Transplantace střevního mikrobiomu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SlečnaQ
Kecalka 148 příspěvků 03.08.18 11:30
Transplantace střevního mikrobiomu

Dobrý den, mojí kamarádce byla doporučen imunologem transplantace střevního mikrobiomu kvůli revmatoidní artritidě. Je to autoimnitní nemoc a tahle léčby by prý měla pomoci. Na klinice, kde ji to provedou jí dali na výběr, když použijí jejich dárce, bude jí to stát 5000 UER, ale pokud si dodá dárce vlastního, tak za pouhé provedení výkonu samotné transplantace jí to bude stát jen 2000 EUR. Samozřejmě by ráda ušetřila a požádala mě, jestli bych s ní nejela do Německa na tu kliniku. Dělala některá z vás dárkyni střevního mikrobiomu? Jaké testy bych měla podstoupit, kromě na žloutenku a HIV je potřeba ještě něco?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ema90
Nováček 8 příspěvků 03.08.18 11:45
Já jsem darovala své známé

Já jsem darovala svoji střevní mikroflóru své známé a před tím jsem si nechala udělat test na HIV, žloutenku typu A a B, mononukleozu a helikobakter pylori. To bohatě stačí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 12:17

Darovala jsem tetě na Bulovce, Dr. Polívková. Testovali mnoho věcí, dávala jsem asi 5 ampulek krve (pohlavní choroby, žloutenka, … ), celkově vyšetření krve, výtěr, pak byl i odběr na parazitologii po pár dnech (tuším 3×). Nebylo to nic hrozného, tetě to pravděpodobně i zachánilo život. Možná ať se zkusí na tuto Dr. obrátit, dělala to i v rámci výzkumu a třeba by našla možnost provést vše v ČR. Hodně štěstí. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 12:18

Ty sama si žádné testy dělat nemusíš, udělají ti potřebné sami, případně ti přesně řeknou, co chtějí. Ty jen jez hezky. ;)

SlečnaQ
Kecalka 148 příspěvků 03.08.18 14:54
@Anonymní píše:
Ty sama si žádné testy dělat nemusíš, udělají ti potřebné sami, případně ti přesně řeknou, co chtějí. Ty jen jez hezky. ;)

Testy teoreticky nemusím mít žádné, protože pokud kamarádka na té klinice podepíše prohlášení, že je obeznámena se zdravotním stavem své dárkyně, tedy s mým zdravotním stavem, tak ji zákrok provedou na její riziko. Na té klinice v Německu by mi samozřejmě všechny testy provedli, ale stálo by to 1000 EUR a na to už kamarádka nemá peníze. Uvažujei o testech tady v ČR, jen tak pro klid duše. Jsem sice zdravá, ale pro jistotu bych nějaké testy raději udělala, ale nevím, na jaké choroby. Tady v ČR jsem se dívala, že testy stojí pár stovek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 15:16

@SlečnaQ Je moc hodná, určitě ti dobře poradí: https://www.lf3.cuni.cz/3LF-379.html?… :kytka:

SlečnaQ
Kecalka 148 příspěvků 03.08.18 16:59
@Anonymní píše:
@SlečnaQ Je moc hodná, určitě ti dobře poradí: https://www.lf3.cuni.cz/3LF-379.html?… :kytka:

Díky moc!!!

Ctzona
Kecalka 105 příspěvků 04.08.18 09:05
Domácí transplantace střevní mikroflory

Já teda nevím, ale proč platit klinice v Německu za pouhý přenos mikroflóry 2000 EURO, když existuje domácí transplantace střevní mikroflóry, kterou zvládne každá šikovná zdravotní sestřička!!! Těch 2000 EURO je v přepočtu při kurzu 50 000 Kč, to je zbytečně strašně moc. Já bych se na kliniku úplně vykašlala a prostě bych si nechala za pár stovek udělat zdravotní testy tady v ČR a za pár tisícovek bych si zaplatila zdravotní sestru a bylo by.

Intoška
Stálice 78 příspěvků 04.08.18 15:13
@Ctzona píše:
Já teda nevím, ale proč platit klinice v Německu za pouhý přenos mikroflóry 2000 EURO, když existuje domácí transplantace střevní mikroflóry, kterou zvládne každá šikovná zdravotní sestřička!!! Těch 2000 EURO je v přepočtu při kurzu 50 000 Kč, to je zbytečně strašně moc. Já bych se na kliniku úplně vykašlala a prostě bych si nechala za pár stovek udělat zdravotní testy tady v ČR a za pár tisícovek bych si zaplatila zdravotní sestru a bylo by.

Tohle je taky dobré řešení, dost se tím dá ušetřit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 15:17

@Ctzona @Intoška Akorát že to nemusí stačit, dobře zafungovat. Někdy je potřeba větší koncentrace, které doma nedosáhnete, je k tomu potřeba laboratorní úprava. Oni do pacientů nevkládají neupravenou stolici, tak si to vážně nepředstavujte. Navíc, někdy je potřeba podání do jiných částí trávicího traktu, je mnoho možností…

Intoška
Stálice 78 příspěvků 04.08.18 15:35
@Anonymní píše:
@Ctzona @Intoška Akorát že to nemusí stačit, dobře zafungovat. Někdy je potřeba větší koncentrace, které doma nedosáhnete, je k tomu potřeba laboratorní úprava. Oni do pacientů nevkládají neupravenou stolici, tak si to vážně nepředstavujte. Navíc, někdy je potřeba podání do jiných částí trávicího traktu, je mnoho možností…

Někdy do transplantátu přidávají malé procento soli, návod na koncentraci soli a vody lze dohledat na netu. Máš ale pravdu v tom, že někdy se používá endoskop, pomocí které ho transplantát implantuje až na začátek tlustého střeva (ileum). To v domácích podmínkách není snadno proveditelné, to máš pravdu. Většinou se však zavádí transplantát pouze do konečníku, což zvládne opravdu každá zdravotní sestra. Je otázkou, v jaké koncentraci a do jakých míst potřebuje pacientka transplantát umístit. Je to trochu sázka do loterie, dělat to v domácích podmínkách, ale na druhou stranu, pokud by se to povedlo, mohou ušetřit obrovské peníze, protože soukromé kliniky jsou poměrně drahé.

Tamara123456789
Nováček 10 příspěvků 23.08.18 11:14

Já jsem před půl rokem podstoupila sérii transplantací, protože mi život ničila obezita, vážila jsem při výšce 175 cm 110 kilo, už mě z toho bolely klouby, měla jsem problém vyjít po schodech a styděla jsem se sama za sebe, jak vypadám. Vzhledem k tomu, že tzv. přibírám i z vody a k tomu jsem líná sportovat, bylo mi dietní poradkyní doporučeno podstoupit transplantaci stolice. Nejsem milionář, abych si to platila na soukromé klinice na Slovensku nebo v Německu, tak jsem si sehnala dárkyni mezi svými kamarádkami (vybrala jsem si tu nejhubenější z nich) a protože moje matka je zdravotní sestřička a udělat klystýr a přenést stolici z jednoho střeva do druhého není věda, nebylo co řešit. Nechci to zakřiknout, ale za toho půl roku, co uplynulo od transplantace střevní mikroflóry, jsem zhubnula 30 kilo. Podotýkám, že to je hubnutí bez pocitu hladu, prostě mám menší chuť k jídlu a tak nějak prostě méně jím. Taky metabolizmus mám jiný a už nepřibírám z každého gramu cukru jako dřív, dám si klidně občas nějakou tu sladkost a nic se neděje. V současnosti plánuji další sérii transplantací, protože prý je dobré to po půl roce zopakovat a chtěla bych ještě nějaké to kilo sundat. Myslím, že není nutné dávat půl milionu klinice, když se tahle léčba dá udělat úplně zadarmo.

Ctzona
Kecalka 105 příspěvků 24.08.18 09:31
Hubnutí pomocí transplantace střevní mikroflóry

@Tamara123456789 Tohle je takový tajný hit posledních let v Americe. Některé kliniky specializované na hubnutí mají ve své nabídce transplantaci střevní mikroflóry, jako dárkyně samozřejmě používají hodně štíhlé ženy, takže to funguje dobře. Mám v Americe příbuzenstvo a hodně ženských tam tímto způsobem hubne, ale samozřejmě se o tom moc nemluví, je to takové veřejné tabu. :mrgreen:

SlečnaQ
Kecalka 148 příspěvků 25.08.18 08:23

Tak jsme nakonec transplantaci včera zvládly svémpomocí v domácích podmínkách, pomohla nám šikovná zdravotní sestřička a myslím, že se to snad povedlo. Já jako dárkyně jsem si ušetřila dalekou cestu na klinku do Německa a kamarádka si ušetřila 2000 EUR za zákrok. Doufám, že jí to pomůže a té revmatoidní artritidy se zbaví.

Ctzona
Kecalka 105 příspěvků 27.08.18 10:42
@SlečnaQ píše:
Tak jsme nakonec transplantaci včera zvládly svémpomocí v domácích podmínkách, pomohla nám šikovná zdravotní sestřička a myslím, že se to snad povedlo. Já jako dárkyně jsem si ušetřila dalekou cestu na klinku do Německa a kamarádka si ušetřila 2000 EUR za zákrok. Doufám, že jí to pomůže a té revmatoidní artritidy se zbaví.

Tak pokud se najde kvalitní dárkyně a k tomu nějaká šikovná asistence v podobě zdravotní sestřičky, tak je opravdu zbytečné dávat 2000 Euro na nějaké klinice. Návodů na TSM je na internetu spousta.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >