Trekingove vs horske kolo

276
22.11.20 09:57

Trekingove vs horske kolo

Ahoj, chci se zeptat, ktere kolo je vhodnejsi pro dite 12 let? Z 90% jizda po ceste a tech 10% jizda kolem rybniku atd. Nemuzu najit porovnani v cem je ktere lepsi… kdo se vyznate, poradite?
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6
22.11.20 10:15

Kolo

Pro dítě je lepší asi Krosové kolo určené jak do terénu, tak i na silnice a cesty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 10:52

V podstatě nemůžeš udělat chybu. Já bych mu koupila to, co mají kamarádi, ať není jedinej trapnej, a dál to neřešila. Lepší by byl podle mě trek, protože bývá lehčí než ty masivní horáče, ale pro třináctiletýho kluka bez cyklistických ambic je to jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
22.11.20 11:32

Z mého pohledu trek. Co chce dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
22.11.20 13:04

@Sany80s to netusim. Nevyznam se v tech kolech, proto jsem chtela radu :-) na decathlonu jsem prave nasla bud horske nebo trekingove

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
22.11.20 13:38
@Terodaktil píše:
@Sany80s to netusim. Nevyznam se v tech kolech, proto jsem chtela radu :-) na decathlonu jsem prave nasla bud horske nebo trekingove

No ve dvanácti by nějakou představu mít mohl.
Kdyby byla rozumná, tak bych mu vyhověla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.11.20 14:09

Myslím, že když do vyhledávače zadáš dotaz „horské vs. krosové“, „trekingové vs. horské“ nebo „jak vybrat kolo“, tak najdeš dostatek studijního materiálu. Takže zjednodušeně horské kolo má lepší prostupnost rozbitým terénem díky širším plášťům, ale zase delší cesta po asfaltu je dřina. Trek je cestovní kolo, užší hladké pláště, vyšší příjemný posed na delší cesty. Krosové kolo je něco mezi, nabízí sportovní jízdu s nižším posedem, pláště užší, vhodný na asfaltové cesty i lehký terén.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
22.11.20 16:18

@Sany80s jedna se o holku :-) hlavne tycku „zesikma“ a holcici barva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8767
22.11.20 16:48

Záleží, jak je vysoká a jaké kolo budeš kupovat. Dospělácká kola mají pro děti dost blbou geometrii, zrovna řeším kolo pro 11letou 151cm vysokou dceru. A budu nakonec kupovat juniorskou odlehčenou 27,5ku na 15ce rámu s odpruženou vidlicí (a vzorek kol bylo poslední, co mě zajímalo) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
22.11.20 18:09

@Aliik holka je mensi 145cm. Prave ma 24" a pristi rok uz ji urcite nebude. Tak chceme uz damske. Zkousela si moje kolo a mela ho ok. Prave ty trekingove z decathlonu maji divny ram-potrebuju at je ta tycka zesikma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8767
22.11.20 18:12

My jsme nakonec vybrali toto: https://www.sport95.cz/…15-2020.html?… - je právě od 145cm a přizpůsobené dětem. Dámské dostane až při cca 160cm, až z tohohle vyroste ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
22.11.20 18:15

@Aliik tak to neni nase cenova kategorie. Jezdi malo, takze tolik penez nejsem ochotna dat-navic pokud by se jeste melo do budoucna kupovat dalsi. Myslela jsem prave, ze uz koupime damske do 6tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.20 12:22
@Terodaktil píše:
@Aliik tak to neni nase cenova kategorie. Jezdi malo, takze tolik penez nejsem ochotna dat-navic pokud by se jeste melo do budoucna kupovat dalsi. Myslela jsem prave, ze uz koupime damske do 6tis.

Jéžiš, já myslela, že je to kluk :oops: S to cenou je to dost optimistickej předpoklad. Dámská kola v této kategorii jsou hrozný šmejdi, těžký, mizerná výbava, furt to někde rachtá a jezdit na tom je fakt za trest. Ostatně mizerný kolo dokáže člověku cyklistiku doživotně znechutit. Já bych ti doporučila koupit holčině ještě dětské nebo junior kolo, za dva roky, až nebude růst, ho v ještě slušným stavu střelit, a pak, když bude potřebovat kolo pro ženu, investovat do něčeho rozumnějšího, na čem se jí bude dobře jezdit. Tam už se ale musí počítat s tak 20 000 a výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8767
24.11.20 12:38

Já bych asi koukla po bazárkách, tam se dají v dané cenové relaci koupit lepší kousky (do 8 tisíc bude dospělé kolo hrozně těžké a špatné) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8767
24.11.20 12:45

Kdybych měla rozpočet třeba 5000, koupím např. tohle: https://sport.bazos.cz/…dni-kolo.php , Specialized jsou dobrá kola, dcera jedno momentálně má. A za 2 roky prodám s minimální ztrátou a podobně koupím dámské ;) Já takhle kupovala kola doteď, toto je první nové kolo, co kupuju. Ale dědí ho mladší sestra a pak ještě neteř, všichni jsou po 2,5 letech, tak jsme už rozhodli, že tentokrát nové ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama