Trapím se kvůli opuštěným nebo týraným zvířatům

Anonymní
3.12.19 22:03

Trapím se kvůli opuštěným nebo týraným zvířatům

Dobrý večer. Nejsem troll, ale, prosím, ponechat anonym. Děkuji. Jak už jsem napsala v názvu, trapim se kvůli opuštěným, toulavým, tyranym, prejetym na cestě,… zvířatům. Když jsem toho sama svědkem nebo to vidím v TV, čtu v novinách, na internetu, je mi z toho moc těžko, je mi líto těch zvířat, potaji brecim, nemůžu spát, pořád na to myslím. Ubiji mě to. Nevím, jak se s tím v sobě vypořádat. Když jsem se někomu svěřila, řekli mi: všechny zachránit nemůžeš, s tím nic nenadělá, neres to, tak to prostě je, atd…Poradite???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1775
3.12.19 22:06

Mají pravdu.. Smutné to je, ale pokud to má na tebe až tak negativní vliv, určitě bych se této tématice vyhla, pokud ji aktivně vyhledáváš (večerní zprávy, články na netu atd… ) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
3.12.19 22:09

Neumím poradit, snažím se takovym vecem vyhybat a kdyz přece jen nekde neco zaregistruji, je mi taky zle, stáhne se mi krk, dela se mi mdlo… A co mam dite, vadi mi zpravy o takovych věcech u dětí úplně hrozne, přímo fyzickou nevolnosti, všechno si projektuju do svych děti… Články o chlapeckovi z Loun nebo odkud jsem ani nečetla, u prvního se mi zvednul zaludek, nedocetla jsem ho a pak brecela, zrovna tehotna, doma triletaka… Pak jsem malyho každou chvili mackala, bylo mi to tak lito… Neumim poradit. Svet je proste někdy strašný místo… 🤷‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
3515
3.12.19 22:10

Zkus se na to podívat racionálně. Pokud máš představu o realitě, víc už se stále těm samým zprávám a srdcervoucím záběrům nevystavuj, to v tobě vyvolá jen bezmoc.

Já jsem si takhle před pár lety zhodnotila, že nechci podporovat to, co se děje v živočišné produkci a postupně jsem odbourala cca 90% všech živočišných produktů. Přitom jsem nikdy neviděla žádný z těch trýznivých dokumentů, co ti každý druhý vegan začne vnucovat a zprávám o týraných zvířatech se snažím vyhýbat, protože mě spíš než co jiného paralyzují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
3.12.19 22:15

Osobně neznám člověka, kterýmu by činilo radost potkávat na silnici přejetý zvířátka. Záleží dost na tom, jak se svým soucitem nakládáš, jestli reálně podnikáš něco, co by mohlo situaci zlepšit. Při senách lze myslivcům hlásit, kde se bude sekat (rozkašírovaný koloušci mě taky ničej), lze dobrovolničit při útulcích případně finančně vypomáhat. Existujou sdružení zabývající se ochranou zvířat před týráním… Děláš něco z toho nebo akorát brečíš u přejetejch lišek a zpráv na Nově? Věřím, že když začneš osobně podnikat něco pro zlepšení situace, bude se ti spát líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
3.12.19 22:18

Nedavam, prepinam, nectu. Zvirata, stare tyrane lidi, nemocne umirajici deti, rodice deti… Nedavam to proste. Takze zaviram oci. Vymenu manzelek bych nedala ani chvilku. :mrgreen: A miluju Kinga. A Cujo jsem do dnes neprecetla. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16657
3.12.19 22:20

Mě zase nedojímají příběhy zvířat tolik, jako dětí. A že jich je stejně, možná i víc. Články raději neotvírám, protože vím, že mě to akorát rozruší a naštve a že s tím stejně nic neudělám. Snažím se semtam pomoci, kde jen to jde, ale rozčilovat se potisící nad matkami, co dají děti do babyboxů, nebo těmi, co je týrají, neléčí apod. není v mých citových možnostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4792
3.12.19 22:21
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Nejsem troll, ale, prosím, ponechat anonym. Děkuji. Jak už jsem napsala v názvu, trapim se kvůli opuštěným, toulavým, tyranym, prejetym na cestě,… zvířatům. Když jsem toho sama svědkem nebo to vidím v TV, čtu v novinách, na internetu, je mi z toho moc těžko, je mi líto těch zvířat, potaji brecim, nemůžu spát, pořád na to myslím. Ubiji mě to. Nevím, jak se s tím v sobě vypořádat. Když jsem se někomu svěřila, řekli mi: všechny zachránit nemůžeš, s tím nic nenadělá, neres to, tak to prostě je, atd…Poradite???

Vidis, me zase trapi nemocne trilete deti umirajici na rakovinu nebo autisti nebo lide s tezkou psychiatr. diagnozou, ktere kazdy den drti demoni v jejich hlave. Jo ty me dojimaji, ne prejeta zvirata..kazdy ma vnimani jine..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 22:25

@Pruhovaný_mýval ano, neco z toho, co. pišeš a ještě i něco jiného dělám, a líp se mi nespí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 22:28

@lilith1 jsem zdravotnik, takže něco, o čem pises, znám, a velmi dobře

• Citovat
  • Nahlásit
792
3.12.19 22:33

Nesleduju to, prepinam, neotviram ty zprávy a pokud mi pritel treba zacne vyprávět o tom, co se stalo nejakymu mrneti, zvireti, zabrzdim ho.. Moje reseni. A pracuju ve zveraci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
3.12.19 22:34
@Anonymní píše:
@Pruhovaný_mýval ano, neco z toho, co. pišeš a ještě i něco jiného dělám, a líp se mi nespí

:palec: jsi frajer :palec: mě ty zvířátka taky dojímaj (a přiznám se se studem, že o dost víc, než třeba nemocný děti, neuroleptici, babyboxy a černoušci v africe). Co mě úplně duševně a fyzicky likviduje, je senoseč, jak se ti zemědělci neobtěžujou ani nahlásit, kde budou sekat, a pak uřezávaj hlavy srnečkům, hrozný. Fakt mi pomáhá dobrovolnická činnost pro útulek. Že sice vím, že nezachráním všechny, ale pár konkrétním zvířátkům pomoct můžu. Zaměř se na nějakej projekt a třeba bude líp. Nikdo nespasí svět, ale hodně pomoct je v tvých silách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 22:36

Snažím se to nečíst, nesledovat. Ne vždy to jde. To mě ty myšlenky občas doženou, když se v noci vzbudím nemůžu usnout. Ale nejen u zvířat, ale i u dětí, nebo špatné věci, co se v minulosti staly. Ale snažím se ty myšlenky hned zahnat. Chápu tě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 22:54

@Pruhovaný_mýval úplně ti to věřím :andel: Jinak mám doma 4 kočky, jen jedna je „naše“ a 3 zachranene. Vždycky jsme to tak doma měli a lidi to zřejmě ví, tak nám nechtena zvířata častokrát hodí za plot. Krmim opuštěné kočky, hledám jim domov. 2 x za rok pošlu do psího a kociciho útulku granule, konzervy, dobrutky, hračky, deky. Klikam na netu click and feed a na pesweb. Nosím ovoce a repu do lesa zvířatům. Stalo se mi, že jsme za naším plotem měli srnku s prerazenyma a krvacejicima nohama. Donesla jsem ji aspoň vodu, i kdyz vím, ze se nenapila a snazila se dostat pryč. Zavolala jsem myslivci, ať její trápení ukončí. A pak jsem řvala 3dny, byla jsem. zrovna těhotná, o to horší to bylo

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
4.12.19 10:12

Mě to taky trápí, cíleně se tomu vyhýbám a nečtu. Jediné co čtu je, když občas velmi výjimečně někoho za týrání zvířat postihnou. Tresty jsou malé, ale i tak je to pro mě takové světlo na konci tunelu, že se třeba situace změní

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat