Transparentní účet - náhled

7569
21.4.16 22:18

Transparentní účet - náhled

Prosím o radu,

pokud daruji peníze potřebným na jejich transparentní účet, jak pak mohu na něj nahlédnout. Někde píší např.: „Pokud sledujete xxx transparentní účet, mohli jste si všimnout více stržených částek.“

Jde to normálně nebo mi musí poslat nějaké heslo…  :nevim:

Díky. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24172
21.4.16 22:44

Jde to normálně, na transparentní účet by měl být přímý odkaz např. z webu dané organizace. Kdybys potřebovala, pošlu i do SZ příklad odkazu i organizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24964
21.4.16 22:45

Bez hesla :) normálně tam vlezeš - asi záleží jak které banky - já zadala do vyhledávače číslo účtu, nebo třeba „transparentní účet a název banky“ a hodilo mi to odkaz, kde se daly dohledat příchozí i odchozí platby od založení toho účtu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6322
22.4.16 12:14

Jen pro vyzkoušení: https://www.fio.cz/ib2/transparent?… .
Ale zrovna v případě daru si moc nedokážu představit, k čemu by mi byl náhled do účtu. Ledaže by dar byl podmíněn, že si za to mohou koupit/ zaplatit pouze něco konkrétního…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24172
22.4.16 13:34
@Ivan PPZ píše:
Jen pro vyzkoušení: https://www.fio.cz/ib2/transparent?… .
Ale zrovna v případě daru si moc nedokážu představit, k čemu by mi byl náhled do účtu. Ledaže by dar byl podmíněn, že si za to mohou koupit/ zaplatit pouze něco konkrétního…

Třeba jen pro to, abys viděl, že došel v pořádku na účet, a jaké platby jsou z účtu hrazeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6322
22.4.16 16:39

To ano, ale že by peníze měly nedojít moc pravděpodobné není. A jaké platby jsou posílány- to by právě mohlo být důležité pro případ, že dar je podmíněn „účelem“. Navíc- účel platby se dá (často) editovat. Za moji osobu- dar je dar a je věcí obdarovaného, jak s tím naloží. To není nějaký atak na Lenku, jen mě to prostě zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat