Transfer 1, nebo 2 oplozených vajíček?

5
28.7.13 12:22

Transfer 1 nebo 2 oplozených vajíček?

:mavam: Ahojte maminky! Mám na vás jeden dotázek. Jsem zvědavá na váš názor, jelikož sama se nemůžu rozhodnout. V úterý jdu na transfer,, miminek,, :) a nevím zda si nechat zavést 1 nebo 2. Když jsem čekala první miminko tak jsem měla preklampsii a při druhém se prý bude opakovat. Myslíte, že kdybych si nechala zavést 2 a obě se chytly, že by to bylo nebezpečnější než kdybych měla jen jedno? Nemůžu se rozhodnout… Děkuji za jakoukoli radu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

55868
28.7.13 12:26

Asi bych to pořešila podle počtu embryí…
pokud máš třeba jen 2 dala bych obě..pokud bude jedno krásné a jedno pomalejší, zase obě
Já mám syna z jednoho transferovaného…ale pak už se nepovedlo nic
Takže dneska za mě říkám 2 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19105
28.7.13 12:33

Pobavil mě transfer miminek :mrgreen: Já souhlasím s Petrou, určitě bych se řídila počtem embryí…taky kolikátý je to pokus? Pokud se na 1. a 2. pokus ivf transferuje jen jedno, pojišťovna hradí 4 cykly, jinak jen 3, k tomuhle jsem třeba přihlížela i já

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4171
28.7.13 12:38

@romule88 A je to první IVF? Pokud ano, dala bych 1, pokud je to druhé IVF, dala bych taky 1, jelikož aby jsi měla 4 pokusy a ne jen 3. Pokud je to KET dala bych jedno nebo dvě dle toho, jak by to dopadlo s rozmražováním.
A co se týče preklampsie, tak kamarádka ji měla ve 26tt a rodila ve 26tt. Teď je znovu těhu a je to OK, už je dávno za 26tt. :) Takže niko ti nemůže přesně říct, zda by se to opakovalo nebo ne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
28.7.13 12:42

Já mám teprve 1 pokus, ale dohromady mám jen 3 možné pokusy. Manžel byl na chemu a před tím sme zamrazili 3 dávky sperm., takže 4 pokus by byl stejně k ničemu. Dvojčátek se nebojím a myslím si, že když mám jen 3 možné pokusy že rovnou to zkoušet po dvou bude lepší… Větší šance..Ale zase se bojím možných komplikací při té preklampsii… :think: Jo jinak jasně že to nejsou miminka, ale já už jim tak říkám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19105
28.7.13 12:49
@romule88 píše:
Já mám teprve 1 pokus, ale dohromady mám jen 3 možné pokusy. Manžel byl na chemu a před tím sme zamrazili 3 dávky sperm., takže 4 pokus by byl stejně k ničemu. Dvojčátek se nebojím a myslím si, že když mám jen 3 možné pokusy že rovnou to zkoušet po dvou bude lepší… Větší šance..Ale zase se bojím možných komplikací při té preklampsii… :think: Jo jinak jasně že to nejsou miminka, ale já už jim tak říkám :lol:

Tak to bych určitě zkusila po dvou, pokud budete mít dost embryí ;) Ono že transferujete dvě, neznamená, že se dvě chytnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4171
28.7.13 12:52

@romule88 Aha, tak to jo. Tak to je pak něco jiného. Škoda že nejsou zamražené po 4 slánkách. :nevim: Škoda, že vám to v CARu takhle nezamrazili ve 4. Jinak jsi ročník 88? Jelikož jsi mladá a u mladých žen se i často stává to, že mají hyper stimulační syndrom. Já jsem 89 a měla jsem ho. A moje kolegyně je 87 a taky ho měla.
Jinak to není tak, že pokud dáš dvě, tak máš větší šanci. Je to možná tak o 3%. ALe taky se stává, že když dáš dvě a jedno se uchytí a druhé ne a začne odcházet, tak klidně vezme s sebou to uchycené. To je zase druhá věc. :nevim:
Beztak rozmrazí spermie a oplodní tvá vajíčka a myslím, že budeš mít dobrou zásobu vajíček, tak klidně 6 ti jich zamrazí.
Takže já bych šla do 1. Třeba v Gennetu transferují jedno embryo a mají s tím dobré zkušenosti. Já teda chodila do Pronatalu, ale četla jsem rozhovor s doktorem z Genetu, když jsem se rozhodovala, zda jedno nebo dvě.
A mi teda na první pokus dali jedno a chytlo se. Jsi mladá, tak bych zkusila jedno a zbytek dala zamrazit a pak kdyžtak řešila kolik jich dát podle KETu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama