Trávíte vánoční čas s rodinou u společné večeře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

donutka
Kecalka 336 příspěvků 17.12.16 09:43
Trávíte vánoční čas s rodinou u společné večeře?

Ahoj, máme 10.měsíční dítě a chtěla jsem se zeptat trávíte Vánoce s dětmi a manželem spolu a nebo jste třeba s rodinou u rodičů? Dokud jsme neměli dítě byli jsme u mojich rodičů a ted se každý diví proč řadši nejsme jen spolu a k rodičům nejedem až na druhý den. Bydlí cca 20km od nás a samozřejmě by jsme tam i spali.Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Markéta80
Hvězda diskuse 40028 příspěvků 17.12.16 09:53

My jsme vždy doma, 23 večer manžel vypíná telefon a zapíná 26 pozdě večer ;).letos teda 26 už jde do práce ale chceme si to užít v klidu ne že místo klidu budeme neustále někde lítat nebo naopak tady se dveře nezavřou :jazyk:

xammy
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 17.12.16 09:56

Travime Stedry den u mych rodicu, maminka se trvale stara o moji babicku s dedou (91 a 95 let), tak abysme byli vsichni pohromade. Druhy den je svatecni obed u druhe babicky, schazime se tam i se svagrem a jeho rodinou.

Uživatel je onlinemgdln
Závislačka 4645 příspěvků 17.12.16 09:56

Štědrý den doma. Pak návštěvy prarodičů.

Letos to možná dopadne společným štědrým dnem, ale zatím to je ve fázi návrhu.
Osobně se nebráním ani jedné variantě. Každá má něco do sebe.

Širší rodina přináší větší mumraj, živo a je to takové plnější. Úzká rodina zase více klidu a osobního prostoru.

Myslím že záleží na naturelu jednotlivců. Vliv také může mít třeba zdravotní stav prarodičů, kdy je lepší jen krátká návštěva u nich, než aby cestovali.

kacka52
Závislačka 4153 příspěvků 17.12.16 10:00

Na Štědrý den jsme doma s dcerou a manželem. U našich je každoročně bratr s rodinou, takže bohužel není šance, že by byli s námi. Pokud by u rodičů nikdo nebyl, pozvala bych je k nám. Druhý a třetí den chodíme po (pra)babičkách a babičkách. Když jsme neměli děti, objeli jsme s manželem na Štědrý den moje rodiče, jeho rodiče a pak jsme si doma udělali naše Vánoce.

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 17.12.16 10:02

Jsme u mych rodicu s babickou, strejdou a segrou, pak se presouvame ke tchanovi, bydli od nasich 1,5km…

jinak ten den odpoledne jdeme navstivit tatovi rodice, tetu s jeji rodinou a vozi na Vanoce i prababicku na navstevu.

Almondea
Echt Kelišová 8668 příspěvků 17.12.16 10:03

Štědrý den jsme jen s manželem a dětma, je to náš rodinný den a večer. Na první svátek jedeme navštívit moji rodinu( je jich víc a scházíme se všichni dohromady právě na ten první svátek u tety) a pak jdeme k mamce a tam jsme až do pozdního večera. a na druhý svátek zase chodí manželova rodina k nám na oběd. (a my k nim na Nový rok). ;)

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 17.12.16 10:04

Tak u nas to poslednich par let stoji za houby. byvam doma u mamy a chodi k nam babicka. je to starej clovek a uz byva trochu mimo. je to takovy depresivni, navic se hadame v kuchyi kdo co bude delat 8o pze matka by si nejradsi vse udelala sama aby pak mohla byt za chudinku, ze je uhonena ze vseho. l etos jsem se zarekla, ze nehnu prsem, at si udela vsechno sama.kdyz ji pomoc neni dost dobra :roll: nejradsi bych byla uplne nekde jinde, jenze bych mela vycitky, ze jsem nechala matku jen s babickou. poprvy po x letech. ona mi to pak dava hnusne sezrat, ze je sama a nikoho nema :?

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32561 příspěvků 17.12.16 10:05

Střídáme to, letos budeme u mojí mamky, bude tam i babička a brácha. Rok před tím jsme Vánoce trávili s příbuznými partnera.
Vánoce jsou pro mě rodinné svátky, tak by měla být ridina pohromadě.

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 17.12.16 10:14

Samozřejmě, že ho trávím s rodinou. Tedy s rodiči a babičkou. K rodičům manžela jezdíme další den. Na Štědrý den, je tam manželův bratr s rodinou. Rodiče jeho manželky již nežijí. Jinak bychom se střídali.
V životě, v životě bych nedala rodičům najevo, že jsou něco méně než nejbližší rodina.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 10:18

Ne zakladatelka.Taky máme malý dítě a vždy jsme svátky slavili s mamkou, jejím přítelem a sestrou.Byli jsme domluvené že s nima budeme a dnes mi řekla proč raději nejsme doma v klidu, že ona se pak chce v klidu dívat na pohádky a s malým dítětem (8.měsíců) toho klidu moc nebude..Tak jsem jí naschvál řekla, že budeme asi doma a ona mi řekla no tak já vám dám nějaký maso, my by jsme to vše nesnědli..a před měsícem mi říka jak chce aby jsme byli u ní s malým a že tam přespíme a na druhý den pujdeme k babičce a ted taková změna, nevím co teda dělat..segře jsem to řekla a ta je uplně nastvaná na mamku..

monson
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 17.12.16 10:18

My jsme vždy byli Štědrý den slavíme s manželem a 2dcery a já ,25.jsme u mých rodičů,26u manželových rodičů…teď bydlíme od obou rodičů 400km-Štědrý den budeme doma s dětmi a manželem a 25.12 odjíždíme k rodině-máme na to týden abychom navštívili všechny :mrgreen: :mrgreen: moc se na ten mumraj těším-nebudu nic chystat, vařit, uklízet-jen se nechám rozmazlovat rodiči(obojími :lol: )a oni se těší, že si nás užijí :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 10475 příspěvků 17.12.16 10:24

Stedry den doma s manželem a dětmi. Dalsi dny návštěva prarodičů

Žirafa 69
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 17.12.16 10:26
@Bůča píše:
Tak u nas to poslednich par let stoji za houby. byvam doma u mamy a chodi k nam babicka. je to starej clovek a uz byva trochu mimo. je to takovy depresivni, navic se hadame v kuchyi kdo co bude delat 8o pze matka by si nejradsi vse udelala sama aby pak mohla byt za chudinku, ze je uhonena ze vseho. l etos jsem se zarekla, ze nehnu prsem, at si udela vsechno sama.kdyz ji pomoc neni dost dobra :roll: nejradsi bych byla uplne nekde jinde, jenze bych mela vycitky, ze jsem nechala matku jen s babickou. poprvy po x letech. ona mi to pak dava hnusne sezrat, ze je sama a nikoho nema :?

Pěknej překlep. :palec: :P
Jinak to s máti znám, ale pomoct si nenechá - málem ani umýt „blbých“ pár talířů :roll:.
Ale nejen letos je to o tom, že ne vždy se směnama všichni tři (brácha, jeho žena a já) shodneme, kdy já mám volno (a nejsem po dvou N) až 27.12. a brácha s klukama může 25.12. (to jsem jinak zvyklá, že tj. vždy byl ten návštěvní den u babi a dědy),ale i když dobře ví, že přece nepočítám s tím, že pro mě bude něco zvl. vyvařovat a že přijedu na kafe a s dárkama (jak jsem jí řekla),tak to stejně udělá, aby mohla brblat (a i proto, že jsem to prostě já, bráchovi by to nedělala) Njn.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15479 příspěvků 17.12.16 10:55

Byt doma jen s muzem a detmi by mne pripadalo smutne, jsme zvykli travit Stedry vecer v sirokem rodinnem kruhu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >