Reklama

Trénink vězně - cvičení, co funguje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 21.08.18 09:32
Trénink vězně - cvičení co funguje

Ahoj,
k založení tohoto vlákna mě vyhecovala tazatelka, která se tu ptala, jak by mohl manžel shodit pupek :)
Objevil jsem úžasné cvičení, které je pro ženy i muže. Pokud máte chlapa, co neví jak se vrátit do formy, kupte mu ji k narozkám. A je i pro vás ;)

Z ničehonic, když jsem jednou před ségrou - studující fyzioterapeutkou - prohodil, že chci začít chodit do posilky, se mě zeptala, jestli si nechci půjčit knížku, co jí dostala od jednoho profesora, který tomu prý docela rozumí. název: Trénink vězně - autor: Paul „Coach“ Wade. No a tu knížku už jsem jí nevrátil :mrgreen: objevil jsem kámen mudrců - podle mě dokonalé cvičení které doopravdy funguje a nemá háček. Shrnu pozitiva:

• minimální nároky na čas - v minutách denně
  • žádné utrácení za fitko. cvičíte doma (ale můžete i ve fitku, máte-li ho rádi - stejně budete potřebovat hrazdu)
  • jediná investice je hrazda, ale až v pozdějších úrovních
  • fakt cítíte, jak hubnete
  • fakt cítíte, jak sílíte
  • totálně zmizely problémy s pohybovým aparátem (klouby/kosti/be­dra/šlachy)
  • systém je v knížce dokonale rozepsaný a propracovaný, je to kuchařka, která je fakt dobře udělaná, jednoduše, stručně a funkčně
  • Kniha je v podstatě chytlavý román o vašem těle. Napsal to fakt dobře a přečetl jsem ji jako detektivku.

Mě strašně zajímá, jestli jsem jediný, kdo tuhle knížku objevil, nebo je tu ještě někdo. A hlavně mě zajímá, jestli se najde i žena, která podle toho cvičí, to bych byl fakt nadšen :dance:

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 21.08.18 09:47

Tu už jen chybí jen obrázek před/po…

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 21.08.18 10:29

Já jsem nebyl vyloženě tlustej a zatím nejsem ani vyloženě hubenej, takže ten rozdíl nebude tak šokující :) ale nápad je to dobrý. Zkusím pohledat v kompu nějaký fotky dva roky zpět a teď. Nějaký rozdíl tam asi bude. Hlavné cítím pocitově, že jsem fit a silnější a to je pocit k nezaplacení …

Dobrvava
Povídálka 13 příspěvků 21.08.18 15:30

Tréning vězně (Wade Paul) a Nahý bojovník (Tsatsouline Pavel) patří mezi základy v posilování vlastní vahou. Ale že by se po takovém cvičení hublo, to si dovolím zpochybnit. Hubne se v kuchyni, pár minut posilování ledničku nepřecvičí.

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 21.08.18 15:54
@Dobrvava píše:
Tréning vězně (Wade Paul) a Nahý bojovník (Tsatsouline Pavel) patří mezi základy v posilování vlastní vahou. Ale že by se po takovém cvičení hublo, to si dovolím zpochybnit. Hubne se v kuchyni, pár minut posilování ledničku nepřecvičí.

Přecvičí, protože se posiluje komplexně celé tělo. Samozřejmě to musí jít ruku v ruce. Když budu žrát jako mamlas, tak mi není pomoci. Jenže když budu žrát jako mamlas, tak ty cviky ani nebudu schopen udělat. Při tomto tréninku neustále cítím, co jsem předešlý den cvičil a protože jde o opravdu velké partie, ta regenerace přece spaluje horu energie. Bez zdravého stravování to nepůjde, to je jasný ;) ale zdravé stravování bez pohybu nefunguje taky.
Když budu komplexně cvičit celé tělo (tj. nejen sedy-lehy nebo kliky, ale fakt celé), povede k hubnutí jakýkoliv cvičební systém, nejen Trénink vězně. Z Tréninku vězně jsem nadšený proto, že je komplexnější než ostatní co znám a je fakt dobře sestavený, takže ho zvládne i člověk, co na to má max. 30min denně.

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 16.10.18 12:32
@Dobrvava píše:

Toho nahého bojovníka jsem neznal, i když jsem o něm slyšel. Inspirován tvým komentářem, jsem si ho koupil a palec hore :palec: díky za tip. V Tréninku vězně jsem se nepopral s dřepy (zastavil jsem se na lvl7, kvůli zkráceným šlachám … Tsatsouline má mnohem lépe rozebrané tyto cviky a pomohl mi problém překonat. tyto dvě knížky se dokonale doplňují.

warita
Echt Kelišová 7740 příspěvků 16.10.18 13:17
@honzek86 píše:
Přecvičí, protože se posiluje komplexně celé tělo. Samozřejmě to musí jít ruku v ruce. Když budu žrát jako mamlas, tak mi není pomoci. Jenže když budu žrát jako mamlas, tak ty cviky ani nebudu schopen udělat. Při tomto tréninku neustále cítím, co jsem předešlý den cvičil a protože jde o opravdu velké partie, ta regenerace přece spaluje horu energie. Bez zdravého stravování to nepůjde, to je jasný ;) ale zdravé stravování bez pohybu nefunguje taky.
Když budu komplexně cvičit celé tělo (tj. nejen sedy-lehy nebo kliky, ale fakt celé), povede k hubnutí jakýkoliv cvičební systém, nejen Trénink vězně. Z Tréninku vězně jsem nadšený proto, že je komplexnější než ostatní co znám a je fakt dobře sestavený, takže ho zvládne i člověk, co na to má max. 30min denně.

tak jako promin, ale 30min neni par minut. Pod par minut si predstavuju 5-7min max.

Pokud clovek ma k dispizici 30min, tak kdyz intenzivne cvici, zhubne na to tata…obzvlaste pokud to kombinuje s nejakym rozumnym jidelnickem.

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 16.10.18 16:15
@warita píše:
tak jako promin, ale 30min neni par minut. Pod par minut si predstavuju 5-7min max.Pokud clovek ma k dispizici 30min, tak kdyz intenzivne cvici, zhubne na to tata…obzvlaste pokud to kombinuje s nejakym rozumnym jidelnickem.

Vsak ja nic nerikam ;) souhlas … tenhle trenink se da odcvicit za 10min denne. Ale kdyz k tomu chci neco pridat, jsem na tech 30min. Taky zalezi, jaky si davas pauzy mezi opakovanim … Podle me je lepsi cvicit 20min kazdy den, nez zajit kazdy patek na 2hodky do posilky a zbytek tydne si valet sunky.

warita
Echt Kelišová 7740 příspěvků 16.10.18 16:28
@honzek86 píše:
Vsak ja nic nerikam ;) souhlas … tenhle trenink se da odcvicit za 10min denne. Ale kdyz k tomu chci neco pridat, jsem na tech 30min. Taky zalezi, jaky si davas pauzy mezi opakovanim … Podle me je lepsi cvicit 20min kazdy den, nez zajit kazdy patek na 2hodky do posilky a zbytek tydne si valet sunky.

ja jsem velky zastance prirozeneho pohybu, do toho ty vezenske cviky asi taky trosku zapadaji.

Ja chodim, Chodim na nakupy do vzdalenejsiho supermarketu, chodim do schodu, doma intenzivne uklizim a to pomaha drzet vahu v sachu. Nejaka posilovna, ci behani kolem baraku me fakt nelaka.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4823 příspěvků 16.10.18 16:59

Tak 30 mi prijde minimum pro cokoliv, kvuli 10min je skoda se prevlikat…
Skoda, ze je to jen jako knizka.

LKL
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 16.10.18 21:23

@honzek86

tos teda objevil ameriku :)

Podle pavla tsatsoulina cvicim uz nejakou dobu, trenink vezne mam a znam ale necvicim podle nej. ve vetsine jeho progresi je na mne nekde prilis velkej skok, ale hodne lidem to funguje - rozhodne je to ocenovana a doporucovana kniha

ja momentalne dru na shybu a on jednou prijde!

proc se ptas? pokud te to opravdu zajima, muzu ti hodit odkaz na ryze zenske stranky, kde se rozebira toto cviceni vcetne vysledku, fotek pred a po a vseho mozneho

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 17.10.18 08:57
@LKL píše:
@honzek86

tos teda objevil ameriku :)

Podle pavla tsatsoulina cvicim uz nejakou dobu, trenink vezne mam a znam ale necvicim podle nej. ve vetsine jeho progresi je na mne nekde prilis velkej skok, ale hodne lidem to funguje - rozhodne je to ocenovana a doporucovana kniha

ja momentalne dru na shybu a on jednou prijde!

proc se ptas? pokud te to opravdu zajima, muzu ti hodit odkaz na ryze zenske stranky, kde se rozebira toto cviceni vcetne vysledku, fotek pred a po a vseho mozneho

Ten odkaz mi urcite posli, moc me to zajima ;) chci motivovat zenu, aby zacala cvicit se mnou. To je duvod, proc jsem to vlakno zalozil na tomto foru, jinak bych ho samozrejme mohl radeji rozebirat na nejakem chlapskem foru pro kalisteniku :) nemuzu nikde najit zadne zenske skupiny, ktere jedou podle te knizky a kde by sdilely vysledky. Zena mi porad tvrdi, ze je to tezky a jen pro chlapy.
Ty prilis velky skoky, jak pises - system v te knize je strasne o trpelivosti. Vetsinou se to stane, kdyz nejaky cvik „odrbes“ a preletis ho letem svetem. O par stupnu dal prijdes na to, ze ti to chybi a zaseknes se. Vypada to jako tuctova cvicebni prirucka, ale on to ma fakt promyslene (mel na to cas, 8 let sedel :D ) Treba u cviku na bricho jedu extremne trpelive, pridavam max. 2-3 opakovani tydne, takze u jednoho cviku muzu zustat i mesice. Ale je mi jasne, ze kdybych postupoval rychleji, zmena urovne bude „prilis velky skok“ a nedam to. Typicke jsou tebou zminene shyby. Lvl2 (horizontalni shyb) jsem posouval po kruckach a do lvl3 jsem se posunul az po 14mesicich (!!!) to byl fakt des bes. Ale jsem presvedcenej, ze je to absolutni predpoklad pro silna zada a postup do urovni 7-10. No a potom ty pistole :zed: tam jsem se fakt znicehonic seknul a pomohl az ten Tsatsouline :dance:

honzek86
Kecalka 171 příspěvků 17.10.18 09:03
@Lenka_Hal píše:
Tak 30 mi prijde minimum pro cokoliv, kvuli 10min je skoda se prevlikat…
Skoda, ze je to jen jako knizka.

Ja uz mam taky 30min jako minimum. Uz jenom proto, že ty cviky v Tréninku vězně jsou založené na plynulém a pomalém provedení cviku. Takový cvik na břicho má na úrovni 4 trvat 6sekund. Když máš potom dát 3 série po 25op. + nějaký pauzy, tak se ti to pěkně natáhne.
Je to jenom jako knížka, ale je čtivá ;) doporučuji na přečtení, i kdybys podle toho nechtěla cvičit. Člověk si z toho vezme dost.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >