Trávím čas raději s dětmi než s partnerem

Anonymní
22.5.17 21:30

Trávím čas raději s dětmi než s partnerem

Chtěla bych se zeptat zda to některá z Vás ma stejně jako já, že od te doby co mám 2 děti(5 a 2) trávím strašně ráda čas jen sama s nimi a na partnera už jakoby nemám čas ale ani náladu často…dětem se věnuju - jezdím s nimi na výlety, pod stan, většinou sama a vyhovuje mi že pak se opravdu mužu těm dětem věnovat a oni jsou hodné… přijde mi že když s náma vyjímečně jede tatínek že pulku času strávíme dohadováním, děti daleko víc zlobí než když jsem s nima sama.. a většinou je to pro mně stres protože krom dětí jeste musím brát ohledy na přítele.. stejně tak je to s vařením - strašně ráda vyvařuju ale poslední dobou vařím jídla hlavně pro děti-to většinou přítelovi nechutná ale mě zas přijde blbost vařit bůček nebo řízky jen kvuli přítelovi když ani já ani děti to nejí…kolikrát si říkam k čemu vlastně toho chlapa potřebuju..když lasku mi ted davaji ty deti a jaksi mi připadá že jít třeba s chlapem sama večer na večeři je ztrata casu..nemate to taky nektera tak? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21451
22.5.17 21:37

Nemám. A jsem ráda. Děti strašně rychle vyrostou a vytěsnit ze života svého partnera kvůli poplení se kolem dětí se ti může vymstít, zůstaneš sama. Děti jsou miláčkové, věnuj se jim to je v pořádku - ale i pro ně a jejich zdravý vývoj je nesmírně důležité vnímat, že máma a táta jsou nerozlučná dvojka. Jen tak mohou založit funkční rodiny, ve kterých budou šťastné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6110
22.5.17 21:39

Ne, ja to mela vzdy obracene. Asi nejsem matersky typ. Vzdycky jsem se tesila, az deti vyrostou a budeme jen my dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
22.5.17 21:40

Myslím, že děláš zásadní chybu, která se Ti může do budoucna nepěkně vrátit. Je pochopitelné, že pokud jsi třeba na RD, máš momentálně na děti hodně času a trávíš s nimi hodně společného času bez partnera, který nejspíš pracuje.Ale je třeba si najít a trávit společný čas dohromady. Takhle si akorát zajíždíš vlastní režim a přítel je pak jenom jeho narušitel, nic víc. To je akorát k cesta k tomu, jak si zničit vztah, děti vyrostou a co vy dva potom? Já se vždycky těším na společný den, i kdybychom ho strávili jenom procházkou nebo koukáním na pohádku.

• Citovat
  • Upravit
3502
22.5.17 21:41

Chudak tvuj pritel. Nemam to tak a doufam, ze snad ani nebudu… Deti potrebuji i tatu. To ze jsi s nimi hlavne ty protoze ti pritel leze na nervy, neni zrovna idealne nastaveny system. Jak dlouho tyhle pocity mas? On je hodne casto pryc nebo co? Jemu to nevadi, ze se ho tak stranis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4333
22.5.17 21:44

Ne nemám to tak a myslím si, že to není v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
22.5.17 21:44

A že Ti lásku dávají děti? Ano, dávají, ale je to úplně jiný typ lásky, než kterou můžeš mít od muže. Ta je jedinečná, stejně jako ta od dětí nebo rodičů, proč se o ni ochuzovat? Neumím si to představit. Já prostě to mužské objetí potřebuju. Když je mi blbě, jsem smutná, unavená, přetažená, tak mi vždy pomůže, když můžu obejmout manžela. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
22.5.17 21:45

Nemam to tak a nechapu, ze nekdo da přednost zaprahu (byt sama na dve male deti ve stanu apod) pred veceri a kinem s partnerem :mrgreen: Ja bych nemohla upřednostnit pred ditetem ani praci ani partnera-samozrejme v obdobi rodicaku praci jo, ale ze nekdo zůstane s s ditetem teeba do deseti let doma mi prijde strasne krátkozrake a sebedestruktivni (ve smyslu sociálním, finančním o v rámci seberealizace).Mozna to ale souvisi se vzděláním-vetsinou byt „u deti“ staci ženám, co nemaji žádnou perspektivu-byt prodavačka za minimalni mzdu nebo se věnovat dětem doma je pro mnoho zen lepsi varianta, stejne tak mnohé proste svoje deti „žerou“ a partnera defacto potřebuji jen jako oplodnitele a živitele a pak jsou z deti cele poprdene a tak nejak vznikají mamanci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
22.5.17 21:45

Je to smutné, nechtěla bych, aby tak dopadl náš vztah. Alespoň občas bych se přemohla a udělala tomu chlapovi něco, co má rád nebo tak. Pokud ho máš ještě pořád alespoň trochu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
22.5.17 21:47

A přítel s vámi nechce jezdit po výletech? Já to tak nemám a nedokážu si to představit. Manžel je přes den v práci, já s dcerou doma, ale odpoledne se snažíme být tak nějak pohromadě, o víkendu společný výlet, procházka.
Ono pak se neni čemu divit, když si chlap najde náhradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14404
22.5.17 21:47

Ja to tak mam taky, ale ne az takovej extrem. Kdyz varim delam dve jidla, jedno pro sebe a malyho a druhy pritelovi. Na vylety jezdim s malym vetsinou sama, ale spis proto, ze chlap na to neni, jak ma nekam cestovat je otravenej a pak se chova hur jak to dite :roll: s malym sem porad venku, chodime nakupovat, ale zas kdyz sme doma tak si s tatou vyhraje, koukame spolecne na filmy atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3073
22.5.17 21:49

@Geroma právě že partner je o 20 let starší :-) a už nepracuje…ja naopak pracuju z domova…takže pracuju, pak se venuju detem a když zbude hodka, dvě čas tak chodim rada si zacvicit obcas…já mam jako pocit že toho partnera k ničemu nepotřebuji..ani až deti odrostou… takže se nebojim že zustanu sama… naopak já samotu vyhledávám a tak mi přijde když jsem nekolik hodin s detma…potřebuju pak být sama…a ne si jeste povidat s přítelem který navic má tendenci mě komandovat…si říkám vždy že to nemam zapotřebí a jdu si raději číst a tesim se na dalsi den s detmi.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
22.5.17 21:49
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat zda to některá z Vás ma stejně jako já, že od te doby co mám 2 děti(5 a 2) trávím strašně ráda čas jen sama s nimi a na partnera už jakoby nemám čas ale ani náladu často…dětem se věnuju - jezdím s nimi na výlety, pod stan, většinou sama a vyhovuje mi že pak se opravdu mužu těm dětem věnovat a oni jsou hodné… přijde mi že když s náma vyjímečně jede tatínek že pulku času strávíme dohadováním, děti daleko víc zlobí než když jsem s nima sama.. a většinou je to pro mně stres protože krom dětí jeste musím brát ohledy na přítele.. stejně tak je to s vařením - strašně ráda vyvařuju ale poslední dobou vařím jídla hlavně pro děti-to většinou přítelovi nechutná ale mě zas přijde blbost vařit bůček nebo řízky jen kvuli přítelovi když ani já ani děti to nejí…kolikrát si říkam k čemu vlastně toho chlapa potřebuju..když lasku mi ted davaji ty deti a jaksi mi připadá že jít třeba s chlapem sama večer na večeři je ztrata casu..nemate to taky nektera tak? :oops:

Zaujala me věta,,k čemu vlastně toho chlapa potrebuju"…no tak kdyz pominu, ze ti dal deti, vydělává peníze (nebo jsi taková frajerka ze to tahnes sama z rodicaku?) a je to tvůj partner, tak vlastně vubec k ničemu. Uvědomuješ si, ze z nej pred dětmi děláš neschopného blbce? Tim ze ho stavis az za deti, sebe na piedestal. Copak toto je nějaká úcta k partnerovi, vzor pro deti? Co nějaká,,přírodní hierarchie"? Od kdy se,,mláďata" staví pred rodiče?
Totálně mi to hlava nebere. Partneři by dětem měli dávat sebe za vzor a jít příkladem, ale ty jim jen ukazujes ze muž je oplodnitel a dojna kráva na peníze. Zadelavas jim na nemalé potíže a sobe jakbysmet.

• Nahlásit
  • Citovat
19212
22.5.17 21:50

Nemám. Dětem se myslím věnujeme hodně a díky nehlídacím babičkám s nimi jsme pořád. Nicméně manžel dává mě to, co mi rozhodně děti dát nemůžou už jen kvůli tomu, že jsou to děti: dospělou zábavu, dospelý rozhovor, řešení a sdílení problémů denodenního dospěláckého života, mužné obejmutí, nestranný názor a kritický pohled na věc.
A myslím, že je to vzájené. Dospělý člověk žijící dlouhodoběji pouze v zajetí pískoviště, žvatlání, kreslených pohádek a starostí co ke snídani, svačince, obědu atd. dle mého názoru prostě blbne.
A pokud tatínka vytěsňuješ z vašich životů, protože to pro tebe je pohodlnější, než se naučit fungovat jako rodina, tak aby jsi se pak jednou nedivila, že děti budou považovat za normální funkci muže roli chodící pěneženky a dárce genetického materiálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Geroma
22.5.17 21:51

@axelina
Jenže partnerství je o společenství, ne o samotě. Proto si partnera hledáme, abychom nebyli sami. Ne primárně kvůli dětem, ale kvůli společenství s druhým člověkem.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama