Trápení skrz vztah dcery a manžela

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.21 23:16

Trápení skrz vztah dcery a manžela

Manžel se už 2 dny chová k naší 3 leté dceři odměřeně a až dneska jsem z něj vytáhla proč. Už ho prý nebaví jak za mnou pořád brečí. Abych uvedla vše na pravou míru. Naše malá byla složitější povahy už od miminka, věčně nespokojená a ubrečená. Manžel se mi s ní snažil pomáhat jak jen to šlo, ale většinu dne byl v práci a tudíž jsem byla s malou sama. Takže semnou byla prakticky 2,5 roku 24/7 z čeho logicky vyplívá, že se z ní stal trošku závisláček. Ale snažila jsem se to odbourávat tím, že věci které vyžadovala po mě jsem prehazovala na tatínka aby viděla, že i tatínek to zvládne a momentálně už jsme v takovém stádiu, že když teď řeknu běž za taťkou já teď nemám čas tak bez řečí jde ať jí pomůže on, kdysi tohle nepřicházelo v úvahu a musela jsem všechno dělat já. Bohužel ji, ale zůstal takový nešvar. Po probuzení chce výhradně mě a když jsem v práci tak začne brečet, že nechce tatínka. Manžel ji do teď vždycky nějak spacifikoval, že po chvilce s ním začala normálně fungovat. No, ale teď se dostávám k jádru problému. Malá byla teď nemocná a byla doma s manželem. Ráno nechtěla vstávat, nějak se zasekla no a manžel se taky seknul a nechal ji v posteli až do půl 12 kdy jsem došla z práce a vytáhla ji. A od té doby se k ní chová odměřeně. Prý už ho nebaví jak za mnou pořád brečí. Dnes mi dokonce napsal, že by byla malá určitě šťastnější kdybych se o ni starala sama. Prostě se seknul na tom, že ho nemá ráda a chce jen mě. Přitom spolu dělají blbosti a malá s ním normálně funguje jen to ráno je kritické a občas si na mě vzpomene přes den když jsou spolu, ale do teď nikdy nebyl nějaký větší problém.

Poraďte jak se k tomu postavit? Puka mi srdce když vidím jak manžel dává dceři sežrat něco čemu ještě ani nerozumí…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1128
18.11.21 23:27

Když to tak čtu, tak by tatínek potřeboval jednu zprava a druhou zleva.

U malého dítěte chápu, že to nechce pochopit, ale aby takhle vyváděl dospělý chlap?

Zkus si s ním sednout a vysvětlit mu, že s dítětem to není jen legrace, ale že je potřeba i vychovávat. Jakože nenechat dítě v posteli do půl 12.

U tebe dcera ví, že nemůže. U něj to zkouší. A ano zákonitě se odvolává na maminku. Ne proto, že by to s tátou nešlo. Ale proto, že táta nerví už jen z představy, že na to bude sám.

Že jsi ho měla zaměstnat dřív ti psát nebudu. To asi víš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982
18.11.21 23:33

Asi bych sekla jednu seknutýmu manželovi, jak se to proboha táta od rodiny chová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15935
18.11.21 23:36

Jak se k tomu postavit?

Udelat poradny ceres. Tohle nejde.

(Jako nechat ji v posteli, asi proc ne, ale at se nechova odmerene. Jako malej.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
19.11.21 02:05

Mam šestiletou dceru a také u některých situací nebo při větší únavě vyhledává mě. Tatínek, ač je úžasný a postará se, není v té chvíli schopen jí pomoci. Ale nepřijde mi to ani v tomto věku vůbec divné, vždyť první roky života jsem všechno kolem řešila dennodenně já. Mam pocit, že problém má opravdu manžel. Je dospělý, a takhle se sekne, navíc s chováním k vlastnímu dítěti. Dávat triletakovi „sežrat“ kvůli přístupu k němu. :roll: zkusila bych si s ním sednout a vysvětlit, že máma i táta mají v rodině trochu jinou úlohu, a každá je důležitá a nezastupitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6945
19.11.21 05:19

Vypadá to, že máš doma dvě děti, manžel se chová hloupě a necitlivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36900
19.11.21 06:30

Za to nechání v posteli bych na něj byla hodně naštvaná, ale neustupovala bych. Je to i jeho dítě, musí si k němu najít cestu. Ano, maminka je jen jedna a děti dělávají takové věci, že něco může jen maminka, ale věčně malé nebudou a vztah s otcem je u dcer stejně důležitý jako s matkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7370
19.11.21 07:15

Dospely chlap se chová jako…? fakt nemám ani slov. Chce se mi z něj fakt zvracet. Vytahuje se na malé dítě. Ty si rozmysli, na či straně jsi. On na takové chování nemá právo. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
19.11.21 07:26

No malá je po tatínkovi :) ona se sekne, on se sekne. Společný povahový rys. Třeba by mu to pomohlo k zamyšlení? Nadhodit, co se diví, když je dcera celá on?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
19.11.21 07:34

Tak on toho ma zrejme plny zuby. Ja mu na jednu stranu rozumim, nas kluk je strasne narocny dite, furt vyrvava, vzteka se…nic nejde hladce a clovek toho ma obcas uz uplne plny zuby a nejradeji by to dite nevidel. To nastalo u tvyho manzela, je nas*ranej, proste na tu situaci…racionalne si urcite uvedomuje, ze dcera je dite a resit situaci mel on. Nechala bych ho v klidu. Zitra to bude urcite ok. Manzel at si da zdravotni prochazku a bude v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39439
19.11.21 07:36
@Russet píše:
Za to nechání v posteli bych na něj byla hodně naštvaná, ale neustupovala bych. Je to i jeho dítě, musí si k němu najít cestu. Ano, maminka je jen jedna a děti dělávají takové věci, že něco může jen maminka, ale věčně malé nebudou a vztah s otcem je u dcer stejně důležitý jako s matkou.

Proc? Dítě je nemocné, to se naopak snažím je udržet v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36900
19.11.21 07:44
@inkakřivák píše:
Proc? Dítě je nemocné, to se naopak snažím je udržet v posteli.

No, syn když je nemocný, leží jen při horečce. Držet ho násilím v posteli nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
19.11.21 07:44

Tvúj starej je dost mimo. Až bude nemocnej tak at brzy vstane, dá si rozcvicku a po rozcvicce sviha nakoupit a vysmejcit. Male deti jsou male deti. Jeho empatie je na bodu nula a dítě to vzdy vycítí. Co sis to proboha vybrala za pako?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39439
19.11.21 07:48
@Russet píše:
No, syn když je nemocný, leží jen při horečce. Držet ho násilím v posteli nelze.

No právě. Tak bych byla ráda, že dcera v posteli byla. Já právě přemýšlím, já zdržím v posteli nachcipaneho druhaka. Plánuju TV, a knihy, ale stejně to moc nevidím. Dostal nurofen, tak se oklepe a zas bude lítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
19.11.21 07:55

No ja tu vyvalujem oci nad niektorymi reakciami…

Tak moj pohlad: ano, manzelova reakcia nie je vhodna, ale… Skus sa zamysliet, ako by si sa citila ty, ak by dieta „odmietalo“ teba. Tatinek dceru urcite miluje a taketo spravanie od milovanej osoby boli. To rano ste spolu neboli, nevies, ako prebiehalo, co vsetko manzel skusal.

Mne by teda nevadilo, ze sa „valali“ do obeda v posteli. To, ze sa chova odmerane, uz ano a velmi. Ale poriesit empaticky a laskavo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat