Nic neušetříme

Anonymní
19.1.20 18:56

Trápí mě naše finanční situace. Prosím o názor

Hezký večer.. název vypovídá sám o sobě.. jsme triclenna rodina, syn ma 6 let. Náš celkový příjem je 45 - 50 tisíc měsíčně. Naklady na bydleni se vsim vsudy jsou 7 tisíc, benzin do dvou aut cca 4000 mesicne.. takže si myslim, ze nam zbyde na mesic celkem dost penez. Nic drazsiho nekupujeme, proste tak nějak normalne a nejsme schopni nic usetrit. Kdyz se nam nahodou povede dst nokem treba 5000, tak mame co delat, abysme vysli. Nerozumim tomu. Máte to nekdo podobne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3984
19.1.20 18:58

Tak proc davate bokem kdyz pak nevyjdete? My mesicne utratime silenou castku kvalitni potraviny neco stoji… a chodime hodne do restauraci a uzivame si…
Ale myslim ze mate penez dost ze asi vyhazujete az moc za blbosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822

Všechno dopodrobna zapisovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25264

Nemám.
Ono to není tak těžké, zjistit kde co utratíte. Ty desítky tisíc se jen tak neztratí. My máme podobné příjmy, výdaje zhruba též, ale je nás 6. Ušetříme i tak docela dost. Udělat si tabulku není nic složitého přece :nevim: Hodně se utratí za jídlo, oblečení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.20 18:59

My mame tak o 10.000 min a dokazeme 1-2tis./mesic usetrit :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3513
19.1.20 18:59

Nic nezjistíš, dokud si VŠECHNY výdaje nebudeš aspoň měsíc zapisovat.

Mám tu zkušenost, že dost záhadných nákladů končí v jídle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
19.1.20 19:00

Tak 30tis asi neprojite, takze nejspis utracite za blbosti. Napsat si to cely mesic a uvidis :)
Z 50ti tis bych mela usetreno min. 10tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
19.1.20 19:00

Rozfofrujete to za spotřební zboží. Ale na to přijdete jedině tak, že si to pár měsíců budete do detailu zapisovat a pak to proškrtáte. Žádnou jinou radu nedostanete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
19.1.20 19:01
@Anonymní píše:
Hezký večer.. název vypovídá sám o sobě.. jsme triclenna rodina, syn ma 6 let. Náš celkový příjem je 45 - 50 tisíc měsíčně. Naklady na bydleni se vsim vsudy jsou 7 tisíc, benzin do dvou aut cca 4000 mesicne.. takže si myslim, ze nam zbyde na mesic celkem dost penez. Nic drazsiho nekupujeme, proste tak nějak normalne a nejsme schopni nic usetrit. Kdyz se nam nahodou povede dst nokem treba 5000, tak mame co delat, abysme vysli. Nerozumim tomu. Máte to nekdo podobne?

Ne, nemame to tak…mame plus minus stejne a usetrime podstatne vic…

• Citovat
  • Nahlásit
14740
19.1.20 19:01

Veď si kompletně výdaje pár měsíců a uvidíš, kde vám peníze mizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
19.1.20 19:02

Všechny výdaje měsíc zapisovat, nic jiného pro začátek není, tak zjistíš, kolik a za co utratíte, ale to by snad napadlo i školáka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20425
19.1.20 19:03

Jaké máte další výdaje? Kolik jídlo, krouzky-skola, zábava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
19.1.20 19:10

Často se mi stávalo, že když jsem měla větší plat než obvykle, mimořádně prémie nebo tak, tak jsem taky tak tak vyšla. Člověk si řekne, jo na učte mám jste dost, to si můžu koupit ještě tohle a tohle… A pak najednou se nestačí divit týden před výplatou..
Chce to si fakt rozmyslet co budete vařit, podle toho nakupovat ale ne ob den ale třeba jednou týdně a pak do krámu jít jen pro pečivo, uzeniny. Ono když člověk jde ob den nakoupit všechno možný, lehce tam nechá 600 a když teda takhle des třeba 4 x v týdnu.. utratíš víc a ještě koupíš třeba kraviny. Zapisuj si za co utrácíš, asi je lepší vybirat hotovost, budeš mít větší přehled než platby kartou… A to by bylo abyste neušetřili 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.20 19:11

Taky určitě záleží, jaké oblečení si kupujete jak částo a hlavně kde, drogerie někdo si potrpí na dražší jinymu stačí obyčejná balea z dm, jídlo někdo kupuje bio jiný nakupuje levnější, kadeřnice, nehty, obočí to vše stojí pár korun ale načte se to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.20 19:15

Máme jedno dítě, čtyřlete Příjmy podobné. Ale výdaje větší. Nájem, splátka, pojiska, mobily, net.. celkem 19tis. Zbude 25-30. Ušetříme. Piš si kolik jde za jídlo, oblečení, drogerku, naftu… tří čtyyři měsíce a uvidíš kam to leti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat