Toxoplazmova v průběhu těhotenství

3.8.15 15:30

toxoplazmova v průběhu těhotenství

Ahoj holky, jsem 32. tt. V 10. týdnu mi brali krev a toxoplazmozu jsem měla negativní. Nyní mi brali krev znova a dnes jsem volala sestřičce a říkala, že mám zvýšené protilátky na toxoplazmozu. Doktorka tam dnes nebyla, proto musím počkat do zítřka.
Ale jsem strašně nervˇozní, moc se o miminko bojím. Měla to tak některá, že na začátku těhotenství negativní toxo a potom zvýšené protilátky.
jaký byl postup doktorky, je vaše miminko zdravé? moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21088
3.8.15 15:57

Snaž se být v klidu. Při nákaze v pokročilém stadiu těhotenství se snižuje možnost poškození plodu toxoplazmou. Jinak této problematice se velmi erodovaně věnuje lékařka Markéta Geleneky, má i webové stránky a mail, kde ji můžeš kontaktovat. Většinou uklidní nebo nabídne podrobnější vyšetření. Pokud vím, zachránila už mnoho plodů, které by méně znalí lékaři zatratili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
3.8.15 16:40

No, ono ve třetím trimestru je prostupnost placentou vysoká, ale zase ty následky jsou řešitelné a nebo nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 20:02

Ja mela zvysene protilatky.. A malej je zdravej az moc.. :) A nemej strach, jen te nejspis poslou na kontroly na hematologii.. Pokud je to jen trochu zvysene tak se nemaa ceho bat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 20:29

Dominika 19
a ty jsi měla protilátky zvýšeny až v průběhu těhotenství? nebo kdy jsi ji prodělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 20:56

@berynka1 vubec nevim kdy jsem ji prodelala, zjistili mi ji az kdyz jsem potratila a kdyz jsem pak opet otehotnela vic me kontrolovali.. Ale rikali mi ze pokud jsou hodnoty jen lehce zvysene je to v pohode.. Budou ti brat casteji krev a hlidat aby hodnoty nestoupali.. Neboj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 02:02

Já se právě bojím toho, že jsem ji chytla poprvé mezi těmi odběry :,( :,( :,( uvidíme dnes u doktorky, jsem vystresovaná jak blázen. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 12:41

@berynka1 vubec nemej strach.. Vsechno bude v pohode.. Budes vic pod dohledem ale miminko bude zdrave nebooj..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 20:32

Holky, díky za podporu. tak akutní infekci nemám, je to v pořádku, dle doktorky se to někdy stává, že to krevní obraz ukáže takhle.
Psala jsem i té MUDr. Markétě Geleneky, odepsala mi ještě ten den, takže super, a dle ní se jedná o falešnou pozitivitu, že jsem toxu neprodělala.
tak jsem šťastná, teď vydržet ještě pár týdnů a těšit se z miminka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 21:49

No vidis to..;) tak gratuluji z vybornych vysledku a preji at uz je vsechno v poradku.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama