Traumatizované batole nebo přecitlivělá matka?

Anonymní
1.6.18 17:09

Traumatizovane batole, nebo precitlivela matka?

Mam znamou, jejiz dite je udajne traumatizovane s obcasnym setkavanim s jinym chlapeckem, ktery ji bral hracky. Jedna se o dvoulete deti. Co si o tom myslite? Jinak jeji dite mi prijde v poradku, reaguje bezne, nektere hracky pujci, nektere pujcit nechce a dava si pozor, aby si je nekdo nevzal. Kdyz nekdo prijde a chce hracku vzit, tak se vzteka. Zadne trauma tam nevidim. Kazdopadne se bojim s touto pani vice kamaradit, aby casem jeji dite nebylo traumatizovane i z meho ditete. Moje je teda starsi, tak uz hracky nebere, ale co ja vim, co muze udelat:-) Co si o tom myslite? Radsi se nevidat? Me uz prijde materstvi jak diagnoza, tak si davam dost bacha.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8406
1.6.18 17:12

Je to naprosto normalni dvoulete dite. Ale pro tvuj klid bych se na styk s takovou maminou vykaslala, protoze jestli ji tohle prijde jako nestandardni chovani a obvinuje z nej druhe, tak bude brzy jen hur a to by mi za klid duse nestalo ani omylem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
1.6.18 17:13

Dnes je všechno diagnóza… nevychovaný spratek má ADHD, uřvané děcko je traumatizované apod. s takovými lidmi se taky nevídám

• Citovat
  • Nahlásit
1805
1.6.18 17:22

Asi bych tohle jako trauma nenazvala. Ale v našem domě bydlí kluk (2,5), který tomu mému (2) docela ubližuje a bere mu věci, máme společnou zahradu s pískovištěm. Já se do toho snažím spíš nezapojovat, ale můj syn vždy hrozně pláče a to ho samozřejmě utěšuju. Někdy je klid a někdy ten druhej prostě přijde a srazí ho na zem :? Můj syn si to samozřejmě pamatuje a vždy když je ten druhý okolo tak si přestane hrát a “pozoruje” ho, jakoby se bál. Když se ten kluk k mému synovi rozběhne tak ten můj třeba pustí motorku protože se bojí že ho z ní srazí a utíká ke mně a pláče. Mě to dost mrzí když vidím jak se v přítomnosti toho druhého bojí uvolnit a hrát si :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 17:28

@sladke-mameni A proc nezasahnes? Ja bych sve dite nenechala ublizovat. Kdyz nekdo ublizuje memu diteti a jeho maminka to nevidi, nebo ji je to putna, tak jdu a reknu dotycnemu, co muze a co nemuze a tim to konci. Moje dite vi, ze ho vzdy ochranim a druhe dite, ze na to me si dovolovat nebude. A nebo jdu pryc.

• Citovat
  • Nahlásit
1805
1.6.18 17:36
@Anonymní píše:
@sladke-mameni A proc nezasahnes? Ja bych sve dite nenechala ublizovat. Kdyz nekdo ublizuje memu diteti a jeho maminka to nevidi, nebo ji je to putna, tak jdu a reknu dotycnemu, co muze a co nemuze a tim to konci. Moje dite vi, ze ho vzdy ochranim a druhe dite, ze na to me si dovolovat nebude. A nebo jdu pryc.

Ona jeho matka zasahuje a já zas nechci být hyperprotektivní. Taky jsem 39tt a tak rychlá nejsem :oops: Ale tak nějak se snažím chování toho druhého nepředjímat automaticky jako špatné, protože někdy tomu mému ublížit nechce a naopak ho jen obejme a taky učím toho svého aby se slovně bránil. Tu správnou rovnováhu jsem ještě nenašla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
1.6.18 17:43
@sladke-mameni píše:
Asi bych tohle jako trauma nenazvala. Ale v našem domě bydlí kluk (2,5), který tomu mému (2) docela ubližuje a bere mu věci, máme společnou zahradu s pískovištěm. Já se do toho snažím spíš nezapojovat, ale můj syn vždy hrozně pláče a to ho samozřejmě utěšuju. Někdy je klid a někdy ten druhej prostě přijde a srazí ho na zem :? Můj syn si to samozřejmě pamatuje a vždy když je ten druhý okolo tak si přestane hrát a “pozoruje” ho, jakoby se bál. Když se ten kluk k mému synovi rozběhne tak ten můj třeba pustí motorku protože se bojí že ho z ní srazí a utíká ke mně a pláče. Mě to dost mrzí když vidím jak se v přítomnosti toho druhého bojí uvolnit a hrát si :(

8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o To myslíš vážně? Ty necháš svoje dvouleté dítě dlouhodobě terorizovat??? :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: Jsi jeho matka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
1.6.18 17:45
@sladke-mameni píše:
Ona jeho matka zasahuje a já zas nechci být hyperprotektivní. Taky jsem 39tt a tak rychlá nejsem :oops: Ale tak nějak se snažím chování toho druhého nepředjímat automaticky jako špatné, protože někdy tomu mému ublížit nechce a naopak ho jen obejme a taky učím toho svého aby se slovně bránil. Tu správnou rovnováhu jsem ještě nenašla :nevim:

Jako promin, ale to jsou výmluvy. Jsi tady aby ho chránila a ne nechala dvouleté dítě, které opravdu není zralé na to, aby si vykomunikovalo, terorizovat cizím spratkem. A jak matka zasahuje? Očividně je to dlouhodobé a opakující se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
1.6.18 18:16

@jenny.fields Díky za názor, ale asi máme v tomto trochu jiný styl výchovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
1.6.18 18:30
@jenny.fields píše:
8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o To myslíš vážně? Ty necháš svoje dvouleté dítě dlouhodobě terorizovat??? :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: Jsi jeho matka?

Ja si teda myslim, ze pokud je to v nejakych mezich, tak je lepsi se nevmesovat. My dcerku ucime nikomu neublizovat, ale nenechat si nic libit. A on se prece musi naucit branit…nebo ty detem hodlas stat neustale za zadkem? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27568
1.6.18 18:38
@sladke-mameni píše:
Ona jeho matka zasahuje a já zas nechci být hyperprotektivní. Taky jsem 39tt a tak rychlá nejsem :oops: Ale tak nějak se snažím chování toho druhého nepředjímat automaticky jako špatné, protože někdy tomu mému ublížit nechce a naopak ho jen obejme a taky učím toho svého aby se slovně bránil. Tu správnou rovnováhu jsem ještě nenašla :nevim:

Myslím, že děláš dobře, že učíš bránit se samotné dítě. Já prostě pokaždé nezasahuju. Jen když jde o zdraví. Třeba klacky a šermování utnu hned, ale když se trošku dohadují, sleduju a čekám, jestli si to syn vyřídí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:40
@sladke-mameni píše:

Aha, tak to jo. A s pupkem to je jeste uplne jina vec:-) :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
26580
1.6.18 19:41
@TeSudička píše:
Ja si teda myslim, ze pokud je to v nejakych mezich, tak je lepsi se nevmesovat. My dcerku ucime nikomu neublizovat, ale nenechat si nic libit. A on se prece musi naucit branit…nebo ty detem hodlas stat neustale za zadkem? :think:

Je to dvouleté dítě a očividně to nezvládá. Ona ho nechá v tom se plácat a to už z toho fakt má trauma. K čemu to přesně je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5752
1.6.18 19:52
@jenny.fields píše:
Je to dvouleté dítě a očividně to nezvládá. Ona ho nechá v tom se plácat a to už z toho fakt má trauma. K čemu to přesně je?

Proč očividně? Tys to na vlastní oči neviděla, tak jakýpak soudy od stolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
1.6.18 20:06

@jenny.fields Já třeba pokroky u svého syna vidím, učí se se bránit. Ne úplně fyzicky, to ho neučím, ale už je někdy schopen říct “Nech toho!”. Považuji to za úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama