by me trapilo..

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 11.10.14 06:47

Jen tak mimochodem, nevím, jestli to tu už nezaznělo, ale pokud si ještě vdaná, nebylo by dítě automaticky manžela?

EDIT: tak vidím, že jo:) Na to bych teda počkala, až bude po rozvodu, abys nemusela zbytečně absolvovat ten kolotoč… 9 měsíců mi nepřijde jako zas tak hrozně málo, já otěhotněla po roce :)

Verun83
Echt Kelišová 9327 příspěvků 33 inzerátů 11.10.14 07:05

Na dite musi byt pripraveni oba partneri, to je snad jasne. Takze netlac na nej, on vi, ze dite chces, tak mu dej cas. Sporte si, co to pujde. Dotahni rozvod, proste pripravte,,pudu,, pro pripadne miminko. S penezi na ucte clovek ziska trochu jistoty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >