Transfer 3. denního embrya

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M.o.n.i.k.k.k.k.
Povídálka 48 příspěvků 01.11.18 09:53
Transfer 3. denniho embria

Dobre rano, holky! Chtela jsem se zeptat tech, ktere byly na transferu embria. V pondeli jsem byla na odberu vajicek a bylo jich 5, z toho 2 nezrale, tak oplodnili 3 vajicka. A nuti me do et 3.den, tedy v patek. Ja bych ale chtela prodlouzenou kultivaci a nechat si radeji zavest az 5.denni embrio. Jelikoz je tohle uz muj 2 IVF pokus. A minule jsem byla na jine klinice a bylo oplodneno 6 vajicek a do 5.dne vydrzelo jen jedno embrio. Ostatni se prestaly vyvijet mezi 3-5 dnem. Mam z toho tedy smisene pocity a nevim, proc me nuti do transferu uz 3. Den. Co si o tom myslite a jakou mate zkusenost? Moc dekuji za rady a nazory

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 01.11.18 10:03

Zařídila bych se dle toho, kolik jich bude. Já měla jedno jediné, takže jsem ho nechala zavést hned 2. den a už chodí do školy. Dělají u vás transfery v neděli, na kdy ti vychází 5. den? Většinou se transferuje 3. nebo 5., 4. je tak něco divně mezi a 6. někde dělají a někde už je dost pozdě.

M.o.n.i.k.k.k.k.
Povídálka 48 příspěvků 01.11.18 10:05

Praveze delaji transfery i v nedeli.Proto to moc nechapu :?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 01.11.18 10:15

Mě lékař řekl, že pokud embrya nejsou úplně stoprocentní, je lepší je zavést třetí den. V děloze mají o kousek větší šanci, že to dobře dopadne.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 10:26

Třídenní embrya se zavádí, když nejsou úplně jedničkový. Do pátého dne by nemusely vydržet mimo dělohu. Takže bych se s nimi nedohadovala. Mají víc zkušeností než ty. Určitě ti nechtějí schválně doporučit horší alternativu.

M.o.n.i.k.k.k.k.
Povídálka 48 příspěvků 01.11.18 10:31

@Čičorečka me ale zarazi,ze mi k tomu nedali zadne vysvetleni.A rovnou pri OPU mi rekli,ze et bude 3 den.A kdyz jsem jim rekla,ze chci prodlouzenou kultivaci,tak se na to netvarili a rekli at si zavolam.Mrzi me,ze mi to nijak nevysvetili

MartinaCV
Kelišová 6690 příspěvků 01.11.18 10:40
@M.o.n.i.k.k.k.k. píše:
@Čičorečka me ale zarazi,ze mi k tomu nedali zadne vysvetleni.A rovnou pri OPU mi rekli,ze et bude 3 den.A kdyz jsem jim rekla,ze chci prodlouzenou kultivaci,tak se na to netvarili a rekli at si zavolam.Mrzi me,ze mi to nijak nevysvetili

Třetí den je jistota palmáre za transfer, pátý den už nemusí být nic k zavedení. Ale to je samotná podstata IVF, dojít ke zdravé blastocystě a vůbec vědět, jak na tom jsem, jestli ze mě padají zdravá embrya nebo to bude chtít někde něco dovyšetřit. V přírodě se třídenní embryo prostě do dělohy nedostane, tak mi moc nesedí ty názory, že je mu tam líp. Ostatně, proto se jim denně vyměňují kultivační roztoky, podle stáří vývoje. Je to jen můj názor, nikomu ho nevnucuju.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 10:43

@M.o.n.i.k.k.k.k. No vždyť jsi sama psala, že minule to do pátého dne embrya nezvládla. Tak po předchozí zkušenosti vymysleli tenhle plán. Ale jestli tě to trápí, tak tam zavolej. Oni ti to vysvětlí.

MartinaCV
Kelišová 6690 příspěvků 01.11.18 10:50

Třetí den vývoje se teprve zapojuje genom, je to čas, kdy se začíná rozhodovat o potenciálu toho kterého embrya. Všichni víme, že blastocyst je podstatně méně, než třídenních. Třídenní máme snad všechny. Ale finále je pátý den. Já jsem se nechtěla nechat obrat o to vědomí, jestli naše embrya mají potenciál dojít až do blastocysty, tam je cílová meta (v tom mimotělním procesu, za který všichni tolik platíme a za který chceme získat to nejcennější - informace).

MartinaCV
Kelišová 6690 příspěvků 01.11.18 10:53

Ještě doplním, že jsou ženy, kterým se neujme ani blastocysta, která je po genetickém vyšetření zdravá. A tyto ženy vědí, že se jejich pozornost musí ubírat jiným směrem, hledat, kde je problém, protože v embryích není. Na toto by nikdy nepřišly, kdyby zaváděly několikabuňky.

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 01.11.18 11:04

Možná bych na to koukla i z pohledu, že jedná-li se o hrazené IVF, tobě je finančně v podstatě jedno, jestli se ukončí před transferem nebo po (pro samoplátce je tam rozdíl značný). Asi na to koukám z pohledu člověka, co nikdy neměl ani po dvou dnech k transferu víc jak dvě embrya, tak jsme zaváděli vždycky všecko, nějak nebylo z čeho vybírat a pocitově mi prostě bylo mnohem líp, když jsem je měla u sebe. I v době, kdy nám v Gennetu schválili genetické vyšetření na pojišťovnu, genetik říkal, že v mém případě se mám řídit reálnou situací - budou-li po třech dnech tři a více embryí, tak PK (a vyšetřit), budou-li dvě a méně, tak je zavést všecka hned. (no, nakonec neoplodnili nic, tak bylo vystaráno). Při ostatních IVF to bylo o každodenním volání a operativním rozhodování dle situace. A nějak poté, co mé jediné zdárné těhotenství přes všecky ty hokus pokusy, co jsme zkoušeli, bylo z toho jednoho jediného embrya, které přežilo do druhého dne, tak jsem v tomhle asi moc velkej fatalista s pocitem, že co se má stát, stane se. A není-li mi souzeno, můžu se na hlavu stavět a platit statisíce. Ale uznávám, že v dnešní době nejmodernějších metod je tenhle názor značně ujetej a nepopulární :lol:
Moc držím palce!!! :kytka:

MartinaCV
Kelišová 6690 příspěvků 01.11.18 11:14

Ono i to třídenní, které se zavede takto brzy, stádium blastocysty v těle nevynechá (když je zdravé a o to jde). Ale je to o větších nervech. Proč?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 01.11.18 11:28

@MartinaCV Protože každá z nás má to svoje. Některé přináší větší klid dokonale naplánovaný a kontrolovaný proces, jiné to, že dá maximálně na svoje pocity.

M.o.n.i.k.k.k.k.
Povídálka 48 příspěvků 01.11.18 11:56

Moc dekuji za vsechny prispevky :) nakonwc jsem se rozhodla,ze na transfer pujdu 3 den. A jak jste tady nektere psaly, pokud se ma embrijko uchytit, tak se uchyti a pokud ne, tak s tim stejne nic nenadelam

MartinaCV
Kelišová 6690 příspěvků 01.11.18 11:57
@Janli píše:
@MartinaCV Protože každá z nás má to svoje. Některé přináší větší klid dokonale naplánovaný a kontrolovaný proces, jiné to, že dá maximálně na svoje pocity.

A některé to chceme mít pod kontrolou a dáváme na svoje pocity. To se nevylučuje, naopak je vhodné to pospojit.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >