Reklama

Toxické vztahy - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

inesa
Povídálka 29 příspěvků 06.03.18 08:43
Toxické vztahy - zkušenosti

Ahoj všem,

tímto bych chtěla oslovit všechny zdejší ženy i muže, které/kteří měli nebo mají toxický vztah, tj. vztah, ve kterém dochází k násilí, jak fyzickému tak verbálnímu, emočnímu vydírání, manipulaci, nátlaku, atd atd.
Stejně tak vztahy s lidmi, kteří jsou patologičtí - tj. mají poruchu osobnosti, trpí závislostí nebo mají nějakou charakterovou vadu, která způsobuje druhým utrpení či bolest (jakéhokoliv druhu).

Zajímalo by mě, o jaký vztah jde, jak jste daného člověka potkali, co se ve vztahu děje a jak jste z něj odešli, popřípadě, proč s dotyčným/dotyčnou zůstáváte.

Myslím, že by mohlo být zajímavé se tu pobavit na toto téma.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

MartinaIrena
Echt Kelišová 9964 příspěvků 06.03.18 08:55

Já jsem odešla z předchozího vztahu poté, co jsem konečně pochopila, že onen dotyčný mě mě svými sliby, že se vezmeme a budeme mít kupu dětí, že si pořídíme společný byt, jen tahá za fusekli. Účelem bylo, aby měl pravidelný servis. A jsem neskonale šťastná, že jsem to udělala. Dneska mám spokojené manželství, vysněné bydlení a tři krásné, zdravé děti. Z dnešního pohledu se divím, že jsem od něj neutekla dřív. Byli jsme spolu pět let.

malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 06.03.18 09:25

Řekla bych, že být se mnou je toxický :think: Vyvolávàm hàdky, dřív jsem hàzela věcma, vyhrožovala sebevraždou, citová manipulace tam je asi taky :think: Musí být po mým, jsem únavá a hodně citlivà, cholerik, sobec. V hádce dokážu dost ubližovat, myslím, že být chlap, možná bych byla schopna i fyzickÿho násilí.

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2490 příspěvků 06.03.18 09:31

@malá_holka a zkousis s tim nejak pracovat? S psychologem treba, nebo to pritel respektuje a ty jsi s tim, jak to je, spokojena?

Vsechna cest, jsi takova prima, otevrena. Malokdo dokaze naplno vyjmenovat sve nedostatky a uvedomuje si je.

Bábrdl
Generální žvanilka 20942 příspěvků 06.03.18 09:34
@malá_holka píše: Řekla bych, že být se mnou je toxický :think: Vyvolávàm hàdky, dřív jsem hàzela věcma, vyhrožovala sebevraždou, citová manipulace tam je asi taky :think: Musí být po mým, jsem únavá a hodně citlivà, cholerik, sobec. V hádce dokážu dost ubližovat, myslím, že být chlap, možná bych byla schopna i fyzickÿho násilí.

No, podle popisu asi je 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 09:54

Já jsem ukončila vztah s matkou. Jako dítě mě týrala- fyzicky i psychicky. Pak pokračovala. Nenávidí mě stále. Akorát já jsem utnula všechny kontakty. Stále se snaží dostat do mého života. Jednu dobu objížděla příbuzné a líčila jim, jak jsem neschopná, hloupá a že se za mě stydí. Snažila jsem se k ní najít cestu, ale pro ni to byl jen závdavek mi ublížit ještě víc. Díky matce jsem neměla daleko od sebevraždy. No teď už mě to tak netrápí. Smířila jsem se s tím a respektuji to. Já nikdy nezažila mamku, jako osobu, která by mě milovala. Takže jen tak tuším o co mě připravila. Našla jsem si dost podobného partnera. Poslední kapka byla, když se s ním spolčila proti mě. Opustila jsem oba a teď je mi dobře. Moc se mi ulevilo :*

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 10:13
@Anonymní píše:
Já jsem ukončila vztah s matkou. Jako dítě mě týrala- fyzicky i psychicky. Pak pokračovala. Nenávidí mě stále. Akorát já jsem utnula všechny kontakty. Stále se snaží dostat do mého života. Jednu dobu objížděla příbuzné a líčila jim, jak jsem neschopná, hloupá a že se za mě stydí. Snažila jsem se k ní najít cestu, ale pro ni to byl jen závdavek mi ublížit ještě víc. Díky matce jsem neměla daleko od sebevraždy. No teď už mě to tak netrápí. Smířila jsem se s tím a respektuji to. Já nikdy nezažila mamku, jako osobu, která by mě milovala. Takže jen tak tuším o co mě připravila. Našla jsem si dost podobného partnera. Poslední kapka byla, když se s ním spolčila proti mě. Opustila jsem oba a teď je mi dobře. Moc se mi ulevilo :*
:think: Píšeš o mně? :D :D Myslela jsem, že takovou cvokárnu máme jen u nás doma a ono to je i jinde. :hug: :hug: To je dobře, že už je to za tebou. Taky jsem si svůj život zařídila jinak.

zamilovaná 35
Nováček 2 příspěvky 06.03.18 10:15

Já mám zkušennost se vztahem s člověkem závislým na benzodiazepinech a kterému naknec diagnostikovali bipolární poruchu ( maniodeprese)…bylo to jak nahoupačce :zed:, jeden den jsem byla nejlepší a strašně mě miloval, druhý se rozcházel a nechtěl mě viděl…sliboval, že se rozvede, že budeme žít spolu…já blbec jsem věřila a čekala 4 roky…tet jsem od něho pryč 2 roky a jsem za to štastná a nechápu jak jsem to mohla vydržet bez újmy na psychickém zdraví ( teda doufám :mrgreen: )

malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 06.03.18 10:16
@Ms.Ragdoll píše:
@malá_holka a zkousis s tim nejak pracovat? S psychologem treba, nebo to pritel respektuje a ty jsi s tim, jak to je, spokojena?Vsechna cest, jsi takova prima, otevrena. Malokdo dokaze naplno vyjmenovat sve nedostatky a uvedomuje si je.

je to lepší než dřív teda, o hodně. Umím se stopnout, když jdu do extrému. Rozptýlím se nějak. V nejhorším škubu papír. Chodím k psycholožce, ta říká, že jsem jen prostě citlivější a labilnější no a že v mým věku k ní ještě nikdo nechodil, aby se naučil pracovat sám se sebou. Ale možná jen přehlídla, že jsem magor :lol: kdoví :nevim: S mladým jsme v pohodě, za ty roky s tím umíme už pracovat oba, i on. Já těma scénama vlastně jen vyžadovala pozornost. Už to ví.

malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 06.03.18 10:20
@Anonymní píše:
Já jsem ukončila vztah s matkou. Jako dítě mě týrala- fyzicky i psychicky. Pak pokračovala. Nenávidí mě stále. Akorát já jsem utnula všechny kontakty. Stále se snaží dostat do mého života. Jednu dobu objížděla příbuzné a líčila jim, jak jsem neschopná, hloupá a že se za mě stydí. Snažila jsem se k ní najít cestu, ale pro ni to byl jen závdavek mi ublížit ještě víc. Díky matce jsem neměla daleko od sebevraždy. No teď už mě to tak netrápí. Smířila jsem se s tím a respektuji to. Já nikdy nezažila mamku, jako osobu, která by mě milovala. Takže jen tak tuším o co mě připravila. Našla jsem si dost podobného partnera. Poslední kapka byla, když se s ním spolčila proti mě. Opustila jsem oba a teď je mi dobře. Moc se mi ulevilo :*

já šla taky proti sobě a snažila se furt překonat můj odpor k otci, myslela jsem, že je chyba ve mě. Pochopila jsem ale, že není chyba buď v nikom, nebo v obou. Postě tam není vztah otce s dcery a nebude. Chce to přijmout jak to je a nesnažit se za každou cenu spravovat, co je na cimprcampr. Udělalas dobře.

malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 06.03.18 10:23
@zamilovaná 35 píše:
Já mám zkušennost se vztahem s člověkem závislým na benzodiazepinech a kterému naknec diagnostikovali bipolární poruchu ( maniodeprese)…bylo to jak nahoupačce :zed:, jeden den jsem byla nejlepší a strašně mě miloval, druhý se rozcházel a nechtěl mě viděl…sliboval, že se rozvede, že budeme žít spolu…já blbec jsem věřila a čekala 4 roky…tet jsem od něho pryč 2 roky a jsem za to štastná a nechápu jak jsem to mohla vydržet bez újmy na psychickém zdraví ( teda doufám :mrgreen: )

Přesně jako já, trochu šílená a trochu normální, ale bipolar diagnostikova­nej nemám.

lolink
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 06.03.18 10:28
@Anonymní píše:

Mam to dost podobne. Odstehovala jsem se hodne daleko, ale nechci branit malymu vidat babicku. Nejak ji porad nedokazi odpustit a to, co se stalo nedavno, byla posledni kapka. Neco se ve mne uz zlomilo. Je mi to ale dost lito. A nejvic me desi, ze me deti taky tak zavrhnou. I kdyz se snazim nedelat to, co ona a myslim, ze se mi to dari. Myslela jsem, ze ji casem pochopim. Co mam dite, nechapu to jeste vic…

Annne
Závislačka 3232 příspěvků 06.03.18 10:38
@Anonymní píše: :think: Píšeš o mně? :D :D Myslela jsem, že takovou cvokárnu máme jen u nás doma a ono to je i jinde. :hug: :hug: To je dobře, že už je to za tebou. Taky jsem si svůj život zařídila jinak.

Bohuzial to nie je az tak ojedinele, ako si myslime. Ja som ako dieta zazila nieco podobne. Plus k tomu aj pravidelnu fyzicku bitku.
A moj prvy vazny vztah bol ucebnicovo podobny vzorcu, ktory som zazila z rodiny ako dieta, vtah s clovekom s poruchou osobnosti. Odisla som po piatich rokoch a bola zo mna troska. Pomohli mi odist a postavit sa na vlastne nohy kamaratky.
Nasledovala dlha rekonvalescencia, postupne som nasla sebauctu, ktoru mi rodina zobrala v detstve, zacalo uzdravovanie duse a nadej.
A potom akoby mi zacal zivot splacat vsetok ten dlh z detstva a dostala som od zivota vsetko, po com som kedy tuzila a to najdolezitejsie :), toho naj chlapa na svete.

Este k tym porucham osobnosti, nedaju sa liecit, takze jediny sposob obrany je od takeho cloveka sa odizolovat, pretrhnut kontakt. Boli to, pretoze je to stale nas rodic, ale iny sposob obrany nie je.
Pokial bude potrebovat moju pomoc, tak pomozem, ale maximalne sa kontaktu vyhybam.

A co je este dolezitejsie a co mi velmi pomohlo a ulavilo sa mi, bolo odpustenie. Uplne a uprimne odpustenie v hlbke duse tomu, kto nam ublizil, kedy si clovek uvedomi, ze ten, kto ma potrebu ublizovat inym ludom a aj svojim najblizsim, svojim detom, je sam hlboko nestastny clovek.

Emimin7
Echt Kelišová 8095 příspěvků 06.03.18 10:45

Ne ve vztahu, ale naše parta měla kamaráda s depresivní psychózou, který svých chováním všechny od sebe odháněl. Bohužel. :think: On žije v domnění, že ho absolutně každý člověk, kterého potká, pomlouvá a přemýšlí o něm. A tak se uzavřel ve svém bytě a už ho asi rok nikdo z nás neviděl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 10:49
@inesa píše:
Ahoj všem,

tímto bych chtěla oslovit všechny zdejší ženy i muže, které/kteří měli nebo mají toxický vztah, tj. vztah, ve kterém dochází k násilí, jak fyzickému tak verbálnímu, emočnímu vydírání, manipulaci, nátlaku, atd atd.
Stejně tak vztahy s lidmi, kteří jsou patologičtí - tj. mají poruchu osobnosti, trpí závislostí nebo mají nějakou charakterovou vadu, která způsobuje druhým utrpení či bolest (jakéhokoliv druhu).

Zajímalo by mě, o jaký vztah jde, jak jste daného člověka potkali, co se ve vztahu děje a jak jste z něj odešli, popřípadě, proč s dotyčným/dotyčnou zůstáváte.

Myslím, že by mohlo být zajímavé se tu pobavit na toto téma.

10leté manželství asi s něčím jako emoční vydírání, manipulace, nátlak… já jsem opatrná na házení viny jen na jednoho - určitě tam z jeho strany jsou „patologické“ vzorce chování, ale z mé byly taky… Sklon k závislosti na něm např., z toho vyplývající skutečnost že jsem měla nároky, který jsem si měla řešit jinak… jistě jsem nebyla vysvěnou ženou… No nic. Proč tak dlouho? Jsem vychována, že se manželství dá za jakýchkoli okolností zachovat :-) jistou dobu jsem tomu věřila, jistou dobu jsme měli lepší období, nakonec s dítětem se vykrystalizovalo hodně a ruplo to.
Pak „se mi přihodil“ dost krátce po rozchodu vztah asi s někým jako s určitou formou poruchy osobnosti. Ten byl naopak silně nezávislý, na jednu stranu to bylo osvobozující a měla jsem hodně o čem přemýšlet, na druhou stranu to bylo spíš až nezdravé a já jsem tím trpěla. Asi tím, v jakém stavu jsem byla po rozchodu, jsem tušila hodně brzo, že to nebude ono, ale nebyla jsem schopná něco rozseknout celých 8-skoro 9 měsíců. Věděla jsem ale, že musím „být na sebe hodná“ a udělat něco až toho budu psychicky schopná. On byl moje velká láska.
Pak jsem teda zapracovala :-D a našla si někoho, kdo ten vztah myslel hodně vážně a byl milý. Balzám po těch dvou předchozích!! Akorát se tentokrát velmi rychle ukázalo, že myslí vážně nejen vztah, ale vpodstatě i to, že se na mě nesmí žádnej jinej chlap ani podívat (i sms od ex ohledně dítěte byl problém :zed: ) a tak jsem to celá vystresovaná utla po dvou měsících. Mně vyloženě šokovalo, jak mylně jsem si toho posledního „milého“ na začátku vyložila a jak ti mí tři chlapi měli logickou návaznost, každým jsem „řešila“ nějak toho předchozího. Ale ráda bych vztah fakt přežila i psychicky dobře, či si ho dokonce užila :D takže se teď snažím sebrat a jsem sama. Celkově si myslím, že vztah s někým patologickým je vždycky o tom, že cosi nezdravého má v sobě i ten kdo se na první pohled jeví jako ubohá oběť.
zaláskovávací anonymka :srdce: :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama