Trauma z detstvi pritel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.11.21 09:38

Trauma z detstvi pritel

Ahoj chci se vypovidat, vim ze bych asi mela zajit na terapii 😁

Od mala mam se svou mamou hodne komplikovany vztah. Vzdycky jsem se ji tak trochu bala, mama vzdycky byla strasne prisna, vsechno mi zakazovala a nedalo se s ni o nicem mluvit.

Hlavne v dospivani to bylo peklo. Nikdy se semnou nebavila o klucich, sexu atd. Dokonce mi sebrala a zakazala brat antikoncepci. (To je dalsi pribeh)

Sveho prvniho kluka jsem mela v 16ti, ale nakonec jsem ho musela tajit. Neexistovalo ze bych ho privedla domu. Nechtela ho poznat a zakazala mi se s nim stykat.

V 18ti jsem si nasla noveho pritele, odstehovala jsem se od mami a bydlela s nim. Moje mama, ale opet nejevila zadny zajem se s nim poznat. Nikdy se me na nej nezeptala, nikdy nas treba nepozvala na obed, nikdy nas neprijela navstivit.
Po 4,5 letech sme se rozesli, ji to nezajimalo, nikdy se nezeptala co se stalo nebo tak.

Po 3 letech kdy jsem byla sama jsem si nasla pritele. Jsme spolu rok a bydlime spolu. Ja jsem jeho rodinu poznala, jeho mama je naprosto skvela. Problem je ten ze on chce strasne poznat moji mamu.

Za cele ty 3 roky co jsem byla sama se me mama nikdy nezptala jestli jsem si treba nikoho nenasla nebo podobne. Takze kdyz jsem pritele poznala ani jsem vlastne nevedela jak ji to rict. Vim ze se o tom bavit nechce a ze i kdyby o nem vedela, tak by ho poznat nechtela.

Tak nevim co delat?
Ja vim ze jsem dospela, ze bych se mela prestat bat. Ale nedokazu to prekonat.

Dekuji za precteni ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
719
24.11.21 09:45

Asi není jiná rada, než se přestat bát. Teď už jsi dospělá. Já bych se teda s tímhle svěřila i současnému partnerovi a vysvětlila mu, jak to mezi tebou a mámou je. Třeba tě podpoří a nebude na tebe tak tlačit, nebo spolu něco vymyslíte. Kažodpádně by měl vědět, co od tvé mámy očekávat, ať pak nehledá chybu v sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28156
24.11.21 09:47

Přítele dopředu upozorni na to, že je máma divná, ať není překvapen,
a máma se s ním chce poznat? to bych se dost divila :think:
a ty už přestřihni pupeční šňůru, už jsi dávno dospělá a samostatná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
24.11.21 10:07

Zakladatelko, je fajn, že teď jsi byla pár let bez přítele, alespoň sis to mohla srovnat v hlavě. Protože kdo má problémy (jako Ty) a nevydrží sám se sebou, nenajde si dobrého partnera.

Nemusíš chodit na terapii, ale musíš si to v hlavě srovnat. (A naučit se nastavovat lidem hranice, i těm nejbližším.) Především nastudovat fakty o špatných rodičích. Já mám matku narcistku, proto o tom tolik vím, bohužel. :( Měla bys zjistit, jakou duševní poruchu (na rozdíl od nemoci se nedá léčit) má Tvoje matka (klíčová slova: psychopat: hysterka čili histriónska porucha, narcismus, hraniční porucha - hodně info zjistíš i z diskusí zde) a pak o tom hodně přečíst (dost věcí na Youtube).

Pak možná zjistíš, že je jen jediná možnost: přerušit kontakt (alespoň u narcismu tomu tak je). Tzn. ani telefon, ani SMS (nebo jen „suché“ blahopřání bez info o Tobě). Z čehož vyplývá, že to samozřejmě musíš říct příteli. Neboj se, z takových jako Ty bývají super rodiče!! A hodně takových našlo svou maminku ve tchýni. A mají super rodinu! (To také zjistíš ze zdejších diskusí.)

(Možná na můj příspěvek zareaguje nějaká kráva s tím, že všude vidím psychopaty - jednou se tak stalo. Je možné, že Tvá matka nemá duševní poruchu, ale spíš si myslím, že jo.)

Přeju Ti hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
24.11.21 10:21

No a problém je v tom, že tvoje matka nechce poznat tvého přítele a neptá se na něj? Tak mu to řekni a hotovo. Aspoň budete mít klid, ne - většina chlapů by život bez tchyně uvítala. Nejde o to, jestli se jí bojíš nebo ne, protože stejně nedonutíš dospělého člověka, aby se vídal s někým, s kým nechce. Asi se s tím budete muset smířit. Jsi dospělá, ona tě respektuje jako dospělou, tak si žij svůj život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
24.11.21 10:28

Tak zkus zavolat mámě, že přijdete o víkendu na kafe, a představíš jí přítele. Jeh dopředu připrav na to, že je divná. Pozná jí, pochopí. A budeš mít klid. Není důvod se jí bát, jsi dospělá. Jestli nebude chtít, tak to neřeš, nemá to cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23839
24.11.21 10:56

Předpokládám, že je matka sama. Co tvůj otec? Ten není nebo nefunguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
24.11.21 10:58

Upřímně pakliže by matka neměla zájem o můj život, vůbec bych jí přítelkyni necpal a přítelkyni vysvětlil, že prostě s matkou mám komplikovaný vztah, že matku můj život nezajímá, že to tak prostě je. Tečka. Netlač to přes zuby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16283
24.11.21 11:40

Je to těžké, alena tohle asi terapii potřebovat nebudeš. Přítelovi to popiš přesně tak, jak jsi to napsala nám tady. Znovu se ho zeptej, jestli opravdu i přes to všechno chce tvou matku poznat.

On nejspíš bude chtít, to je totiž pro někoho z normální rodiny naprosto nepochopitelné.

Takže pak napiš matce, zda-li se můžeš s přítelem stavit na kafe/čaj, protože by ji rád poznal. Možná matka napíše rovnou, že o to nestojí.

Každopádně by se jako rodina nikdy nikde nepotkáváte? Myšleno oslavy jiných členů, grilovačky…vzít ho na oslavu někoho jiného, kde i matka bude, by bylo nejsnazší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
24.11.21 12:13

Měla jsem to podobně, i když to asi nebylo tak hrozné..cokoli jsem udělala, vždy našla nějakou chybu a musela mi to dát sežrat. Odešla jsem od ní, když se k ní nastěhoval její přítel, který jí vtloukal do hlavy, jak jsem vlastně k ničemu. :nevim: Vím, že je podvodník a brácha o něm zjistil i horší věci a mámě to řekl..mamka se bráchy zřekla a dodnes nejsou v kontaktu..takže každá návštěva u ní je divná.
Nicméně být tebou, zkusím příteli vysvětlit situaci a pokud by stále trval na seznámení s tvou matkou, vzala bych ho tam třeba fakt jen na kafe. Udělá si názor sám. A ty s matkou jste normálně v kontaktu, jako že si třeba voláte nebo tak? Držím palce, ať to dobře dopadne. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
1.12.21 19:17

Chybi tu nejake souvislost - jakoze kde je otec (z toho asi vyplouva postoj tve matky k muzum). A z toho co jako pises, podle mne minimalne na tehle strance tveho zivota tvoje mama nema zajem. Takhel bych mu to predala, pred mamou pak zmin, ze mas pritele, ktere mu ej rodina podstatna a proto by chtel poznat i ji. Jestli si vymeni tri slova - dostala si toho a muze to byt pro vsechny strany dostacujici. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat