Reklama

Trávící potíže, jakou potravinu vyřadit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 08:58
Trávící potíže, jakou potravinu vyřadit?

Už delší dobu u mě přetrvávají potíže. Jsem často nafouklá a nadmutá, mám pocit těžkého, plného břicha a pocit, že půjdu za chvíli na velkou. Většinou to bývá večer, ale např. dnes jsem se nafouklá už vzbudila (včera jsem jedla jako obvykle, a nepřejedla jsem se večer). Jim, myslím si, celkem dobře, chci zhubnout, takže si jídlo hlídám v Kalorických tabulkách. Ale jim dostatečně, asi 1700kcal denně.
Jsem taky často unavená, bez energie, což ale může souviset i s něčím jiným.
Vím, že mi vadí česnek, snažím se mu vyhýbat, ale v práci se stravuji v jídelně, kde to vždy neuhlidam. Je možné, že mé obtíže způsobuje dlouhodobé používání malého množství česneku, které mi nevadí tak, jako kdybych si ji dala hodně, ale pak to působí takto?

Napadá vás podle příznaků další potravina, která by to mohla způsobovat? Napadá mě třeba mouka, kterou mám každý den, nebo cokoliv dalšího, jim, dá se říci, vše.

Jsem už objednaná na alergologii, tam jdu ale až v prosinci a tak doufám, že mi některá z vás napíše své zkušenosti.

Děkuju a prosím o anonym, jde o můj zdravotní stav.

Reklama

Reakce:

PupuP
Kecalka 496 příspěvků 13.10.18 09:06

Vis,to je hrozne tezke. Prosli jsme si tim s pritelem oba. U me to byla docasna alergie na mleko a pak na koreni… nebo ne alergie,ale proste mi nesedly.
Pritel pak zjistil alergii na lepek,po 3 letech, k doktorovi ale nikdy nesel.
Zkua bezlepkovou dietu

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 13.10.18 09:17

To vám neporadí žádný internet, protože je to vaše břicho.

Začněte si vést záznamy o tom co jste snědla a jak na to vaše trávení reagovalo.
Případně tedy týden jezte bezezbytkovou dietu - jako při zánětech trávicího traktu a pak postupně přidávejte každý den něco podezřelého a zkoumejte co to udělá.

http://www.nemocnicenachod.cz/…va_dieta.pdf

1700 kcal a s tím spojená únava bude ukazovat na to, že to pro váš organismus není dostatečné množství, máte nasazenou hladovku, nikoliv udržitelnou změnu stravování. Povede to k jojoefektu, ne ke zdravějšímu tělu.

NEchávala jste si změřit bazální metabolismus a nebo jste to prostě nějak odhadla? A jak těch 1700 kcal máte rozložené co se týče makroživin? Máte dostatek sacharidů?

Příspěvek upraven 13.10.18 v 09:18

mroe
Extra třída :D 14298 příspěvků 13.10.18 09:17

Ja bych spis navstivila praktika a vyloucila zlucnikove kameny. Jestli ti vadi cesnek, je to dost typicke. A je to daleko castejsi, nez dnes modni celiakie (kterou ted ma zrejme kazdej - asi nejaka infekce…)

vokishka
Extra třída :D 12542 příspěvků 13.10.18 09:32

šla bych nejprve k lékaři. Zrovna bezlepková dieta se nenasazuje jen tak, pokud náhodou to je ta „moderní“ celiakie, tak se musí diagnostikovat při plné zátěži lepkem.
@mroe jsem ráda, že jsem brána jako moderní žena :mrgreen: mám celiakii, i mé dvě děti. A máme ji řádně potvrzenou vyšetřením. On její nárůst bude způsobený možná tím, že ji konečně berou na vědomí i lékaři dospělých. Dřív přetrvával názor, že je to jen dětská nemoc, takže se dospělým testy moc nedělaly.

mroe
Extra třída :D 14298 příspěvků 13.10.18 09:38
@vokishka píše: šla bych nejprve k lékaři. Zrovna bezlepková dieta se nenasazuje jen tak, pokud náhodou to je ta „moderní“ celiakie, tak se musí diagnostikovat při plné zátěži lepkem.
@mroe jsem ráda, že jsem brána jako moderní žena :mrgreen: mám celiakii, i mé dvě děti. A máme ji řádně potvrzenou vyšetřením. On její nárůst bude způsobený možná tím, že ji konečně berou na vědomí i lékaři dospělých. Dřív přetrvával názor, že je to jen dětská nemoc, takže se dospělým testy moc nedělaly.

Ano, ty ji mas. Ale prvni rada, kterou kazdy dnes na internetu dostane, kdyz ma travici potize je, ze ma vyradit lepek. Coz je samozrejme hloupost. Proto pisu, ze je to moderni diagnoza, v kazdem obdobi je moderni neco jineho, chvili maji vsichni boreliozu, pak parazity, prekyseleni, alergii na lepek… Dokonce i v nejakem poradu o vyzive na nejmenovane TV jsem slysela, ze lepek muze za nafouknute bricho a jaky je to jed… pravda, byl to "odbornik " z posilovny s vyholenou hlavou… ale at mi nikdo netvrdi, ze kdyz se clovek misto moukou zacne zivit zeleninou a lusteninami, tak najednou nafouknuty nebude…

Novak2
Stálice 69 příspěvků 13.10.18 09:57

No existuje také neceliakalni intolerance lepku, dochází se k ní, když člověk vyloučí vyšetřeními jiné příčiny a pozitivně zareaguje na eliminačně expoziční test na lepek. Já ji mám a ačkoli je to dnes, jak říkáte, módní, bolestivě jsem se k diagnoze dopracovavala rok. Dokonce se uvádí, že až 40% pacientů s dráždivým tračníkem mají tuto intoleranci, jen jsou špatně diagnostikování, přece jen je to taková sběrná diagnóza. Takže bych se tomu rozhodně nevysmivala.

vokishka
Extra třída :D 12542 příspěvků 13.10.18 09:58

@Novak2 ale není to o tom, že se jen tak vysadí lepek. Nejprve je třeba projít vyšetřením.

Helileli
Závislačka 2846 příspěvků 13.10.18 10:04

Začala bych mlékem, mě stačilo přejít na bezlaktozove a bylo po nafouklem břichu. A jakmile zhresim, mám břicho jak balón a většinou i nějakou ozdobu na obličeji :roll:

Novak2
Stálice 69 příspěvků 13.10.18 10:20
@vokishka píše:
@Novak2 ale není to o tom, že se jen tak vysadí lepek. Nejprve je třeba projít vyšetřením.

Ano, to máte pravdu.

mroe
Extra třída :D 14298 příspěvků 13.10.18 11:36
@Novak2 píše:
No existuje také neceliakalni intolerance lepku, dochází se k ní, když člověk vyloučí vyšetřeními jiné příčiny a pozitivně zareaguje na eliminačně expoziční test na lepek. Já ji mám a ačkoli je to dnes, jak říkáte, módní, bolestivě jsem se k diagnoze dopracovavala rok. Dokonce se uvádí, že až 40% pacientů s dráždivým tračníkem mají tuto intoleranci, jen jsou špatně diagnostikování, přece jen je to taková sběrná diagnóza. Takže bych se tomu rozhodně nevysmivala.

On se tomu nekdo vysmiva? Mne prijde jen vtipne, ze v KAZDE diskusi o traveni nekdo doporuci vysadit lepek. O celikaii vi dnes z internetu kazdy, o dalsich moznych travicich problemech, kterych jsou stovky, uz malokdo. Zrejme ma vysazeni lepku zazracne ucinky na vsechno.
To je stejne, jako kdyz nekdo napise, ze ho obcas brni ruka nebo boli hlava a uz vsichni tusi, ze ma bud boreliozu nebo RS. Coz samozrejme neni pravda, jen se o tech ostatnich moznych pricinach zrovna ted moc nemluvi - nejsou v mode.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Olga byla takový mazlíček! Tajemství, tragédie a výstřednosti klanu Kočkových

Jméno Kočka se v českých médiích čas od času hodně skloňuje. Naposledy v... číst dále >

Rolins válcuje svého ex: Slavní jsou ve sporu s Rytmusem na její straně

I když se Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) rozešli už před... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >