Toužím po miminku, ale přítel ne

Anonymní
1.10.20 13:31

Toužím po miminku, ale přítel ne

Zdravím, už dlouho mě tíží jedna věc a aby se mi částečně ulevilo chci se z toho vypsat.
Je mi 23 let, příteli 25, žijeme spolu už 3 roky, ale chodíme spolu 8let. Ženit se nechce, ale prej si mám počkat a třeba se dočkám. Oba dva máme dobrou práci, auto a našetřené peníze, takže zabezpečeni jsme. A už přes rok cítím neustálou touhu být mámou, ale bohužel je to jen z mé strany. Pár kamarádek už děti má a nebo jsou v očekávání či se vdávají. A i když jim to ze srdce přeji, ták část mě se na ty děti/břicha nedokáže podívat a je tam takova závist a nenávist jak jsou všichni spokojená rodinka. Plánují a nakupují pro miminka a ja jen přihlížím. Na rodinných oslavách se mě vsichni ptájí “tak co vy? už jste spolu taky dlouho ne?” a mě je z toho smutno. Občas mám den, kdy nemyslím na nic jiného než na děťátko je mě z toho úzko a chce se mi brečet, že se nikdy nedočkám a nebudu mít těhotenské bříško. Jenže když se o tom chci bavit s přítelem a nějak “plánovat”, tak o tom prej nechce slyšet ještě minimálně rok. Jenže to už říkal loni. Bojím se, že to takhle bude posunovat pořád. Podle mě má strach ze stráty pohodlí a komfortu. A příjde mě sobecké. že nechce ani najít kompromis a nic. Jen prostě ja nechci a nechci o tom slyšet. :( Má prosím vás někdo podobnou zkušenost nebo radu jak se s tím vnitřně vyrovnat a nebýt vystresovaná?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5324
1.10.20 13:36

No složitá situace. Asi bych ještě ten rok pockala a pokud by to opět odložil, tak bych se s ním asi rozloučila a hledala někoho kdo má stejnou vizi do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15526
1.10.20 13:38

Ježíš marja holky! Napište si, argumentujte jedna druhý a když nic, tak si vyměňte partnery :lol: https://www.emimino.cz/…muzu-407295/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2090

Na rozdíl od tebe má přítel rozum. Radit ti nebudu, protože z tvého příspěvku je naprosto jasná umanutost, se kterou nic nehne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866

Davno jiz tomu, co jsem taly poslouchala, ze svatba a dite mozna nekdy za 10 let (desna sranda fakt)… nedoslo ani na jedno, me to jako sranda tenkrat neprislo, takze jsem to vcas utla a nasla jsem si jineho muze, ktery tu rodinu se mnou ma :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5379
1.10.20 13:46

Já nevim.. Mám stejně starou dceru, dcera má stejné starého přítele jako ty a dítě je momentálně v jejich plánech na posledním místě.. Je toho tolik co ještě nestihli, studujou, pracujou, vylepsujou bydlení, oba mají koníčky atd.. Jejich kamarádi, vrstevníci jsou na tom stejně, děti zatím nerodí nikdo.. Takže já tvého přítele chápu, čas máte a nejen rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64803
1.10.20 13:48

Na me jste spolu dlouho a zadny posun nikam, vadilo by mi i to, jak se vyjadruje o svatbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
1.10.20 13:50
@Alušáček píše:
Já nevim.. Mám stejně starou dceru, dcera má stejné starého přítele jako ty a dítě je momentálně v jejich plánech na posledním místě.. Je toho tolik co ještě nestihli, studujou, pracujou, vylepsujou bydlení, oba mají koníčky atd.. Jejich kamarádi, vrstevníci jsou na tom stejně, děti zatím nerodí nikdo.. Takže já tvého přítele chápu, čas máte a nejen rok.

Jenomže ne každý chce v životě cestovat, a chodit na zábavy. Ne každá zenska chce rodit ve 30ti. Já zakladatelku chápu, s partnerem bych to utla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18498
1.10.20 13:50

A jaký kompromis chceš najít s někým, kdo dítě prostě nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3592
1.10.20 13:52

A co mít ještě jiný smysl života než byt matka? Ono děti tě celkem zaměstnají, né, že ne…ale ne navždy. Zkus se najít v něcem jiným. Horolezení nebo vyšívání…cokoliv. Práce…Dala bych si limit do kdy dáš příteli cas a hlavne nejdřív svatbu. Je to aspon trochu zaruka toho, ze to s tebou myslí vážne a nejsou tam zadní vratka. A samozrejme financni vyhoda pro tebe.

Příspěvek upraven 01.10.20 v 13:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
1.10.20 13:52

Já myslím, že je od tebe sobecké chtít to po něm. Necítí se na to a je to tak v pořádku. Pokud už máš dost sledování šťastných rodin, tak si ji vytvoř s někým, kdo o to bude stát. Nebreč nad tim jaký život vedeš, sama svými volbami jsi se dostala tam, kde jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
1.10.20 13:55

Dle me pritel si neni jisty. Jste spolu 8.let, zrejme ty si jeho prvni. Takove vztahy pravdepodobne ztroskotaji. Chlapy potrebuji vyzkouset neco jineho a nezustavaji u prvni partnerky. Dej tomu cas, vsak je ti 23 nemas kam spechat. Radsi pockat na spravny cas nebo spravneho partnera nez dite vychovavat sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
1.10.20 14:08

Jj, moje sestra taky chtěla… Byli spolu 7 let, když on řekl, že to tedy zkusí… Podařilo se napoprvé a dnes 11ti letou dceru vychovává už 10 let sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
1.10.20 14:13

Tak pokud o dítěti mluvíš dnes a denně, ani se příteli nedivím. Netlač tolik na pilu, najdi si nějaký koníček, udělej si třeba nějaký kurz, případně i někam na chvíli odcestuj a vyčkej, jak se vše vyvine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
1.10.20 14:42

Ano, mam podobnou zkusenost. Svatba prisla az po 12 letech a prvni dite rok potom. Ja uz jsem toto vse chtela o cca 4 roky driv, ale cekala jsem az bude chtit partner. Nevim v jake zijete socialni bubline, ale v te me maji vsichni svatbu a deti kolem tricitky. Taky teda nevim, jestli si to materstvi neidealizujete, ale na to si asi musi prijit kazdy sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama