Toužím po miminku, ale přítel není připraven

19.7.13 11:25

Toužím po miminku, ale přítel není připraven

Ahoj, ráda bych vás poprosila o nějaké typy jak zvládnout tenhle můj stav a nezbláznit se. Je mi necelých 26, mám hotovou školu (jen bc. ale to víceméně stačí a dálkově studuju ing), relativně fajn práci (se smlouvou na dobu neurčitou, 25 tis brutto, není tu problém s prací z domova a tak), přítel má byt, který by chtělo sice nějakou rekonstrukci, ale žít se v tom normálně dá a mám našetřených cca 180 tis a jsem teď schopna měsíčně ušetřit cca 10 tis. Mít spokojenou rodinu je mé obrovské životní přání a proto se snažím už pár let se na to připravit.

S přítelem chodím rok, známe se ale už dlouho. Ani jeden nemáme pochybnosti o tom, že už spolu zůstaneme, rozumíme si po všech zásadních stránkách a v tom v čem se lišíme se vhodně doplňujeme. Plánujeme svatbu. On sám velmi často mluví o dětech (furt řeší jak se budou jmenovat :lol: ).
To co jsem napsala až dosud je téměř popis ideálu:)

Problém je v tom, že já mám už pár let hroznou touhu po tom mít děti. Tím, že teď rodí hodně mých kamarádek, tak je to ještě horší. Cítím se po všech stránkách připravená. Přítel ale ještě studuje a tak 2 roky ještě určitě bude, pracuje jen na částečný úvazek ale ty peníze jsou spíš symbolické. Stále ho ještě podporují rodiče (jsou dosti majetní).
Přítel chce rozhodně dva roky ještě tedy počkat. A já prostě nevím jak to vydržet. Hormony se ve mně bouří :mrgreen:, sice se snažím nějak zaměstnat jinak, ale stejně na to myslím hrozně často a navíc mám prostě pořád hrůzu, že třeba pak nebudu moc otěhotnět (jsem celiak a tam je to prý celkem častý problém).Furt si říkám, že by to už třeba šlo, že z té mateřské bychom to snad zvládly, navíc já bych mohla přitom částečně pracovat. Ale nechci do toho jít dokud prostě nebude chtít i přítel. A ten chce prostě počkat až po škole :nevim: a já taky nechci, aby nás podporovali jeho rodiče.

Dejte mi rady na uklidnění prosím :andel:

Díky a přeju krásný den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
19.7.13 11:28

Pořiď si štěně :nevim: Prostě budeš muset počkat, je to rozhodnutí obou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
19.7.13 11:29

@Tšekkin Kulpa upřímně? máš rozumného a rozumně uvažijícího přítele. Je vidět, že jeho obavou je, že nezvládnete dítko uživit a má obavy. Sedněte, promluvte, navrhni mu řešení - jak by to šlo zvládnout finančně a pod. Ale já bych Ty 2 roky počkala, evidentně ví, proč počkat chce a pak bych řekla, že se sám od sebe odhodlá a bude po problému :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3168
19.7.13 11:30

Doporučuju rozhodně počkat a zkoušet přítele pomalu připravovat víc a víc, třeba nakonec bude chtít dřív než za 2 roky. Ale určitě nezkoušej otěhotnět „tajně“, to by se mohlo vymstít.
Víš 2 roky jsou relativně krátká doba, já se snažím otěhotnět 6 let, a i když chceme oba, pro změnu to nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 11:31
@Seizdra píše:
Pořiď si štěně :nevim: Prostě budeš muset počkat, je to rozhodnutí obou

Mám dva psy:-). To je asi něco trochu jiného.

Já samozřejmě respektuju, že on ještě chce čekat a neplánuju žádné blbosti. Ale jen se potřebuju zklidnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 11:31

Rozhodne k tomu nepremlouvej a uz vubec nesij najake triky (selhala mi antikoncepce). I pokud chlap se citi pripraven a dite chce, tak je pak obcas v soku a musi to rozdychavat, co se stane s jeho zivotem. Pokud na to pripraveny neni, tak je to cesta do pekel…
Pockat rok nebo dva je jednodussi nez resit, ze chlap utika z domu :roll:
PS: tech prispevku na podobne tema je tu dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
19.7.13 11:32
@Tšekkin Kulpa píše:
Mám dva psy:-). To je asi něco trochu jiného.Já samozřejmě respektuju, že on ještě chce čekat a neplánuju žádné blbosti. Ale jen se potřebuju zklidnit.

vem to z jeho pohledu, promysli, proč má takové obavy, v klidu si promluvte.. U vás nejde o to, že by děti nechtěl, ale ještě studuje, tak asi potřebuje v klidu školu dodělat, aby se pak mohl dětem věnovat na 100 %…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 11:33
@jajda32 píše:
Ale určitě nezkoušej otěhotnět „tajně“, to by se mohlo vymstít.

Ne to fakt neplánuju, takhle zradit důvěru milovaného člověka, to bych nikdy neudělala. Navíc já neberu HA, používáme kondomy, takže to je spíš pod jeho kontrolou:-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
19.7.13 11:33

Já bych počkala, jsi mladá, a dva roky utečou jako voda ;)

upřímně kdybych byla na tvém místě tak počkám, ono to bude hned veselejší když bude mateřská a ještě plnohodnotný plat ;)

rezervu bych nechala jako rezervu :nevim: nikdy nevíš co se stane a platit z toho dítě by se ti mohlo nevyplatit.

Já osobně nespoléhám na úspory (na každodenní potřeby) ale na pravidelný příjem. Ony ty úspory nejsou nekonečné :nevim:

navíc za dva roky budeš mít hotového toho ing. ne? a to bude mateřská ideální že se nebudeš muset ještě navíc učit.
A pokud chce přítel počkat tak bych počkala, je to přeci taky rodič a má právo do toho mluvit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 11:34
@Tšekkin Kulpa píše:
Mám dva psy:-). To je asi něco trochu jiného.Já samozřejmě respektuju, že on ještě chce čekat a neplánuju žádné blbosti. Ale jen se potřebuju zklidnit.

planuj svatbu, to te na nejakou dobu zabavi. pak se pustte treba do upravy bydleni, aby vyhovovalo na dalsi x let, protoze s detma toho moc neudelas. mezitim si naplanujte, co byste chteli jeste „za svobodna“ stihnou (ja totiz tvrdim, ze svobodu clovek neztraci svatbou, ale narozenim ditete ;) ). treba kam si zajet, co podniknout, veci ktere s malym prckem nejdou.
nemusis ty dva roky brat jako netrpelive cekani, ale jako teseni se a pripravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4725
19.7.13 11:52

@Tšekkin Kulpa, říkej si, že počkáš kvůli tomu miminku, aby ses mu za 3 roky mohla plně věnovat, nemusela od něho odbíhat do práce apod. a ty 2-3 roky s ním si naplno užila! Já jsem šťastná, že jsem s dětmi nedoháněla ani práci, peníze, byt.. Začni na miminku „pracovat“ ze široka - napřed svatbou, pak nějakou báááječnou svatební cestou nebo jiným cestováním, užitím si, aby ti nebylo pak líto, žes to či ono nestihla, pak vylepšováním hnízda/rekonstrukcí.. A než si vybereš šaty a dort a koláčky, pocestuješ, oběháš stavební firmy, seženeš konečně za něco stojíci dlaždičky uteče rok, dva, tři :mrgreen:..a miminko bude na cestě. A budeš vědět, že to co děláš už chystáš pro mimčo a pro tvůj sen o rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 12:07

Díky, tohle mě uklidňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
19.7.13 12:30

@Tšekkin Kulpa Byla jsem v podobné situaci, takže naprosto chápu, jak se cítíš ;). Vím, že je to těžké, když miminko hrozně moc chceš a partner chce ještě vyčkávat. V podstatě hezky Ti to shrnula @lekarnicka28, příp. bych třeba začala s nějakým cvičením a zdravou stravou, aby bylo tělo hezky na těhotnění a pak těhotenství připraveno a sem tam se můžeš dál zmiňovat o své touze i partnerovi… Můj muž chtěl dítko také až později, ale povedlo se mi ho „ukecat“ na dřívější termín, takže jsem rodila ve 28 letech… Držím pěsti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 12:36

@Jajulka Díky za hezká slova. Já se tedy snažím jíst hodně zdravě pořád. Ale taky mě trápí to, že fakt je tu určité riziko, větší než běžné, že prostě s tím otěhotněním budou problémy, kvůli té celiakii a že každý rok to riziko nepatrně stoupne:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
19.7.13 14:23
@Tšekkin Kulpa píše:
@Jajulka Díky za hezká slova. Já se tedy snažím jíst hodně zdravě pořád. Ale taky mě trápí to, že fakt je tu určité riziko, větší než běžné, že prostě s tím otěhotněním budou problémy, kvůli té celiakii a že každý rok to riziko nepatrně stoupne:(

Ono to uteče jako voda a pak budeš jen s prckem v náručí vzpomínat, jak jsi se nemohla dočkat :). S tím rizikem to chápu, že máš obavy, ale pořád jsi mladá a otěhotněla spousta maminek s velkými zdrav. problémy, takže neboj a nestresuj se dopředu… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama