Trávíme spolu málo času?

21
22.4.21 19:44

Trávíme spolu málo času?

Omlouvám se za dlouhý vzkaz, ale nejde víc zkrátit 😁
Jsme s přítelem 7 měsíců. Každý máme svoje bydlení, kousek od sebe. Máme svoje děti, on ve střídavé péči, navstevujeme se téměř denně, pokud tedy nemá děti.
Vadí mi, že spolu trávíme podle mě málo času a hlavně jen večer. Chodíme k sobě mezi 18 az 20h. Vetsinou do rána. Proč se nesejdeme dřív, treba odpo? No, to je právě ono. Když říkám, at prijde ke mně dřív, nechce prý rušit mě a syna - 5,5let, ať se sobě věnujeme. Děti má všeobecně strašně rád, i to moje, jeho jsou pro nej vsechno, proste zástává názor děti na 1.miste. Já to tak ale nemám. Pro mě dítě neni překážka v tom, vidět se kdykoli kdekoli. Prostě si myslím, že nemá takovou potřebu se mnou trávit vic casu…nebo jindy než večer. Že si přes den udělá to svoje, a pak až se vidíme. Vztah neni jen o sexu, aby to tak nevyznelo, sám říká, ze je rád se mnou i jen tak. Hodně si povídáme, ale tim ze je covid se toho moc dělat nedá, takze jdem obcas jen ven a pak TV…je to stereotyp, vím, že kdyby byla situace normální, že bychom chodili vsude možně, jsme oba spolecensti.
Jenže to takhle trvá uz dlouho a mě už to nestačí. Já bych s ním ráda trávila čas i jindy a jinak než doteď… Jenže už 7 měsíců to je nastavené nejakym stylem a nevím jak to šetrně změnit, nechci vyloženě nalehat, ale mam pocit, ze jak si na to zvykl, že mu to vyhovuje…udělat si vše v klidu, jak na to byl zvyklý i přede mnou a pak až se vidět. Samozřejmě jsem to párkrát nadhodila, že spolu trávíme málo casu a chtěla bych vic, ale vyloženě jsme o tom nediskutovali, aby přišla nějaká změna. Rekl sice, že mam pravdu, že nejde pořád trávit cas jen večer, a že můžu přijít odpo nebo když prijde z práce, že mu to nevadí, ale pak když je doma, tak nenapíše jsem doma přijď… Volali byste jestli můžete přijít???Nebo volá, co se synem děláme, ze jsou na hřišti, ale uz nerekne, tak prijdte… Nechci si připadat, ze se vnucuju, když to sam nenavrhne nebo hůř že uslyším nějakou vymluvu a stejne tam nepujdu… A přitom je to taková blbost a naprosto normální věc… Nevim proc to neudělám, mam v tom zmatek, takový vztah jsem ještě nemela, nikdy jsem si nemusela jakoby „dovolovat“. Na jednu stranu říká, ze uz nechce žádnou jinou ženu, ze je se mnou rád, že spolu uz zustaneme, pres den volá, píše, planuje nejakou dovolenou, výlet, stará se o mě, vozí mi jídlo z restaurace, nekdy nakup, nikdy za to nic nechce, naopak se mi snaží finančně vypomoct, mam klíč od jeho domu, vim ze cokoliv bych potřebovala můžu se na nej obratit… Jakoby mě zahrnuje do svého života a plánů atd.ale jen do části… Tak jak to udělat abych do nej patrila celá? Asi 2× jsem mela spatnou naladu a nadhodila něco jako rozchod, tak reakce samozřejmě šok, proč jako, ať neblbnu… Chci trávit čas s ním a vsemi dětmi společně, ale jaksi jsme se k tomu ještě nedostali… Nebo je to brzo na seznámení s detmi? Ja takový vztah nikdy neměla. Vždy to byly vztahy bez dětí, nevim jak to ted brát. Vím, ze napíšete, ze mluvit o tom je nejlepší, já to vím. Spíš to sem píšu, jestli má nekdo podobnou zkušenost a treba radu co a jak změnit… Nebo jestli je to normální, jen mne to prijde divný, vzhledem k predchozim vztahům co jsem mela. Já fakt nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1740
22.4.21 19:47

A kam tak spechas po sedmi mesicich?
Na seznamovani s detmi je to opravdu brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
22.4.21 19:51

Ahoj… Asi bych nespechala. Buď ráda i za ty večery „skoro denně“. Ale když už ti zavolá, co děláte a že je s dětmi na hřišti, klidně bych se zeptala, jak tam budou dlouho, že byste taky přišli. Možná že se taky nechce moc vnucovat, tak neřekne napřímo „přijďte“. Když řekne, že už se vlastně chystají domů, tak holt jindy a podruhé bych se neptala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
22.4.21 19:54

Resis blbiny. Nech to plynout. Chlap ma nejakej rezim, je na to vyklej, az bude chtit tak si te pusti vic k telu. Hlavne neres nic na silu, to muzi „miluji“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9719
22.4.21 19:58

Řekla bych, že moc tlacis na pilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
22.4.21 20:10

No je dost mozny, ze je to srabak a za koule ho drzi bejvalka a nechce mit konflikt, ze s kym travi jejich decka cas atd. :nevim:

Jinak taky jses mozna moc ohleduplna, znam plno zen, ktery by se na nic neptaly a proste na to hriste zasly za nim. :nevim: Holt nevyplati se byt vzdy slusny, nekdy je dobry pritlacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62163
22.4.21 20:23
@jasmina26 píše:
Omlouvám se za dlouhý vzkaz, ale nejde víc zkrátit 😁
Jsme s přítelem 7 měsíců. Každý máme svoje bydlení, kousek od sebe. Máme svoje děti, on ve střídavé péči, navstevujeme se téměř denně, pokud tedy nemá děti.
Vadí mi, že spolu trávíme podle mě málo času a hlavně jen večer. Chodíme k sobě mezi 18 az 20h. Vetsinou do rána. Proč se nesejdeme dřív, treba odpo? No, to je právě ono. Když říkám, at prijde ke mně dřív, nechce prý rušit mě a syna - 5,5let, ať se sobě věnujeme. Děti má všeobecně strašně rád, i to moje, jeho jsou pro nej vsechno, proste zástává názor děti na 1.miste. Já to tak ale nemám. Pro mě dítě neni překážka v tom, vidět se kdykoli kdekoli. Prostě si myslím, že nemá takovou potřebu se mnou trávit vic casu…nebo jindy než večer. Že si přes den udělá to svoje, a pak až se vidíme. Vztah neni jen o sexu, aby to tak nevyznelo, sám říká, ze je rád se mnou i jen tak. Hodně si povídáme, ale tim ze je covid se toho moc dělat nedá, takze jdem obcas jen ven a pak TV…je to stereotyp, vím, že kdyby byla situace normální, že bychom chodili vsude možně, jsme oba spolecensti.
Jenže to takhle trvá uz dlouho a mě už to nestačí. Já bych s ním ráda trávila čas i jindy a jinak než doteď… Jenže už 7 měsíců to je nastavené nejakym stylem a nevím jak to šetrně změnit, nechci vyloženě nalehat, ale mam pocit, ze jak si na to zvykl, že mu to vyhovuje…udělat si vše v klidu, jak na to byl zvyklý i přede mnou a pak až se vidět. Samozřejmě jsem to párkrát nadhodila, že spolu trávíme málo casu a chtěla bych vic, ale vyloženě jsme o tom nediskutovali, aby přišla nějaká změna. Rekl sice, že mam pravdu, že nejde pořád trávit cas jen večer, a že můžu přijít odpo nebo když prijde z práce, že mu to nevadí, ale pak když je doma, tak nenapíše jsem doma přijď… Volali byste jestli můžete přijít???Nebo volá, co se synem děláme, ze jsou na hřišti, ale uz nerekne, tak prijdte… Nechci si připadat, ze se vnucuju, když to sam nenavrhne nebo hůř že uslyším nějakou vymluvu a stejne tam nepujdu… A přitom je to taková blbost a naprosto normální věc… Nevim proc to neudělám, mam v tom zmatek, takový vztah jsem ještě nemela, nikdy jsem si nemusela jakoby „dovolovat“. Na jednu stranu říká, ze uz nechce žádnou jinou ženu, ze je se mnou rád, že spolu uz zustaneme, pres den volá, píše, planuje nejakou dovolenou, výlet, stará se o mě, vozí mi jídlo z restaurace, nekdy nakup, nikdy za to nic nechce, naopak se mi snaží finančně vypomoct, mam klíč od jeho domu, vim ze cokoliv bych potřebovala můžu se na nej obratit… Jakoby mě zahrnuje do svého života a plánů atd.ale jen do části… Tak jak to udělat abych do nej patrila celá? Asi 2× jsem mela spatnou naladu a nadhodila něco jako rozchod, tak reakce samozřejmě šok, proč jako, ať neblbnu… Chci trávit čas s ním a vsemi dětmi společně, ale jaksi jsme se k tomu ještě nedostali… Nebo je to brzo na seznámení s detmi? Ja takový vztah nikdy neměla. Vždy to byly vztahy bez dětí, nevim jak to ted brát. Vím, ze napíšete, ze mluvit o tom je nejlepší, já to vím. Spíš to sem píšu, jestli má nekdo podobnou zkušenost a treba radu co a jak změnit… Nebo jestli je to normální, jen mne to prijde divný, vzhledem k predchozim vztahům co jsem mela. Já fakt nevím…

myslim, ze je to moc hezké, ze detem nechce komplikovat život dalšími vztahy, vazila bych si ho za to.
Jestli chces něco změnit, zjistit, jak moc o tebe stoji, tak se trochu stahni, nejdi mu ve všem na ruku, at se musí taky trochu snažit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ayo
31
22.4.21 20:35

Vždyť jste spolu skoro každý den. Sice večery, ale rozhodně mi to přijde dost. A sám říkal, že můžeš klidně přijít odpoledne, tak mu třeba navrhni konkrétně: Zítra bych chtěla přijít už odpoledne a domluv si v kolik. :think:

Ale osobně si myslím, že na seznámení s dětmi je ještě čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10929
22.4.21 20:38

Podle me muze zafungovat oboji - byt vic bezprostredni a rict treba „jo vy jste na hristi? Super, chteli jsme jit taky, za chvili jsme tam.“, anebo se naopak stahnout, at se snazi.

Udelej to, co citis. Co ti sedi, jaka jsi. Zachovej se bezprostredne, opravdove. Nejaky hry stejne nefungujou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31219
22.4.21 20:42

@jasmina26
Já bych po sedmi měsících vztahu chlapa k dětem vůbec netahala. Scházela bych se s ním v době, kdy bych měla hlídání. Naštěstí to nemusím řešit, nejsem rozvedená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
22.4.21 21:04
@Russet píše:
@jasmina26
Já bych po sedmi měsících vztahu chlapa k dětem vůbec netahala. Scházela bych se s ním v době, kdy bych měla hlídání. Naštěstí to nemusím řešit, nejsem rozvedená.

Nikdo nerika, ze spolu musi zit a travit ty decka vikendy spolu. Ale proc by se jako neslo sejit nekde na hristi a musi se delat tkaove tajnosti, vzdyt se bezne schazeji i rodiny kamaradu, tak proc ne partneru. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12325
22.4.21 21:09

Mne by to taky vadilo, žádný posun.
Chtelo by to být trošku asertivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
22.4.21 21:36

@jasmina26 Asi to mate kazdy nastaveny jinak. Ja treba jsem asi typ jako Váš pritel a rada travim cas sama s dcerou, partnery jsem mela naopak Vaše typy, kteri chteli spolecny cas a „rodinu“. Cim vic tlacili, tim vic me od sebe odhaneli. Nemyslim si, ze je to chyba kohokoliv, jen kazdy potrebujete neco jineho a jde o to, jestli to dokazete zkoordinovat, aniz by se jeden citil ukrivdene a druhy zahnany do kouta, protoze oba tyto pocity jsou pro vztah stejne destruktivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68910
22.4.21 21:54

To nemá východisko. Bud to prostě jen každý vnímáte jinak a tebe to frustruje. A nebo tě má na háku a drží si odstup.

To, že mně jeho přístup připadá cajk nic nemění na tom, že ty by jsi to chtěla jinak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68910
22.4.21 21:59

Jak to vypadá v době, kdy nejsi se svým dítětem? třeba víkendy? Kolik je jeho dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat