Toxoplazmóza v těhotenství má někdo zkušenosti?

Anonymní
14.12.19 10:10

Toxoplazmóza v těhotenství má někdo zkušenosti?

Ahoj chci se zeptat má s tímto infekčním onemocněním někdo zkušenost jsem v devátém týdnu těhotenství a doktor mi ve čtvrtek volal že mám pozitivní test beru na to antibiotika a v úterý jdu na kontrolu, říkal že budu muset na infekční do nemocnice. Mám se hodně bát protože to co píšou na internetu je dost děsivé. Omluva za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13637
14.12.19 11:22

No, záleží v jaké fázi. Pokud jsi byla nakažena v průběhu těhotenství, tak je to vážné velice. Sestra takhle 4× potratila, chytla toxo od venkovní kočky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 11:39

@jizvíková To právě nevím ale v září jsem byla na revizi dělohy zt v desátém týdnu :,( v úterý jdu na kontrolu, a musela být sestra v nemocnici?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.12.19 11:43

@jizvíková Je mi moc líto co se sestře stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
5715
14.12.19 14:35

Kamarádka se nakazila toxoplazmózou v těhotenství. V 6. měsíci porodila postiženou mrtvou holčičku - byl to následek akutní toxoplazmózy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13637
14.12.19 17:19

Ne, jelikož vždy potratila. Respektive porodila mrtvé postižené děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 19:17
  • Nahlásit
  • Citovat
5715
14.12.19 22:57
@Anonymní píše:
@bartsch :,( :,(

Už je to hodně let. Potom se jí narodili dva zdraví kluci ;) Toxoplazmóza může mít ale i latentní průběh, hodně lidí se s ní takto setkalo. Mně protilátky našli v 16 letech, ve stejné době i mojí mámě :nevim: Akutně u mě tato nemoc neproběhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 07:44

@bartsch Tak to je se jí to nakonec povedlo :hug: a má zdravé děti. Dekuju za info. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.12.19 21:36

Hlavně zachovej klid! Mě byla taky zjištěna toxoplazmoza v 9.t. tehotenstvi, ihned nasazena antibiotika Rovamycin, brala jsem je až do porodu. A mám zdravého ročního chlapecka :) jen teda po porodu byl na vyšetření mozku, zraku a sluchu a všechno v pořádku :relaxed:️ celý první rok jeho života jsme pravidelně chodili na odběry krve na Infekční na Bulovku.
Nakazit jsem se musela na začátku těhotenství nebo těsně před tím, ale vůbec netuším jak.

• Nahlásit
  • Citovat
13469
17.12.19 21:55

Já ju prodělala, taky, a po celou dobu jsem brala antibiotika.
Kamarádka má postiženou holčičku :( :(.A tohle většinou přeji kluci.
Rok po porodu, jsme nastěvovali infekcni kliniku, v dětské v Brně.
Je zdraví a má 10.roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13469
17.12.19 21:58
@Anonymní píše:
Hlavně zachovej klid! Mě byla taky zjištěna toxoplazmoza v 9.t. tehotenstvi, ihned nasazena antibiotika Rovamycin, brala jsem je až do porodu. A mám zdravého ročního chlapecka :) jen teda po porodu byl na vyšetření mozku, zraku a sluchu a všechno v pořádku :relaxed:️ celý první rok jeho života jsme pravidelně chodili na odběry krve na Infekční na Bulovku.
Nakazit jsem se musela na začátku těhotenství nebo těsně před tím, ale vůbec netuším jak.

Taky jsme to zažila to samé, ale ten rok byl dost náročný.
Ale dali jsme to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
17.12.19 22:02

Taky jsem ji měla. Čekala jsem dvojčata po IVF. Od zjištění do porodu ATB, děti různá vyšetření, na infekční jsem chodila v těhu i pak s holkama každý měsíc do roku. Jsou v pořádku, je jim 17 let.
Zbytečně se nestresuj, nejhorší smrt je z vyděšení. Znám jich víc, co ji měli a děti jsou v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 19:30

:hug: Strašně moc vám děkuji za odpovědi, jsem ráda že máte dětičky zdravé, po vašich příspěvcích věřím že i to mé bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
19.12.19 21:33

Ahoj, Je to jak u koho, Před 7 měsíci jsem byla nakažena infekcí toxoplazmou nasadili antibiotika lezeni v nemocnici zjistili to v 20tydnu těhotenství s dvojčaty první zemřelo v 16tydnu druhému zjistili že je postiženy, takže 24tydnu jsem musela porodit mrtvé děti,,,ale doma mam zdravy 2rocni dítě, tak přeju hodně zdravý.:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama