Toy pudl, chovné stanice a rozdíly pudlů?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
16.11.21 20:02

Toy pudl, chovné stanice a rozdíly pudlů?

Ahoj, rádi bychom si s partnerem pořídili pejska. Konkrétně Toy pudla (jedině s PP!), tato rasa nás nesmírně očarovala. Znáte to, když jste psomil a libí se Vám každý pejsek, ale někteří Vás natolik zaujmou a vidíte v nich něco víc. Tak tohle je náš případ. Bohužel se vyrovnáváme se smrtí našeho pejska, který se dožil krásných 14 let a přiznám se, že v Toy pudlíkovi ho vidím. Prosím znáte nějaké chovné stanice v ČR klidně i v zahraničí a máte s nimi osobní zkušenost? Už jsem hledala, ale je jich jen pár. A teď ta hlavní otázka, je někdo schopný mi vysvětlit proč a jak je to možný, že při páření Toy pudlů vzniknou krásní ti s tou kulatou hlavičkou a krátkým čumáčkem a pak jeden například s delším čumáčkem, který připomína v obličeji klasického velkého pudla či trpasličího? Nebo také nerozumím proč některé chovné stanice k sobě dají (označené toy), přesože vypadají spíše jako trpasličí - klasický obličej pudlíka s protáhlým čumáčkem. :lol: Nevím tedy jak mi pak chovná stanice zaručí, že bych dostala Toy pudla s kátkým čumáčkem a kulatou hlavičkou. Moc děkuji a budu vděčná za všechny rady. :srdce: přikládám foto vysněného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15912
18.11.21 23:29
@Dalia185 píše:
Ahoj, rádi bychom si s partnerem pořídili pejska. Konkrétně Toy pudla (jedině s PP!), tato rasa nás nesmírně očarovala. Znáte to, když jste psomil a libí se Vám každý pejsek, ale někteří Vás natolik zaujmou a vidíte v nich něco víc. Tak tohle je náš případ. Bohužel se vyrovnáváme se smrtí našeho pejska, který se dožil krásných 14 let a přiznám se, že v Toy pudlíkovi ho vidím. Prosím znáte nějaké chovné stanice v ČR klidně i v zahraničí a máte s nimi osobní zkušenost? Už jsem hledala, ale je jich jen pár. A teď ta hlavní otázka, je někdo schopný mi vysvětlit proč a jak je to možný, že při páření Toy pudlů vzniknou krásní ti s tou kulatou hlavičkou a krátkým čumáčkem a pak jeden například s delším čumáčkem, který připomína v obličeji klasického velkého pudla či trpasličího? Nebo také nerozumím proč některé chovné stanice k sobě dají (označené toy), přesože vypadají spíše jako trpasličí - klasický obličej pudlíka s protáhlým čumáčkem. :lol: Nevím tedy jak mi pak chovná stanice zaručí, že bych dostala Toy pudla s kátkým čumáčkem a kulatou hlavičkou. Moc děkuji a budu vděčná za všechny rady. :srdce: přikládám foto vysněného

To je jen sestrih, ta hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 00:23

Mam stredniho pudla. Pudlove, pokud nejsou nakrizeni, tak maji podle me vsichni podobne dlouhe cumaky a podobne hlavy. Myslim, ze se ti jen muzou zdat jini kvuli tomu, jak jsou zrovna ostrihani. Ted koukam, viz komentar vyse. Jinak pozor na to, ze pudlum srst neustale pomerne rychle dorusta a strihat se musi.

• Citovat
  • Nahlásit
150
19.11.21 01:45
:*
@Dalia185 píše:

To myslíš vážně? 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ Tohle je jen vořechoidní zrůdný, a v Asii velice módní, sestřih, který onu jedinečnou pudlí eleganci naprosto ničí. Proč si nepořídíš třeba bišona?
Ti mají opravdu kulatou hlavu, zatímco VŠECHNY velikostní rázy pudla mají dle standardu krásný dlouhý čumák.

A jen tak pro info je chovná pouze fena. Stanice je chovatelská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.21 07:43

@curria
Ano, myslím to vážně a určitě nevidím důvod proč někomu psát způsobem “tak ty jsi úplně vylizaná”. Neříkám, že sestřih je špatný, již jsem pochopila, že s tímto sestřihem se chodí na výstavy. Mne osobně se více líbí zarostlý a říkat někomu, ať si pořídí to a to, to nemyslíš vážně ty, ne?
O pudlech stále moc nevím, proto se každým dnem učím abych si jednoho dne mohla pořídit. A jestli se opravdu takto vyznáš, tak víš, ze minimálně rok to trvat bude, než seženu štěně. Tak neboj, do té doby zjistím podstatné info😃
Každopádně děkuji ti za tvůj komentář, docela dost nepodstatný a rejpavý. Hezký den :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.21 07:45

@Lucie_Sx
Ahoj, dekuji za informaci. :srdce: Už mi to došlo, zbytečný dotaz ode mě, ale opravdu mě to zmátlo😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
19.11.21 07:49
@Dalia185 píše:
@curria
Ano, myslím to vážně a určitě nevidím důvod proč někomu psát způsobem “tak ty jsi úplně vylizaná”. Neříkám, že sestřih je špatný, již jsem pochopila, že s tímto sestřihem se chodí na výstavy. Mne osobně se více líbí zarostlý a říkat někomu, ať si pořídí to a to, to nemyslíš vážně ty, ne?
O pudlech stále moc nevím, proto se každým dnem učím abych si jednoho dne mohla pořídit. A jestli se opravdu takto vyznáš, tak víš, ze minimálně rok to trvat bude, než seženu štěně. Tak neboj, do té doby zjistím podstatné info😃
Každopádně děkuji ti za tvůj komentář, docela dost nepodstatný a rejpavý. Hezký den :srdce:

Pokud si chce někdo pořídit psa jenom kvůli tomu, že někde viděl kulatou hlavu, tak nezlob se na mě, ale vylízaný je, protože si ho má pořídit primárně kvůli účelu a povaze. :wink: A obzvlášť pudla ne, protože ten má ohledně péče svá specifika. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.21 08:00

@curria
Ty mi vidíš do hlavy? Nemyslím si, tak by za mě stačilo mi říkat koho a proč si mám a nemám pořídit. Je pravda, že pudla neznám, tak jak bych si přála. Bohužel ve svým okolí nikoho takového nemám. Každopádně snažím se dozvědět co nejvíce informací.
Kvůli kulaté hlavě to není😂 a opravdu se mi nelibi, že mi tady v podstatě zakazuješ pudla kvůli tomu, že nezvládnu povahu nebo že se mi libi tento sestřih? Nevím zda si četla celý příspěvek, ale nedávno mi zemřel pejsek po 14ti letech. Zkušenost s výchovou tedy mám a starost o psa dokážu. Vůbec si nedokážu vysvětlit tvoji drzost někomu říkat ne, kvůli sestřihu. To jediné tě asi žere, že? Tak se s tím smiř, každému se líbí něco jiného. Tímhle končím naši diskuzi, nepřinesla si nic užitečného. Tak ještě jednou a naposledy, měj hezčí den 😜

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
19.11.21 08:48

@Dalia185 klídek…není důvod být tak nedůtklivá, jak tu předvádíš… Úplně zbytečný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.21 08:52

@Magical-eyes?
Mas něco k tématu? Evidentně ne, hezky den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
19.11.21 09:51
@Dalia185 píše: @Magical-eyes?
Mas něco k tématu? Evidentně ne, hezky den
:roll: čekám na toy pudlika skoro 3 roky, proto mě téma zaujalo… Ale s tím, jak se tu prezentuješ bych ti do péče nesvěřila ani žížalu… Natož štěňátko…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.21 10:32

@Magical-eyes
Nebudu to tu hrotit, tvoje chování moc nechápu a nerozumím proč hned útočit na člověka. Tohle tema bylo založeno za účelem zjistit nějaké podstatné informace. Nevidím důvod proč si nechat libít od nějaké slečny poměrně silná slova, ze jsem vylizana ze chci sestřih cituji “vořechoidní zrůdný“. Jestli ty by sis tohle nechala libit, tak ok - já ne, kvůli tomu člověka ale nesuď.
Přeji ať štěňátko získaš v brzké době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat