Toxoplazmoza bez příznaků?

10.3.17 22:20

toxoplazmoza bez příznaků?

Začala jsem silně panikařit. Četla jsem, že toxoplazmoza je i bez příznaků. Nákaza je nemytým ovocem, trusem, nemytýma rukama atd. Všechny nemoce mě děsí a jakmile si o nějaké přečtu hned si myslím, že jí mám. Myslíte, že by se nákaza projevila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14457
10.3.17 22:26

Nemusi, me brali nabery kuli bouli na krku, ze meli podezreni jestli sem ji nevedomky neprodelala. Tak si omyvej ovoce, ruce, nos v kabelce desinfekcni gel kdyz neni kde se umyt a nehrab se v hovinkach :D samo o sobe neni moc pravdepodobny to chytit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
10.3.17 22:31

:D Flégr zase děsil? Toxo pozitivní je zhruba polovina populace.

Pokud nejste rh negativní, tak pravděpodobně žádné následky s výjimkou případů silně snížené imunity mít nebudete. jo, možná budete mít větší sklony k masochismu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
10.3.17 22:33

A i v případě rh negativity je potencionální problém dost nepravděpodobný - musela byste do toho chytit několik infekcí naráz, aby se vám imunitní systém snížil natolik, aby ten prvok začal dělat neplechu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49149
10.3.17 23:18

Toxoplazmozu prodel u nas asi tak kazdej druhej (bez nadsazky) a tipuju, ze naprosta vetsina z nich to ani nepostrehla. Pokud bych mela byt hypochondr a silne panikarit kvuli nejake nemoci, vybrala bych si neco jineho nez toxoplazmozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27656
10.3.17 23:34

Muže být. Mne zjistili z krve, ze jsem toxo prodělala, přitom jsem si toho vůbec nevšimla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
11.3.17 00:11

@katerina.Tr :lol: ja mela toxo ve 14..pravdepodobne jsem snedla neco na zahrade..nabehly mi uzliny..akutni faze se u me projevila potlacilo se to atb…jsi těhotná nebo proč tě to děsí?..jak ji jednou prodeláš už jí máš pořád..nebezpecna je pouze pri nakazeni tehotne v prvnim trimestru a i tam je to asi jen 30% že to dite ohrozi…čísla nevím přesně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 07:41

Já byla hodně unavená, pořád jsem spala. Přišla jsem z práce a spala jsem - celé odpoledne, celou noc, takhle nějakou dobu. Zhubla jsem, na krku se mi udělala boulička. Vyřízli mi ji a z histologie zjistili toxu a chlamydie. Docházela jsem na infekční, dali mi několikrát atb, kontrolovali často krev, pak už jen několik let jednou za rok. M.

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11238
11.3.17 07:42

Jediným příznakem byla natekla uzlina u ucha. Stejně tehdy nepřišli na to, co to je, je to tedy jenom moje domněnka. Že jsem ji prodělala se zjistilo v těhotenství. Tedy zhruba 10 let poté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
11.3.17 09:08

No zas taková sranda to není. Měla jsem toxo v těhotenství a docela to byl od doktorů fofr. Důsledkem je téměř ve 100% případů hydrocefalus u mimina. Záleží na titru protilátek v krvi a kdy se to objevilo. U mě v 1. trimestru ale maximální hodnota byla 1:32. Násobí se to geometrickou řadou, takže u 1: 64 a víc už to bývá problém. Po 14 dnech mi to pokleslo na 1:16 a pak 1: 8. Ale stejně mě celý těhotenství hlídali a už je to 26 let a tenkrát se běžně ultrazvukové vyšetření nedělalo, ale já chodila co 14 dní. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49149
11.3.17 09:53

Zakladatelka ale o tehotenstvi nic nepise. Pokud tehotna je a prodelala ji kdysi v minulosti, je to jedno. A i v tehotenstvi povazuju za samozrejme nekonzumovat kocici bobky, poradne si myt zeleninu a nejist syrove maso, zvlast teda u nekoho, kdo je chorobama tak posedly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
11.3.17 14:18

@katerina.Tr v těhotenství se běžně dělají testy na toxoplazmozu, podívej se do tehotenske průkazky. Nejez nemytou zeleninu a umyvej si ruce vzdy, když přijdeš domů a možná bys měla zvážit návštěvu odborníka (psychologa).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12536
11.3.17 15:29

Včera jsem o tom debatovala se svojí gynekoložkou. Koukala na výsledky testů a povídá, že jsem v minulosti prodělala toxoplazmózu. Odpověděla jsem jí, že o tom vím a že by bylo divné, kdyby ji dítě z vesnice nemělo… Zkonstatovala, že je to vlastně dobře, protože se jí nemusím bát v těhotenství. Dělá se kolem toho zbytečný humbuk. Prodělal ji každý druhý. Proběhne to jako obyčejná viróza a nikoho ani nenapadne, že by se mohlo jednat o toxu. Prostě je to jeden velký mediální strašák. Neštovice jsou mnohem horší a nikdo to neřeší. Taky zůstávají v těle, v těhotenství způsobí ještě horší problémy a navíc se mohou vracet jako pásový opar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
2.4.17 18:55

Ahojte holky, chtěla bych poradit.
asi před týdnem jsem si nahmatala malou bulku (max 1cm) mezi bradou a krkem přesně uprostřed obličeje, před pár dny jsem zjistila, že se mi vedle bulky objevila další ještě menší bulka. V jedné poradně jsem se dočetla, že by to mohla byt toxoplazmoza. Tak jsem šla k obvoďákovi a ten mi řekl, že mi testy dělat nebude, že musíme vyloučit, že to mám od zubu a ještě musím na ORL. Dle zubaře bych bulku mohla mít, kdybych měla nějaké bolesti zubu nebo oteklé dásně. Na ORL mi pí doktorka toxoplazmozu vyloučila (prý nemám mít strach, že to mám nejspíš z koutku co se mi u rtu udělal).To bylo teď v pátek a ještě ten den jsem začala mít příznaky nachlazení (chřipky), suchý kašel, sem tam odkašlávání hlenů, ucpaný noc s mírnou rýmou, pocit opuchlé tváře (z rýmy), navíc pobolívání v krku a mírně zvětšená levá uzlina pod mandlí). V sobotu jsem šla na gynekologii, pan doktor mi jen udělal ultrazvuk miminka, dal nějaké kapky na odkašlavání a řekl, že kdybych měla teploty větší než 38, tak si mám přijít pro antibiotika. Později ten den jsem měla mírně zvýšenou teplotu 37,4 a bolest svalů. Toto byl ten nejhorší stav, dnes o den později se již cítím mnohem lépe. Vypadá to, že do pár dnů budu úplně fit. Máte některá takovéto zkušenosti v souvislosti s toxoplazmozou? Nebo to mám brát jen jako nachlazení a nemám se strachovat. Já přeci nejsem doktor. To doktor by mi měl udělat sám od sebe testy. A ne že se budu vše vyhledávat na netu a dožadovat se vyšetření. Jinak moc děkuji, jestli některá z vás dočte dokonce a odepíše. Fakt jsem na nervy a prcek chudák v bříšku trpí se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama